Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2018., 21:32   #2501
Ispadate smiješni doslovno svaki put kad stavite link na Youtube.

Svaki video i foto materijal koji dolazi od "konvencionalne" znanosti iste sekunde proglasite fejk, često čak i prije nego ga pogledate, a s druge strane ovakve videe uzimate kao autentične i apsolutni dokaz ravne Zemlje, bez da barem na sekundu pomislite da postoji mogućnost za pogrešku i/ili manipulaciju rezultatima i/ili da ravnozemljaš koji je napravio video nema pojma o čemu govori. Ponekad čak ni unutar jedne rečenice niste sposobni biti dosljedni sami sebi.
To jasno govori o tome da vas ne zanimaju nikakvi dokazi, već samo tražite opravdanja za svoja vjerovanja.

Zanimljiv ti je ovaj "liked videos" playlist koji se vidi na linku. Od 618 videa, ako oduzmemo muziku i ostalu razonodu, većina ostalih videa je o ravnoj Zemlji, a manji dio govori o nekim drugim teorijama zavjere.
Dakle, ti ne tražiš znanje, ne tražiš informacije, ne zanima te da naučiš nešto o fizici, matematici, geografiji, astronomiji. Tebi je cilj samo naći neki materijal kojim možeš pokušati opravdati svoju religiju. Ne zanima te obrazovanje. Ušao si u začarani krug ravnozemljaštva, samo se šopaš time.
eqinor is offline  
Old 25.02.2018., 21:32   #2502
Quote:
mozzila1234 kaže: Pogledaj post
A vidi, mozemo ne komplicirat kod dokazivanja zakrivljenost i gdje stvari nestaju na moru. Jer moram imat pogled, znat kad brodovi dolaze i odlaze i di idu. Pa ajmo ovak.

Reci mi gdje sunce ode kada ga ja skoro svaki dan kada nije oblacno vidim da silazi ispod linije horizonta, a onda ustanem, i opet vidim da sunce radi to isto?

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
Aj nadji i jednom de tvrdim da je zemlja ravna...

Vidi ovako.. meni je ova tema bila jako budalasta i nisam hteo ni da cujem / vidim ali sam jednom slucajno video podatak kolko je zakrivljenje planete na jedan km.. uzo sa strucnjakom da izracunam kad ono jest tako..

e onda am se zamislio i poceo jos malo kopat gledat i zamisli nema toga da nesto zalazi iza horizonta.. vec se sve gubi iz vida zbog pespekrive..

Ti bi sad meni da dokazes da zemlja nije ravna.. i sta da kazem to porec ne mogu vec se vise sloziti stime mogu ali postoji problema hrpa...

da si pratio temu pozornije mozda bi i pohvatao nesto.. sta da kazem svesku ti ne mogu pozajmiti jel nisam sve zapisivao ali vidi imas tu na forumu bas sve sto nije obrisano i od video materijala na youtube sto nisu obrisani pa citaj gledaj ali nemoj tuvit ko tuljan samo jednu stvar i jednu stranu vec probaj i cut stogod...
__________________
end
iormas is offline  
Old 25.02.2018., 21:34   #2503
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Ispadate smiješni doslovno svaki put kad stavite link na Youtube.

Svaki video i foto materijal koji dolazi od "konvencionalne" znanosti iste sekunde proglasite fejk, ....
Pa zato kazem da cu doci na leto pa da snimimo zajedno samo onda opet hvatate krivine

Tvrdite kako ste videli takve brodove ali to su lazi to svi znamo jel tako sto niste mogli videt na ravnoj vodi...

Ili ajde nek vas ne mrzi pa da se dogovorimo za godisnji i zajedno na plazi uz voznjicu dzetskijem odlucimo zajedno sta se vidi... mozemo se i kladiti ako ce to privuci vise zainteresovanih

A i sta onda imate da trazite skoje visine je snimano a posle kad se pokaze drugi snimak onda opet decija posla...

samo se rugate i ismevate a ni jedan dokaz nemate da se voda zakrivljuje niti da je zemlja lopta...

tvrdite kako se matematikom i ultrazvukom moze otkriti sta je u zemljinoj kori ispod 13km a kad se zatrazi neka matematika ili uredjaj cak se ni ne posramite preskociti dat ikakav odgovor...
__________________
end
iormas is offline  
Old 25.02.2018., 21:44   #2504
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Aj nadji i jednom de tvrdim da je zemlja ravna...

