Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2009., 16:07   #41
Talking Otvaranje...

Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Svinjska gripa, Iran, Sirija, Izrael, Palestinci, odnosi USA-Rusija-Kina, samo su neke teme koje nas sve muče. Globalno, što nas čeka sutra? Zanima li koga?
Sve više straha i podjele čovječanstva i na materijalnoj i na duhovnoj ravni.

Čovječanstvo ide u propast, a volio bih da se to ne desi prije njutnovske 2050.
da još malo proživim: gledam ljepotu ovoga svijeta.
A konkretno: možda rat SAD - Iran, početkom slijedeće godine, krah svj. berze za deceniju il' dvije, ili prije.
Sve gori klimatski uvjeti...
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 08:08   #42
Quote:
diMento kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno što ti s ovim citatima sugeriraš, da će se s dolaskom sina čovječjeg dogoditi nešto loše!?

I što uopće misliš na temelju proučavanja biblije, da li će se dogoditi nešto loše ili dobro prema svim tim silnim proročanstvima?
Dobro i loše? Sve je relativno. Što je tebi dobro, može meni biti loše, ili obrnuto. Ponovni Isusov silazak na zemlju označava početak novog doba, za koji ti sugeriraš da će se desiti 2012., oslanjajući se vjerojatno na kalendar drevnih Maja. Pitaš me ono što već znaš. I Biblija i Kasipopejci, Pledajci i tko zna koji još, daju informacije o krvavim događajima koji nas čekaju. Iza toga dolazi novo doba po svim navedenim izvorima. Neki će u novom dobu ostvariti napredak, neki obrnuto, no ja se tim ne želim ovdje puno baviti.Bar ne za sada. Mene zanimaju globalni događaji do tada i kako to vrijeme preživjeti, a po mogućnosti i uživati, koliko je to moguće, a ne udeći drugima. Jesi sad zadovoljan odgovorom?
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 08:14   #43
Quote:
diMento kaže: Pogledaj post
... a nemoj meni stavljati c/p molim te, ja sam bibliju davno prostudirao.


http://www.colinandrews.net/Crop-Circles-2009.html
Citati Biblije su moj odabir, tekstualna objasnjenja moja. Tim postom sam htio pokazati kako Biblija opisuje buduće događaje. Naći pravilno tumačenje, nije ni malo lako. No sad to nije tema.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 08:18   #44
Quote:
new life kaže: Pogledaj post
Sve više straha i podjele čovječanstva i na materijalnoj i na duhovnoj ravni.

Čovječanstvo ide u propast, a volio bih da se to ne desi prije njutnovske 2050.
da još malo proživim: gledam ljepotu ovoga svijeta.
A konkretno: možda rat SAD - Iran, početkom slijedeće godine, krah svj. berze za deceniju il' dvije, ili prije.
Sve gori klimatski uvjeti...
Imaš pravo. Treba uživati dok se još može. Oko nas je toliko ljepote i divote, koju uopće ne uočavamo. Uživajmo stoga u svakom trenutku i koliko to možemo, pomognimo bližnjem da i on uživa.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 09:38   #45
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Dobro i loše? Sve je relativno. Što je tebi dobro, može meni biti loše, ili obrnuto. Ponovni Isusov silazak na zemlju označava početak novog doba, za koji ti sugeriraš da će se desiti 2012., oslanjajući se vjerojatno na kalendar drevnih Maja. Pitaš me ono što već znaš. I Biblija i Kasipopejci, Pledajci i tko zna koji još, daju informacije o krvavim događajima koji nas čekaju. Iza toga dolazi novo doba po svim navedenim izvorima. Neki će u novom dobu ostvariti napredak, neki obrnuto, no ja se tim ne želim ovdje puno baviti.Bar ne za sada. Mene zanimaju globalni događaji do tada i kako to vrijeme preživjeti, a po mogućnosti i uživati, koliko je to moguće, a ne udeći drugima. Jesi sad zadovoljan odgovorom?
Jesam, ali me dosta čudi tvoj stav. Za ono dobro što dolazi (prema bibliji i starijim izvorima zlatno doba, zora novog čovjeka), mjera oduševljenja je najjača, ako ne i jedina karta za ulazak. Međutim kako ne možeš istovremeno sjediti na dvije stolice, bolje rečeno istovremeno gledati naprijed i natrag, nije moguće imati istovremeno to oduševljenje i ljubav, sklonost, naklonost prema ovom svijetu ovakvom kakav je.

