Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2011., 10:19   #41
Quote:
s tim da se i s vala može "flisnut".....a može nas zgrabiti i morski pas....


upravo zato se treba udubiti u problematiku, učiti, učiti, spoznavati, ne nasjedati na jeftina obrazloženja i medijski razvikane "metode", pasivno prihvaćati recepte kojekakvih "duhovnjačkih kuharica" (uostalom, često napisanih samo zato da se zarade velke pare, a zapadnjačka u tom smislu neobrazovana raja hrli na instant-rješenja). ako se ne baviš i prirodnjačkim temama, onda se bolje ne upuštaj u takve eksperimente. jer fizikus je u ovom dijelu svemira neodvojiv od duhovnosti (ma što pod tim pojmom podrazumijevali oni koji misle drugačije). ili potraži provjerenog učitelja. ili se okani jalova posla jer možeš naštetiti i sebi i drugima (metoda uzaludnih pokušaja).
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 10:23   #42
I tako, vrtel' se te ćakre i to sve? A dobro je to, pomalo..
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 10:34   #43
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post


upravo zato se treba udubiti u problematiku, učiti, učiti, spoznavati, ne nasjedati na jeftina obrazloženja i medijski razvikane "metode", pasivno prihvaćati recepte kojekakvih "duhovnjačkih kuharica" (uostalom, često napisanih samo zato da se zarade velke pare, a zapadnjačka u tom smislu neobrazovana raja hrli na instant-rješenja). ako se ne baviš i prirodnjačkim temama, onda se bolje ne upuštaj u takve eksperimente. jer fizikus je u ovom dijelu svemira neodvojiv od duhovnosti (ma što pod tim pojmom podrazumijevali oni koji misle drugačije). ili potraži provjerenog učitelja. ili se okani jalova posla jer možeš naštetiti i sebi i drugima (metoda uzaludnih pokušaja).
......a može i kitu u usta (ko Pino-kio)

(taj dio sam pokušao izostavit, al ne ide bez njega.....Đepeta mislim)
__________________
Živ si
Ako Znaš
Zbog čega Živiš
modro-zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 12:11   #44
Quote:
modro-zeleni kaže: Pogledaj post
......a može i kitu u usta (ko Pino-kio)

(taj dio sam pokušao izostavit, al ne ide bez njega.....Đepeta mislim)
a jel ti to iz prve ruke? mislim, onako, empirijski
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 13:23   #45
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
a jel ti to iz prve ruke? mislim, onako, empirijski
čista empirija......što se tiče mora i valova
__________________
Živ si
Ako Znaš
Zbog čega Živiš
modro-zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 13:30   #46
Quote:
modro-zeleni kaže: Pogledaj post
čista empirija......što se tiče mora i valova
a pinokio, đepeto, ha? mislim, kitovi, morski pesi, jel te koji hapal za nogu morti? dok si čistio čakre.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 13:30   #47
Ne znam da li ste čitali,al u knjizi " Geometrija božanske iskre" imate lijepo objašnjeno kako se može radati sa čakrama.
Ukoliko nekog zanima, ovo je blog na kojem ima članaka iz knjige.

http://mindpositive.bloger.hr/post/c...ju/104985.aspx

i članak pod nazivom : Vesela čarolija
__________________
Gdje me staviš tu ću rasti...
Trnoviti maslačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 13:42   #48
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
a pinokio, đepeto, ha? mislim, kitovi, morski pesi, jel te koji hapal za nogu morti? dok si čistio čakre.
ovo je sad neozbiljno......kaj će mislit deca?

priča o pinokiu daje odgovor na onu dvojbu (dali rađe da te ugrize m.p. ili kitu u usta )

ovi jadranski m.p. su puno manji pa hapaju za prstiće, eventualno rukicu....

A u moru se čakre definitivno lakše čiste......iz iskustva
__________________
Živ si
Ako Znaš
Zbog čega Živiš
modro-zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 13:56   #49
Quote:
ovo je sad neozbiljno
ti misliš da ja mislim neozbiljno?
Quote:
priča o pinokiu daje odgovor na onu dvojbu (dali rađe da te ugrize m.p. ili kitu u usta
ma daj, ti još uvijek vjeruješ u bajke i priču o joni

Quote:
ovi jadranski m.p. su puno manji pa hapaju za prstiće, eventualno rukicu
ma nemoj, a kaj je s onim kojeg je hapal kod crikvenice, i onaj koji je napol popapan na kvarneru?

Quote:
A u moru se čakre definitivno lakše čiste......iz iskustva
mmmm, onako bez ičega na sebi, samo se prepustiš morskim strujama oko sebe. iznad tebe sunce (vatra), friški povjetarac (zrak), par metri ispd čvrsto tlo (zemlja), a oko tebe četevrta esencija (voda). idealni uvjeti za čišćenje duha i tijela (bez kupaćeg kostima, naravno, tak nekaj je samo suvišni balast).
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 16:27   #50
...

Ja bi se štel izliječit od epilepsije, al rad na energetskom tijelu mi i nije baš pomogao...
van gogh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 18:33   #51
Van gogh stvarno neznam dal se moze epilepsija lijeciti nekim alternativnim metodama,ali nemoj odustajati mozda postoji neko rijesenje za tvoj problem.

@maher i modro-zeleni
Da,u moru sto se duhovnost zove netko taman uhvati veliki val koji ga ipak odnese predaleko da bi na kraju shvatio da je trebao cekati neki manji i sporiji. Veci valovi,vise morskih pasa...

