Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2009., 11:35   #21
Quote:
prasac_genije kaže: Pogledaj post
Ovo što si ti opisao nije aseksualnost nego reakcija na običan strah.
Strah od čega?

Ako misliš na strah od samog seksa, čisto sumnjam da e to ustvari. Nisma djevac.

Ako misliš da se radi o egzistencijalnom strahu, pa tu sigurno ima istine. No, otkad znam za sebe... od samog puberteta ja sam aseksualan i tada mi je bilo čudno kako ljudi mogu tolike pjesme, pjesmice i pjesmuljke pisati o ljubavi... jest da je seks najveće zadovoljstvo koje čovjek može imati, ali nitko ne govori o tome kolike ogromne obaveze, pa i boli proizlaze iz brige za potomstvo. Ja ne želim biti aseksualan radi hedonizma i zato što ne želim imati djecu da bi sve pare koje zaradim ostale meni. Kada ne bi bio osoba s invaliditetom i kad se ne bih bojao da ću svoju invalidnost možda prenijeti na potomke i kad bi radio... (mnogo je tu "kad bi") mislim da bi se možda čak i oženio. Ali bi opet, bar ja tako mislim, bo aseksualan.

Ma jednostavno ljudovi, teško da će te mi moć nacrtat objasnit čemu tolika huka i halabuka oko tog nagona unatoč svemu što sam opisao.

Dobor je primjetio jedan forumaš, ne-imati seks je božanko iskustvo. Ljudi gladuju po četrdeset dana, pa stvarno ne znam zašto ne bi netko probao eksperimentirati pa "biti gladan seksa" jedno tri mjeseca. Da se čak niti ne samozadovoljava. Naravno obiteljskim muškarcima i ženama je to puno teže provesti u djelo, ali barem vi koji ste neoženjeni/neudati... takvo božansko iskustvo se jednostavno ne može opisati. Možda nećete moći apstinirati odmah toliko vremena. Ali probajte recimo za prvu ruku tri tjedna. Pa pet tjedana, pa dva mjeseca... i ako uspijete; vidimo se na duhovnosti na temi o celibatu. Vjerujte mi, osjećaj je nenadmašan

P. S. Ne bi volio ostavljati dojam da konkretno ja, nikad nisam pao u primjeni celibata, nije problem toliko niti pasti, koiko nastaviti dalje. Ali tko nastavi, dobiva nešto što se ne može tek tako lako opisat.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 11:36   #22
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Morti si Hare Krišna?
Jesam
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 13:02   #23
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Strah od čega?

Ako misliš na strah od samog seksa, čisto sumnjam da e to ustvari. Nisma djevac.

Ako misliš da se radi o egzistencijalnom strahu, pa tu sigurno ima istine. No, otkad znam za sebe... od samog puberteta ja sam aseksualan i tada mi je bilo čudno kako ljudi mogu tolike pjesme, pjesmice i pjesmuljke pisati o ljubavi... jest da je seks najveće zadovoljstvo koje čovjek može imati, ali nitko ne govori o tome kolike ogromne obaveze, pa i boli proizlaze iz brige za potomstvo. Ja ne želim biti aseksualan radi hedonizma i zato što ne želim imati djecu da bi sve pare koje zaradim ostale meni. Kada ne bi bio osoba s invaliditetom i kad se ne bih bojao da ću svoju invalidnost možda prenijeti na potomke i kad bi radio... (mnogo je tu "kad bi") mislim da bi se možda čak i oženio. Ali bi opet, bar ja tako mislim, bo aseksualan.

Ma jednostavno ljudovi, teško da će te mi moć nacrtat objasnit čemu tolika huka i halabuka oko tog nagona unatoč svemu što sam opisao.

