Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2010., 17:46   #61
mene rijec abortus asocira na komunizam
ono ... zene, sad smo emancipirane: sad mozemo rame uz rame raditi poslove kao i muskarci - voziti autobuse, fukati se, i u pauzi za gablec skociti sastrugati i abortirati plod van


veliki pomak i totalna sloboda u odnosu na stara vremena kada je zbog tradicije, u slucaju nezeljene trudnoce zena morala biti zbrisana sa lica zemlje zajedno sa nezeljenim cedom

iggy pop i ofra haza nam u ovom klipu pricaju pricu o tim kulturama i prohujalim vremenima tradicije kad je trudna zena bila bacana pred sudiju, a zatim kamenovana





danas je zena nasla svoj balans: condom rules, ili uzivaj u novom zivotu


todaytonight is offline  
Old 22.06.2010., 19:51   #62
Quote:
Alojzije kaže: Pogledaj post
Mje mišljenje je da pobačaj apsolutno i u svakom slučaju treba zabraniti jer nitko, ali apsolutno nitko osim Boga nije gospodar nad smrću ili životom. ne možeš ti nekoga ubiti jer se na fetusu vidi neka degeneracija ili sl. Bog će odlučiti hoće li ga ostaviti na životu ili ne. Isto tako će On odlučiti hoće li ostaviti majku na životu ili ne. Mi nismo tu da sudimo!
Nadalje vidio sam komentar gore kako ovo baš i ne spada po duhovnu temu. Kako ne spada? Ako išta spada, spada ova tema.
Ja sam potpuno isto razmišljala kao ti ali u zadnje vrijeme dvojim.
Zamisli da ti je ženi život ugrožen i moraš birati između nje i djeteta.
Je li rješenje majci dopustiti da umre a iza nje ostaje npr. 2-3 male djece kojima je potrebna ljubav i briga?
Što učiniti? Jer susrela sam se s takvim slučajem, majka je umrla, ostalo je troje male djece i beba koja je tada rođena, a sve ovo vrijeme se bori sa zdravljem i tko zna što će biti s njom.

Apsolutno sam protiv pobačaja, pa čak kad se radi i o silovanju, ali ipak se neka pitanja postavljaju.

Mi možemo pametovati, no čovjek koji se nađe u takvoj teškoj situaciji,
teško njemu!
Valerija79 is offline  
Old 22.06.2010., 19:54   #63
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
To bi se nazvalo sebičnost ,zar ne ?taj komfor ,mislim ...
Vjerujem da te osobe nikad ne zaborave te scene abortusa ,mislim da ne spavaju mirno ....
Naravno da je sebičnost. Jer tima neće biti problem istovremeno plaziti oko novog mercedesa ili nećeg sličnog, niti će im biti problem za to dati novac niti odvojiti vrijeme. Što se tiče slučajeva u kojima je situacija takva da okolina pritišće neku curu da pobaci, tu je prvenstveno kriva okolina. Vjerujem da mnge ne bi pobacile da ih je okolina podržavala.
__________________
''Life can only be understood backwards; but it must be lived forwards''
WildFox is offline  
Old 22.06.2010., 20:16   #64
Quote:
WildFox kaže: Pogledaj post
Naravno da je sebičnost. Jer tima neće biti problem istovremeno plaziti oko novog mercedesa ili nećeg sličnog, niti će im biti problem za to dati novac niti odvojiti vrijeme. Što se tiče slučajeva u kojima je situacija takva da okolina pritišće neku curu da pobaci, tu je prvenstveno kriva okolina. Vjerujem da mnge ne bi pobacile da ih je okolina podržavala.
Da,a u svakom slučaju to je ubojstvo nevinog bića koje nije biralo da bude začeto pa ni ubijeno ..
I da ,puno se vremena polaže na bezvrijedne stvari a tako lako se uništava život i onda na ko da ništa bilo nije ...
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Old 22.06.2010., 22:40   #65
Quote:
Alojzije kaže: Pogledaj post
Ako ti nisi sposoban nešto shvatiti to ne znači da je onaj tko je takvo nešto rekao glup, već suprotno. Idi molim te pročitaj koju knjigu više!
Tko se ad hominemom služi... taj nema argumenata.