Kad se se već uhvatio biblije, onda si trebao tamo pročitati da je rađanje novog svijeta kao porođajne muke žene. Nema tu mjesta strahu ili želji za preživljavanjem. Da sad citiram onako iz sjećanja isus je rekao da će svaki onaj tko pokuša sačuvati svoj život izgubiti ga za vječnost. Logično, jer tim stavom i nastojanjem sam je sebe definirao da pripada ovom svijetu, a ne nekom novom koji dolazi i koji je potpuno drugačiji.

Nisam ja kritički nastrojen prema tebi ili tvojem tumačenju biblije, više bih rekao da kao i većina "bibličara" i kršćana zapravo ni sam ne znaš kamo pripadaš. A to kamo pripadaš ovisi više o tvojem oduševljenju i ljubavi prema starom ili novom, nego o strahu. Strah i ljubav ne idu zajedno i uvijek potajice isključe jedno drugo. Jer ono što te definira, strah ili ljubav, ono je čime si opterećen i o čemu razmišljaš. Kad bi žena razmišljala o porođajnim mukama pola njih ne bi nikad rađalo.

A sad pogledaj o čemu ti razmišljaš i pišeš?
diMento is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 10:47   #46
Ne slažem se s tobom u mnogim tvojim tvrdnjama, no svatko ima pravo na svoje misljenje. Npr.... Prepricas par redaka iz Biblije i onda mislis da ih mozes upotrijebiti gdje i kad pozelis, ne gledajuci u kojem su kontekstu izreceni i napisani, a kamo li da pokusas na isto mjesto staviti sve stavke Biblije na istu temu, jer samo tako mozes imati pravo tumacenje. Za primjer cu navesti najvecu biblijsku mudrost, koju mi obicno koristimo u negativnom kontekstu (ne cini drugom ono sto ne volis da cine tebi).

...sve sto zelite da drugi cine vama, cinite i vi njima...

Matej 7:12



Sto mislis kako bi tumacenje ovog citata imali, recimo, homoseksualci?
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 15:00   #47
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Ne slažem se s tobom u mnogim tvojim tvrdnjama,
Pa, iskreno rečeno, bilo bi na neki način zabrinjavajuće da se slažeš. Glavno da se dobro razumijemo.
diMento is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 17:32   #48
Što nas čeka? Niš. Struja će još poskupiti, vjerojatno i plin. Voda će otić i 300 posto. Izgradit će još 10 podzemnih parkirališta i svi će morati tamo parkirati ili plaćati kaznu. Na dulje staze, mobitele će ugrađivati kao čipove u uha i oči, a senzori na jagodicama će se koristiti kao tastatura i svatko će imati malu antenicu koja će mu viriti iz tjemena i preko koje će T-com obračunavati impulse, te ispostavljati obračun direktno na tekući račun korisnika.

Stvar je u tome da već duže vrijeme nije bilo rata. O ratu odlučuju vladajuće elite, a ne raja, tako da se čini da su se te elite, iako se mrze, dogovorile da surađuju kako bi još više izrabljivale raju, donekle i u suradnji s mafijama koje nisu u stanju potpuno istrijebiti, a u međuvremenu mogu saznati sve o svakome, ako im to zatreba. Orvel je bio u pravu (1984).
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 00:46   #49
Još do jučer sam vjerovao vjerskim knjigama, bibliji, bhagavad giti, edgar cayce-u, hopi indijancima ... lista je podugačka. Ove su godine crop circle kreatori nepobitno pokazali svoju vjerodostojnost. Par mjeseci unaprijed, sa nekih dvadesetak i više krugova u žitu, najavili su ne samo prve solarne točke novog solarnog ciklusa koji počinje, već su točno predvidjeli sinkronizaciju udara magnetskih oluja iz tih solarnih točki nakon izgaranja i manjih cme u vrijeme dvije penumbralne mjesečeve eklipe i jedne sunčeve u 7. i 8. mjesecu ove godine. Kako su to mogli znati nemam pojma, ali meni dovoljno da vjerujem i ostalim ovogodišnjim CC porukama, a one govore poprilično nešto drugo nego da se neće dogoditi ništa u naredne dvije, tri godine koje dolaze. Čak da s ljudi crtali te piktograme, a dokazivo je i dokazano znanstveno da nisu, ne bi mogli znati unaprijed za te promjene na suncu i točno odrediti njihov vremenski trenutak.