Dobor je primjetio jedan forumaš, ne-imati seks je božanko iskustvo. Ljudi gladuju po četrdeset dana, pa stvarno ne znam zašto ne bi netko probao eksperimentirati pa "biti gladan seksa" jedno tri mjeseca. Da se čak niti ne samozadovoljava. Naravno obiteljskim muškarcima i ženama je to puno teže provesti u djelo, ali barem vi koji ste neoženjeni/neudati... takvo božansko iskustvo se jednostavno ne može opisati. Možda nećete moći apstinirati odmah toliko vremena. Ali probajte recimo za prvu ruku tri tjedna. Pa pet tjedana, pa dva mjeseca... i ako uspijete; vidimo se na duhovnosti na temi o celibatu. Vjerujte mi, osjećaj je nenadmašan

P. S. Ne bi volio ostavljati dojam da konkretno ja, nikad nisam pao u primjeni celibata, nije problem toliko niti pasti, koiko nastaviti dalje. Ali tko nastavi, dobiva nešto što se ne može tek tako lako opisat.
He he mislim ja sam to "božansko" iskustvo itekako dobro osjetio na svojoj koži puno,puno duže od 3 mjeseca ( a u braku sam) i moram priznati da je to za mene istinski pakao. Zato na neki način tvom nedostatku libida i zavidim.
Stara je istina što je nekom govno drugome je hrana tako i ovaj naš slučaj zapravo ništa drugo nego dvije strane istog novčića. Obojica smo u pravu.
__________________

Buwahahaha, svi ćemo završiti u "LJESu"...
prasac_genije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 13:57   #24
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
ne-imati seks je božanko iskustvo.
možda je to baš i istina. Božansko iskustvo! ALI, čekaj malo, ne želim doživljavati božanska iskustva. Ja sam čovjek još nekih 4,5 desetljeća i samo sam za čovječja iskustva stvoren. Kud bi "preko reda" u drugu,višu vantjelesnu dimenziju?
zdrafko mamich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 14:04   #25
Quote:
zdrafko mamich kaže: Pogledaj post
možda je to baš i istina. Božansko iskustvo! ALI, čekaj malo, ne želim doživljavati božanska iskustva. Ja sam čovjek još nekih 4,5 desetljeća i samo sam za čovječja iskustva stvoren. Kud bi "preko reda" u drugu,višu vantjelesnu dimenziju?
A eto, što ćeš, žuri mi se.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 14:27   #26
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Mislim da ćeš od aseksualnih teško dobiti općeniti odgovor. Ja npr. ne mrzim seks, ali kad samo pomislim koliko je tu vezivanja, koliko podilaženja, koliko kresanja individualnih sloboda, a povećavanja odgovornosti za potomstvo, koliko kompromisa, koliko diplomacije među rodbinom...

O nek me sačuva Bog (kakogod se zvao) i kor svetaca Njegovih, od goreopisanih nevolja.

Ne samo što ne mrzim seks, nego bi ga čak mogao obavljati s jedankim oduševljenjem kao bilo koji obični čovjek, ali jednostavno ne nalazim potrebu, jednostavno mi je taj nagon veoma slabo izražen. Općenito mislim da sam uvijek imao slabiji seks. nagon od prosječnih ljudi, Ali, otkako sam uložio poveći napor volje u apstinenciju, taj sam nagon skroz skresao na neku minimalnu jačinu.
Slažem se, ista situacija kod mene!
__________________
ljudi koristite caps losk lol
kokolo:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 14:51   #27
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Mislim da ćeš od aseksualnih teško dobiti općeniti odgovor. Ja npr. ne mrzim seks, ali kad samo pomislim koliko je tu vezivanja, koliko podilaženja, koliko kresanja individualnih sloboda, a povećavanja odgovornosti za potomstvo, koliko kompromisa, koliko diplomacije među rodbinom...

O nek me sačuva Bog (kakogod se zvao) i kor svetaca Njegovih, od goreopisanih nevolja.