Vidi ovako.. meni je ova tema bila jako budalasta i nisam hteo ni da cujem / vidim ali sam jednom slucajno video podatak kolko je zakrivljenje planete na jedan km.. uzo sa strucnjakom da izracunam kad ono jest tako..

e onda am se zamislio i poceo jos malo kopat gledat i zamisli nema toga da nesto zalazi iza horizonta.. vec se sve gubi iz vida zbog pespekrive..

Ti bi sad meni da dokazes da zemlja nije ravna.. i sta da kazem to porec ne mogu vec se vise sloziti stime mogu ali postoji problema hrpa...

da si pratio temu pozornije mozda bi i pohvatao nesto.. sta da kazem svesku ti ne mogu pozajmiti jel nisam sve zapisivao ali vidi imas tu na forumu bas sve sto nije obrisano i od video materijala na youtube sto nisu obrisani pa citaj gledaj ali nemoj tuvit ko tuljan samo jednu stvar i jednu stranu vec probaj i cut stogod...
Krivo, i ti procitaj moje postove.
Ja zelim da svi koji pricaju ovdje prate naziv teme i drze se mehanizma dokazivanja svojih teorija i izjava.

U ovim slučaju, treba dokazat da je zemlja ravna. A ne da nije kugla, a pogotovo mi ne bi trebali dokazivatu da je zemlja kugla.

Ako itko i uspije pobit ovdje teorije zemlje kao kugle, to opet ne znači da je ravna ako se to ne dokaže... Po tome može biti i velika piramida a mi smo na jednom bridu... Ili da je kugla, ali puno većeg radijusa.

Jel kuzis di ja vidim problem?

Ravnozenljasi ovdje pljuju po okrugloj zemlji, a naravno da ovdje nitko nije sposoban dokazati milijardu upita ravnozemljasa.

A svaki put kad je netko od kuglasa i postavio nesto to je bilo ignorirano.


Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
mozzila1234 is offline  
Old 25.02.2018., 21:47   #2505
Quote:
mozzila1234 kaže: Pogledaj post
Krivo, i ti procitaj moje postove.
Ja zelim da svi koji pricaju ovdje prate naziv teme i drze se mehanizma dokazivanja svojih teorija i izjava.

U ovim slučaju, treba dokazat da je zemlja ravna. A ne da nije kugla, a pogotovo mi ne bi trebali dokazivatu da je zemlja kugla.

Ako itko i uspije pobit ovdje teorije zemlje kao kugle, to opet ne znači da je ravna ako se to ne dokaže... Po tome može biti i velika piramida a mi smo na jednom bridu... Ili da je kugla, ali puno većeg radijusa.

Jel kuzis di ja vidim problem?

Ravnozenljasi ovdje pljuju po okrugloj zemlji, a naravno da ovdje nitko nije sposoban dokazati milijardu upita ravnozemljasa.

A svaki put kad je netko od kuglasa i postavio nesto to je bilo ignorirano.


Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
I ne gubi se sunce iz perspektive.. to je fizikalno nemoguće i takav model sunca nitko ovdje ne moze postaviti i objasnit, to ti garantiram.

Sunce je najcesce iste dimenzije kada zalazi, ako ne i veće zbog atmosfere. Da je stvar perspektive samo bi se udaljavao i smanjivao, a to nigdje nije zabiljezeno. I po teoriji polozaja sunca na ravnoj zenlji, takvo sunce nikad ne bi doslo tako blizu horizonta.

Osnove geometrije.

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
mozzila1234 is offline  
Old 25.02.2018., 21:56   #2506
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Pa zato kazem da cu doci na leto pa da snimimo zajedno samo onda opet hvatate krivine

Tvrdite kako ste videli takve brodove ali to su lazi to svi znamo jel tako sto niste mogli videt na ravnoj vodi...

Ili ajde nek vas ne mrzi pa da se dogovorimo za godisnji i zajedno na plazi uz voznjicu dzetskijem odlucimo zajedno sta se vidi... mozemo se i kladiti ako ce to privuci vise zainteresovanih
Može ako plaćaš, mi kuglaši nismo tako bogati kao vi. Vas ipak plaćaju reptili da sijete ovakve glupe teorije kako bi stvarne zavjere prošle nezamijećene. Pa da se za bilo što može govoriti "To su oni isti likovi koji govore da je Zemlja ravna".


