Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2010., 02:50   #1041
Quote:
Kiowa Warrior kaže: Pogledaj post
Kada i ako napad pocne, Rusi nece niti prstom mrdnuti, osim verbalne komunikacije kao predstavu za javnost. I sto ce te onda, opet plakati o genocidu kao za vrijeme invazije na Irak. Retorika pojedinaca me podsjeca na cetnike za vrijeme Domovinskog rata, hrabri su na rijecima i pricama kako ce neprijatelj slomiti zube na njima, a kada spuse, a Iran ce spusiti, onda plac i cmizdrenje o genocidu. Niti ce Iran pobjedosno izaci iz tog sukoba, niti ce se Rusi i Kinezi umjesati, niti ce to biti uvod u 3 svjetski rat. I sto ce te onda?
Zasto itko misli da Iran racuna na Ruse? Ako itko na ovoj planeti ne racuna na tudju pomoc onda su to Iranci jer su ih do sada skoro svi pokusali izigrati, taman posla da racunaju na nekakvu rusku zastitu. Nema sumnje da bi napad stvorio novu frontu, frontu koja bi totalno destabilizirala citavu regiju. Tko bi od toga imao koristi - pogodi sam. U kontekstu zbivanja na bliskom istoku treba promatrati i zbivanja sa Turskom koja se zeljela priblizit Europi ali su ih otkantali te i Turska polako od izraelskog saveznika postaje potencijalni neprijatelj a bogami i americki. Pitanje je samo koliko dugo ce Saudijci jos bit utvrda amerikanaca. Ne vjerujem da SAD dugorocno moze samo sa Izraelom kao saveznikom zadrzat dominanciju na bliskom istoku.

P. S. Ovo sto usporedjujes kriticare sa cetnicima ti bas ne sluzi na cast, bilo bi dobro da nas postedis takve retorike.
A i cini mi se da za napad na Iran drukaju iskljucivo oni koji o Iranu pojma nemaju. I Ameri su se zbog neznanja par puta vec opekli, ne bih se cudio da im se opet to desi.
FileExplorer is offline  
Old 18.08.2010., 02:53   #1042
Quote:
Iran nije u posjedu sustava S300


Malo se previse lozis na amere ! Oni su odavno demode !
O_D_E_Z is offline  
Old 18.08.2010., 07:24   #1043
Quote:
Kiowa Warrior kaže: Pogledaj post
... cmizdrenje o genocidu...
Da... predivnog li stava.
Jacques DeMolay is offline  
Old 18.08.2010., 08:28   #1044
Quote:
O_D_E_Z kaže: Pogledaj post


Malo se previse lozis na amere ! Oni su odavno demode !
Crvene petokrake su još više "demode" - pa jednu svejedno gledamo u tvom avataru

Ljubitelj Retro-a?

Quote:
Kiowa Warrior kaže: Pogledaj post
Bila je dobra reportaza pred koji mjesec u Paralelama na HRT, gdje su ruski analiticari rekli da tko jebe Iran i da je Rusima dosta sto Iranci non stop Ruse guraju naprijed kao neke njihove zastitnike.
Rusi se ne trebaju ponašati niti biti iranski zaštitnici - ali žele li zadržati čak i najmanju moguću mjeru suverenog odlučivanja u globalnoj politici nikako im nije u interesu potpuna američka dominacija nad Iranom.

Kako je krenulo vrlo brzo bi i oni mogli doći na red.
PowerLock is offline  
Old 18.08.2010., 15:03   #1045
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Crvene petokrake su još više "demode" - pa jednu svejedno gledamo u tvom avataru

Ljubitelj Retro-a?
Gluposti. Heineken je popularniji nego ikad

http://fb101.com/FBSITE/wp-content/u...neken-logo.jpg

Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Rusi se ne trebaju ponašati niti biti iranski zaštitnici - ali žele li zadržati čak i najmanju moguću mjeru suverenog odlučivanja u globalnoj politici nikako im nije u interesu potpuna američka dominacija nad Iranom.

