Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2010., 08:03   #21
Question

Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
Definitivno reći (na način primjeren djeci)....
Sto bi rekli = u sridu. Ali koji je to nacin primjeren za tinejdzericu? Koje su pametne i saosjecajne, a u isto vrijeme zeljne zastite i paznje. Primjeren njihovim potrebama.
Almanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 09:10   #22
Ako su djeca adolescenti odna je definitivno pametno ne uvlacit ih previse u sve to, jer to je ionako najgore razvojno razdoblje, ali defiitivno bi trebale znati sto se desava, buduci da u tom razvoju i roditelji igraju bitno ulogu u donosenju nekih zivotnih odluka...

Ja bih to postavio na nacin da im se kaze i da znaju, ali da ih se ne opterecuje previse time, odnosno da ih se ne ukljucuje i angazira u svemu tome vise nego sto same zele..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 09:40   #23
mislim da djeca ne mogu shvatiti pojam "depresija", možda bi bilo bolje da pokušaš sa "tata je trenutno jako tužan..."
ne bi dobila nikakav feedback s njihove strane. eventualno bi im stvorila odbojnost prema ljudima s tim problemom.
također, možeš očekivati da će to prepričavati svojem društvu i od njih tražiti pojašnjenje.....
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 16:40   #24
tajne razaraju odnose....a djeci treba objasnit neke stvari, u skladu s njihovim godinama...nisu djeca glupa...znaju oni više nego što misliš....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 16:54   #25
Kažeš da otac nije agresivan, što ti ide u prilog.
Zašto ne razgovaraš prvo s njime o tome kako sve prezentirati djevojkama?
U tom slučaju se on ne treba braniti, nego samo podržati tebe u razgovoru, biti prisutan.
Naravno da on nije kriv, nitko nije kriv.
Ali bi djevojke shvatile zašto nisu u životu imale oca kakvog su željele. Ne bi se razočarale, samo bi razumjele.

Iz mog iskustva, većina podcjenjuje djecu i njihovu pamet.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 21:27   #26
Pa hvala vam svima na dobrim i korisnim savjetima. Sad mi je malo lakse i misli su mi sredjenije. Voljela bih na ovu temu popricati i sa psihologom.
Almanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 22:57   #27
Ovaj psiholog bi ti ponovio ono sto je vec napisao gore
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 00:30   #28
Quote:
Almanah kaže: Pogledaj post
Ovo je moja skorasnja dilema, od kada su mi djeca usla u pubertet. Muz mi se dugo godina lijeci od depresivnosti, o cemu do sada nismo razgovarali sa njima. Recite mi svoje licno ili strucno iskustvo, kada je i u kojoj mjeri potrebno razgovarati sa djecom o ovome.
Pa kako ste mogli ne razgovarati s djecom u pretpubertetu? Pa nisu oni više tao mali zaboga.

Ili možda misliš da još moraju malo bit u zlatnom kavezu. Da ih oblačiš, tepaš im, hraniš ih, držiš u naručju i tako... nu-na-ni-na-nu-na-ni-na.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 12:12   #29
Quote:
Almanah kaže: Pogledaj post
Ako im kazem moze se desiti da ce se to pretvoriti u jedan manipulantski odnos u kojem bi on bio jos manje otac, a one se pretvorile u njegove majke.
To se dogodilo meni i jednom clanu obitelji. Takav odnos je donio sa sobom prestrasne posljedice. Bolje je osjecati se nesigurno nego izgubiti sebe. Ali vjerujem da nije nemoguce da saznaju istinu a da ne izgube sebe u citavom procesu. Takva veza bi bila losa i za tvog muza ali zasto si sigurna da bi bila manipulatorska? Pogotovo ako je rijec samo o depresiji? I kako se on lijeci od depresivnosti?
Neret is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 18:47   #30
ok, postoji šansa da se njihov odnos pretvori u još lošiji, ali koja ti je alternativa šutnje?
ja i dalje mislim da one zaslužuju znati zašto je otac odsutan, sad su u osjetljivim godinama i mogle bi ga početi mrziti zbog njegove (figurativne) odsutnosti..

situacija je i više nego zeznuta, ali takav je život.. napravi ono što smatraš najboljim, ali dobro razmisli o svemu da nebi bilo da za 10 godina imate djecu kojju nikad ni ne vidite..
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 22:15   #31
Quote:
Almanah kaže: Pogledaj post
Sto bi rekli = u sridu. Ali koji je to nacin primjeren za tinejdzericu? Koje su pametne i saosjecajne, a u isto vrijeme zeljne zastite i paznje. Primjeren njihovim potrebama.
ja isto mislim da bi trebala razgovarat s psihologom...ali sigurno je da djeca sve primjete i osjećaju i prije nego od nas saznaju neke stvari tako da ne vidim nikakvu korist od nekakvog "skrivanja"...ali psiholog će sigurno znati savjetovati ispravan način na koji postupiti.sretno!
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 08:50   #32
Hvala jos jednom svima.
Almanah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.