Quote:
A i sta onda imate da trazite skoje visine je snimano a posle kad se pokaze drugi snimak onda opet decija posla...

totalno predskolsko ponasanje...

samo se rugate i ismevate a ni jedan dokaz nemate da se voda zakrivljuje niti da je zemlja lopta...

tvrdite kako se matematikom i ultrazvukom moze otkriti sta je u zemljinoj kori ispod 13km a kad se zatrazi neka matematika ili uredjaj ne posramite se preskociti dat ikakav odgovor...

ko bezobrazno predskolsko!
Ne sjećam se da je netko spominjao matematiku i ultrazvuk i određivanje što je ispod zemljine kore.

Ako si već toliko bogat da si možeš priuštiti jet ski i ljetovanje, radije si plati put avionom za Australiju, na primjer, i promatraj sve zanimljivosti usput.
Ne znam sad prati li smjena dana i noći smijer Europa->Australija pa hoće li cijelo vrijeme puta biti dan ili će se duplo brže smjenjivati dan i noć. Ali svakako će biti zanimljivo.


Evo nečega što sam našao guglanjem.



Evo jednog koji je otišao u ekstremne visine.
https://www.extremetech.com/extreme/...reds-of-planes
lemonzoo is offline  
Old 25.02.2018., 22:40   #2507
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
...
3. I ako je to teška
geometrijska besmislica po kuglaškom modelu navodno postoji 24 staza sunca na Anktartici, no još nismo vidjeli ni jednu takvu snimku a da nije bila izrezivana, nema takve snimke u komadu, još uvijek, a neki govore kako nas odozgora snima ISS.
Baš.
...

Zato izazivam globusare da prikažu i jedan smislen, jednostavan i lako provjerljiv dokaz poput ovih gore...
Izazov prihvaćen. Nije Anktartika, ali je puno bliže i puno dostupnije - u Finskoj postoji gradić Rovaniemi (naveo sam to prije više od dva tjedna) u kojem je po ljeti 24 sata na dan vidljivo Sunce.
Niti jedan odgovor ravnozemljaša nisam dobio.
I da, osobno sam bio tamo 1996. i doživio 24 satni dan sa Sunčevim svjetlom (ne jedan, nego četiri koliko sam bio).
Inače, Rovaniemi je turistički poprilično popularan i posjećen - a odlazak je daleko jeftiniji i jednostavniji nego na Anktartiku (pa valjda za to možete skupiti novce?).
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Old 26.02.2018., 00:37   #2508
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Izazov prihvaćen.
Vec sam skroz bio ubedjen da je meni upuceno ovo ALI NIJE...

Jedva cekam heroja koji ce se javiti da mi pokaze taj brod koji je video kako "pada" te se vidi do pola na horizontu...

ali ti verovatno nisi taj...


Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Može ako plaćaš, mi kuglaši nismo tako bogati kao vi. Vas ipak plaćaju reptili da sijete ovakve glupe teorije kako bi stvarne zavjere prošle nezamijećene. Pa da se za bilo što može govoriti "To su oni isti likovi koji govore da je Zemlja ravna".

Ajde reci mesto i vreme pa cemo se naci da snimimo i placam cak tri ture pica za tebe te sve ostalo potrebno za experiment...

Jel moze?

Naravno da hvatas krivine johny ... nemoj zezas da nemas skupit u EU za jedan dan na moru vec kad ga imas tako lepog.. pa makar da dokazes svoju poentu iako se mozda bojis sunca ili ne znas plivati.. ajde makar da mi pokazes jedan , makar jedan brod koji se vidi dopola...

I inace snimak sto si postao vidi se da je fisheye posto i kad slece na pistu je zakrivljen snimak...

a one slike o onom sto je otisao u extremne visine...za onu trecu malu sliku gde je bas extremno visoko.. isto je selfy stap koristio da uslika sebe jel kao i ovi ostali bez tragova rovera na mesecu i mehurucima u kineskom svemirskom montiranom selfizovanju ......


Quote:
mozzila1234 kaže: Pogledaj post
I ne gubi se sunce iz perspektive.


Mislio sam na objekte po vodi..to je cudan momenat kako to zamisljaju ravnozemljasi.. ni meni ne pije vodu bas prica o svetiljki mada ako je neka jako jako sofisticirana kao i taj svod o kojem pricaju.. nikad se ne zna dok se ne dokaze kao sto kazujes...

