Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2010., 22:15   #41
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ot

nektarija, kako si, nije te dugo bilo
thenks, Rej, u jutro sam se budila jako umorno. Chak, nisam mogla da ustanem za da stignem na posao. Takav, tezak umor, da sam jedva disala, a niko mi nije vjerovao, svi su mislili da sam ljenja, i neodgovorna. Danas, mi je za prvi put nakon tri godina, taj umor iznenada nestao, ne znam kako? Nit sam nesh posebno radila, nit su se vanjski uslovi koji gaje moju depru, promenili?
Kak ti vozis ?
nektarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 22:17   #42
Slazem se, kad si svjestan da je to samo halucinacija sve prestaje i lakse je, ali sigurno ima ljudi kojima je ta halucinacija i priviđanje toliko jako i toliko se uklapa u njihov svijet da oni i da znaju da povremeno haluciniraju nemogu skuzit dali je to halucinacija ili ne, tu lezi problem. Mislim ja otprilike znam sta je halucinacija kad me strefi od marihuane, ali otkud da ja znam dali su ljudi danas u tramvaju bili halucinacija. Ja mislim da je njima tako.

I naravno jos par stvari...prije su shizofrenicare smatrali kao likova sto briju na te neke urote, a sto ako je danas sve urota. Sto ako netko zna svaki mejl koji smo poslali i moze neke stvari otkriti i to iskoristiti negdje. Ti ako si zdrav neces razmisljati o tom, ako si shizofrenican razmisljat ces, a ako si realan opet ces razmisljat jer to danas je tako. Svi smo mi malo shizofrenicni samo neko manje neko vise. Smatram da osim genetskih cimbenika stres uvelike rezultira pojavom shizofrenije. Onaj ko je pod konstantnim stresom taj ima i najcudnije brije i taj je najvise za svađu od krivog brijanja.
bezsmisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 22:21   #43
Hvala bezsmisla.
Ovo me malo umirilo.
Vidjet ću. Ak me strpaju na promatranje javim vam se odande. - Ako imaju wireless.
ŽabaKrastačaKre is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 22:30   #44
Quote:
ŽabaKrastačaKre kaže: Pogledaj post
Hvala bezsmisla.
Ovo me malo umirilo.
Vidjet ću. Ak me strpaju na promatranje javim vam se odande. - Ako imaju wireless.
Disi ti od ludosti
bezsmisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 22:41   #45
Quote:
ŽabaKrastačaKre kaže: Pogledaj post
Ne razumijemo se.
Ovog podebljanog se bojim. Bojim se da će taj gen 'proraditi' jednog dana.
Pa nemamo svi neki "uspavani" shizogeni gen, ako u obitelji nemaš povijest psihičkih poremećaja ni neuroza, onda se nemaš čega bojati, ovo sa zavjerama ti je paranoidna sch, koja je samo jedan tip bolesti, nisu svi sch paranoici.
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 22:43   #46
[QUOTE=bezsmisla;29714619]
Quote:
Sto ako netko zna svaki mejl koji smo poslali i moze neke stvari otkriti i to iskoristiti negdje
.

tog se ja ponekad uplašim,šta ak netko može vidjeti ove moje črčkarije koje pišem na forumu,i drži me taj strah neko vrijeme,a onda skužim da šta nekog uopće briga za mene i za moje gluposti
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 22:44   #47
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Pa nemamo svi neki "uspavani" shizogeni gen, ako u obitelji nemaš povijest psihičkih poremećaja ni neuroza, onda se nemaš čega bojati, ovo sa zavjerama ti je paranoidna sch, koja je samo jedan tip bolesti, nisu svi sch paranoici.
mama joj ima sch,zato se cura boji
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 22:50   #48
Quote:
lamija kaže: Pogledaj post
mama joj ima sch,zato se cura boji
Ahahaha, jebo te ja, nis' to vidjela uopće!

Ako se toga boji, na krivo je mjesto došla po odgovore, mislim da je to pitanje prvenstveno vezano za okidače, odnosno kako reagira na traume i je li naučila sama sa sobom riješiti konflikt, a ne ga zakopati pod tepih.

