Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2012., 22:37   #121
Dobar odgovor nekad se zaboravi ko je customer ovdje a ko service
bjjall is offline  
Old 06.11.2012., 10:10   #122
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Bistriti možemo vodu. Možda jesi moderator, ali daj malo pripazi na obraćanje, nisi Bog. Usput, vukovarski branitelji vezano uz vukovarsku bitku, odnosno obljetnicu okupacije su dnevna politika? Daj mi malo obrazloži tu svoju logiku, izgleda da nisam još na nivou da bih shvatio tvoju mudrost...
Žao mi je što sam izričajem doveo do nesporazuma.
Oprosti mi na odabiru riječi. Moj otac je duži razgovor, a pogotovo razgovor o politici nazivao bistrenje. Nije mi bila namjera uvrijediti, ja jednostavno tako doma razgovaram. Potrudit ću se biti razumljiviji.
Jako cijenim ljude koji su se borili za Hrvatsku.
Hvala što doprinosiš podforumu.

Vukovarska bitka je vrlo važan i bitan dio Domovinskog rata.
Organizacija obilježavanja nije dio Domovinskog rata.
Učesnicima na podforumu je sigurno zanimljivo saznati za neko okupljanje vezano uz DR i poželjno je stavljanje informacija o okupljanjima.
Međutim, molim bez kvalifikacija učesnika.
Ovaj podforum je napravljen da bi se što objektivnije sagledao Domovinski rat i dnevna politika ne pridonosi toj svrsi.
Quote:
bjjall kaže: Pogledaj post
Dobar odgovor nekad se zaboravi ko je customer ovdje a ko service
Ova poruka je u totalnom neskladu s pravilima ponašanja na forumu.
Molim, uputi se u naš kućni red.
rezon@tor is offline  
Old 06.11.2012., 15:50   #123
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Žao mi je što sam izričajem doveo do nesporazuma.
Oprosti mi na odabiru riječi. Moj otac je duži razgovor, a pogotovo razgovor o politici nazivao bistrenje. Nije mi bila namjera uvrijediti, ja jednostavno tako doma razgovaram. Potrudit ću se biti razumljiviji.
Jako cijenim ljude koji su se borili za Hrvatsku.
Hvala što doprinosiš podforumu.

