Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2013., 11:07   #41
Zašto ne bi dobio Oscara? Pa ovo je biografski film, 'nabrijan je adrenalinom' isključivo zato što f1 jest nabrijana adrenalinom, pogotovo iz te ere. Film je odlično prikazao kakvi su to zapravo manijaci bili
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 11:17   #42
Gle , dala bih ja njemu Oscara,da se razumijemo, ali mislim da ovo nece proci kod njih. Realno, oscar vec godinam nije sto je nekad bio, dokaz tome su i glumci koji su pokupili kipic za najbolju glavnu/sporednu ulogu, a ne da nisu zasluzili nego ono. A ostaje hrpa onih koji su vec godinama na stand by-u i nagrada ih svake godine zaobilazi. Jedino sto se iskreno nadam je da Gravity nace pokupiti nagrade.
__________________
Miki Maus je štakor!
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 15:51   #43
I meni se ipak čini da vise šanse ima hanksov kapetan Phillips ili kako se vec zove.

Da je film o bejzbolu, am. nogometu ili nekom američkom sportu, imao bi vise šanse, ali formula 1... Sumnjam.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 16:32   #44
čuj, to daje europski šmek, internacionalni cast i radi kao mamac za nagrade.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 12:08   #45
Nisam nesto raspolozen za pricu i necu ulaziti u detalje, ali kakav je samo ovo film! Uzivao sam svo vrijeme i ovo je jedan nevjerovatno dobar i zanimljiv film, od glavnih likova preko humora u nekim situacijama pa sve do utrkivanja i ukupnog prikaza 70tih....

Ne znam zasto ali uz sve smijesne i zabavne scene, kao i cinjenicu da niko od glavnih junaka nije smrtno stradao u periodu koji je pokriven filmom, opet sam na kraju bio nekako tuzan, mozda je na mene djelovao i odlican soundtrack ili nesto trece, ne znam..

Uglavnom definitivno preporuka za obavezno gledanje, pored ovog filma Fast and Furious izgleda kao projekat Disneya za osnovce.....
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:10   #46
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post

Uglavnom definitivno preporuka za obavezno gledanje, pored ovog filma Fast and Furious izgleda kao projekat Disneya za osnovce.....
FF ima veze s ovim filmom kao i neznam, otprilike Tvajlajt sa Coppolinim Drakulom, nebo i zemlja.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:38   #47
Je li i u stvarnom životu James Hunt pretukao novinara koji je Laudi postavio neugodno pitanje ili je to umjetnička sloboda?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:39   #48
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Je li i u stvarnom životu James Hunt pretukao novinara koji je Laudi postavio neugodno pitanje ili je to umjetnička sloboda?
Nije, to su dodali zbog priče, ali je novinar postavio stvarno to pitanje.
Cirflexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 15:28   #49
Quote:
Cirflexx kaže: Pogledaj post
Nije, to su dodali zbog priče, ali je novinar postavio stvarno to pitanje.
Taj detalj je zapravo jedini (bitan) detalj kojega su proizvoljno dodali, uz objašnjenje da i da se dogodilo ne bi bilo čudno
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 20:53   #50
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Taj detalj je zapravo jedini (bitan) detalj kojega su proizvoljno dodali, uz objašnjenje da i da se dogodilo ne bi bilo čudno
kolko sam ja citala, Hunt je bio takav karakter da da, nebi bilo cudno i da ga je stvarno prebio ... to mi je bilo fantasticno od njega...okej, siledžijski, istina ali ono nekakvo, branjenje časti protivnika, kajjaznam, nesto viteski ima u tome
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 11:32   #51
Odlican film, bas sam uzivala! Moram priznat da do ovog filma nisam cula za Hanta, sad mi je drago da znam i tko je on bio. Laudi svaka cast kakav ludjak, sa onakvim opeklinama vratit se u voznju za 40-tak dana, na sve to ga je James natjerao hehe, dobro je imat gorkog rivala.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 01:42   #52
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
I meni se ipak čini da vise šanse ima hanksov kapetan Phillips ili kako se vec zove.

Da je film o bejzbolu, am. nogometu ili nekom američkom sportu, imao bi vise šanse, ali formula 1... Sumnjam.
I da se nadovezem, mislim da će ga 12 years a slave prešišat.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 10:00   #53
spoiler alert...

definitivno jedan od najboljih filmova godine... sumnjam da može dobit oscara jer ameri imaju čudne kriterije, a pogotovo kad priča filma nema neke velike veze s amerikancima... daniel bruhl je prvo ime filma... po izgledu dosta sliči laudi iz sedamdesetih, a odglumio ga je sjajno... ron howard je toliko dobar film napravio, da se je svidio i ženama kaj inače mrze formulu jedan... a bolje pohvale nema od toga inače obožavam formulu i guštao sam u svakom trenutku filma... rush je bez daljnjeg najbolji film automoto sporta ikada... a najdraža scena iz filma mi je kad je lauda vozio onaj auto od bakice... scena godine
__________________
We are only limited in life by the limitations, we set upon ourselves
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 10:12   #54
Quote:
Dega76 kaže: Pogledaj post
s ron howard je toliko dobar film napravio, da se je svidio i ženama kaj inače mrze formulu jedan...
gledaj, Hemsworth ne odmaze sigurno, sto se zenske publike tice

super je scena kad vozi fiatić u italiji, slazem se, bude ti premilo kad vidis onu dvojicu talijancica kako nemogu k sebi doc sto ih vozi niki lauda....fantastican moment
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 16:08   #55
pogledao sam ovaj film u kinu bez ikakvih ocekivanja, nisam gledao ni trailer, nisam znao o cemu se radi. prije sam pratio formule(sada jako rijetko) i po cover-u sam vidio da je rijec o formulama i reko aj idem vidjet pa sta bude. kako sam se ugodno iznenadio to je strasno film je fenomenalan. neka cura sjedila pored i cijelo vrijeme prozivljavala svake intenzivne trenutke a pogotovo nesrecu laude. nije ni cudo jer je film toliko emotivno nabijen da jednostavno se moras suosjecat sa likovima. daniel bruhl svaka cast :klap:, lik zasluzije oskara