U svakom slucaju mene jos uvek muci kako da na 10km svetlo tako lep odraz moze imati na vodi kad matematika ne laze.. i zovem svakog ko je zaista zainteresovan da mozemo zajedno napraviti experiment i bas bi voleo snekim kako vas nazivaju kuglasima, da odradimo to jel bi tako experiment bio validniji..

cisto da se dokaze da su sve ono fejk youtube filmovi gde se brodovi vide dopola... ili ako ima nekoga ko to vidi.. samo neka javi da pokaze pa snimimo vec jednom...
__________________
end
iormas is offline  
Old 26.02.2018., 05:12   #2509
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Izazov prihvaćen. Nije Anktartika, ali je puno bliže i puno dostupnije - u Finskoj postoji gradić Rovaniemi (naveo sam to prije više od dva tjedna) u kojem je po ljeti 24 sata na dan vidljivo Sunce.
Niti jedan odgovor ravnozemljaša nisam dobio.
I da, osobno sam bio tamo 1996. i doživio 24 satni dan sa Sunčevim svjetlom (ne jedan, nego četiri koliko sam bio).
Inače, Rovaniemi je turistički poprilično popularan i posjećen - a odlazak je daleko jeftiniji i jednostavniji nego na Anktartiku (pa valjda za to možete skupiti novce?).
Svako mjesto sjevernije od cca 66.5° N i južnije od 66.5°S zemljopisne širine doživi 24-satni dan i 24-satnu noć.
Zašto baš ta zemljopisna širina? Jer je nagib Zemljine osi u odnosu na os orbite 23.5°, a 90-23.5=66.5.
Vrlo elegantno je objašnjeno "kuglaškim" modelom.

Ovdje na forumu sam čak dao i formulu za računanje datuma na koji možeš očekivati 24-satni dan i noć na određenoj zemljopisnoj širini, a geometrija je izvedena iz "kuglaškog" modela. Jebiga Alatničaru, kuglaški model štima, ravnozemljaški faila na svim područjima.

Evo popis naseljenih mjesta poredanih po zemljopisnoj širini:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...rs_by_latitude

Uz mjesto koje je 8T8, ja sam nasumično odabrao recimo grad Tromsø na 69°41′N i vidio da ima 64 tisuće stanovnika.
https://www.timeanddate.com/sun/norw...h=12&year=2017
Cijeli prosinac te dio studenog i siječnja imaju 24 sata noći, a u svibnju i lipnju 24 sata dana.

I to je samo jedno od mjesta. Dakle, velik broj ljudi godišnje iskusi 24-satni dan i noć. To je općepoznata stvar, i da to ne postoji, već bi se davno znalo da je to laž, kao što Alatničar tvrdi. No, njega valjda smeta što netko nije nasadio kameru i napravio 24 sata snimke, da njemu neobrazovanom dokaže da je stvarno 24-sata dan. No, i tada bi vjerojatno ustvrdio da je to fejk.
To samo pokazuje koliko je zaglibio u svoje slijepo vjerovanje u religiju zvanu ravnozemljaštvo.

Eto Alatničaru, opet se pokazalo da si neobrazovani tutlek.

Kaže Alatničar:
Quote:
Zato izazivam globusare da prikažu i jedan smislen, jednostavan i lako provjerljiv dokaz
"Jednostavan i lako provjerljiv dokaz" vjerojatno znači dokaz koji može "provjeriti" i shvatiti netko tko je totalno neobrazovan i nema apsolutno nikakvog znanja o geografiji, astronomiji i fizici i vrhunac argumentacije mu je postanje infantilnih meme-a.
Moram te razočarati, ali takav dokaz ne postoji.
Također, definicija dokaza takvom čovjeku je "Ono što potvrđuje moju religiju. Sve što ne ide u prilog mojoj religiji valja otkantati kao besmislicu.
eqinor is offline  
Received Infraction
Old 26.02.2018., 07:23   #2510
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Ajde reci mesto i vreme pa cemo se naci da snimimo i placam cak tri ture pica za tebe te sve ostalo potrebno za experiment...

Jel moze?
Ne može, predajem se. Ti si u pravu.
Quote:

Naravno da hvatas krivine johny ... nemoj zezas da nemas skupit u EU za jedan dan na moru vec kad ga imas tako lepog.. pa makar da dokazes svoju poentu iako se mozda bojis sunca ili ne znas plivati.. ajde makar da mi pokazes jedan , makar jedan brod koji se vidi dopola...