Zadnje uređivanje DarkOscilator : 11.07.2011. at 18:39.
DarkOscilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 18:37   #52
Quote:
Varanasi kaže: Pogledaj post
Energija Duha svetog funkcioniše na 7,46 Hz. Osobama koje mogu sopstvenom voljom da menjaju frekvenciju rada svoga mozga, kada dovedu frekvenciju na ovaj nivo i požele da vide delić ove energije prikazaće se bleđe i tamnije sivkasti slojevi sa različitim oblicima: elipsastim, okruglim, ponekad ispunjenim tamnosivim tačkicama i drugim.
Tko je izmjerio na kojoj frekvencijji funkcionira Duh Sveti? Cime je to izmjereno?
I kazes da postoji frekvencija 0,15hz na sto ocito gledas kao nekakav uspjeh u duhovnom smislu,znaci li to da i pokvareni,zli ljudi mogu doci do te frekvencije? S cime oni dolaze u kontakt ako uspiju u spustanju frekvencije na taj nivo?

Dok molim ili meditiram vidim kugle svijetlosti ali nemogu s njima pricati,gdje da testiram na kojoj frekvenciji funkcioniram?
I da,samo da znas imam ja jos puno pitanja za tebe,ovo su tek uvodna pitanja,hihi

Zadnje uređivanje DarkOscilator : 11.07.2011. at 19:00.
DarkOscilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 19:49   #53
darksi@
Quote:
@maher i modro-zeleni
Da,u moru sto se duhovnost zove netko taman uhvati veliki val koji ga ipak odnese predaleko da bi na kraju shvatio da je trebao cekati neki manji i sporiji. Veci valovi,vise morskih pasa...
a jesu ti cucki svi oni koji su već odavno savladali više duhovne sfaire, pa sad lutaju tim prostranstvima i zločesto vrebaju one koji su tek proplivali hm, onda to nisu pravi duhovnjaci, pa ka su se onda našli u tim prostorima???
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 20:07   #54
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
darksi@ a jesu ti cucki svi oni koji su već odavno savladali više duhovne sfaire, pa sad lutaju tim prostranstvima i zločesto vrebaju one koji su tek proplivali hm, onda to nisu pravi duhovnjaci, pa ka su se onda našli u tim prostorima???
Samo ti plivaj,kao i plivac,dok je los plivac brcka se u vodici s jednom nogom na kopnu da se brzo izvuce ako zatreba,a kad propliva onda hvata valove. A peseke ne diras pa nece ni oni tebe,nemas se cega bojati.
DarkOscilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 20:17   #55
lijepo i ohrabrujuće. evo jedna pjesmica kao ilustracija http://www.youtube.com/watch?v=ZQOUb...eature=related

__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 22:05   #56
Cakre su stvarne, suptilno tijelo isto tako.
pema tsultrim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 21:36   #57
Smile Istina je jednostavna u jednostavnosti.

Quote:
DarkOscilator kaže: Pogledaj post
...
Cakre rade u parovima,1-7,2-6,3-5 i 4 ...
Dobar raspored parova. (1+7 = 2+6 = 3+5 = 4+4 = 8)
Drugu četvorku (središte pored četvrtog) još zovu: Drvom ispunjenja želja.

Drži se ti lijepo Istine odnosno jednostavnosti.
I kao takva nam je previše komplicirana, a što tek kad je mi zakompliciramo.

Kome dopustiti da prčka po nama?
Čistiti središta možemo dopustiti onome u koga imamo potpuno povjerenje i koji prema našoj vlastitoj spoznaji zna što radi.
Ali ako se sami ne promijenimo i stare loše navike ne zamijenimo dobrim novima, to čišćenje - od strane drugoga - nam vrlo malo koristi ili ne traje dugo.

(Očistio je kuću, ali nije promijenio brave, zatvorio prozore i začepio rupe, te se stari vrag lako vratio sa još brojnijim novim društvom.)

Najviše vrijedi samo vlastiti dobri trud. A pomoć je uvijek tu na dohvat ruke.
(Tko moli, dobit će; tko traži naći će; a tko kuca, otvorit će mu se. (Ali samo od srca!))

Samih sedam središta predstavlja ili možemo povezati sa sedam Božjih duhova ili duhova u Bogu.

Inače, Božji duh je Sveti i vječno nedodirljivo nedokučiv.

Boje postoje i ti ćeš ih vidjeti, kad za to dođe vrijeme.
(Crno –bijelo u boji!)

Zaronite do dna ili poletite u beskraj, vaš izbor – vaša odluka.
Cinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 09:50   #58
Pozdrav svima i hvala DarkOscilatoru na temi!

Zanima me, koja je, po vasem misljenju, veza izmedju cakri i duhovnosti?
DarkOscilator, nekako mi je nelogicno da pitas tko je "Duh Sveti" iako uzivas u meditaciji i navodno si otvorio sest glavnih cakri?
Global Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 09:06   #59
Cakre su dio suptilnog ljudskog tijela. A to je tijelo dijeluje na razini koja nije fizicka mada ima utjecaja na fizicku razinu.
pema tsultrim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 00:27   #60
kako se "radi" sa cakrama?
procitala sam knjigu fontana mladosti i radim pet tibetanaca, pomazu mi, psihicki manje, ali fizicki da.. htjela bi "pokrenuti" cakre, poboljsati skolu, odnose, samu sebe i svoje mane, nakon nekog vremena "otvoriti" svoje srce, biti ispunjena tom ljubavlju, sve to kako ste vi opisali..
kako to postici, kojim vjezbama, na koji nacin, koje cakre ?
hvala unaprijed na odgovoru, lijepi pozdrav!!!
gemini1206 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.