Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2016., 18:04   #821
Policija obično ne napravi puno ako su svi živi.

Koja inspekcija je nadležna?
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 18:20   #822
ne znam, ne znam ni o kakvoj se firmi tocno radi pa ces morat sam malo googlat inspektorate.
Obzirom da su upisani u sudski upisnik, ako rade suprotno zakonu i tamo ih se moze prijavit jel pretpostavljam. Ovisi jel se radi i o ustanovama mozda itd..
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 19:26   #823
Mislim da sam ja, jednom davno, prijavila državnom inspektoratu neku firmu koja vara umirovljenike tako što im šalje "nešto što su dobili na nagradnoj igri, uz trošak dostave od 100 kn" i da se onda ta firma zatvorila. Obrazac se ispuni preko neta. Žao mi je što se ne sjećam detalja.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 13:33   #824
Firma Oxyness iz Osijeka zove ljude na zdravstveni pregled koji nije odobren od Ministarstva zdravlja HR i onda im tamo na prijevaru prodaju magnetne madrace, jastuke itd. a koji nemaju nikakvog učinka niti su registrirani.
SkyWalker0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 18:32   #825
Quote:
Radara13 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

prije dvije godine sam tužio kompaniju Caldarium koja mi nije isporučila parket koji sam platio. Dobio sam tužbu, ali se ne mogu naplatiti. U međuvremenu je kompanija zatvorena i otvorena nova Caldarium interijeri. Pretpostavljam da su opet nekoga prevarili ili ostali dužni pa su napravili istu stvar i otvorili Gray room.

Ako ste imali slična iskustva molim vas javite kako ste ih rješavali.
Također se javite ako ste jedna od osoba koju je ovaj dućan prevario.
tuži vlasnika. neka đubre odgovara privatnom imovinom

Zadnje uređivanje 9009 : 28.10.2016. at 18:43.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 20:02   #826
osoba A posudi novac osobi B uplatom na račun osobi C.

---

od koga se potražuje novac od B ili C?

da li se gleda s kime je sklopljen dogovor ili se gleda tijek novca?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 22:26   #827
A tipa,telefonske prijevare,kada likovi nasumično po par puta zovu (..oli provjeravaju da li je itko kuči..) ,pa rade kojekakve statistike , te nude nekake sumnjive proizvode upitne kakvoće , ili pak bude nekaka logoroična navinuta sekretarica ,koja bifla po 800 riječi u min,..tak da ne stigneš nit slušalicu zaklopiti,a paljba več započinje...
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 05:25   #828
miran klokovski

Poštovani
Ne znam da li sam pogodio na pravo mjesto da kliknem za novu temu, ali molim administratora da me prebaci ako nisam.
Postavio sam gore ime, pa me zanima zna li itko od forumaša za njega, a javlja se po internetu da daje-posreduje oko kredita do 100.000 kuna, a traži da mu se unaprijed plati U obliku paysafe bona iznos od 400kuna, a po isplati kredita još 400 kuna.
Kako znati da, kada mu pošaljem taj bon, da ču i dobiti tu isplatu kredita
kbszeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:07   #829
Nećeš znati.Tzv porez na budale.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:23   #830
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nećeš znati.Tzv porez na budale.
Dozvolite mi da Vas pitam, jeste li to mislili na mene i na moje pitanje?
kbszeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:30   #831
Na sve one koji popuše takvu spiku.Prvo nešto ubodi a onda ćeš nešto dobit.

Prastara šema prevaranata koju još uvijek puše neki pa poslije pjevaju borbene da ih je netko izlevatio i traže pomoć od države i ostalih.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 13:25   #832
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Na sve one koji popuše takvu spiku.Prvo nešto ubodi a onda ćeš nešto dobit.

Prastara šema prevaranata koju još uvijek puše neki pa poslije pjevaju borbene da ih je netko izlevatio i traže pomoć od države i ostalih.
Ala bože mili što ste Vi pametni.
Oprostite mi molim Vas, ali što se ne javite našoj vladi, pa da ih malo poučite, možda bi i za nas ovakve levake koji ne znamo gotovo ništa od toga nešto pametno napravili.
kbszeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 13:33   #833
Quote:
kbszeljko kaže: Pogledaj post
Ala bože mili što ste Vi pametni.
Oprostite mi molim Vas, ali što se ne javite našoj vladi, pa da ih malo poučite, možda bi i za nas ovakve levake koji ne znamo gotovo ništa od toga nešto pametno napravili.
Zbog specificnog nicka sjecam se tvojih postova od ranije... Bojim se da takvima nikakva vlada ne moze pomoci...