Vukovarska bitka je vrlo važan i bitan dio Domovinskog rata.
Organizacija obilježavanja nije dio Domovinskog rata.
Učesnicima na podforumu je sigurno zanimljivo saznati za neko okupljanje vezano uz DR i poželjno je stavljanje informacija o okupljanjima.
Međutim, molim bez kvalifikacija učesnika.
Ovaj podforum je napravljen da bi se što objektivnije sagledao Domovinski rat i dnevna politika ne pridonosi toj svrsi.
Nema problema, sve je to meni jasno, ali ja doista ne mogu znati kako ti i tvoj otac komunicirate doma. I to, priznat ćeš, nije nimalo relevantno za odnose i razinu komunikacije na forumu. Ali, nebitno. Ne moraš se ispričavati, ali jednostavno imam osjećaj, koji može biti subjektivan, da ti ne ocjenjuješ pravilno što je dnevna politika. Ok, onaj upis koji se odnosio na tribinu "Vukovar: Mitovi i činjenice", na kojoj je govorio Joža Manolić (!), čovjek koji je, pitaj Vukovarce, napravio sve da se bitka za Vukovar kompromitira, iako za to nije bilo objektivnog razloga, još i možeš tretirati dnevnom politikom. Iako je isti taj Joža Manolić Jastreba tretirao djelatnikom KOS-a (!!!), strpao ga u Lašćinsku i upropastio mu život... To je bio jedan od razloga zašto sam tu tribinu spomenuo, jer danas o vukovarskoj bitci "istinu" pronose oni koji su napravili možda i više zla nego četničke horde. Ne nužno kroz ljudske žrtve, ali definitivno kroz percepciju Vukovara i bljutave priče o izdaji... A to je po mom sudu, koji je, morat ćeš se složiti, za vukovarsku bitku malo relevantniji od tvoga. Ja poštujem tvoj status moderatora, ali probaj i ti poštovati, pa i razumjeti mišljenje sudionika nekih od događanja. Jednostavno ne mogu ostati hladan na činjenicu da o okupaciju Vukovara pričaju ljudi koji su upropaštavali Hrvatsku, branitelje, pa ako hoćeš i legende (koliko kod patetično zvučalo), jer im je to zapisano u genima. Ali, ponavljam, dobro, spomenuo sam imena, ja smatram da je to vezano izravno za vukovarsku bitku, ti smatraš da je to dnevna politika, moderator si, prihvaćam hijerarhiju i to je to.
Drugi upis nije dnevna politika, ali ti nisi to ni pokušao analizirati. Dakle, radi se o obljetnici okupacije Vukovara, koji je kraj vukovarske bitke u smislu ratnih događanja. I sad, iz razgovora s nekima od sudionika bitke za Vukovar od lipnja 1991. (Ilok, Dalj, Erdut, Opatovac, Principovac...) pa sve do okupacije i odlaska u logore... I sad, kad ti takvi ljudi na pitanje "ideš ove godine gore" daju odgovor "ma idem u pičku materinu, zgadilo mi se sve, odjebali smo sve", i daju ti razloge kako su neki čelnici udruga (imena nisam spominjao) rekli "pa ne možemo baš svima organizirati dolazak u Vukovar na obljetnicu", onda je sasvim logično da te takve stvari "slome" i iznerviraju. Ne zbog mene osobno, jer ja sam Vukovar napustio prije okupacije, puno prije, nego zbog tih ljudi koji su do samoga kraja bili tamo. To je, sviđalo to se ili ne, dio vukovarske bitke, kroz prizmu odnosa prema tim ljudima. Vezano je uz vukovarsku bitku, a ne Oktoberfest. To, dragi moj moderatoru, nije dnevna politika, nego sudbine i osjećaji ljudi koji su ostali do zadnjega dana u Vukovaru.
Ti imaš pravo odlučiti da to brišeš, premještaš i radiš ne znam što... Ne jednom si mi sugerirao da se "žalim na tvoje moderiranje", ali to mi ne pada napamet, niti je to poanta priče. Nismo mala djeca, ne jebu me kartoni, banovi i slične stvari. Jednostavno boli što se sustavno "prekraja" istina o onome što se događalo u Vukovaru, što su na "štihu" ljudi kojima bi bilo pametnije da šute. To je poanta priče, to je bitka za Vukovar, što god ti mislio o tome. I to je bila namjera mog upisa, ali, eto, ti si taj koji zna procijeniti što je dnevna politika. Nema to veze s politikom, nego s odnosom prema ljudima iz vukovarske bitke.

Eto, toliko od mene.

LP
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...

Zadnje uređivanje Skipper_Ri : 06.11.2012. at 15:59.
Skipper_Ri is offline  
Old 06.11.2012., 16:49   #124
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Ne jednom si mi sugerirao da se "žalim na tvoje moderiranje", ali to mi ne pada napamet, niti je to poanta priče.
U svakom slučaju, ako imaš ikakvo pitanje o moderiranju ovo je to mjesto.

Kad napišem nešto različitom bojom i ne potpišem se, onda su to napomene moderatora.
Odgovori i reakcije na napomene moderatora tematski spadaju ovdje.

Veselim se daljnjoj suradnji.

p.s. ovdje ću ostaviti potpis tako da se vidi razlika potpisane i nepotpisane poruke.
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Old 10.11.2012., 14:28   #125
Može li na temi Domovinski rat biti moderator koji je sudionik Domovinskog rata?

