Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2018., 19:58   #81
al kako je CC spustio u ovoj sceni kraljevom rizničaru



film obiluje ovakvim vrhunskim scenama tj. dijalozima.

i meni je stvarno smiješno kad se ridleyu predbacuje taj segment, loš scenario, dijalozi. čak mislim da je jedan od onih režisera koji na najbolji način znaju uspostaviti suradnju s scenaristom i izvuči ono najbolje iz njih.

recimo ova scena, ovaj obračun, je sve samo ne uobičajan. ja takva nepredvidljiva "riješenja" rijetko viđam u drugim filmovima, majke mi.



Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 20:20   #82
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
film obiluje ovakvim vrhunskim scenama tj. dijalozima.
Zato je film i propao.

Cijela scena je drvena kao hrastova daska. Dijalozi kazališno-patetični, neuvjerljivi, kamera unesena u lice glumaca kao u hrvatskom filmu... Takvo što se izgovara i tako se glumi u kazalištu. Jbt-e, imati dva karizmatična glumca (Assante uopće nije ni dobar glumac) i ne iskoristiti ih. Srećom, pa je naučio lekciju za Gladijatora, iako je i tamo dijalog drven i prenaglašen.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 20:26   #83
ili recimo scena ludila i krvavog obračuna (od 1:49:49 do 1:51:10)



nije bio samo tamo nekakav moreplovac
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 20:32   #84
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Zato je film i propao.
a kad bedaci misle da je on tamo bio nekakav bedasti mornar koji je plovio naokolo jer nije imao pametnijeg posla

to što je taj čovjek prošao ga čini jednim od najinteresantnijih ljudi u povijesti čovječanstva

Quote:
Cijela scena je drvena kao hrastova daska. Dijalozi kazališno-patetični, neuvjerljivi, kamera unesena u lice glumaca kao u hrvatskom filmu... Takvo što se izgovara i tako se glumi u kazalištu. Jbt-e, imati dva karizmatična glumca (Assante uopće nije ni dobar glumac) i ne iskoristiti ih. Srećom, pa je naučio lekciju za Gladijatora, iako je i tamo dijalog drven i prenaglašen.
stari moj, da naši filmaši znaju s toliko malo riječi reći toliko puno mi bi sad bili velesila u kinematografiji
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 12:23   #85
fenomenalne scene iz filma u kojima se ukazuje čast CC-u i naoko izgleda da je na vrhuncu svog ugleda i moći,
al ipak, i u tom momentu uvijek viri neki vrag iza trstike (kraljev rizničar).



Quote:
Arojaz: [During the celebration of Columbus' return] It won't be easy to get rid of your prophet now.

Sanchez: On the contrary. It seems to me the man is preparing his own cross.
kompozicija kadrova, njihov redosljed, njihova struktura i sadržaj nam bez i jedne riječi vjerno prenose sve bitne međuodnose među onim najbitnijim likovima,
i normalno, kao šečer na kraju imamo pticu rugalicu u vidu predskazanja kraljevog rizničara.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 22:45   #86
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Zato je film i propao.
Nije moguće snimit blockbuster o Kolumbu jer je priča vrlo ružna i okrutna, smještena u doba gdje se preklapaju srednji vijek i novo doba, a Kolumbo je kao osoba bio ljigav, makako ga scenaristi lažno uljepšavali.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 23:27   #87
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Nije moguće snimit blockbuster o Kolumbu jer je priča vrlo ružna i okrutna, smještena u doba gdje se preklapaju srednji vijek i novo doba, a Kolumbo je kao osoba bio ljigav, makako ga scenaristi lažno uljepšavali.
A znam, tako to ide. Iste godine je izašao i drugi film o Columbu, koji je isto propao, ali je publika, navodno, bila ponešto zadovoljnija jer je bio bržeg tempa. Meni je isto bio bolji na prvo gledanje, ali na drugo se vidi koliko je površan. Možda bi sad u duhu realnosti u filmovima mogli obraditi tu temu još jednom, kako bog zapovjeda.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 06:13   #88
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Nije moguće snimit blockbuster o Kolumbu jer je priča vrlo ružna i okrutna, smještena u doba gdje se preklapaju srednji vijek i novo doba, a Kolumbo je kao osoba bio ljigav, makako ga scenaristi lažno uljepšavali.
što znači "ljigav"?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:40   #89
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
što znači "ljigav"?
Curilo mu stalno iz sinusa.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 17:13   #90
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Curilo mu stalno iz sinusa.
to je ondak prije balav
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 21:03   #91
Ima knjiga o Kolumbu.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 22:25   #92
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Ima knjiga o Kolumbu.
i knjiga je mjerilo?