Kako god, razgovor sa stručnom osobom bi djelovao umirujuće, ja jebi ga, imam manu, ne čitam pažljivo, skeniram!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 22:56   #49
Quote:
bezsmisla kaže: Pogledaj post
.

tog se ja ponekad uplašim,šta ak netko može vidjeti ove moje črčkarije koje pišem na forumu,i drži me taj strah neko vrijeme,a onda skužim da šta nekog uopće briga za mene i za moje gluposti
Ma nema smisla. To su terabajt i terabajti podataka. Bilo bi iracionalno vjerovati u takvu glupost. Osim ako 'nadgledatelj' nije neki vanzemaljac s velikom glavom koji podatke procesuira terabajt po sekundi, za što su ipak premale šanse.
Ali ipak šanse.


...


Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Ahahaha, jebo te ja, nis' to vidjela uopće!

Ako se toga boji, na krivo je mjesto došla po odgovore, mislim da je to pitanje prvenstveno vezano za okidače, odnosno kako reagira na traume i je li naučila sama sa sobom riješiti konflikt, a ne ga zakopati pod tepih.

Kako god, razgovor sa stručnom osobom bi djelovao umirujuće, ja jebi ga, imam manu, ne čitam pažljivo, skeniram!
Što bi to značilo?

Zadnje uređivanje ŽabaKrastačaKre : 27.10.2010. at 23:10.
ŽabaKrastačaKre is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 22:58   #50
Quote:
Slazem se, kad si svjestan da je to samo halucinacija sve prestaje i lakse je, ali sigurno ima ljudi kojima je ta halucinacija i priviđanje toliko jako i toliko se uklapa u njihov svijet da oni i da znaju da povremeno haluciniraju nemogu skuzit dali je to halucinacija ili ne, tu lezi problem.
Quote:
Sto ako netko zna svaki mejl koji smo poslali i moze neke stvari otkriti i to iskoristiti negdje. Ti ako si zdrav neces razmisljati o tom, ako si shizofrenican razmisljat ces, a ako si realan opet ces razmisljat jer to danas je tako...Smatram da osim genetskih cimbenika stres uvelike rezultira pojavom shizofrenije.

Neki bolesnici, između faza psihoza, jako dobro mogu prepoznati što je halucinacija kada se ona javi, a što stvarnost. Njihove halucinacije sadržavaju dozu realnosti, a po nekim detaljima ili kontekstu koji se u to ne uklapa oni onda prepoznaju da nije riječ o stvarnosti. Takvi, ako su dovoljno disciplinirani, često i sami zatraže bolničko liječenje, ili pak prijave određene pojave za koje znaju da prethode psihozi svome liječniku i budu pod intenzivnijim nadzorom.

Naravno, kada je bolest u punom zamahu tada nisu svjesni da je njihova percepcija svijeta iskrivljena. To je problem jer ne postoji način da ih se na silu odvede na liječenje pa ako ih ne uspiješ nagovoriti (a obično ne uspiješ jer sve što ti govoriš oni interpretiraju kao tvoju iskrivljenu precepciju, ti si u zabludi, ti ne znaš potpunu istinu za razliku od njih i nisi ju spreman još shvatiti, itd) često jedino što ti preostaje je čekati da naprave nešto što se zakonski interpretira kao potencijalno ugrožavanje njihovog zdravlja ili ugrožavanje okoline što omogućuje prisilnu hospitalizaciju.

Shizofrenija postoji više vrsta, paranoidna je samo jedna od njih. Općenito, njhove su fantazije puno kompleksnije nego je to briga oko dostupnosti internetskih podataka. To su takve fantastične priče sastavljene od raznovrsnih detalja povezanih na najnevjerojatnije načine i čiju vezu vidi jedino oboljela osoba da kad jednom čuješ takvu priču nema zabune oko toga o čemu se radi, bez obzira na dozu realnosti koju unose u priče.

Emotivna trauma može biti okidač, postoji prema nekim teorijama i utjecaj genetike, ali medicina (još uvijek) zaista ne zna točne uzroke bolesti odn. što uzrokuje kemijski i strukturni poremećaj mozga.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 23:06   #51
Jel moze netko odgovorit na pitanje iz podrucja mozga. Sto je to alfa regulator? Kad je taj alfa regulator poremćen dolazi do shizofrenije
bezsmisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 23:29   #52
Odgovor na to pitanje je možda bolje potražiti na 'Zdravlju', tamo ima medicinara.
Ono što ja znam, a to je samo osnovno, je da se kod shizofrenije radi o poremećenom lučenju dopamina (i još nekih neurotransmitera).