Kako je krenulo vrlo brzo bi i oni mogli doći na red.
A-ha...sad smo na tragu problema...
Jer Rusija je već preko stoljeća trn u američkom oku. I na tragu toga se događa ovo okruživanje Rusije američkim satelitima. Prsten od Baltika do Afganistana, sve su zemlje osim Irana američki sateliti. A i Kina je dugo bila u prstenu, jer je bila bliža Americi nego Rusiji. Dakle Rusija okružena sa svih strana (treba li onda čuditi Ruska paranoja?).
Iran treba zauzeti pod svaku cijenu, ne dopustiti ni Rusima ni Kinezima da stave šape na njega. Rusima može biti "izlaz na toplo more" a Kinezima baza za miniranje američkog utjecaja na Bl. Istoku. Ili jednostavno za služiti za širenje kineskog utjecaja, što je ekvivalent miniranja američkog.
Prva faza (okupiranje lijevog i desnog krila) je obavljena okupacijom Iraqa i Afganistana, te satelizacijom Pakistana.
Dakle teren je odavno pripremljen i američki sat otkucava. Što kasnije krenu to gore za njih. Što kasnije krenu to bolje za Ruse.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 18.08.2010. at 15:25.
Halo Effect is offline  
Old 18.08.2010., 20:30   #1046
Off topic izbrisan - File i Jedi, vašu raspravu možete nastaviti na zasebnoj temi koju će te (ako želite) pokrenuti na podforumu povijest jer joj na ovoj temi nije mjesto.

Hvala lijepo!
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Old 18.08.2010., 20:39   #1047
Quote:
posmatrač kaže: Pogledaj post
Off topic izbrisan - File i Jedi, vašu raspravu možete nastaviti na zasebnoj temi koju će te (ako želite) pokrenuti na podforumu povijest jer joj na ovoj temi nije mjesto.

Hvala lijepo!
Slazem se, i ja se zalazem za to da se drzimo topica.
FileExplorer is offline  
Old 18.08.2010., 21:03   #1048
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Gluposti. Heineken je popularniji nego ikad

http://fb101.com/FBSITE/wp-content/u...neken-logo.jpg
Samo među komunjarama

Mi normalni pijemo ovo:

http://2.bp.blogspot.com/_ei9z0DDSas..._the_world.bmp

A glede Rusije - kako objašnjavaš istup Medvedeva na G8 u Kanadi? Izgledalo je kao okretanje ruskih leđa Iranu i to ono - najbezobraznije moguće. Cjenkanje ili samoubojstvo?

A onda evo i još nešto maloprije objavljeno:

Teheran: Ahmadinedžad odbio brazilsku ponudu da udomi osuđenu preljubnicu i njenog sina

Sad će se FileExplorer opet buniti da crnim Iran i da je to sve skupa nepovezano sa problemom. No jeli je? Brazil - koji nipošto nije ideološki saveznik SAD-ea - ponudio je sjajno i elegantno rješenje problema. Skidanje istog sa dnevnog reda čime bi se omogućilo da u javnoj raspravi opet zadominiraju suštinska pitanja, a ne ova zapaljiva tema o ženi osuđenoj na smrt kamenovanjem.

No budala Ahmadinedžad to odbija i Brazilu poručuje kako bi mu rađe izvozio tehnologiju nego "tu ženu". Koji kreten i redikul.
PowerLock is offline  
Old 18.08.2010., 21:15   #1049
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Sad će se FileExplorer opet buniti da crnim Iran i da je to sve skupa nepovezano sa problemom.
Pa ako ti vidis poveznicu izmedju brazilskog nudjenja azila i problema sa nuklearnim oruzjem, to je tvoja stvar. Ja zaista nemam potrebu komentirat. Brazil nudi azil za osudjenika u Iranu, isto tako moze i Kina ponudit azil Glavasu - sto se mene tice niti ja ne bih prihvatio da sam predsjednik Irana/Hrvatske. Koji je point osudit nekog i onda mu dat da ne odsluzi kaznu vec da jednostavno ode u drugu drzavu? Koja se to tocno opomena salje vlastitom narodu? Dobro im je Ahmedzinedzad odgovorio, i ja bih radije da Hrvatska u BiH izvozi tehnologiju nego osudjenike, ne cudi me da i iranski predsjednik razmislja slicno.
FileExplorer is offline  
Old 18.08.2010., 21:55   #1050
STRUČNJACI UPOZORILI OBAMU: Izrael će još ovaj mjesec napasti Iran

HRVIJESTI.NET

Skupina bivših veterana i obavještajnih stručnjaka (VIPS) uputila je predsjedniku Baracku Obami jedan dopis u kojem ga upozoravaju da je izraelski premijer Benjamin Netanyhau spreman napasti Iran bez ikakve konzultacije SAD-a.