Zadnje uređivanje aswada : 18.10.2013. at 16:13.
aswada is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 17:04   #56
Quote:
aswada kaže: Pogledaj post
pogledao sam ovaj film u kinu bez ikakvih ocekivanja, nisam gledao ni trailer, nisam znao o cemu se radi. prije sam pratio formule(sada jako rijetko) i po cover-u sam vidio da je rijec o formulama i reko aj idem vidjet pa sta bude. kako sam se ugodno iznenadio to je strasno film je fenomenalan. neka cura sjedila pored i cijelo vrijeme prozivljavala svake intenzivne trenutke a pogotovo nesrecu laude. nije ni cudo jer je film toliko emotivno nabijen da jednostavno se moras suosjecat sa likovima. daniel bruhl svaka cast :klap:, lik zasluzije oskara
Slazem se, ugodno iznenađenje. Formulu pratim povremeno, isao sam s ekipom koja je zagrizena i svima je legao film. Odusevio me soundtrack.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 21:00   #57
Jao, to je nešto za mene..jedva čekam taj film..U 80-ih sam bio klinac, formulu sam počeo pratit taman, kad se Lauda oprostio..Otac mi dosta pričao o njemu..

Očekujem super film..
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 01:13   #58
Baš sad sam pogledao recenzije na imdbu.
Malo koji čovjek (ako ijedan) mu je dao ispod 7/10. Što se definitivno može prevesti u : fenomenalan film.
Dok za Gravity, makar sjajan film svakako, ipak se može naći recenzija koje mu daju 1/10.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 17:31   #59
Stvarno dugo nisam naletjela na neki film gdje su toliko pozitivne kritike, i od strane publike i od kritičara.

Gravitacija, s druge strane, izaziva dosta burne reakcije, ali ovo je lijepa tema pa ne zelim o tom filmu
__________________
Miki Maus je štakor!
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 12:36   #60
Luđaci koji se vrte ukrug

9.7 / 10

Spoileri mogući

... kako to Hunt kaže u jednom trenutku filma.

Kvalitetan i dobar film o bilo kojoj sportskoj disciplini ili priči koja izvire iz nje nije uopće jednostavno napraviti. Najveći dio publike najčešće o prikazanom sportu neće znati baš mnogo i treba joj suvislo u kratkom vremenu dočarati o čemu se tu radi, a publika koji taj sport će naravno vrlo brzo uočiti nedostatke filma u tom segmentu. A ako se radi film o već poznatom događaju iz povijesti sporta, onda postoji i problem kako napraviti uzbudljiv film u kojemu je sve unaprijed poznato.

Howard je oba segmenta sjajno odradio. Ne znam tko može ostati hladan u scenama kada zabruje motori pri početku utrka i nizu fantastično rekreiranih scena utrka, ali ne samo njih, nego i cijelog spektakla koji se odvija prije samih utrka. Već dugo nije bilo filma koji je toliko pedantno prikazivao neko prošlo razdoblje, iz svakog kadra vrišti ogroman trud uložen u vjernu rekonstrukciju vremena. Još mi se teže sjetiti filma u kojemu su glumci bili toliko fizički slični stvarnim akterima. A kada pogledamo koliko je u film utrošeno, naprosto ne možeš povjerovati ...

Gluma odlična, sa malom prednošću Bruhla, ali i Hemsworth ne zaostaje puno.

Priča, koliko god je poznata, je sjajno prikazana, a izbor najbitnijih detalja je odlično odrađen, gradeći likove i našu povezanost sa njima. Tu nema heroja, samo prikaz ljudi sa osnovnim ljudskim manama koji se bave luđačkim poslom (u ono vrijeme), sa 20%-tnom mogućnošću da u tijeku sezone završe u lijesu. I usput razviju respekt jedan prema drugome tjerajući se do maksimuma.

Kraj filma je posebna priča. Umjesto da je Howard završi nakon zadnje utrke, on prema poštovanju prema svojim likovima radi jedinu moguću stvar (Lauda je naime, još živ, a Hunt je preminuo u 45 godini života). Jednim potezom, u nekoliko kadrova, te kroz naraciju samoga Laude, film pretvara posvetu -Huntu. Nema gubitnika, nema pobjednika. Hunt je ostvario što je želio, postao svjetskim prvakom i živio je kako je želio. Lauda je pak nakon toga još odvozio nekoliko sezone i dokazao ispravnost svog pristupa utrkama. Završetak u i inače emotivnu priču unosi poetičan završetak kojega se jednostavno nije moglo drugačije ni ljepše izvesti.

Rush je superioran svemu što je ove godine izašlo i teško da će ga išta nadmašiti, radi se o klasičnoj filmčini, posveti nekim drugačijim (boljim?) vremenima...

I na kraju, objašnjenje nedostatka onih 0,3 do čiste desetke. Hunt i Lauda u nekoliko (doduše kratkih) navrata razgovoraju o tome kako su jednoga drugoga gurali i utjecali si na živote. Mislim da su ti dijalozi isforsirani i služe samo da bi gledatelju još jednom riječima prenijeli ono što je vidio na filmu i potpuno su nepotrebni. No, to je meni i jedina mala sitna mana u filmu.

U kino, feel the Rush...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.