Nešto malo detaljnije:
http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...zofreniju.html
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 23:32   #53
Quote:
ŽabaKrastačaKre kaže: Pogledaj post
Što bi to značilo?
Zdravo i zrelo riješiti konflikte emotivne prirode, verbalizirati ih, izbaciti van, a ne klin izbijati klinom ili gurati probleme i frustracije pod tepih!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 12:01   #54
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Nije poznat gen koji bi uzrokovao šizofreniju.
Zar nema veze sa genima koji se nalaze na jednom od krakova 11. kromosoma?
Iako ima poligenetsku osnovu...
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 12:50   #55
simptomi

Mene zanima ako netko zna ili ima iskustvo koja bi bila dijagnoza kod ovakvih simptoma:
1. [U]negativno percipiranje stvarnosti i u izvjesnoj mjeri blaga paranoja -nesposobnost sagledavanja globalne slike, nesposobnost razlučivanja bitnog i dobrog od nebitnog koje ne ugrožava xy makar joj ne mora nužno biti po volji;
2. [U]pretjerana osjetljivost (fokusiranost) na stvari koje u suštini nisu bitne i s tim povezana netolerancija;
3. [U]nemogućnost prihvaćanja onog na što druga strana ukazuje i kao posljedica - bijesna reakcija te shvaćanje tog ukazivanja kao osobni napad na tu osobu,
4. pretjerane (bijesne) reakcije i sporadična agresivnost i destrukcija;
5. totalna nesposobnost uživljavanja u situaciju druge osobe...

Sjetit ću se još, ali za sad mi to pade na um. DA li se ovdje radi o nekom psihičkom problemu ili bi to mogla isto biti neka vrsta shizofrenije?
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 14:09   #56
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
Mene zanima ako netko zna ili ima iskustvo koja bi bila dijagnoza kod ovakvih simptoma:
1. [U]negativno percipiranje stvarnosti i u izvjesnoj mjeri blaga paranoja -nesposobnost sagledavanja globalne slike, nesposobnost razlučivanja bitnog i dobrog od nebitnog koje ne ugrožava xy makar joj ne mora nužno biti po volji;
2. [U]pretjerana osjetljivost (fokusiranost) na stvari koje u suštini nisu bitne i s tim povezana netolerancija;
3. [U]nemogućnost prihvaćanja onog na što druga strana ukazuje i kao posljedica - bijesna reakcija te shvaćanje tog ukazivanja kao osobni napad na tu osobu,
4. pretjerane (bijesne) reakcije i sporadična agresivnost i destrukcija;
5. totalna nesposobnost uživljavanja u situaciju druge osobe...

Sjetit ću se još, ali za sad mi to pade na um. DA li se ovdje radi o nekom psihičkom problemu ili bi to mogla isto biti neka vrsta shizofrenije?
Emocionalna izoliranost?

Ne bih rekla da je ovo shizofrenija, iako je moguće. Shizofreničari su nekako rekla bih ovdje samo fizički, ali ne i umno. Tj, baš kao što je netko već opisao - oni su umom u nekom svom svijetu - svijetu strahova, zavjera ili čudnih, bizarnih bića.. i sl.

Mene kod shizofrenije čudi jedino to što su halucinacije uvijek nekog negativnog konteksta. Zašto recimo to nisu neke ugodne, pozitivne halucinacije? Zašto ljudski um uvijek zamišlja ono najgore?

Anyway, danas sam bila nekako rastresena na faksu. Primijetila sam da mi noga tu i tamo nehotice poskoči (živac). Možda zbog ukočenosti, a možda zbog...
ŽabaKrastačaKre is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 16:10   #57
Quote:
bezsmisla kaže: Pogledaj post
Mislim ja otprilike znam sta je halucinacija kad me strefi od marihuane
imaš halove od trave?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 18:28   #58
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
imaš halove od trave?
Nije jedina. I ja isto. Osim toga znam totalno puknit od trave i još dva dana nakon toga biti u "nekoj drugoj dimenziji", ništa ne čujem i ne vidim i lupetam neke nevezane gluposti.
Očito djeluje na mene malo žešće neg na druge.
Vito Corleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 19:23   #59
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
imaš halove od trave?
Pa i ja sam ih imala, ne svaki put Valjda ovisi i o travi, ne samo o konzumentu
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:48   #60
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
Mene zanima ako netko zna ili ima iskustvo koja bi bila dijagnoza kod ovakvih simptoma:
.....
Sjetit ću se još, ali za sad mi to pade na um. DA li se ovdje radi o nekom psihičkom problemu ili bi to mogla isto biti neka vrsta shizofrenije?
Nema problema, sve pet takoreći, pozitivna osoba s vlastitom osobnošću, slobodno nastavi druženje...
kraftwerk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.