Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2009., 15:59   #21
Max Payne kakav je trebao biti.
De Palma redatelj, Adrien Brody kao Max, James Woods kao Vlad i Gene Hackman kao Jim Bravura.
Draiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 17:26   #22
Quote:
ad®ian kaže: Pogledaj post
Dobrih priča uvijek ima i ne moraju nužno već postojati u pisanom obliku. Kao što sama kažeš, životi nam vrlo često sadrže itekako dobre priče. Samo problem je, osobito kod nas, što ne možeš naći zainteresirane producente/redatelje koji su spremni na suradnju. A opet, da bi sam krenuo, potrebno je brdo para
slažem se, svjedno konkretno nisam spremna izložiti svoj život javnosti, možda jednom pod stare dane
__________________
Gradski mačak ide kroz život : "Per aspera ad astra!",
a seoski : " Kroz čičke do pi... !!!
~hellena~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 23:00   #23
po Dan Simmonsovom Hyperion cantosu
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 23:29   #24
Quote:
Han Solo kaže: Pogledaj post
Tolkienov Silmarillion, ali toga najvjerojatnije nikad neće bit (možda serije)


i hobbit isto
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 23:31   #25
Po romanu K. Kelly: Neka ostane među nama
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 01:44   #26
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post


i hobbit isto
Za Hobita je želja ispunjena...
Smudge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 01:59   #27
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
logan's run, remake
Možda i bude: http://www.imdb.com/title/tt0402344/

__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 09:42   #28
Volio bih da netko snimi film po knjizi "Obojena ptica" Jerzya Kosinskog...mislim da bi to baš bio lud film kad bi se netko talentiran prihvatio toga. Osim te knjige, bilo bi zanimljivo vidjeti roman "Biti mrtav" na ekranu, tu bi bilo prostora za stvaranje odlične atmosfere. "O ljepoti" je također djelo koje bi dobro funkcioniralo kao film.

Dobro bi došao i neki dokumentarac/biografski film o Davidu Bowieu ili Leonardu Cohenu...
__________________
"How the hell do I know why there were Nazis? I don't know how the can opener works!"
jonsi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 10:55   #29
Les yeux sans visage remake. S boljom glumom i dorađenijim likovima.
pečorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 15:15   #30
Street Fighter





Obrada oba filma sa ozbiljnijim pristupom kakav ima Mracni Vitez

Prvi deo iz '94-e je manje vise ok i borci lice na one iz video igre jedino sto su borbe decije eto to bi mogli da poprve sa malo vise ozbiljnosti da pridju filmu a kod drugog dela bi sve morali da menjaju osim radnje koja je ok jer borci ni malo ne lice na one iz video igre jer ne mogu shvatiti da Bajson bude u odelu i da se tako bori pa jbt nije tako u igrici sve u svemu film je mnogo los.

Ili da se snimi treci deo koji ce biti puno bolji od ova dva, to je mozda i najbolje.
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:16   #31
prema romanu A. C. Clarka - Rendezvous With Rama..Fincher i Freeman su zapoceli ali odustali..

..nadam se da ce se ipak netko (kvalitetan) uhvatiti u kostac sa time
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 00:17   #32
Joj, sjetila sam se
Voljela bih pogledati Candide u europskoj(engleskoj/francuskoj) produkciji
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 20:08   #33
Ima dosta toga što bih na ovoj temi mogla nabrojati, ali definitivno treba ekranizirati Gričku vješticu. Doduše, prije nekih pola godine se počelo pričati da se 2010. počinje snimati mini serija (većina u Beču, na njemačkom i s njihovim glumcima), ali već dugo nisam dobila nikakvu povratnu inf.

I jedna želja koja mi se neće ostvariti. Da faking Chris Carter, snimi još jedan Dosje X film u kojem će barem spomenuti što se dogodilo sa Doggettom i Reyesovom na kraju 9. sezone, a ne da ostavi sve priče osim Mulderove i Scullyeve nedorečenima. Eto.
__________________
...it should never be forgotten...
Sharon Tate is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 20:25   #34
Quote:
Sharon Tate kaže: Pogledaj post
.
Film o dotičnoj gospi..
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 09:55   #35
Slažem se
Ima ih nekoliko zapravo, međutim uvijek se njeno ime veže za Mansonovo i obrađuje posljednjim par mjeseci Sharonina života.
Nitko se nažalost nije detaljnije pozabavio njenim životom i karijerom prije smrti. A pitam se i koliko bi bila poznata da nije skonačala tao tragično.

