Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 23:16   #61
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post


Evo imamo mi vec jedan prigodni ustav ovdje u SAD-u, posudimo ga Schultzu da ga kopira. Ready-made za brzu upotrebu. :klap:
Da je takav sistem savršen onda bi vam primjerice bio sasvim dovoljan federalni zakon, zar ne? A sad zamisli Europu gdje su razlike daleko veće u svakom pogledu?! Jednostavno nema šanse da tako nešto funcionira. Europi treba slobodan protok ljudi, robe i ništa više.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 10:50   #62
Nedavno je grupa mladjih Hrvata skupa s mladim drzavljanima drugih drzava EU obisla sluzbeno i EU parlament i pricali su unutra s nekim Francuzom koji ih je vodio. Pricao je na francuskom, a posjetioci su preko slusalica slusali prijevod na engleski ili njemacki. Predstavnik hrv grupe se predstavio i rekao je: ja sam taj i taj, mi smo grupa iz Hrvatske, i uto ovaj Francuz uleti u rijeci, zaderao se: nema tu nacionalnosti i drzava, mi smo svi samo EU. I u tom stilu.
Svi su se zgrozili. Uz to su gosti postavljali malo skakljivija pitanja, a ovaj Fr i jos neki iz EU parlamenta su izbjegavali odgovoriti, samo onako diplomatski su pricali.
Sve u svemu, posjetiocima se zgadila ta posjeta parlamentu. S pravom, sve je to veliko fuj (a i ove guzve protiv HU, Pl itd isto
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 09:06   #63
Da bi Europski parlament funkcionirao i postao prihvacen morati ce postati blizi Americkom.
Dvodomni ce morati postati, Kuca proporcionalno populaciji i Senat da stiti manjinu i suverenost Drzava (states).
Bez toga nista sto se mene tice, zelim raspad i cistu ekonomsku uniju , ako moze s protokom robe i ljudi , ako ne raspad.

Najgore je kad citas u novinama , sastali se celnici njemacke , francuske i italije , i sta sad oni ce odluciti kuda krdo od 28/7 ide sad ...

Europski parlament je nista drugo nego Centralni Komitet ......dopunite sami cega(po vasem nahodjenju).
MalagaSpain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:44   #64
http://100posto.hr/news/europski-par...pskoj-komisiji

ja stvarno imam osjećaj da ova Borzanica radi neke nama korisne stvar. S obzirom da je političarka, je li to uopće moguće?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:31   #65
Quote:
MalagaSpain kaže: Pogledaj post
Da bi Europski parlament funkcionirao i postao prihvacen morati ce postati blizi Americkom.
Dvodomni ce morati postati, Kuca proporcionalno populaciji i Senat da stiti manjinu i suverenost Drzava (states).
Bez toga nista sto se mene tice, zelim raspad i cistu ekonomsku uniju , ako moze s protokom robe i ljudi , ako ne raspad.

....
Pa nije li vijece gornji dom koji predstavlja drzave?
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:30   #66
Q Johny , sve pet, nisam znao ....jel ima to vijece jednako Hrvatskih predstavnika koje su gradjani Hrvatske izabrali kao i broj Njemackih predstavnika ili bilo koje druge clanice Unije ?
MalagaSpain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:22   #67
Progooglaj Vijeće EU. Svaku članicu zastupa njezin ministar zadužen za područje o kojem se radi.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 06:51   #68
Hvala, ali ne , Hvala

Ovo mi se ne svidja

pregovara o zakonodavstvu EU-a i donosi ga zajedno s Europskim parlamentom na temelju prijedloga Europske komisije


sve rasprave i glasovanja otvoreni su za javnost
za donošenje odluka uglavnom je potrebna kvalificirana većina :
55 % država članica (s trenutačnih 28 članica to znači 16 zemalja)
koje predstavljaju najmanje 65 % ukupnog stanovništva EU-a.
Za sprečavanje donošenja odluke potrebne su najmanje četiri države članice (koje predstavljaju najmanje 35 % ukupnog stanovništva EU-a)

Iznimka su osjetljive teme, primjerice vanjska politika i oporezivanje, za koje je potrebna jednoglasna odluka (suglasnost svih zemalja)
obična većina potrebna je za postupovna i upravna pitanja.