Nema smisla da mi neiživljeni rezonator briše postove koji nikoga ne vrijeđaju,
iživljava se,te se sprda s mojim postovima...
jer nije u stanju shvatiti kako funkcionira čovjek koji je sudionik toga rata.
sidrun is offline  
Old 10.11.2012., 19:15   #126
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Može li na temi Domovinski rat biti moderator koji je sudionik Domovinskog rata?

Nema smisla da mi neiživljeni rezonator briše postove koji nikoga ne vrijeđaju,
iživljava se,te se sprda s mojim postovima...
jer nije u stanju shvatiti kako funkcionira čovjek koji je sudionik toga rata.
Ne znam treba li dotičnog micati, niti sam iskreno za to, ali da često ne shvaća tematiku Domovinskog rata, to je apsolutno točno.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Old 11.11.2012., 14:45   #127
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
jer nije u stanju shvatiti kako funkcionira čovjek koji je sudionik toga rata.
Tko želi pisati na forumu treba znati kako forumi funkcioniraju.

Osnovna građevna jedinica foruma je tekst, ne fotografija knjige, nego tekst.

Sam trebaš odlučiti želiš li sudjelovati na forumu.
Ukoliko želiš, počet ćeš pisati.

Do foruma ljudi najčešće dolaze pomoću pretraživača.
Ukoliko je tekst sakriven na slici onda je on za pretraživače nevidljiv.
Oni koji pišu nevidljivom tintom, za google ne postoje.
rezon@tor is offline  
Old 11.11.2012., 17:28   #128
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Tko želi pisati na forumu treba znati kako forumi funkcioniraju.

Osnovna građevna jedinica foruma je tekst, ne fotografija knjige, nego tekst.

Sam trebaš odlučiti želiš li sudjelovati na forumu.
Ukoliko želiš, počet ćeš pisati.

Do foruma ljudi najčešće dolaze pomoću pretraživača.
Ukoliko je tekst sakriven na slici onda je on za pretraživače nevidljiv.
Oni koji pišu nevidljivom tintom, za google ne postoje.
Pošteno. Ali i oni koji moderiraju određeni pdf morali bi znati kvalitetnije (pro)cijeniti određeni upis. Tebi to ponekad ne ide. A to ti je onaj dio o pravima i obavezama...
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Old 12.11.2012., 10:04   #129
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Pošteno. Ali i oni koji moderiraju određeni pdf morali bi znati kvalitetnije (pro)cijeniti određeni upis. Tebi to ponekad ne ide. A to ti je onaj dio o pravima i obavezama...
Lijepo te molim, kad budeš imao konkretnu primjedbu objavi ju unutar ove rasprave.
Ja ću ponuditi objašnjenje, a možda i promijeniti odluku.
Svoje odluke ne klešem u kamenu i sposoban sam promijeniti ih.

Možda će me administratori zamoliti da promijenim odluku, ne tvrdim da sam savršen.
Kroz dialog ćemo postići još bolji podforum.
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Old 12.11.2012., 10:09   #130
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Lijepo te molim, kad budeš imao konkretnu primjedbu objavi ju unutar ove rasprave.
Ja ću ponuditi objašnjenje, a možda i promijeniti odluku.
Svoje odluke ne klešem u kamenu i sposoban sam promijeniti ih.

Možda će me administratori zamoliti da promijenim odluku, ne tvrdim da sam savršen.
Kroz dialog ćemo postići još bolji podforum.
Sam možeš posvjedočiti da nisam dizao nikakvu "galamu", nego sam pokušao konstruktivno s tobom "raspetljati" neke stvari koje si ti svrstao u dnevnu politiku, a ja sam ti, kad to već spominješ, dao konkretnu "primjedbu" (objašnjenje, viđenje, nazovi to kako hoćeš) zašto mislim da to nije dnevna politika. Radi se o onoj tribini vezano uz Vukovar, koja je po meni zaslužila ostati na PDF Bitka za Vukovar, jer se radi upravo o tome. Ti si procijenio drugačije, ja se ne slažem, ali promjene nema... Jednostavno, bez namjere da te podcjenjujem, ne percipiraš na pravi način neke stvari, što i nije čudno, jer im nisi svjedočio. Nemoj ovo sad shvatiti kao "primjedbu", čisto ti želim ukazati da ponekad ne moraš na prvu nešto micati, razmisli, pa ćeš vidjeti da nije sve dnevna politika, koliko god se to tebi činilo.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Old 12.11.2012., 10:22   #131
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Radi se o onoj tribini vezano uz Vukovar, koja je po meni zaslužila ostati na PDF Bitka za Vukovar, jer se radi upravo o tome.
Sama najava tribine bi ostala na raspravi da nisi komentirao učesnike koji se danas spominju u političkom smislu.

