Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2013., 18:24   #1
Ridley Scott


~ Ridley Scott ~

~ Prometej (2012/I) ~
~ Robin Hood (2010) ~
~ Tijelo od laži (2008) ~
~ Američki gangster (2007) ~
~ Dobra godina (2006) ~
~ Kraljevstvo nebesko (2005) ~
~ Šibicari (2003) ~
~ Pad crnog jastreba (2001) ~
~ Hannibal (2001) ~
~Gladijator (2000) ~
~ G.I. Jane (1997) ~
~ Pakleno more (1996) ~
~ 1492: Osvajanje raja (1992) ~
~ Thelma i Louise (1991) ~
~ Crna kisa (1989) ~
~ Netko me gleda (1987) ~
~ Legend (1985) ~
~ Istrebljivač (1982) ~
~ Alien: Osmi putnik (1979) ~
~ Dvoboj (1977) ~


slobodno napišite nešto o ridleyu...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 18:41   #2
Precjenjeni zanatlija To pokriva ''nešto''.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 18:54   #3
Remek djela: Alien, Blade Runner. Radi ova dva filma, Ridley je legenda za sva vremena.
Natprosječno dobri filmovi: Dvoboj, Legend, Gladijator, Pad crnog jastreba, Kraljevstvo nebesko (dir cut)
Dobri filmovi: Crna kiša, Thelma i Louise, Američki gangster i ajde, meni dobar GI Jane

Od ostaloga, sve to dobro izgleda, ali je rutinirano i šmirantsko odrađivanje posla.

Inače, sjećam se da sam gledao "Šibicare" ali se ne sjećam doslovno niti jednog jedinog detalja iz tog filma.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 19:04   #4
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Remek djela: Alien, Blade Runner. Radi ova dva filma, Ridley je legenda za sva vremena.
Natprosječno dobri filmovi: Dvoboj, Legend, Gladijator, Pad crnog jastreba, Kraljevstvo nebesko (dir cut)
Dobri filmovi: Crna kiša, Thelma i Louise, Američki gangster i ajde, meni dobar GI Jane

Od ostaloga, sve to dobro izgleda, ali je rutinirano i šmirantsko odrađivanje posla.

Inače, sjećam se da sam gledao "Šibicare" ali se ne sjećam doslovno niti jednog jedinog detalja iz tog filma.
Možda se sjetiš ovog detalja. Što se tiče Ridleyja... ne znam, posljednji njegov film koji mi se dopao bio je A Good Year, premda je riječ o osrednjem uratku. Ukratko, Ridley ovisi o scenariju. Nekad odabere dobar, nekad ne. U zadnjih mi se 15ak godina najviše svidio Matchstick Men, mada i ostali filmovi, posebno Gladiator i Black Hawk Down imaju svojih trenutaka.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 19:07   #5
A onak, prosjek!
Ne može mu se puno prigovoriti, ali nije baš za dizanje u nebesa. Ima boljih i lošijih od njega.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 19:26   #6
"Gladijator" danas izgleda zastarjelo ali kad je izašao, to je bio stvarno film- događaj.
Mislim da je to zadnji Ridleyev stvarno veliki film na koji su svi rekli: "U jebote, koje remek djelo" i kojeg svi dan danas rado pamte.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 19:37   #7
Dosta oscilacija. Od meni odličnih (Američki gangster, Alien, Crna kiša, Pad crnog jastreba, Pakleno more) do nesuvislih (Prometej, Robin Hood, GI Jane, 1492), a ostatak dobro do vrlo dobro.. Ipak, sve u svemu, dobar opus.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 19:43   #8
Alien, Blade Runner, Gladiator, BHD, American Ganster, Kingdom of Heaven (fantastičan DC) i Matchstick Men. Robin Hood me nije oduševio ali nije loš film. Njegove filmove s guštom gledam.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 20:33   #9
Unatoc nekim podbacajima jedan od boljih u poslu.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:02   #10
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Precjenjeni zanatlija To pokriva ''nešto''.
Slažem se sa citiranim.
Osobito kad vidim ovaj njegov popis filmova, ovako na jednom mjestu. Sve iznad "Runnera" i "Aliensa", što se mene tiče, da nisam gledao ništa od toga, sad znam, ništa posebno ne bih izgubio.
mento is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:30   #11
Nekoliko filmova imaju u centru jedan jasan i izrađeni iskaz visoke kvalitete.
Black Hawk Down, 1492, a i drugi.
(Da, znam, skript.)

Blade Runner mi je čisto olimpički film.

A G.I.Jane mi je očajno išao na živce. Izlazim iz kina i mislim si (krivo, znam): "Uh! Tip je napravio Riefenstahl-film!"
Itto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:44   #12
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Precjenjeni zanatlija To pokriva ''nešto''.
Zapravo, što se samog zanata tiče, brat mu je mnogo bolji zanatlija bio. Možda zato jer se držao isključivo svog zanata i nije se trudio raditi filmove "veće od života". Od njega se dobivalo ono što se o očekivalo - zabava.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:50   #13
Quote:
Itto kaže: Pogledaj post
Nekoliko filmova imaju u centru jedan jasan i izrađeni iskaz visoke kvalitete.
Black Hawk Down, 1492, a i drugi.
(Da, znam, skript.)
1492: Conquest of Paradise (1992) je nevjerojatno podcjenjen film.
a ustvari je prekrasan...