Oni koju su to pratili sve su mogli vrlo jasno i točno uvidjeti na znanstvenim sajtovima SOHO-a, SpaceWeather, NICT i sličnim.

Neki novi bogovi (ili oni stari E.v.D.) su na obzoru.
diMento is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 07:30   #50
Wink

Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Što nas čeka? Niš. Struja će još poskupiti, vjerojatno i plin. Voda će otić i 300 posto. Izgradit će još 10 podzemnih parkirališta i svi će morati tamo parkirati ili plaćati kaznu. Na dulje staze, mobitele će ugrađivati kao čipove u uha i oči, a senzori na jagodicama će se koristiti kao tastatura i svatko će imati malu antenicu koja će mu viriti iz tjemena i preko koje će T-com obračunavati impulse, te ispostavljati obračun direktno na tekući račun korisnika.

Stvar je u tome da već duže vrijeme nije bilo rata. O ratu odlučuju vladajuće elite, a ne raja, tako da se čini da su se te elite, iako se mrze, dogovorile da surađuju kako bi još više izrabljivale raju, donekle i u suradnji s mafijama koje nisu u stanju potpuno istrijebiti, a u međuvremenu mogu saznati sve o svakome, ako im to zatreba. Orvel je bio u pravu (1984).
Stari ljudi su govorili da je sve moguće, osim drvene peći. Od prije par godina kažu da je moguća i drvena peć, ako u nju staviš svijeću i griješ se na njenom plamenu.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 07:43   #51
diMento, kako si se ti uvjerio u točnost poruka u žitu, tako sam se ja uvjerio u točnost biblijskih proročanstava. Normalno je, ako recimo promatraš 100 proročanstava, od kojih je 93 ispunjeno, da vjeruješ da će se ispuniti i onih 7. O porukama u žitu ne znam puno, osim da ih rade bića s 6. denziteta i da su šifrirane poruke, no nemam pojma tko ih za sada može dešifrirati, ali bih se rado upoznao s sadržajem. U jednom od prethodnih postova sam spomenuo Kasiopejce. Pročitao sam sve njihove poruke koje se mogu naći na Hrvatskom jeziku i po mom mišljenju, njihove najave budućih događaja uopće nisu kontradiktorne s Biblijom. Različit je samo pristup. Dok u Bibliji opis izgleda prilično šturo i jako mistično, Kasiopejci daju detaljan i znanstveno prihvatljiv opis nekog "nadnaravnog" događaja.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 10:12   #52
Do sad smo se u ovoj temi bavili, po meni perifernim stvarima. Kako vidim, dosta ljudi čita tekst, ali nitko ništa ne komentira. Stoga ću sad navestiti par događaja koji se trebaju desiti prije dana kad će "najveći i najbješnji, udarit na najvećeg i najbješnjeg", što većina ljudi već godinama naziva 3. svjetskim ratom. Ponavljam, moje tvrdnje, koje ću iznijeti, su moje tumačenje pojedinih biblijskih proročanstava.
Dakle, već je pticama na grani jasno da je blizu rat između USA i GB (Vel. britanija) s jedne strane, protiv Irana. Zatim rat USA i GB protiv Sirije. Možda ne tim redom, ali uskoro će doći i do ukidanja organizacije UN-a i uništenja Vatikana. Ovo su glavni znaci koji prethode tom velikom ratu između 7. svjetske sile (USA i GB), takozvanog biblijskog kralja juga i biblijskog kralja sjevera, koji je ustvari Rusija ili Kina, a možda čak i zajedno. Tko je biblijski kralj sjevera, Biblija nam nije jasno i nedvosmisleno otkrila, ali nam je dala naznake odakle dolazi, kuda ide i što će učiniti. O datumima,ili bar godinama ispunjenja svih proročanstava, Biblija baš ne daje puno materijala za bilo kakve špekulacije. No ipak sam nešto našao i po mom mišljenju, a na osnovu informacija iz Biblije, uspio sam doći do 2.012. godine, do kad bi sve ovo trebalo biti ispunjeno, ako sam u pravu. Napominjem da sam ova saznanja imao već 2000. godine, otkad pratim ispunjenje datih nam znakova. Od tada,najbitnije ispunjenje proročanstva je rat u Iraku. Molim komentare.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 22:29   #53
Ako ne uspije dobrovoljno cijepljenje vakcinom koja u vrhovima igala ima nanosonde koje odasilju signale sa podacima,uz koje nam nece trebati novac ni kartice i moci ce se placati automatski uredjajem koji ce ocitavati taj cip u nama ali ce nas se moci i legalno ubiti u bilo kojem trenu 2010 vakcina ce biti obavezna.Primat ce se u ruku ili u glavu,i svaka igla ce imati broj koji ce se pridodati maticnom broju osobe (zanimljivo) . „Zvijer postiže da se svima - malima i velikima, bogatima i ubogima,

