Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2010., 18:49   #1
Kažnjavanje partnera u vezi

Vidim da ljudi dosta pišu o ljubavnim problemima, pa da se pridružim i ja, još jedna kap u moru.
Smatram da sam neuspješna u vezama i sad sam sama, mogla bih reći da sam to svjesno odlučila jer svaku vezu sam sabotirala na ovaj ili onaj način ili kako je to rekao psihijatar kad sam išla nekoliko mjeseci na psihoterapiju - potreba da kažnjavam svoje partnere.

Za sad sam prestala ići na psihoterapiju, no to pitanje koje mi je postavio još uvijek odzvanja u meni neodgovoreno: zašto sam imala potrebu za kažnjavanjem svog muža, sad već bivšeg, svog dečka kojeg sam imala nakon njega i dečka kojeg sam imala prije muža?

Ja u stvari sve te muškarce s kojima sam u vezi kaznim tako što ih prevarim.
I nakon svega sam zaključila da ja nisam materijal za vezu, da je bolje da sam sama i da radim što hoću, flertujem, mijenjam dečke jer tako nikoga ne kažnjavam i nikome ne zadajem bol, pa u konačnici ni sebi.

U vezama mi je lijepo dok traje kemija, no kad se kemija povuče ja kao da tražim nešto što će vratiti taj osjećaj adrenalina, počinjem se dosađivati i izazivam kaos.

Bolje da ne kažem koliko imam godina jer svjesna sam da ovo napisano zvuči infantilno, no, da, to je baš to - odraz moje infantilnosti kad je u pitanju veza, ljubavna veza.

I sad, iako daleko spokojnija nego kad sam bila u vezama i braku, mirne savjesti i duše, prepuštam se flertićima i neobaveznim vezama i da me sad netko pita da li bih izabrala pregršt flertova ili ozbiljnu vezu, ja bih izabrala flertove.

Neki dan me stvarno pitao neki rastavljeni muškarac, što bih izabrala da mogu birati između milijun dolara i iskrenog muškarca koji me duboko voli, ja sam rekla - milijun dolara nakon čega me on počeo vrijeđati u nevjerici kako mogu to izabrati.

Ali, eto, nismo svi za vezu, a možda ipak trebam k psihiću?
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 18:56   #2
Ne trebaš. Samoživa si i isprazna. Vodit ćeš dobar život dok ne počneš stariti i ružniti. Tad slijedi debakl, ali s čudima moderne medicine možeš ga neko vrijeme odgoditi. Za tobom nitko neće plakati. Aj bok.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:00   #3
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Ne trebaš. Samoživa si i isprazna. Vodit ćeš dobar život dok ne počneš stariti i ružniti. Tad slijedi debakl.....
Sad se tema može zaključati jer ne vidim tu potrebe za daljnim filozofiranjem.
Sve je odgovoreno.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:01   #4
@gizela
lijepo. ako je tebi dobro, problem rješen.

čemu onda tema?
bi li prije izabrala milijun dolara ili muškarca kojega ti iskreno voliš?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:04   #5
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Ne trebaš. Samoživa si i isprazna. Vodit ćeš dobar život dok ne počneš stariti i ružniti. Tad slijedi debakl, ali s čudima moderne medicine možeš ga neko vrijeme odgoditi. Za tobom nitko neće plakati. Aj bok.
svašta.

mnogi samci vode sasvim ispunjen i ugodan život. ako izaberu samoću i ok su sa sobom, problema nema.

ne kužim šta predlažeš kao rješenje, uhvatiti prvoga koji stigne?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:06   #6
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Ne trebaš. Samoživa si i isprazna. Vodit ćeš dobar život dok ne počneš stariti i ružniti. Tad slijedi debakl, ali s čudima moderne medicine možeš ga neko vrijeme odgoditi. Za tobom nitko neće plakati. Aj bok.

Ajde, barem mi je zabavno.
Pa ja i ne želim nikoga rastužiti, tako da je sasvim ok da ljudi ne plaču za mnom.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:09   #7
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
svašta.

mnogi samci vode sasvim ispunjen i ugodan život. ako izaberu samoću i ok su sa sobom, problema nema.

ne kužim šta predlažeš kao rješenje, uhvatiti prvoga koji stigne?
Pa je, i samački život je također jedan od način, oblika života. Samoća je ionako stanje duha. Možeš biti sam u gomili, a ispunjen u osami. To mogu potvrditi biografije mnogih jogina i gurua.
Ne kažem da sam ja uvijek super, super, ali samoća nije bauk.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:11   #8
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
@gizela
lijepo. ako je tebi dobro, problem rješen.

čemu onda tema?
bi li prije izabrala milijun dolara ili muškarca kojega ti iskreno voliš?

Kojeg ja iskreno volim.
No, i ljubav i novac se potroše.
Ma ja bih i jedno i drugo!
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:13   #9
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Kojeg ja iskreno volim.
No, i ljubav i novac se potroše.
Ma ja bih i jedno i drugo!
i što poduzimaš da ostvariš nešto od toga?

nego, nisam baš siguran da shvaćam onaj dio s kažnjavanjem.
ti si baš htjela da oni saznaju da si ih varala ili?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:41   #10
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
i što poduzimaš da ostvariš nešto od toga?

nego, nisam baš siguran da shvaćam onaj dio s kažnjavanjem.
ti si baš htjela da oni saznaju da si ih varala ili?
pa niti ja ne shvaćam, zato sam otvorila topic.

nisam htjela da saznaju.