Quote:
Itto kaže: Pogledaj post
G.I.Jane mi je očajno išao na živce. Izlazim iz kina i mislim si (krivo, znam): "Uh! Tip je napravio Riefenstahl-film!"
G.I. Jane nisam ni gledao, nemrem smislit onu demi moore.
i legendu i šibicare još jedino nisam pogledao al namjeravam.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:49   #14
Vizualno meni osobno možda i najimpresivniji. No možda najviše pamtim i glazbu u njegovim filmovima. 1492 i neponovljivi Vangelis. Odličan film. Pa ona meni opako hebena scena koja se proteže kroz cijelog Gladijatora popraćena sa zaista vrhunskom muzikom. Milina. Legenda je isto mrak dječji film sa puno spodoba. O Blade Runeru se nema kaj puno reć. Svakim gledanjem mi taj film djeluje jednako svježe i moderno. Čudo od filma. Šibicari opako dobar film. Alien nisam nikad nekaj previše šmekal mada nema sumnje da je film hebenica u nekom horor-sf suspens smislu pa mi je možda i zato ovaj Prometheus takvo smeće nedostojno njega. No dobro on već ima prek 70 banki pa mu je to možda olakotna okolnost. Ipak nije Clint.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:53   #15
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Zapravo, što se samog zanata tiče, brat mu je mnogo bolji zanatlija bio. Možda zato jer se držao isključivo svog zanata i nije se trudio raditi filmove "veće od života". Od njega se dobivalo ono što se o očekivalo - zabava.
Zato je stari Tony bio pouzdani zanatlija koji je stvarno rijetko kad oscilirao u kvaliteti (mislim da mu je Domino katastrofalan) dok s Ridlyem možeš napraviti EKG dijagram kako mu karijera ide. I zato će Tony, koliko god to neki ne volili čuti, uvijek biti bolji redatelj od Ridleya.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 01:08   #16
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Zato je stari Tony bio pouzdani zanatlija koji je stvarno rijetko kad oscilirao u kvaliteti (mislim da mu je Domino katastrofalan) dok s Ridlyem možeš napraviti EKG dijagram kako mu karijera ide. I zato će Tony, koliko god to neki ne volili čuti, uvijek biti bolji redatelj od Ridleya.
Pa kaj nije bolje napraviti jedan ekstra film tipa Blade Runnera neg 20 istih prosječnih ostvarenja ? Kad se sjetim ovih zadnjih sa Denzelom u vlakovima nisam baš siguran da i burazu nije dijagram išel prema dolje.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 01:35   #17
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa kaj nije bolje napraviti jedan ekstra film tipa Blade Runnera neg 20 istih prosječnih ostvarenja ? Kad se sjetim ovih zadnjih sa Denzelom u vlakovima nisam baš siguran da i burazu nije dijagram išel prema dolje.
A nakon koliko je Blade Runner postao ekstra film? U početku mu je skoro pa pokopao karijeru, tako da snimanjem tog filma nije prošao ništa bolje nego da je snimio American Pie 16. To što je kasnije postao kultni klasik isto je kao i s Tonyevim Top Gunom (iako on nije propao, i puno je zaradio, samo što je kritičarski bio pokopan). Misliš na Unstoppable? Cool film. Kritika ga nije pokopala, zaradio je... ni bolji ni gori od Prometheusa, samo što je Tony cijelu karijeru radio takve filmove i nije prodavao maglu pod filozofiju kao što to radi Ridley.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 01:50   #18
Dobro, postoje neke objektivne kriterije kvalitete redatelja, kao što su uspjeh, zarada, konstancija ...

So what?

Ridley Scott je meni interesantan redatelj, jer ima koji izvrstan film,
a njegova objektivna kvaliteta me ne mora zanimati.
Itto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 07:39   #19
Eh, da. Redatelj koji je snimio najbolji film na svijetu - Blade Runner - je također redatelj koji, kad je ušao u devedesete, za mene izgubio bilo kakvu čar i kredibilitet.

Nego, jel vama Legend (1985.) guilty pleasure? Meni je. I koju verziju više preferirate? Teatralnu ili Director`s Cut?

P.S., na potonjem linku su razlike Theatrical/Director`s Cut i spojleri su nužni. Sorry.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 08:33   #20
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Vizualno meni osobno možda i najimpresivniji.
interesantan video "kolaž" ridleyovih filmova
[the films of] Ridley Scott

Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
No možda najviše pamtim i glazbu u njegovim filmovima...
prisnažujem , pregledna lista glazbe
music from the films of ridley scott
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.