U popisu se tvrdi da je Izraelu jedini cilj da donese promjenu iranskog režima, te da će koristiti „nuklearnu prijetnju“ kao opravdanje za napad. „Radilo je to i za Irak, zar ne?“ – ističu veterani.

VIPS ističe u dopisu da se Izrael još ovog mjeseca priprema napasti Iran, a da Obama treba javno istupiti i prokazati na mogućnost napada, kako bi se spriječio rat.

"Mi pišemo da vas upozorimo na vjerojatnost da će Izrael već ovog mjeseca napasti Iran. To će vjerojatno dovesti do šireg rata ", navode stručnjaci i objašnjavaju da je Izraelska taktika naglo pokretanje rata, koja bi SAD dovela u situaciju da Obami ostaje jedina mogućnost da podrži Izraelski napad i ponuditi „punu potporu za vojnu kampanju“.
VIPS upozorava predsjednika da je povlačenje povjerenja u Izraelskog premijera Benjamina Netanyahu nužno kako Izrael ne bi pokrenuo iznenadni napad.

Jedan razlog za njihovu teoriju je da Izrael strahuje da će se zapadne obavještajne procjene o iranskom nuklearnom programu uskoro promijeniti u koristi Irana i da će Izrael izgubiti 'opravdanje' za poželjni napad. VIPS tvrdi kako Izrael želi preventivni napad još prije nove procjene koja će potvrditi da Iran nije ponovno pokrenuo svoj program nuklearnog naoružanja.
permanent300 is offline  
Old 18.08.2010., 21:58   #1051
Uloga Rusije u sukobu s Iranom

http://www.youtube.com/watch?v=C5G7_...yer_embedded#!
permanent300 is offline  
Old 18.08.2010., 22:00   #1052
Quote:
permanent300 kaže: Pogledaj post
U popisu se tvrdi da je Izraelu jedini cilj da donese promjenu iranskog režima
Ovo mi uopce nema smisla. Ne vjerujem da Izraelci zaista vjeruju da bi eventuani zracni napadi doveli do promjene rezima. Dapace, vjerujem da bi samo ojacao. Nema sanse da u slucaju napada na Iran dodje do promjene bilo politickog sustava bilo do slabljena hardlinera - zasto bi?

Quote:
Jedan razlog za njihovu teoriju je da Izrael strahuje da će se zapadne obavještajne procjene o iranskom nuklearnom programu uskoro promijeniti u koristi Irana i da će Izrael izgubiti 'opravdanje' za poželjni napad. VIPS tvrdi kako Izrael želi preventivni napad još prije nove procjene koja će potvrditi da Iran nije ponovno pokrenuo svoj program nuklearnog naoružanja.
Ovo mi vec ima malo vise smisla.
FileExplorer is offline  
Old 18.08.2010., 22:00   #1053
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Brazil nudi azil za osudjenika u Iranu, isto tako moze i Kina ponudit azil Glavasu - sto se mene tice niti ja ne bih prihvatio da sam predsjednik Irana/Hrvatske.
Da samo Glavaš nije u Hrvatskoj osuđen za nešto što je u cijelom svijetu normalno, što se nigdje ne kriminalizira ili je normalna pojava. A još manje je osuđen na smrt brutalnom, primitivnom i srednjovjekovnom kaznom.

I fućka me se na prigovore da je njihova kultura drukčija i da oni ne razumiju nas a mi ne razumijemo njih.

Osuditi ženu zbog preljubništva na smrt kamenovanjem, pa ju zatim dovoditi na TV kako bi denuncirala i sebe i druge članove obitelji je jednostavno nečovječno i primitivno. Ne dozvoliti joj da napusti državu je potpuno nečovječno. Ona za njih očigledno nije "dovoljno dobra" i žele je ubiti. Druge države ju hoće. Iran ju ne pušta. Zločesto.

Sjeti se Hrvatske i onog majmuna sa slovenske granice - bio je uhapšen i osuđen: dva dana štrajka glađu i jedna blaga diplomatska intervencija Slovenije i čovjek je pušten. Hrvatska je postupila razumno. Iran se ne ponaša razumno, osobito ne u situaciji dok mu prijeti strana vojna intervencija i u kojoj bi za njega bilo pametno da pokaže i svoju "šarmantnu" stranu, ako je ovaj režim uopće i ima.

