Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2010., 17:16   #1
Ako si nekome nešto,onda si nikome ništa

Kako objašnjavate naslov?Svojim riječima,podsjeća Vas na neko značenje?
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 17:22   #2
Podsjeca me na pdf filozofija ili mozda lingvistika... moze jos neki hint ?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 18:08   #3
Zapravo je nastala slučajno,iz dva dijela.U razgovoru..
Prvi dio;..ako si nekome nešto..-asocira na klimu društva i način penjanja u poslu i životu,znaš na što mislim kako je kod nas
Drugi dio doletio je sasvim slučajno i spojio se nekako spontano kroz zajebanciju i uz nedorečeno značenje započeo život;-onda si nikome ništa..
Sve zajedno nekako zvuči pametno,a nije..
Ne mogu si ni sam objasnit,ali započet ću koristit tu rečenicu pa da vidim kak ljudi reagiraju.
Nadam se da ima smisla ovo kaj sam rekao.A dosadašnja reakcija ljudi u razgovoru je bila šutnja..onak ne znaju kaj bi rekli.Ko da hoće reć,e pa nije bilo na telki,ne kužim..
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 18:26   #4
[QUOTE=Peća;25658116] A dosadašnja reakcija ljudi u razgovoru je bila šutnja..
možda zato što je ljudima teško komentirati tako nešto,a da te ne uvrijedemislim,kakva ti je to filozofija
mein teil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 18:27   #5
fora su mi te negacije pogotovo trostruke koje su "prirodne" u slavenskim jezicima....

ali,... napravio si logičku pogrešku

ako nekome - jesi nešto ...onda nekome - nisi ništa...

wikipedija:
In many Slavic languages, including Bulgarian, Russian, Slovenian, Serbian, Bosnian, Croatian and Macedonian a double negative is grammatically correct, while a single negative is grammatically incorrect. The following are literal translations of grammatically correct Serbian sentences: Niko nikada nigde ništa nije uradio - Nobody never nowhere nothing did not do (nobody has ever done anything, anywhere); Nisam tamo nikad išla - I did not there never go (I have never been there)
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 19:56   #6
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
fora su mi te negacije pogotovo trostruke koje su "prirodne" u slavenskim jezicima....

ali,... napravio si logičku pogrešku

ako nekome - jesi nešto ...onda nekome - nisi ništa...
pretekao si me, logičaru

moje je mišljenje da će uvijek postojati osobe kojima ćeš u životu biti netko, pa tako i one kojima nećeš biti nitko...to je sasvim normalno.
__________________
''I think of myself as an intelligent, sensitive human being with the soul of clown wich always forces me to blow in at the most important moments...''
Jim Morrison
MortaL!s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 20:56   #7
Gramatička igra, bez specijalnog značenja.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 21:21   #8
nikome ništa - netko tko nema neku vrijednost za bilo koga. taj čovjeka nema nikoga pa čak i ako 'ima' nekoga.
onaj tko je nekome nešto se može osjećati kao zbilja sretan čovjek. jer ako si samo jedno osobi nešto onda je to puno.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 21:28   #9
Ummmm ne podsjeca me na nista. Jel' mozda do mene
__________________
What part of out history's reinvented and under rug swept,
What part of your memory is selective and tends to forget?
hocu_van is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:35   #10
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Prvi dio;..ako si nekome nešto..-asocira na klimu društva i način penjanja u poslu i životu,znaš na što mislim kako je kod nas...
pa i ne nužno, eto meni je prva asocijacija na prvi dio bila ova, a na drugi dio da nije gramatički ispravno napisano
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 17:24   #11
Mene podsjeca na onu pjesmu "Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve..." ali to sam ja , crazedlunatic i potencijalni spree killer. Nikome nista.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 17:32   #12
i kakve to sve ima veze s psiholođijom
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 16:01   #13
Gramatički neispravno u svakom slučaju,ali postoji li šansa da ljudi u šali koriste tu napose bezazlenu složenicu kao alat objašnjavanja mita i kroupcije u zemlji..znate na što mislim.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 17:40   #14
Nisi li ti fulao pdf?
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:44   #15
Da,blizu sam granice pdf..Ali htjedoh objasniti tu psihološku crtu u našem društvu.Ako imaš vezu,ako imaš nekog negdje,ako samo poznaješ nekog a taj opet drugog to postaje prihvaćanje pravila nejednakosti.To razmišljanje je prihvaćeno jer je jedini način riješavanja problema,i kasnije to utječe na raspoloženje i odnos prema svemu kad sabereš logiku stvari..
Možda su nas u školi trebali učiti da se borimo za ono što vjerujemo.A vjerujem da je mito i nepotizam škodno za zdravlje zajednice..
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:56   #16
U pravu si. Iako ne bih rekla da je to karakteristično za nas. (kod nas je malo previše uzelo maha), ali prisutno je svugdje.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:58   #17
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Gramatička igra, bez specijalnog značenja.
Baš sam to htjela reći..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 22:03   #18
Quote:
sunshine-girl kaže: Pogledaj post
U pravu si. Iako ne bih rekla da je to karakteristično za nas. (kod nas je malo previše uzelo maha), ali prisutno je svugdje.
Mah traje predugo..Bojim se da ne ubije u ljudima ono srčano za što se vrijedi boriti.Mi apatični,bezdušni i aljkavo radosni kličemo svemu s tv-a,a kad vidim demonstracije svih uzrasta u Francuskoj npr.ili kazne za porezne prijevare u Njemačkoj znam zasigurno da nismo jedini,ali spadamo u tu kategoriju jedinih.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 22:25   #19
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Da,blizu sam granice pdf..Ali htjedoh objasniti tu psihološku crtu u našem društvu.Ako imaš vezu,ako imaš nekog negdje,ako samo poznaješ nekog a taj opet drugog to postaje prihvaćanje pravila nejednakosti.To razmišljanje je prihvaćeno jer je jedini način riješavanja problema,i kasnije to utječe na raspoloženje i odnos prema svemu kad sabereš logiku stvari..
Možda su nas u školi trebali učiti da se borimo za ono što vjerujemo.A vjerujem da je mito i nepotizam škodno za zdravlje zajednice..
... u skoli nas nisu ucili skoro nista sta bi trebalo (sad dvostruka negacija @Weed )... a kod nas sada je na snazi taj rodijacki/plemenski mentalitet, iako se sve vise javljaju i protivnici... da to nije vise za sociologiju, ili politiku ?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 22:27   #20
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Da,blizu sam granice pdf..Ali htjedoh objasniti tu psihološku crtu u našem društvu.Ako imaš vezu,ako imaš nekog negdje,ako samo poznaješ nekog a taj opet drugog to postaje prihvaćanje pravila nejednakosti.To razmišljanje je prihvaćeno jer je jedini način riješavanja problema,i kasnije to utječe na raspoloženje i odnos prema svemu kad sabereš logiku stvari..
Možda su nas u školi trebali učiti da se borimo za ono što vjerujemo.A vjerujem da je mito i nepotizam škodno za zdravlje zajednice..
Aha.

Velika istina i srž problema našeg mentaliteta.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.