Ovdje smo već imali raspravu o Manoliću i ekipi, pa sam ju morao preseliti na politički podforum, jer se tema nije dala razdvojiti od dnevne politike.

Jedna od osnovnih motivacija za nastanak ovog podforuma mi je bila da se rasprava o Domovinskom ratu oslobodi tereta dnevne politike.

Razumijem da si pisao iz srca.
Ja ovdje moram sačuvati hladnu glavu.
Ne uspije mi uvijek, ali radim na tome.
rezon@tor is offline  
Old 12.11.2012., 10:30   #132
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Sama najava tribine bi ostala na raspravi da nisi komentirao učesnike koji se danas spominju u političkom smislu.

Ovdje smo već imali raspravu o Manoliću i ekipi, pa sam ju morao preseliti na politički podforum, jer se tema nije dala razdvojiti od dnevne politike.

Jedna od osnovnih motivacija za nastanak ovog podforuma mi je bila da se rasprava o Domovinskom ratu oslobodi tereta dnevne politike.

Razumijem da si pisao iz srca.
Ja ovdje moram sačuvati hladnu glavu.
Ne uspije mi uvijek, ali radim na tome.
Nisam ih ja spominjao u političkom smislu. Da, pisao sam iz srca, iako je i razum bio uključen. Ne dvojim da si ti OK čovjek, koji pokušava biti objektivan. Ali, radi se o tome da Josip Manolić prenosi "istinu" o Vukovaru, što je dno dna, septička jama morala i ljudskosti. Nije to dnevna politika, uostalom, oni koji možda prate PDF Bitka za Vukovar ne prate raspravu o tom nečovjeku (oprosti, ali ja niti jedan drugi termin ne mogu upotrijebiti). Poanta priče je da se Bitka za Vukovar godinama "fura" u smjeru koji nema veze s istinom. Priče o prodaji, izdaji i slične bljuvotine... Opet ti ponavljam, poštujem ja hijerarhiju Foruma, ti si to maknuo s teme, ja sam te pitao zašto, ti si dao svoje objašnjenje, s kojim se ne slažem, ali ne pada mi napamet sad guslati po tome... Ovo shvati samo kao konverzaciju. Još nešto. Shvaćam da moraš sačuvati, kako ti kažeš, "hladnu glavu", a ako tebi ne uspijeva, zamisli kako je tek onima koji su ta vremena proživjeli, a sad moraju gledati, slušati i svjedočiti Manolićevoj "istini".
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Old 12.11.2012., 10:39   #133
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
a sad moraju gledati, slušati i svjedočiti Manolićevoj "istini".
Nije li javna tribina pravo mjesto za javno postaviti škakljiva pitanja?
Sad mi je žao što nisam obrisao višak iz tvoje poruke ostavio obavijest i nabrajanje učesnika.

Ukoliko imaš neka saznanja o Manolićevom djelovanju za vrijeme DR, slobodno napiši.
O djelima se može pisati i bez karakteriziranja osobe.
rezon@tor is offline  
Old 12.11.2012., 10:53   #134
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Nije li javna tribina pravo mjesto za javno postaviti škakljiva pitanja?
Sad mi je žao što nisam obrisao višak iz tvoje poruke ostavio obavijest i nabrajanje učesnika.