da je bio ljigav ne bi tako završio
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 22:23   #93
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
A znam, tako to ide. Iste godine je izašao i drugi film o Columbu, koji je isto propao, ali je publika, navodno, bila ponešto zadovoljnija jer je bio bržeg tempa. Meni je isto bio bolji na prvo gledanje, ali na drugo se vidi koliko je površan. Možda bi sad u duhu realnosti u filmovima mogli obraditi tu temu još jednom, kako bog zapovjeda.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 00:36   #94
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
To je nekada bila televizija za publiku. Valjda su svršavali na te spektakle mučenja.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 08:02   #95
Da, to su europske vrijednosti kako ih shvacaju mnogi u Hrvatskoj.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 13:24   #96
Zašto su uopće uvalili lomače u film? Da bi dokazali da je Kolumbo bio napredan? Upravo suprotno, Kolumbo je bio pravovjerni katolik, i više.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 22:39   #97
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Zašto su uopće uvalili lomače u film?
da bi dočarali kakva su to bila okrutna vremena tj. koliko je njegov pothvat iziskivao hrabrosti i odlučnosti. sve što je odstupalo od ustaljenih normi je bilo podvrgnuto ruglu i sankcijama, pogubnim sankcijama

Quote:
Da bi dokazali da je Kolumbo bio napredan? Upravo suprotno, Kolumbo je bio pravovjerni katolik, i više.



Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 23:42   #98
Pusti ti film. Kolumbo je izašao pred kraljevsko povjerenstvo u kom su većinu činili svećenici i bio poražen u činjenicama koje su se pokazale, baš kao i Galileo stoljeće i po kasnije.

Kolumbo se zeznuo i krivo predstavio Zemljin opseg, u njegovim proračunima smanjen za trećinu, što bi stavilo Kinu i Japan negdje gdje su Amerike. Kraljevsko povjerenstvo je pravilno procijenilo zemljin opseg i reklo da putovanje nije moguće na zapad jer je Kina predaleko. Bleso od Kolumba je imao sreće da je dragi Bog bacio jedan cijeli novi kontinent gdje je u njegovoj glavi bila Kina. Do smrti je vjerovao da je to Azija, iako je u dubini duše znao da se zeznio.

Katolička crkva - Vizionar 1:0

Ukratko, Galileo je umislio da može dokazat heliocentrični sustav, no nije mogao. Katolička crkva je velikodušno predložila da se oba sustava poučavaju kao hipotetska, ne stvarna, jer se ne mogu dokazati. Galileo nije odustajao i završilo je kako je završilo. Teoretski gledano, hod Zemlje kroz Sunčev sustav se jedino može dokazati na nedvosmislen način, ako se primijeti pomak zvijezda na nebu za vrijeme putovanja kroz godinu. U 17. stoljeću su teleskopi bili nejaki, nije se vidio nikakav pomak, dakle heliocentrizam nije bio dokazan. Tek u 19. stoljeću, točnije 1839. godine je primijećen pomak zvijezda kroz godinu. Naravno, ova činjenica se mudro prešućuje, jer Crkva NE SMIJE biti u pravu kad se gomba sa znanošću. Ali ipak je i u ovom slučaju bila u pravu. Galileo je kao i Kolumbo imao sreće.

Katolička crkva - Znanost 1:0

Tko vodi na ljestvici prvenstva?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:42   #99
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 22:35   #100
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Tko vodi na ljestvici prvenstva?
barca

stari moj crkva je drvila da je zemlja ravna šperploča, a hrabri kolumbo je na narandžinom poučku educirao raju da je majka zemlja topovsko đule.

gledao je brod na pučini na horizintu koji je odjedanput nestao,
tad je shvatio SVE

od 2:55 do 4:48

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.