Ako ništa drugo, preporučam dokumentarac:
Sharon Tate- Murdered Innocence (2002)
__________________
...it should never be forgotten...
Sharon Tate is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 10:26   #36
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
po Dan Simmonsovom Hyperion cantosu
Ooo daaa, cijela tetralogija na filmu! To bi bilo presavršeno!

A još bi voljela Kingov "Talisman" vidjeti na filmu, knjiga mi je fantastična....
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 12:40   #37
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Ooo daaa, cijela tetralogija na filmu! To bi bilo presavršeno!

A još bi voljela Kingov "Talisman" vidjeti na filmu, knjiga mi je fantastična....
E da, "Talisman" obavezno.

A za Hyperion nisam baš siguran kako bi to izgledalo na velikom platnu, pogotovo prva knjiga koja se zapravo sastoji od nekoliko nepovezanih priča, sa različitim likovima (osim Shrikea), temama i lokacijama. Prvu knjigu bi trebalo snimiti kako seriju (jedna epizoda, jedna priča), a onda snimiti filmove po preostalim trima knjigama. Iako sam uvjeren da bi putem nešto gadno zajebali. Jebiga, knjige su prekompleksne da bi se uspješno ekranizirale.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 14:18   #38
SF Roman "Startide rising" (kod nas preveden kao "Dizanje zvjezdane plime") koji je napisao američki pisac David Brin, ali to bi možda bio i prezahtjevan zadatak. Iako danas u vrijeme tehnoloških čuda u Hoolywoodu ništa nije nemoguće.

Također snimiti film po romanu PAVANE engleskog pisca K. Robertsa, radi se o alternativnoj povijesti.
Bulmez is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 14:23   #39
Nesto sam razmisljao i mislim da nikada nije snimljen sledeci film:

Daleka buducnost, dakle zanr bi bio sf, kucni ljubimci odnosno zivotinje su se nakon puno godina promenile bs kao i covek koji nije kao sto je bio u kamenom dobu e tako su sada zivotinje nalik ljudima ali da film bude ozbiljno odradjen kao recimo Alien iz '79-e a ne kao Maska i slicne gluposti.

Na pocetku filma bi se moglo reci nesto o tome putem teksta koji ce pratiti kadrovi koji to docaravaju a onda sledi naslov tacnije naziv filma...
Film bi prikazivao bas tu promenu, tokom ne znam recimo 3.000 ili 10.000 godina na primer, sve to bi ja smestio u nekih 3 sata recimo i da naravno budzet bi morao biti ogroman recimo 250 ili bolje 300 miliona dolara zato sto bi sve to moralo da bude uverljivo. Saobracaj bi izgledao kao u filmu "Peti Element" ili "Povratak u Buducnost 2" i tako bi moglo i za ostalo da se uzme ideja iz nekih filmova ali da sve bude slicno tome ne isto i naravno film bi morao da poseduje i neke svoje ideje plus bi trebao uvesti i nesto novo do sada nevidjeno.
Za razliku recimo od filma "X-Men" ovde bi se macke, psi, papagaji i ostale zivotinje normalno tretirale mislim ne bi bilo rasprave oko toga sto nisu ljudi jer bi radnja filma bila smestena u vreme kada su zivotinje prihvacene i film bi samo prikazivao kako se odvija takav zivot gde pas koji lici na coveka ima sape i dalje ali su mu noge duze stoji uspravno hoda kao covek i visok je 170 cm npr udje u prodavnicu i zatrazi hranu koja se recimo prodaje u pakovanju velicine sibice jer kazem sve ali bukvalno sve bi moralo biti drugacije ali ili sa dozom logike ili da ssve bude skroz logicno.

Naziv filma bi mogao biti "Buducnost" ili "Future" na eng.

Takav film bi voleo da se snimi.
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova

Zadnje uređivanje Jake Harper : 29.10.2009. at 14:56.
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 14:45   #40
Sjetila sam se da bih voljela da se napravi koji film o grčkoj mitologiji, ali da bude snimljen pažljivo i ukusno, a ne da iz toga proizađe još jedna Xena-ratnica.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:37.