Zadnje uređivanje PowerLock : 18.08.2010. at 22:10.
PowerLock is offline  
Old 18.08.2010., 22:13   #1054
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Da samo Glavaš nije u Hrvatskoj osuđen za nešto što je u cijelom svijetu normalno,
Ma nije bitno sto je u drugim drzavama normalno, pravosudje se primjenjuje na doticne drzave.

Quote:
i ako treba zbombati državu da bi se s takvom praksom prekinulo onda neka ih se zbomba.
Cini mi se da iz tebe govore emocije a ne razum. Jel se sa jednakim zarom zalazes i da se zbomba SAD jer maloljetnike osudjuju na smrt? Zaista mi se cini da selektivno pokusavas diskreditirat Iran nekakvim za ovu problematiku sasvim nebitnim stvarima.

Quote:
Pogotovo ako nemaju razuma poslušati prosvjede iz cijelog svijeta i pustiti ženu da sa sinom napusti taj logor od države.
Powerlock, ides predaleko, pogotovo za jednog moderatora. Mozes ti uputit i 1000 verbalnih uvreda na racun Irana, to ipak samo pokazuje tvoj emocionalni stav prema Iranu. Nit znam zasto imas taj nabriani stav nit smatram da je bitno, no sigurno nije konstruktivno.

Quote:
Sjeti se Hrvatske i onog majmuna sa slovenske granice - bio je uhapšen i osuđen: dva dana štrajka glađu i jedna blaga diplomatska intervencija Slovenije i čovjek je pušten. Hrvatska je postupila razumno. Iran se ne ponaša razumno, osobito ne u situaciji dok mu prijeti strana vojna intervencija i u kojoj bi za njega bilo pametno da pokaže i svoju "šarmantnu" stranu, ako je ovaj režim uopće i ima.
U situaciji u kojoj ti strane sile prijete napadom - ti bi isao pokazivat slabosti? Ti si upravo potvrdio ono sto sam govorio, a to je da zapad ne razumije Iran (i obratno) jer u tvojem svijetu "simpatije" moze igraju ulogu, Iran vjeruje (s pravom) da svoje interese ne moze obranit nekakvim "simpatijama" i "sarmiranjem". Razlozi zbog kojih sile zele napast Iran nemaju veze sa kamenovanjem niti ce prijetnje nestat ako se ukine kamenovanje sve i da Iran postane "najsarmantnija" drzava na svijetu. Motivi za prijetnje su sasvim pragmaticne naravi.
FileExplorer is offline  
Old 18.08.2010., 22:42   #1055
Dosta kompleksna tema, na kojoj je kazano i dosta netočnih informacija, pretpostavljam zbog favoriziranja pojedinih stvari. Neću se osvartati na povode koji su doveli do krize, jer je to primarno moralno-političko pitanje te je kao takvo podložno subjektivizmu. Gledam mogućnosti sada i vidim tri: 1. SAD napada Iran uz podršku Izraela; 2. Izrael napada Iran bez podrške SAD-a; 3. nastavak blokade Irana. Mislim da je broj 3 najizgledniji, jer nosi najmanje komplikaciJA SVIM IGRAČIMA. Broj 2 je drugi po vjerojatnosti, što nije dobro, jer mislim da je on potencijalna uvertira u III. svj. rat. Naime, kada bi se ovo dogodilo, radilo bi se o zračnim udarima na Iran. Iako on nema raketni arsenal koji su neki forumaši spominjali prije, dovoljno su moćni da ozbiljno naštete Izraelu. Koji bi se gotovo istovoremno našao pod udarom Hezbolaha. Bez američke pomoći osjetili bi se priklješteni i lako moguće da upotrebe nuklearke. A taba bi nastao dernek, i kako je netko kazao, trebali bi se izrađivati novi atlasi. Američki napad na Iran nalikovao bi pak najviše na intervenciju u Srbiji. Iako je iranska PZO bolja od srpske, nema apsolutno nikakve šanse protiv američkog udara koji bi u takvoj situaciji bio mnogo jači od onog obavljenog za discipliniranje naših istiočnih susjeda.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Old 18.08.2010., 22:51   #1056
SAD osuduje maloljetnike na smrt koji su pocinitelji najtezih kriminalnih djela - iskljucivo ubojstva. Ne osobe kojima je jedini grijeh, seljacki receno, jebanje s nekim. Takve kazne imaju samo nazadne drzave, pa makar imale tehnologiju za poslat covjeka u svemir.
Ken is offline  
Old 18.08.2010., 22:57   #1057
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
SAD osuduje maloljetnike na smrt koji su pocinitelji najtezih kriminalnih djela - iskljucivo ubojstva. Ne osobe kojima je jedini grijeh, seljacki receno, jebanje s nekim. Takve kazne imaju samo nazadne drzave, pa makar imale tehnologiju za poslat covjeka u svemir.
Mozda smo mi napredna drzava a Iran nazadna, ali nas je sve manje i manje, bracnih prijevara je sve vise i vise... prije bih rekao da su oni ti koji uopce i rade na dugorocnom opstanku, tako da ne bih bio siguran oko toga tko ce se zadnji smijat. Za 50 godina cemo i mi mozda skuzit da bi preljub trebalo drasticno kaznjavat. Radi se o kulturoloskim razlikama koje nema smisla tako olako osudjivat. I iz moje perspektive je tesko pojmljivo da netko nekoga osudi na smrt, ali niti u iranskom niti u americkom slucaju ne mogu tvrdit da to nisu metode od kojih ce dugorocno imati koristi, ma koliko god ja te metode osudjivao. No u svakom slucaju bih rekao da smo mi ti koji imaju problema sa ocuvanjem sustava vrijednosti.
FileExplorer is offline  
Old 18.08.2010., 23:15   #1058
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
zlatna kruna VS red star ... koje li koincidencije

