Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2017., 00:09   #881
Sekhem;
Quote:
Bez obzira koliko sam pozitivna osoba kao sto kaže Cosmic Wanderer ne smatram sebe boljim od drugih bića kao što reče Isus jednom od svojih učenika "Zašto me zoveš Učitelju dobri, samo je Bog dobar" sa time je naglasio da niti on nije dostojan da ga se zove dobrim i da se samo Boga može nazvati dobrim. Ja čak smatram da je duša životinje i njen život podjednako bitan i vrijedan kao i čovjekov.
Stvarno si skroman/skromno samozatajan.
Btw;
Fascinantno je čuti nekog tko se ne libi uspoređivati s Isusom.
Još fascinantnije čuti objašanjenja (iz prve ruke) što je -u biti- (Isus) mislio...kad je kazao što je kazao.
A vrhunac fascinacije, potreba da se ode korak dalje i nadopuni njegovog učenja...nečim što je "očito propustio" kazati.

Quote:
Ali ne mogu se praviti slijepim kad mi malo treba da shvatim da li neka osoba ima dobre namjere ili nema što sam ja ovdje naznačio "zlobnim". Takve osobe izbjegavam jer ne želim da na meni stvaraju sebi negativnu karmu, ako one ne vide djelovanje zakona karme u njihovim životima ja to jasno vidim i nije mi teško primjetiti i shvatiti zbog čega nešto proživljavaju.
Poput pravog seoskog mudraca...kakvih se i dan-danas, tu i tamo, da naći.
Obično nakon povratka s petnaistodnevnih turističkih proputavanja Indijom ili nekakvog "la-la lend" seminara/radionice.

Quote:
Jasno mi je zbog čega imaš ovakav stav prema meni jer sam komentarisao na jednoj od tema koja se zove Dobri nebeski anđeli tvoj post i kad sam napisao da tvoj otac koji je bio glavni zlostavljač dječaka pod nazivom "Xulac mulac" neće moći izbjeći karmu koju je stvorio čak i da mu je taj dječak sve oprostio. Takođe sam pisao da kada se čovječanstvo riješi svih Religija i ostalih sistema koji su nametnuti onda će tek početi duhovno da napreduje što vjerovatno tebe vrijeđa.
Vjeruj mi na riječ, nisam imala nikakav stav prema tebi do trenutka dok nisi odgovorio na moj upis.
Btw; nisam odgovarala tebi (osobi koja se skriva iza nika), već spontano regirala na upis, ne vodeći uopće računa o tome tko piše.

Ne vrijeđa me tvoje mišljenje.

Ljudi u svašta vjeruju;
Nubiru,
Kozmičko bratsvo s Plejada,
galaktički channeling sa vanzemaljcima koji "žive" na nekoj od planeta u orbiti oko Sirijusa,
liječenje planetarne aure kristalnim lubanjama,
prevenciju vanzemaljskog psihosilovanja korištenjem priručnih aluminijskih kapica(obavezno pogledati!!!),
astralne svemiske brodove skivene u repu kometa, na koje se astralno tijelo izabranika može ukrcati tek nakon samoubojstva, uz preduvijet da se prije toga sljedbenik kulta svojevoljno kastrirao (oproštajni govor luđaka s mesijanskim kompleskom, koji je povukao te ljude u samoubojstvo) (obratiti pažnju na uvjerenost tog lika u vl.grandioznost/sofisticiranu produhovljenost/stupanj vl.evoluiranosti)
...i slične new age baje.

Teško mi je zamisliti nekog koga takove stvari vrijeđaju.
Rastužuju...to da.
Kamo sreće da su ovi tulipani, koji su zbog luđaka koji ih je uvjerio u vl.viziju da je svemirac i napustili svoje bližnje/izvršili samoubojstva - povjerovali Kristu.
Ako ništa drugo, barem bi živi ostali.
Moje mišljenje...
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 05.02.2017. at 01:36.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 16:12   #882
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Sekhem;


Stvarno si skroman/skromno samozatajan.
Btw;
Fascinantno je čuti nekog tko se ne libi uspoređivati s Isusom.
Još fascinantnije čuti objašanjenja (iz prve ruke) što je -u biti- (Isus) mislio...kad je kazao što je kazao.
A vrhunac fascinacije, potreba da se ode korak dalje i nadopuni njegovog učenja...nečim što je "očito propustio" kazati.



Poput pravog seoskog mudraca...kakvih se i dan-danas, tu i tamo, da naći.
Obično nakon povratka s petnaistodnevnih turističkih proputavanja Indijom ili nekakvog "la-la lend" seminara/radionice.



Vjeruj mi na riječ, nisam imala nikakav stav prema tebi do trenutka dok nisi odgovorio na moj upis.
Btw; nisam odgovarala tebi (osobi koja se skriva iza nika), već spontano regirala na upis, ne vodeći uopće računa o tome tko piše.

Ne vrijeđa me tvoje mišljenje.