Ne samo što ne mrzim seks, nego bi ga čak mogao obavljati s jedankim oduševljenjem kao bilo koji obični čovjek, ali jednostavno ne nalazim potrebu, jednostavno mi je taj nagon veoma slabo izražen. Općenito mislim da sam uvijek imao slabiji seks. nagon od prosječnih ljudi, Ali, otkako sam uložio poveći napor volje u apstinenciju, taj sam nagon skroz skresao na neku minimalnu jačinu.


potpisujem gore sve napisano, s jednom velikom razlikom. meni se seks kao čin gadi. ja imam seksualni nagon negdje u sebi, on jest izražen, ali kad mi netko dođe i kaže: "hoćeš li se seksati sa mnom?" moj je odgovor, bez imalo razmišljanja ili kasnijeg kajanja, uvijek NE.

ugl, aseksualnost i ja =
Jaganjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 14:59   #28
zdrafko, ako nije neka tajna, može li se znati koliko godina imaš? i koliko dugo si "aseksualan"?
Jaganjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:50   #29
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Jesam
Hare Krišna, e vidiš! Trebao bi van ideologije promotriti svoju seksualnost. Što ta religija očekuje od sljedbenika nije realno. Rijetki imaju dar bezženstva/bezmuštva.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:52   #30
Quote:
Jaganjac kaže: Pogledaj post
potpisujem gore sve napisano, s jednom velikom razlikom. meni se seks kao čin gadi. ja imam seksualni nagon negdje u sebi, on jest izražen, ali kad mi netko dođe i kaže: "hoćeš li se seksati sa mnom?" moj je odgovor, bez imalo razmišljanja ili kasnijeg kajanja, uvijek NE.

ugl, aseksualnost i ja =
Jbt, ti nisi aseksualan već ANTIseksualan. Zar ti se nitko nikad ne svidi ni malo?

Gadi ti se sex?!?

Why?

Aseksualnima je seks neutralan.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:55   #31
Quote:
zdrafko mamich kaže: Pogledaj post
možda je to baš i istina. Božansko iskustvo! ALI, čekaj malo, ne želim doživljavati božanska iskustva. Ja sam čovjek još nekih 4,5 desetljeća i samo sam za čovječja iskustva stvoren. Kud bi "preko reda" u drugu,višu vantjelesnu dimenziju?
Joj, ne traži savjete od Hare Krišni.
Tvoj problem leži vjerojatno u farmakoterapiji koju primaš. Daj prouči nus pojave.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 06:06   #32
@ piskavac i Jaganjac
vi ste izgleda nadrasli svojega pecinskoga pretka
vi kontrolirate svoje hormone, a ne oni vas
cestitke: visi stadij ljudskosti
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 08:21   #33
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Jbt, ti nisi aseksualan već ANTIseksualan. Zar ti se nitko nikad ne svidi ni malo?

Gadi ti se sex?!?

Why?

Aseksualnima je seks neutralan.
ne ne ne, nisam ja rekao da mi se nitko nikad nije svidio, svide se oni meni, ali mi se prestaju sviđati odmah kad se spomene seks. ne interesira me. nikad mi nije bio napet nešto posebno. netko je napisao možebitne razloge ne seksanja (piskavac mislim)... jednostavno mi se čini da mi je život jednostavniji bez seksa. tako da se mogu svrstati i pod termin antiseksualan, premda mi se čini da je malo preradikalan.
Jaganjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 16:37   #34
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ajoj, ne mogu si to nikako zamislit kak bi to izgledalo. Ali ako mi se stanje ne poboljsa morat cu otici.

Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
Koje tablete uopće?
welbutrin i xanax

Quote:
Jaganjac kaže: Pogledaj post
zdrafko, ako nije neka tajna, može li se znati koliko godina imaš? i koliko dugo si "aseksualan"?
28. nekih pola godine. I stvarno se nadam da sam aseksualan sa navodnicima, jer ako nisam mislim da cu prolupat

Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Joj, ne traži savjete od Hare Krišni.
Tvoj problem leži vjerojatno u farmakoterapiji koju primaš. Daj prouči nus pojave.
welbutrin je često propisivan antidepresiv u americi bas zato jer nema nuspojavu da smanjuje libido. a xanaxa pijem 3 na dan. i prije sam pio tablete čak i vecu dozu ali nisam imo tako jako te probleme, stvarno neznam sto da radim. pozdrav.
zdrafko mamich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 18:14   #35
Quote:
Jaganjac kaže: Pogledaj post
ne ne ne, nisam ja rekao da mi se nitko nikad nije svidio, svide se oni meni, ali mi se prestaju sviđati odmah kad se spomene seks. ne interesira me. nikad mi nije bio napet nešto posebno. netko je napisao možebitne razloge ne seksanja (piskavac mislim)... jednostavno mi se čini da mi je život jednostavniji bez seksa. tako da se mogu svrstati i pod termin antiseksualan, premda mi se čini da je malo preradikalan.
Hm, hm - zanimljivo je to. Znaš da bi odbojnost prema seksu mogla imati neke dublje, podsvjesne, razloge, potisnute traume?
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 18:15   #36
Quote:
zdrafko mamich kaže: Pogledaj post
welbutrin je često propisivan antidepresiv u americi bas zato jer nema nuspojavu da smanjuje libido. a xanaxa pijem 3 na dan. i prije sam pio tablete čak i vecu dozu ali nisam imo tako jako te probleme, stvarno neznam sto da radim. pozdrav.
Nakon duljeg uzimanja - sve je moguće. Tablete stvarno nisu bezopasne, daleko od toga.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 10:21   #37
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Hm, hm - zanimljivo je to. Znaš da bi odbojnost prema seksu mogla imati neke dublje, podsvjesne, razloge, potisnute traume?
h-ha, nećeš me navući na tu foru. nikad nisam bio zlostavljan, niti su me premlaćivali, tako da ti ta teorija pada u vodu.
__________________
Beeeeeeeee

Ne tvrdim da je neosnovano poricati suprotno od istinitosti mojih riječi jer da sam htio tvoje mišljenje, dao bih ti ga
Jaganjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 10:32   #38
Evo mali dio sa vikipedije o aseksualnosti;

asexual people generally do not see a lack of sexual arousal as a problem to be corrected.

asex osobe na to ne gledaju kao na problem. (ja gledam i jako me to brine)

people do not need sexual arousal to be healthy, but in a minority of cases a lack of arousal can be the symptom of a more serious medical condition. If you do not experience sexual arousal or if you suddenly lose interest in sex you should probably check with a doctor just to be safe.

za mene vrijedi ovo: suddenly lose interest in sex, you should probably check with a doctor just to be safe. (yes i should)
zdrafko mamich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 11:52   #39
pa odi. ja bih na tvojem mjestu već davno otišao. razlika je u tome što ja aseksualnost ne vidim kao problem!
__________________
Beeeeeeeee

Ne tvrdim da je neosnovano poricati suprotno od istinitosti mojih riječi jer da sam htio tvoje mišljenje, dao bih ti ga
Jaganjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 18:06   #40
Quote:
Jaganjac kaže: Pogledaj post
pa odi. ja bih na tvojem mjestu već davno otišao. razlika je u tome što ja aseksualnost ne vidim kao problem!
pa nisi li i sam rekao da ti se seks gadi? tada to nije aseksualnost nego, kako netko gore reče, antiseksualnost.

a ona se ponekad može povezati s egoizmom, emocionalnom nezrelošću, pretjeranom potrebom za kontroliranjem sebe i svijeta, sa osjećanjem prezira prema onima koji u svojoj seksualnosti uživaju, kao i prema osobama koje su objekti vlastite seksualne žudnje.

a niti jedna od ovih osobina ne može se nazvati kvalitetom koju bi se čovjek mogao poželjeti, zar ne?

stoga antiseksualnost, koliko god ti možda sada bila kul, možda ipak predstavlja nešto nad čime bi se čovjek trebao zamisliti.
Mostly Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.