slobodnjacima i robovima - udari žig na desnicu ili na čelo,

i da nitko ne mogne kupovati ili prodavati osim onog

koji nosi žig s imenom Zvijeri ili s brojem imena njezina.

U ovome je mudrost: u koga je uma, neka odgoneta broj Zvijeri.

Broj je to jednog čovjeka, broj mu je šest stotina šezdeset i šest.“ (Otk 13,16-18).


Gotov je sistem otkrivanja i pračenja čovjeka sa čipom

Čip na ruci

Potrošili su više od 1.5 milijuna dolara za istraživanje da bi otkrili

koje je najbolje mjesto za umetanje "bio-čipa" u ljudsko tijelo.

Našli su samo dva zadovoljavajuća i efikasna mjesta -

GLAVA, ispod skalpa i stražnja strana ruke, točnije... DESNA RUKA

Zadnje uređivanje BRZII : 12.12.2009. at 22:38.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 11:52   #54
Kad nema kruva, u doba recesije
pa riječ laži gruvaju i nedeljne procesije.
Jer već davno u tebi radi malen čip
tako da si poslušan, poželjan im tip.
Kad cijepe protiv gripe; ruku pružaš rado
postaješ li s time imun i na svoje stado???

Rat neće dugo, on kratko traje
sve do uništenja drugih, eliti - alibi daje.
"Gladi biti neće, blagostanja u nas dosta"
- politika spremno laže. Za nju nema posta!
"Posao te čeka" - a posla nigdje nema,
o tome ne brine moćna politička krema.

Glasač si malen, sitna riba društva,
u kitova usta ne ulaziš iz gušta.
Koprcaš se, boriš, trsiš i patiš,
pun ti je um stvari, ali nikako da shvatiš;
ograda te štiti, ona lijepo obojana,
čipiran si za krdo, to je tvoja hrana!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 09:16   #55
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Ako ne uspije dobrovoljno cijepljenje vakcinom koja u vrhovima igala ima nanosonde koje odasilju signale sa podacima,uz koje nam nece trebati novac ni kartice i moci ce se placati automatski uredjajem koji ce ocitavati taj cip u nama ali ce nas se moci i legalno ubiti u bilo kojem trenu 2010 vakcina ce biti obavezna.Primat ce se u ruku ili u glavu,i svaka igla ce imati broj koji ce se pridodati maticnom broju osobe (zanimljivo) . „Zvijer postiže da se svima - malima i velikima, bogatima i ubogima,

slobodnjacima i robovima - udari žig na desnicu ili na čelo,

i da nitko ne mogne kupovati ili prodavati osim onog

koji nosi žig s imenom Zvijeri ili s brojem imena njezina.

U ovome je mudrost: u koga je uma, neka odgoneta broj Zvijeri.