Na svaku prevaranstku ponudu skaces ko blesav... Zbog toga vjerojatno i jesi u situaciji kakvoj jesi...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 15:11   #834
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Zbog specificnog nicka sjecam se tvojih postova od ranije... Bojim se da takvima nikakva vlada ne moze pomoci...

Na svaku prevaranstku ponudu skaces ko blesav... Zbog toga vjerojatno i jesi u situaciji kakvoj jesi...
Ja dozvoljavam i da si ti u pravu, ali tamo gdje ja skačem, a to je puno toga, računam da će se naći i netko pošten tko će pošteno odgovoriti i dati, pa i ispuniti jednu poštenu ponudu.
Mislim da si ti puno mlađi od mene, pa zar si već sada izgubio povjerenje da u toj našoj državi-----kako ju neki zovu LIJEPA NAŠA----- nema baš ni jednoga poštenoga čovjeka, koji je u stanju napraviti nešto pošteno.
Ako je to istina, onda stvarno za ovu našu državu nema više uopće nikakve šanse da preživi kao slobodna i poštena, gdje će prevaranti biti po zatvorima, a pošteni svijet normalno raditi i živjeti , za čiju je slobodu puno naše djece ostavilo i noge i ruke, a i glave, pa da ju banda i prevaranti tako uništavaju.
MISLIŠ LI TI DA JE KOD NAS STVARNO TAKO LOŠE U DRŽAVI, PA I U CIJELOJ NACIJI?
kbszeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 16:15   #835
Quote:
kbszeljko kaže: Pogledaj post
Ala bože mili što ste Vi pametni.
Oprostite mi molim Vas, ali što se ne javite našoj vladi, pa da ih malo poučite, možda bi i za nas ovakve levake koji ne znamo gotovo ništa od toga nešto pametno napravili.
Slobodno mu pošalji bon i čekaj kredit.Tvoja lova i tvoje vrijeme čekanja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 17:09   #836
Quote:
kbszeljko kaže: Pogledaj post
Poštovani
Ne znam da li sam pogodio na pravo mjesto da kliknem za novu temu, ali molim administratora da me prebaci ako nisam.
Postavio sam gore ime, pa me zanima zna li itko od forumaša za njega, a javlja se po internetu da daje-posreduje oko kredita do 100.000 kuna, a traži da mu se unaprijed plati U obliku paysafe bona iznos od 400kuna, a po isplati kredita još 400 kuna.
Kako znati da, kada mu pošaljem taj bon, da ču i dobiti tu isplatu kredita
Najprije prijavi tipa policiji da ispita slučaj. Pa onda diži kretit

A policija kaže: http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...papira/305578/

Policija savjetuje građanima dodatni oprez prilikom narudžbe i kupovine različitih, najčešće neprovjerenih, predmeta ili drugih transakcija s nepoznatim osobama

Praksa pokazuje da prijevare putem oglasnika nisu rijetkost - što je potvrdio i jučerašnji slučaj u kojem je muškarac u paketu umjesto skupocjenog mobitela pronašao komad papira i čokoladicu - pa policija poziva građane na dodatni oprez prilikom narudžbe i kupovine različitih, najčešće neprovjerenih, predmeta ili drugih transakcija s nepoznatim osobama.




Ali i prevaranti su oprezni , pa varaju do 2000 kuna:

Često se, kažu u policiji, radi o prijevarama u kojima su građani oštećeni za nekoliko stotina kuna ili do dvije tisuće kuna, a kako se progon počinitelja poduzima po privatnoj tužbi oštećenog, dio prevarenih građana niti ne prijavljuje prijevare.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 17:45   #837
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Najprije prijavi tipa policiji da ispita slučaj. Pa onda diži kretit
Nije ga još prevario.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 18:53   #838
A miletimajke.
Kad god naletim na sličan oglas pomislim kako netko može biti toliko optimističan da se nada nekoj lovi na takvu prozirnu foru.

I onda se uvjeriš da vune uvijek ima, makar se ti predstavio i kao Miran Klokovski
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 19:10   #839
Pošteni uvijek misle i da ostali igraju pošteno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 15:48   #840
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
osoba A posudi novac osobi B uplatom na račun osobi C.

---

od koga se potražuje novac od B ili C?

da li se gleda s kime je sklopljen dogovor ili se gleda tijek novca?
Osim ako nemaš dokaza o dogovoru sa osobom B, možeš jedino teretiti osobu C.

Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
A miletimajke.
Kad god naletim na sličan oglas pomislim kako netko može biti toliko optimističan da se nada nekoj lovi na takvu prozirnu foru.

I onda se uvjeriš da vune uvijek ima, makar se ti predstavio i kao Miran Klokovski
Meni svaki put, kad pročitam takav oglas, bude žao ko psu što nemam deblji obraz i što su me sjebali s odgojem o poštenju.
A mogla sam živjet ko aga
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.