MI "normalni"

E da sam ja to napisao bio bi red flag u najmanju ruku !

BTW bio bi ti i za majku rusiju da si na Putinovoj platnoj listi !
O_D_E_Z is offline  
Old 18.08.2010., 23:31   #1059
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Nit znam zasto imas taj nabriani stav nit smatram da je bitno, no sigurno nije konstruktivno.
.
Ja sam individualist. U mojoj perspektivi cijeli Iran se svodi na sudbinu ove žene i još 14 sličnih koje su također osuđene na smrt kamenovanjem i čekaju izvršenje kazne. O ona dva gay momka da više ni ne govorim.

To je, nažalost, perspektiva iz koje ja formiram svoju sliku o Iranu. Svakako da u podsvjesti postoji i znanje o perzijskom carstvu, naprednoj civilizaciji, ishodištu kulture i uljudbe, teheranskim muzejima, tepisima itd itd...

Međutim ja se kao individualac u prvom redu vežem na sudbine drugih individualaca. Iranski režim legitimira se svakim svojim potezom kao režim koji negira individualnost. Dovoljno da se zapitam: Da li ja osobno želim da Iran stekne nuklearno oružje dok je na vlasti sadašnji režim? Odgovor možeš pretpostaviti.
PowerLock is offline  
Old 18.08.2010., 23:41   #1060
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
To je, nažalost, perspektiva iz koje ja formiram svoju sliku o Iranu.
Ma sve je to legitimno s tvoje strane, kao sto je i legitimno da je perspektiva rukovanja guranjem prsta u anus perspektiva koju mozda na nas gledaju izvana. Isto tako je i legitimno da svatko ima neki emocionalan stav prema SADu ili Iranu, zato vjerojatno netko zeli bombardirat SAD ili Iran, ali zaista ne razumijem zasto i u samoj diskusiji koristis te "emocionalne" kriterije. Mislim, mi se ovdje bavimo analizom posljedica takvih udara, geopolitickim posljedicama, kolege koje se razumiju u oruzje (nije moja domena) analiziraju takticku pozadinu te price... a ti onda uletis sa spikom kako Iran treba bombardirat zato sto imaju prestrogu kaznu za preljub i zato sto nisu "sarmirali" svijet (a govorimo o necemu sto moze izrodit u WW3). Sorry, ali nekako mi se takva tvoja argumentaciju ne uklapa u diskusiju niti vidim sta je u tome uopce konstruktivno. No buduci svatko ima pravo rec sto god zeli a i buduci si ti nekakav moderator, ja cu te tesko moc sprijecit da offtopicaris po tom pitanju.
FileExplorer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.