Broj je to jednog čovjeka, broj mu je šest stotina šezdeset i šest.“ (Otk 13,16-18).


Gotov je sistem otkrivanja i pračenja čovjeka sa čipom

Čip na ruci

Potrošili su više od 1.5 milijuna dolara za istraživanje da bi otkrili

koje je najbolje mjesto za umetanje "bio-čipa" u ljudsko tijelo.

Našli su samo dva zadovoljavajuća i efikasna mjesta -

GLAVA, ispod skalpa i stražnja strana ruke, točnije... DESNA RUKA
Mislim da se tvoje objašnjenje ne odnosi na navedeni citat.Po ovom što si rekao, BRZI, ljudi će nasilno biti čipirani. Evo zašto.

“I vidjeh jednog anđela: stajaše na suncu vičući iza glasa svim pticama što nebom lete: “Ovamo! Skupite se na veliku gozbu Božju da se najedete mesa kraljeva, i mesa vojvoda, i mesa mogućnika, i mesa konja i konjanika njihovih, i mesa svih mogućih ljudi, slobodnjaka i robova, malih i velikih!” I vidjeh: Zvijer i kraljevi zemlje i vojske njihove skupiše se u boj da se zarate s Onim što sjedi na konju i s vojskom njegovom. I zvijer bi uhvaćena, a s njim i Lažni prorok, koji je u njenoj nazočnosti činio znamenja i njima zavodio one što su primili žig Zvijeri i klanjali se njezinu kipu. Živi su oboje bačeni u ognjeno jezero što gori sumporom. A drugi su posječeni mačem što iziđe iz usta Onoga koji sjedi na konju i sve se ptice nasitiše mesa njihova.”

Otkrivenje 19:17-
21

Lažni prorok je, kaže Ivan, u nazočnosti Zvijeri činio znamenja i na taj način zavodio ljude da prime znak Zvijeri i klanjaju se njenom kipu. Dakle, ljudi sa znakom 666 su taj znak primili dragovoljno. Žig Zvijeri, vjerojatno neće u doslovnom smislu, biti utisnut na čela i desnice mnogih, već će ga, u prenesenom značenju, primiti mnogi koji prihvate ideologiju Zvijeri i po njoj žive. Na taj način čine mnoga nedjela koja su mrska Bogu. Tom odlukom, između Boga i Đavla, mnogi izabiru - Đavla.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 09:22   #56
A tko je sad "Lažni prorok", zna li netko? Lijep pozdrav svima.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 09:24   #57
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kad nema kruva, u doba recesije
pa riječ laži gruvaju i nedeljne procesije.
Jer već davno u tebi radi malen čip
tako da si poslušan, poželjan im tip.
Kad cijepe protiv gripe; ruku pružaš rado
postaješ li s time imun i na svoje stado???

Rat neće dugo, on kratko traje
sve do uništenja drugih, eliti - alibi daje.
"Gladi biti neće, blagostanja u nas dosta"
- politika spremno laže. Za nju nema posta!
"Posao te čeka" - a posla nigdje nema,
o tome ne brine moćna politička krema.

Glasač si malen, sitna riba društva,
u kitova usta ne ulaziš iz gušta.
Koprcaš se, boriš, trsiš i patiš,
pun ti je um stvari, ali nikako da shvatiš;
ograda te štiti, ona lijepo obojana,
čipiran si za krdo, to je tvoja hrana!


Eto, počašćeni smo i jednom pjesmom na ovu temu. Hvala
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:35   #58
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
A tko je sad "Lažni prorok", zna li netko? Lijep pozdrav svima.
Svak onaj tko nije iskren prema sebi. Evo npr. Ted Haggard, evanđeoski pastor, koji je punio mega crkve vikendima sireci radosnu vijest i osuđujuci ne krscansko ponasanje i razmisljanje, dok je u pauzama mjenjao suprugu za dobro musko dupe i kokain. Aleluja.

Jel bar blizu konacnog odgovora?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:53   #59
Uskoro nas čeka nešto od onog što sami napravimo i ostavimo na vjetru.
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:41   #60
Ma sve ok, no mislio sam na biblijski pojam "Lažni prorok".
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.