Ne moraš me moliti ta nisam bog i ne tražim moljenje.
Quote:
Mislim da si trebao shvatiti da ovo "kao Jehovin svjedok" nije vijeđanje nečije vjere i sl. već to što oni sve što piše u Bibliji izvalče iz koneksta i zbog toga kolokacija dobiva potpuno drugi smisao.
Mhm, oni ne uzimaju one dijelove kao i ti, nego neke druge... Sviđaju vam se različiti dijelovi iste knjige.

Zadnje uređivanje PashkoPata'q : 22.06.2010. at 22:47.
PashkoPata'q is offline  
Old 22.06.2010., 23:03   #66
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
To bi se nazvalo sebičnost ,zar ne ?taj komfor ,mislim ...
Vjerujem da te osobe nikad ne zaborave te scene abortusa ,mislim da ne spavaju mirno ....
Krivo vjeruješ i pogrešno misliš.
Tempion is offline  
Old 22.06.2010., 23:19   #67
Quote:
Ja sam potpuno isto razmišljala kao ti ali u zadnje vrijeme dvojim.
Zamisli da ti je ženi život ugrožen i moraš birati između nje i djeteta.
Je li rješenje majci dopustiti da umre a iza nje ostaje npr. 2-3 male djece kojima je potrebna ljubav i briga?
Što učiniti? Jer susrela sam se s takvim slučajem, majka je umrla, ostalo je troje male djece i beba koja je tada rođena, a sve ovo vrijeme se bori sa zdravljem i tko zna što će biti s njom.

Apsolutno sam protiv pobačaja, pa čak kad se radi i o silovanju, ali ipak se neka pitanja postavljaju.

Mi možemo pametovati, no čovjek koji se nađe u takvoj teškoj situaciji,
teško njemu!
majka mora dati svoj život za dijete, a za dijete će se Bog pobrinuti. Vidiš upravo to i je problem. Nemamo vlast nad životom i smrti. Ne možeš ti odlučivati o tome, osim kada se radi o tome da možeš svoj život dati za nekoga!
__________________
Bog je beskrajna sfera čije je središte svugdje, a periferija nigdje. ✞
Alojzije is offline  
Old 22.06.2010., 23:55   #68
Quote:
Alojzije kaže: Pogledaj post
majka mora dati svoj život za dijete, a za dijete će se Bog pobrinuti. Vidiš upravo to i je problem. Nemamo vlast nad životom i smrti. Ne možeš ti odlučivati o tome, osim kada se radi o tome da možeš svoj život dati za nekoga!
Moram samo umrijeti. U boga ne vjerujem. Nad svojim životom imam itekako vlasti. I, što sad?
Tempion is offline  
Old 23.06.2010., 17:20   #69
To što ti u Boga ne vjeruješ je tvoja stvar (ne moram ni ja vjerovati da postoji crveno na semaforu i sl.), a vlast nad životom nemaš!
__________________
Bog je beskrajna sfera čije je središte svugdje, a periferija nigdje. ✞
Alojzije is offline  
Old 23.06.2010., 17:33   #70
Quote:
Alojzije kaže: Pogledaj post
To što ti u Boga ne vjeruješ je tvoja stvar (ne moram ni ja vjerovati da postoji crveno na semaforu i sl.), a vlast nad životom nemaš!
Shvati da tvoje vjerovanje u Boga je tvoja osobna stvar
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 23.06.2010., 20:07   #71
Quote:
Alojzije kaže: Pogledaj post
a vlast nad životom nemaš!
Imam!
Tempion is offline  
Old 23.06.2010., 22:29   #72
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Krivo vjeruješ i pogrešno misliš.
Protiv sam ubojstva svake vrste ,a što je abortus nego ubojstvo ?
A da ljudi mućnu malo glavom prije no što dođe do začeća ?
Slijede nagone koje ne mogu obuzdati pa je abortus idealno rješenje ,jel da ?
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Old 23.06.2010., 22:33   #73
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Moram samo umrijeti. U boga ne vjerujem. Nad svojim životom imam itekako vlasti. I, što sad?
Misliš da imaš vlast ?
Znaš li što te sutra čeka ?
Osim naravno što planiraš raspored poslova za sutra ,što se ne pika
Hoćeš li dočekati sutra ,ili kad ti je kraj znaš li ?
Zato griješiš kad kažeš da imaš vlast nad svojim životom
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Old 23.06.2010., 22:41   #74
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
A da ljudi mućnu malo glavom prije no što dođe do začeća ?
Slijede nagone koje ne mogu obuzdati pa je abortus idealno rješenje ,jel da ?
Mučkati kontracepcijom je grijeh...a ovdje je narod pobožan i pragmatičan pa je abortus ujedno i kontracepcija.