2 hrvatska glasa su jednako 2 njemacka glasa bez obzira na populaciju



Pregovara o zakonodavstvu EU-a i donosi ga zajedno s Europskim parlamentom na temelju prijedloga Europske komisije

A ovo ovdje mi je potpuno nejasno

Jel to ti koji imaju vise stanovnika pa imaju vise vlasti
ustvari donose samo odluke o onome sto im Europska komisija koju nitko nije direktno izabrao predlozi i ustvari ne predlaze i donosi niklakve zakone ???

a ono 4 drzave clanice koje imaju najmanje 35 % stanovnistva moze sprijeciti odluku..... me ubilo ,

znaci hrvatska , poljska , madjarska i ceska mogu k....nego cuti i pusi k

























hvala
MalagaSpain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 18:19   #69
Juncker je opet pijan ko deva, jedva hoda.
https://twitter.com/SteveBlogs11/sta...34255131430912
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 03:09   #70
Evo što planiraju;

"Thumbs up if you want a United States of Europe!"
https://twitter.com/guyverhofstadt/s...03430579777537
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 12:58   #71
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Evo što planiraju;

"Thumbs up if you want a United States of Europe!"
https://twitter.com/guyverhofstadt/s...03430579777537
Tek sad vidim ovo.
Srecom, po komentarima vecina je protiv tog.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 14:17   #72
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Evo što planiraju;

"Thumbs up if you want a United States of Europe!"
https://twitter.com/guyverhofstadt/s...03430579777537
Najbolji komentar na tu ideju
https://pbs.twimg.com/media/DVNogbKXUAAi1Ky.jpg
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:11   #73
"Mi ne mozemo reci da je Hrvatska kraj svijeta"

http://www.deutschlandfunk.de/erweit...icle_id=410081


"Brisel se nada pristupu Srbije i Crne Gore u EU do 2025. godine"

http://www.freiewelt.net/nachricht/b...2025-10073508/


"Brisel forsira prosirenje EU"

https://www.zdf.de/nachrichten/heute...erung-100.html
Ravell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 20:35   #74
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Juncker je opet pijan ko deva, jedva hoda.
https://twitter.com/SteveBlogs11/sta...34255131430912
Pijan je on malo više. Pogotovo kada treba nametati razne EU zakone. A u Hrvatskoj izgleda da je popularno sve prihvaćati i kimati glavom. Nažalost, vladama u Hrvatskoj upravljaju svjetske vlade. To te vlade u državi dopuštaju. A narodom upravljaju te državne vlade, to narod dopušta. Takav je odgoj u Hrvatskoj.
Sul The Great is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 00:43   #75
Martin Sonneborn - najbolji zastupnik u EU parlamentu , svi ostali zajedno nisu mu do koljena !
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 18:36   #76
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
Martin Sonneborn - najbolji zastupnik u EU parlamentu , svi ostali zajedno nisu mu do koljena !
Zbog, čega?
Sul The Great is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 00:41   #77
SLJEDEĆI europski izbori održat će se od 23. do 26. svibnja 2019. godine, potvrdila je izvjestiteljica Europskog parlamenta Danuta Hubner (EPP) na plenarnoj sjednici u Strasbourgu.

"Sljedeći izbori će se održati od 23. do 26. svibnja 2019. Vremena je malo. Građani Europske unije će izaći na birališta i deveti put zaredom birati zastupnike u EP-u", kazala je Hubner.

Zastupnici su u srijedu sa 492 glasa za, 14 protiv i 24 suzdržana podržali prijedlog Vijeća iz ožujka ove godine.

Za sljedeći saziv bira se 705 zastupnika, a Hrvatska će imati 12 umjesto sadašnjih 11 zastupnika.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2018., 19:15   #78
joj , samo da nam je izać iz EU -tamnice naroda
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2018., 06:57   #79
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
SLJEDEĆI europski izbori održat će se od 23. do 26. svibnja 2019. godine, potvrdila je izvjestiteljica Europskog parlamenta Danuta Hubner (EPP) na plenarnoj sjednici u Strasbourgu.

"Sljedeći izbori će se održati od 23. do 26. svibnja 2019. Vremena je malo. Građani Europske unije će izaći na birališta i deveti put zaredom birati zastupnike u EP-u", kazala je Hubner.
Salvini je najavio ujedinjavanje desnih euroskeptičnih stranaka poput njegove Lege, Nacionalne fronte Marine LePenn, njemačkog AfD, ... za izbore za EU parlament.
Obzirom da je izlaznost na te izbore relativn mala, ako oni uspiju mobilizirati birače moglo bi doći do velikih promjena.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2018., 16:34   #80
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Salvini je najavio ujedinjavanje desnih euroskeptičnih stranaka poput njegove Lege, Nacionalne fronte Marine LePenn, njemačkog AfD, ... za izbore za EU parlament.
Obzirom da je izlaznost na te izbore relativn mala, ako oni uspiju mobilizirati birače moglo bi doći do velikih promjena.
György Schöpflin (mađarski europarlamentarac, Fidesz): Ako Europska pučka stranka isključi Fidesz, onda Fidesz osniva eurokritičnu stranku (mađ. Ligák Ligája). Ova stranka čeka sve eurokritične snage. Ukoliko ova nova liga uspješno nastupa na sljedećim europskim izborima, ova koalicija će blokirati djelovanje Europskog parlamenta (npr. novi budžet, reforme, migrantska kriza itd.).

Prema analitičarima Orban želi proširiti mađarski model u Europi, želi postati glavni europski igrač. Orban smatra da su Macron i Merkel prošlost, Europa će imati totalnu drugu sliku nakon izbora 2019. Mađarska želi biti vodeća snaga u ovim procesima.
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.