Ljudi u svašta vjeruju;
Nubiru,
Kozmičko bratsvo s Plejada,
galaktički channeling sa vanzemaljcima koji "žive" na nekoj od planeta u orbiti oko Sirijusa,
liječenje planetarne aure kristalnim lubanjama,
prevenciju vanzemaljskog psihosilovanja korištenjem priručnih aluminijskih kapica(obavezno pogledati!!!),
astralne svemiske brodove skivene u repu kometa, na koje se astralno tijelo izabranika može ukrcati tek nakon samoubojstva, uz preduvijet da se prije toga sljedbenik kulta svojevoljno kastrirao (oproštajni govor luđaka s mesijanskim kompleskom, koji je povukao te ljude u samoubojstvo) (obratiti pažnju na uvjerenost tog lika u vl.grandioznost/sofisticiranu produhovljenost/stupanj vl.evoluiranosti)
...i slične new age baje.

Teško mi je zamisliti nekog koga takove stvari vrijeđaju.
Rastužuju...to da.
Kamo sreće da su ovi tulipani, koji su zbog luđaka koji ih je uvjerio u vl.viziju da je svemirac i napustili svoje bližnje/izvršili samoubojstva - povjerovali Kristu.
Ako ništa drugo, barem bi živi ostali.
Moje mišljenje...
Ja se ne bavim niti jednom od ovakvih stvari kakve si navela u postu niti sam se ikada bavio okultizmom, a niti podržavam religije jer su zbog njih pobijeni milioni ljudi, mučeni i proganjani. Prošlost najvećih svjetskih religija je ispisana krvlju i mukom ubijenih ljudi.

Ja sam seljak koji je imao mnogo duhovnih iskustava i koji je stopljen sa prirodom i koji živi u skladu sa njom. O duhivnosti ne pričam sa ljudima iz svog kraja jer žive u prirodi ali je ne poštuju niti poštuju njen darežljivi Duh.

Ovo što navodiš u postu tebe zanima i fokusiraš se na to dok komentarišeš, mene to ne zanima ja ne pratim vijesti niti izvore informacija koji služe da bi se ljudski umovi hranili informacijama koje nose naboj negativne energije (Iluzijom).
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 17:34   #883
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
channeling sa vanzemaljcima[/URL] koji "žive" na nekoj od planeta u orbiti oko Sirijusa,
Lik Je Kralj hahahahaha
Da bar mogu naći sve one tekstove sa raznim kanaliziranjima iz 2012. godine da se vidi kaj su govorili tada, a što govore danas
Zhupo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 19:38   #884
Ko poznaje povijest crkve Isus je bio Sin Božji sve do Nicejskog zasjedanja tek poslije toga je izjednačen sa Bogom ustvari prihvaćena je dogma i postao je Bog. Sve dok je bilo prisutno uvjerenje u crkvi da je Sin Božji on nije bio isto što i Bog poslije Niceje bilo je mnogima očigledno da je neko htjeo da izmijeni učenje crkve samim tim da nametne uvjerenje da je on jednak Bogu Ocu koji je Stvoritelj. Sam Isus je priznao "Otac je veći od mene" što i dan danas stoji u Bibliji i potvrđuje da je Niceja nametnula novo uvjerenje koje je suprotno od onoga prvobitnog.

Neslaganja i kontradiktornosti u Bibliji su jasna sva evanđelja govore o Isusu kao ljudskom biću samo evanđelje po Ivanu ubacuje ideju da je on Sin Božji.

Za mene je on čovjek koji je uzdigao svoju svijest do najvećeg stupnja.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 00:11   #885
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Ko poznaje povijest crkve Isus je bio Sin Božji sve do Nicejskog zasjedanja tek poslije toga je izjednačen sa Bogom ustvari prihvaćena je dogma i postao je Bog. Sve dok je bilo prisutno uvjerenje u crkvi da je Sin Božji on nije bio isto što i Bog poslije Niceje bilo je mnogima očigledno da je neko htjeo da izmijeni učenje crkve samim tim da nametne uvjerenje da je on jednak Bogu Ocu koji je Stvoritelj. Sam Isus je priznao "Otac je veći od mene" što i dan danas stoji u Bibliji i potvrđuje da je Niceja nametnula novo uvjerenje koje je suprotno od onoga prvobitnog.

Neslaganja i kontradiktornosti u Bibliji su jasna sva evanđelja govore o Isusu kao ljudskom biću samo evanđelje po Ivanu ubacuje ideju da je on Sin Božji.

Za mene je on čovjek koji je uzdigao svoju svijest do najvećeg stupnja.
Isus je dakle Bogočovek, bogočovek se "spušta" (Bog postaje čovek), čovek se "diže" (čovek postaje Bog). Ako nema ničeg sem Boga zapravo, onda sve senke su samo senke a Bog ostaje Bog u svemu i iznad svega, oduvek i zauvek. Sve je to lepo no, pitanje je šta s tim bilo ko od nas zapravo može, treba, ne treba, da čini na duhovnom Putu?

Isus je Bog.

__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 00:24   #886
Isus je mit na kojeg svaka sekta i pojedinac proicira sto god mu se svidi.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:25   #887
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Isus je mit na kojeg svaka sekta i pojedinac proicira sto god mu se svidi.
Jednako koliko i Bog, čovečanstvo, svrha, život, smrt.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:41   #888
Svakako, iako zovot i smrt iaju i svju konkretnu verziju, ne samo konceptualnu apstrakciju.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 21:47   #889
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Svakako, iako zovot i smrt iaju i svju konkretnu verziju, ne samo konceptualnu apstrakciju.
Svakako, ali imao ju je i istorijski Hrist no, svejedno je to samo skupina misli eventualno emocija na svaku od tih tema.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.