Ukoliko imaš neka saznanja o Manolićevom djelovanju za vrijeme DR, slobodno napiši.
O djelima se može pisati i bez karakteriziranja osobe.
Je, ali niti sam imao volje, niti love otići u ZG na tribinu. A što se tiče Manolića, ne mogu ga ne karakterizirati. Dovoljno mi je mučan samo zbog Jastreba, a kamo li sve ostalo...
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Old 12.11.2012., 20:22   #135
većina mojih upisa na ovome forumu je bila vezana za povijesne teme
te se ovim upisom opraštam sa ovoga foruma,
razlog je učestalo maltreteiranja od strane moderatora Rezonatora...

pošto u mome upisu nije mogao pronaći vrijeđanja,
zadnje vrijeme mi učestalo daje negativne bodove zbog kako on kaže "slikovnica" to jest stavljanja slika...
bez obzira šta takve postove već godinama pišem i nikome nisu smetali...

kako smo on i ja na ovome forumu u neravnopravnom položaju odlučio sam
pozdrav i svako dobro od sidruna
sidrun is offline  
Old 14.11.2012., 06:12   #136
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
pošto u mome upisu nije mogao pronaći vrijeđanja,
zadnje vrijeme mi učestalo daje negativne bodove zbog kako on kaže "slikovnica" to jest stavljanja slika...
bez obzira šta takve postove već godinama pišem i nikome nisu smetali...
Nije to priča od jučer.
Evo 02.08.2012., 18:23:
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Napiši tko stoji potpisu, bez toga neće ostati poruka s poveznicama i pitanjem na forumu.
Nije ovo podforum rebusi i zagonetke.

Molim tekst, a ne samo poveznice na slike
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post

Dobro je što si sad napisao sažeti opis teksta, međutim i dalje se glavnina teksta nalazi na slikama.

Poveznice na slike su kvalitetan način dokumentiranja onog što pišeš na forumu.

Molio bih te da da dio teksta sa slika ipak pretočiš u tekst, ne moraš prepisivati postoje i besplatni servisi za isčitavanje teksta sa slika http://www.google.hr/search?q=online+ocr
Ja sad nisam uspio dobiti puno teksta, vjerojatno zbog niže rezolucije.
Vjerujem da ima na raspolaganju i bolje slike te da nećeš imati puno posla.

Hvala na dosadašnjem doprinosu
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Ne smetaju me slike, pače drago mi ih je vidjeti.
Želim da bude više teksta i da iz teksta bude jasno o čemu se piše.

Tekst će se puno lakše moći pretraživati.
Povećava se vidljivost na pretraživačima tipa google.
Time vaši argumenti bivaju dostupniji široj publici.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=547488&page=31
rezon@tor is offline  
Old 31.07.2013., 09:28   #137
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Ps. Neka moderator prebaci na temu ljeto 95.
Misliš na https://www.forum.hr/showthread.php?t=336045 ?
Ajde da ne tražim predugo napiši s kojom porukom da počmem.
rezon@tor is offline  
Old 31.07.2013., 10:54   #138
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Misliš na https://www.forum.hr/showthread.php?t=336045 ?
Ajde da ne tražim predugo napiši s kojom porukom da počmem.
Od poruke 1692 pa do kraja
žerac76 is offline  
Old 31.07.2013., 11:44   #139
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Misliš na https://www.forum.hr/showthread.php?t=336045 ?
Ajde da ne tražim predugo napiši s kojom porukom da počmem.
Prebacio si na krivu temu - Bljesak 95. Ne znam dali postoji posebna tema Ljeto 95, ako ne onda možda na https://www.forum.hr/showthread.php?t=632313
žerac76 is offline  
Old 31.07.2013., 12:06   #140
Gotovo. Sad je nova tema.
Ako skužim dupliciranje, spojit ću.
Nadam se da si zadovoljan.

Ovo je inače prava tema za želje za seljenje poruka
rezon@tor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.