a što poduzimam? aha, pokrenula sam svoju firmu. za sad još ništa nisam zaradila. a što se tiče ljubavi? nisam još ništa poduzela, jer nisam srela osobu s kojom bi to poželjela, a nisam ni u pravom raspoloženju za to.
čekam da poružnim i ostarim.
(ironija)
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:42   #11
kaj je to jogin?
drako is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 20:22   #12
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
pa niti ja ne shvaćam, zato sam otvorila topic.

nisam htjela da saznaju.
super su mi te teorije o podsvjesnim nagonima, nisam znao da se još koriste u psihoterapiji
ako nisi htjela da saznaju, onda si valjda išla za nekim svojim ciljevima, više manje nevezanima uz partnera (jedina poveznica je što ih oni nisu mogli ispuniti).
da nisu saznali, ne bi bilo ni "kažnjavanja".
Quote:
a što poduzimam? aha, pokrenula sam svoju firmu. za sad još ništa nisam zaradila. a što se tiče ljubavi? nisam još ništa poduzela, jer nisam srela osobu s kojom bi to poželjela, a nisam ni u pravom raspoloženju za to.
čekam da poružnim i ostarim.
(ironija)

i zadovoljna si sa sadašnjim stanjem? to sve vodi onome što želiš?

@drako
http://www.exoticindiaart.com/oils/t...iddhi_op89.jpg
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 21:49   #13
Samovanje može biti dostojanstveno. Apsolutno dostojanstveno. No ne bih rekao da je Gizelino samovanje dostojanstveno. Bude tu svega.

Nego - super mi je ovo priča da li bi rađe milijun dolara ili ljubav svog života - to je autentični purgerski diskurs - na jednoj strani život, a na drugoj novac kao mjerilo čitavog života. No Gizela bira pare zato što ne vjeruje u ljubav - tako da je to donekle iskupljuje, iako za nju iskupljenja nema.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 22:07   #14
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Nego - super mi je ovo priča da li bi rađe milijun dolara ili ljubav svog života - to je autentični purgerski diskurs - na jednoj strani život, a na drugoj novac kao mjerilo čitavog života. No Gizela bira pare zato što ne vjeruje u ljubav - tako da je to donekle iskupljuje, iako za nju iskupljenja nema.
čemu takve teške riječi?

nije baš da partnere biramo prema tome koliko nas vole, nego prema tome koliko mi njih volimo.
koji će ti đavo neka osoba koja te obožava, ako i ti ne obožavaš nju? bolje uzeti pare.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 22:12   #15
Uopće nisu teške, bio sam nježan.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 23:10   #16
Zar zaista postoji nešto kao autentični purgerski diskurs - osim ako ćemo cjelokupni forsirani mentalitet rastrganog konzervativnog poslovnjaka-konzumeriste doživljavati kao primarno purgerski, jerbo ih u Zagrebu, zbog koncentracije kapitala (ujedno i socijalnog), ima najviše?

Uvodni post autorice me na trenutak podsjetio na Doručak kod Tiffanyja.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 23:21   #17
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Ali, eto, nismo svi za vezu, a možda ipak trebam k psihiću?
došla sam do zaključka, ne samo da nismo svi za vezu, nego da nismo svi u stanju ni voljeti. osobno, smatram tu nesposobnost voljenja hendikepom i "nezdravim" stanjem. ne znam koliko tu psihoterapija može pomoći. veliki dio rješenja tog problema vidim u produhovljavanju.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 23:57   #18
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
super su mi te teorije o podsvjesnim nagonima, nisam znao da se još koriste u psihoterapiji
ako nisi htjela da saznaju, onda si valjda išla za nekim svojim ciljevima, više manje nevezanima uz partnera (jedina poveznica je što ih oni nisu mogli ispuniti).
da nisu saznali, ne bi bilo ni "kažnjavanja".
Radi se o psihiću početniku, možda je pobrkao neke teorije.

Dao si mi sasvim novi zor na ovu situaciju. Ja se otprilike dvije godine pitam o tome zašto kažnjavam i nije mi svejedno, nabijam si osjećaj krivnje i tereta samo zato što sam poželjela biti radije sama i slobodna i u krajnoj liniji zadovoljnija.

Quote:

i zadovoljna si sa sadašnjim stanjem? to sve vodi onome što želiš?

Da, sve više i više. Nikad tako mirno i spokojno nisam spavala. To je relevantan pokazatelj?
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 00:02   #19
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Samovanje može biti dostojanstveno. Apsolutno dostojanstveno. No ne bih rekao da je Gizelino samovanje dostojanstveno. Bude tu svega.

Nego - super mi je ovo priča da li bi rađe milijun dolara ili ljubav svog života - to je autentični purgerski diskurs - na jednoj strani život, a na drugoj novac kao mjerilo čitavog života. No Gizela bira pare zato što ne vjeruje u ljubav - tako da je to donekle iskupljuje, iako za nju iskupljenja nema.
Ma nisam ja iz Zagreba, stavio si me u pogrešnu priču. Novac dovodi do slobode, zato ga cijenim. Mogu se ja ufuravati da mi je fino sjediti za kompom i gledati fotografije Japana, ali nije to - to.
Tko mi daje to iskupljenje, po kojim vrednotama ili po kojim normama se mjeri moja doza dostojanstva ili iskupljenja?
Vjerujem u ljubav, dok traje.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 00:05   #20
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
čemu takve teške riječi?

nije baš da partnere biramo prema tome koliko nas vole, nego prema tome koliko mi njih volimo.
koji će ti đavo neka osoba koja te obožava, ako i ti ne obožavaš nju? bolje uzeti pare.


Da bih riječ rekla.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.