Kakve veze imaju nagoni sa abortusom...???

Možeš se nagoniti i bez da ideš na redovnu kiretažu...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 23.06.2010., 22:48   #75
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Protiv sam ubojstva svake vrste ,a što je abortus nego ubojstvo ?
A da ljudi mućnu malo glavom prije no što dođe do začeća ?
Slijede nagone koje ne mogu obuzdati pa je abortus idealno rješenje ,jel da ?
Ubojstvo je ubijanje osobe embrio ne može biti osoba jer da bi bilo osoba mora imati svijest a da da bi imalo svijest mora imati mozak.
Pravno isključivanje sa aparat (ubijane) tijela kojem ne radi mozak nije ubojstvo tako nije ni abortus zabranjen do određenog stadija razvoja.
Duša je vjerski pojam pa je tako nekome ubijanje nakupine stanica ubojstvo jer vjeruju da ima dušu a isključivanje sa aparata tijela kojem ne radi mozak nije jer vjeruju da je duša več otišla a neki vjeruju da i tijelo sa be radi mozak ima dušu i da je isključivanje sa aparata ubojstvo.

zar ćemo uskračivati pravo na abortus i onima koji ne vjeruju u postojanje nečega za šta nema nikakvog dokaza da postoji???

Onaj koji vjeruje u dušu neka ne radi abortus nitko ga ne tjera na abortus kao šta jehovine svjedoke nitko ne tjera na davanje i primanje krvi.

Zadnje uređivanje mau123 : 23.06.2010. at 22:58.
mau123 is offline  
Old 23.06.2010., 23:16   #76
ja sam za to da abortus bude izbor žene, da li ce napraviti ili nece.
a sad tu neke moralne price su gluposti. na samom pocetku to je neka nakupina stanica, bez mozga, svijesti itd. i ako je vam isto ubiti neku nakupinu stanica i neko nevino dijete od recimo 9 godina onda nesto tu ne stima.
što je po vama definicjja ubojstva? koji su to kriteriji po cemu je nesto "zivo" i da je nesto ubojstvo?
__________________
Nothing brings people together more than a mutual hatred.
taedium_vitae is offline  
Old 23.06.2010., 23:25   #77
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Protiv sam ubojstva svake vrste ,a što je abortus nego ubojstvo ?
A da ljudi mućnu malo glavom prije no što dođe do začeća ?
Slijede nagone koje ne mogu obuzdati pa je abortus idealno rješenje ,jel da ?
Ja sam replicirala na tvoje da "takve osobe nikad ne spavaju mirno".

Ovo što si ti sad napisala nema veze s ničim. Ajmo redom:

1. protiv ubojstva svake vrste si - iz toga zaljučujem da si hard core vegetarijanac, jel?

2. ponekad ni "mućkanje" glavom ne pomaže, a bogme ni pilule, ni coitus interruptus, ni plodni i neplodni dani....

3. kakvi su to "nagoni koje ne mogu obuzdati"??

4. ne, abortus nije idealno riješenje, idealno bi bilo da do toga ne dođe, no nažalost to se dešava, pa u tom slučaju postoji abortus. Okrutno, ali tako je. I život je okrutan.
Tempion is offline  
Old 24.06.2010., 13:42   #78
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Ne, nego vjerojatno živimo u multiverzumu, pa se svaka duša ipak rodi u jednom od bezbroj paralelnih svemira i proživi život. Nakon toga, kad majka umre i dođe u nebo, ima šta i vidjeti - dočeka je netko i veli: "Ti si mene abortirala u 99,99% svih svemira, ali ja sam se tebi ipak rodila u ovom svemiru i volim te maamaaaa!!!"
Nadopuna ovog gornjeg teksta:

Izgleda da bi nas na nebu moglo dočekati brojna iznenađenja. Naprimjer, neki bračni par nije imalo djece. I umrli su (normlalno) bez djece. Žena je imala deformiranu maternicu, pa se embrij nije mogao "uhvatiti" nakon oplodnje. Ona jadna to nije znala. To su medicinski detalji. Žena je dakle završila u raju, u tu ju je dočekalo veliko iznenađenje. Anđeo ju je pozvao na upoznavanje sa svojih ništa manje negoli 28 djece. Toliko je ona puta začela u životu, a da nije uopće bila svjesna. Trebati će sada dati imena svoj toj djeci ! Ne znam na što će ta djeca ličiti: na embrij u obliku blastule (nekih stotinjak stanica), ili kao prava osoba. Ali koliko stara? Kao dijete od godinu dana, 10 godina ili odrastao od 20 godina? To je valjda jedna velika TAJNA VJERE

Koristim priliku da pitam prave vjernike zašto crkva zabranjuje kontracepciju? Za pilule mi može biti jasno jer ipak imaju loših posljedica po zdravlje. Ali što je loše u korištenju kondoma. Crkva ih ne voli je ponekad izazivaju stres kod supružnika! A jedan ih moj prijatelj koristi iako mu žena nema maternice !!??. Kao sredstvo protiv preranu ejakulaciju. Ne znam da li je i takvo korištenje kondoma grijeh?

Zadnje uređivanje krena : 24.06.2010. at 13:52.
krena is offline  
Old 24.06.2010., 14:10   #79
nisam religiozna.
ali recimo da jesam teist...no, to je za ovu temu nebitno jer svoju vjeru u boga uopće ne vežem za moral. mislim da ako je nekome bog potreban da bi bio moralan...to mi dođe na isto kao kad je nekome zakon potreban da bude moralan... znači da ustvari nije moralan...odnosno jest po nekom prisilom...a bijedan je takav moral i takav čovjek uistinu.

smatram abortus ubojstvom. legalnim ubojstvom. jebiga.
ne bih se mogla nositi s takvim činom pa tako u skladu s tim ne bih niti abortirala... ili bih abortirala pa se ubila nakon toga?

tipično pitanje mog muža:
"i radije bi radila u konzumu čitav život za 3000 kuna nego pobacila dijete?"

da. radije bih radila u konzumu čitav život za 3000 kuna po 8 sati dnevno nego čitav život 24 sata na dan nosila lošu karmu i abnormalnu grižnju savjesti radi ovakvog čina.

da. sebična sam.

moj muž se na temu ovoga ne slaže sa mnom.
ja sam protivnik abortusa.
on smatra da bi žena trebala imati pravo odlučivanja.
mislim, ima ona pravo odlučivanja...naravno... to ne znači da je taj čin samim time bolji jer u zemljama trećeg svijeta imaju isto tako pravo kamenovati preljubnice i odsjeći ruku lopovima.
imam i ja pravo svaki dan svoje dijete psihički maltretirati na suptilne načine.
tko mi to može zabraniti? socijalna služba? kako će dokazati?
tko će mi zabraniti da djetetu prijetim naprimjer paklom ako si slučajno u puberetetu dotakne malo pišonju?
to je stvar religije, i nitko ne smije dirati u to moje pravo.
a nisu li takve stvari prilično ogavne?
što neke fanatične katolkinje čine svojoj djeci.
meni je jednom jedna glupača takva kad sam imala 5-6 godina prepričavala u detalje kako u paklu zloj djeci kidaju komadiće mesa i peku ih na ražnju i je jedna odvratna muka koju neću moći zamisliti. i nikad nije zakonski bila kažnjena zbog toga makar me je izložila prilično gadnoj traumi.
ovim putem joj poručujem:
"krepaj kujo. 666. "


mislim. malo banaliziram. ali to što netko ima pravo na nešto ne znači nužno da je taj čin moralno prihvatljiv.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 24.06.2010., 15:57   #80
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ali to što netko ima pravo na nešto ne znači nužno da je taj čin moralno prihvatljiv.
Mhm, ne bi eksplicitno zabranila abortus, nego samo implicitno...
PashkoPata'q is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.