I inace snimak sto si postao vidi se da je fisheye posto i kad slece na pistu je zakrivljen snimak...

a one slike o onom sto je otisao u extremne visine...za onu trecu malu sliku gde je bas extremno visoko.. isto je selfy stap koristio da uslika sebe jel kao i ovi ostali bez tragova rovera na mesecu i mehurucima u kineskom svemirskom montiranom selfizovanju ......
U-2 koji je otišao na 80.000 stopa. Pogledaj malo bolje.
Ja bih rekao da na slici vidimo desno krilo. To jest, da se pilot nalazi u svojoj kancelariji i da je uslikao kroz prozor, pa je zahvatio i krilo. Prilažem sliku kao dokaz.

https://abload.de/img/u2-spyplane-viewlzkhk.jpg

Tako da, sorry, ali Zemlja je ipak kugla. Ipak se ne predajem.
lemonzoo is offline  
Old 26.02.2018., 07:59   #2511
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Vec sam skroz bio ubedjen da je meni upuceno ovo ALI NIJE...

Jedva cekam heroja koji ce se javiti da mi pokaze taj brod koji je video kako "pada" te se vidi do pola na horizontu...

ali ti verovatno nisi taj...




Ajde reci mesto i vreme pa cemo se naci da snimimo i placam cak tri ture pica za tebe te sve ostalo potrebno za experiment...

Jel moze?

Naravno da hvatas krivine johny ... nemoj zezas da nemas skupit u EU za jedan dan na moru vec kad ga imas tako lepog.. pa makar da dokazes svoju poentu iako se mozda bojis sunca ili ne znas plivati.. ajde makar da mi pokazes jedan , makar jedan brod koji se vidi dopola...

I inace snimak sto si postao vidi se da je fisheye posto i kad slece na pistu je zakrivljen snimak...

a one slike o onom sto je otisao u extremne visine...za onu trecu malu sliku gde je bas extremno visoko.. isto je selfy stap koristio da uslika sebe jel kao i ovi ostali bez tragova rovera na mesecu i mehurucima u kineskom svemirskom montiranom selfizovanju ......






Mislio sam na objekte po vodi..to je cudan momenat kako to zamisljaju ravnozemljasi.. ni meni ne pije vodu bas prica o svetiljki mada ako je neka jako jako sofisticirana kao i taj svod o kojem pricaju.. nikad se ne zna dok se ne dokaze kao sto kazujes...

U svakom slucaju mene jos uvek muci kako da na 10km svetlo tako lep odraz moze imati na vodi kad matematika ne laze.. i zovem svakog ko je zaista zainteresovan da mozemo zajedno napraviti experiment i bas bi voleo snekim kako vas nazivaju kuglasima, da odradimo to jel bi tako experiment bio validniji..

cisto da se dokaze da su sve ono fejk youtube filmovi gde se brodovi vide dopola... ili ako ima nekoga ko to vidi.. samo neka javi da pokaze pa snimimo vec jednom...
Ovakav dokaz je tipican dokaz koji traze ravnozemljasi. A osnovne karakteristije su da je tezko dokazivo kao "idemo van sad da ti pokazem".
Previse parametara, mirnoća mora, temperatura zraka (da ne uzrokuje distorziju pri povrsini mora zbog lokalnog isparavanja), kvaliteta kamere ( na toj udaljenosti je potrebno koristiti zoom i to najcesce digitalni jer analogni niie dovoljan, pa digitalna interpolacija malo usere sliku) i takva snimka izgleda realno za k**ac pa ju ranozemljsi ne prihvaćaju.

A takvih snimaka ima dosta.
A plus sto je nasa prekrasna obala jako lijepo razvedena pa je tesko izvest eksperiment.

Ravnizemljasi bas sve zele pojednostavit pa misle da im je bas zato stajaliste.
Isto kako je alatničar pojednistavio termodinamiku kod zavarivanja i sunca svojim memeom dok sam se ja 2mjeseca svakodnevno mucio i ucio da bi polozio termu na fsbu

Da se opet vratim more, u svakakvim situacijama se moze svasta snimiti. Pravi znanstveni pristup napravi velike kolicine mjerenja i onda prosudjuje rezultat, ravnozemljasi na temelju jednog eksperimeta mogu zakljuciti bas sve sumnjam da je svijet tako jednostavan



Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
mozzila1234 is offline  
Old 26.02.2018., 08:01   #2512
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Ne može, predajem se. Ti si u pravu.
U-2 koji je otišao na 80.000 stopa. Pogledaj malo bolje.
Ja bih rekao da na slici vidimo desno krilo. To jest, da se pilot nalazi u svojoj kancelariji i da je uslikao kroz prozor, pa je zahvatio i krilo. Prilažem sliku kao dokaz.

https://abload.de/img/u2-spyplane-viewlzkhk.jpg

Tako da, sorry, ali Zemlja je ipak kugla. Ipak se ne predajem.
Djabe ti to. Lako je rec da je fejk

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
mozzila1234 is offline  
Old 26.02.2018., 08:18   #2513
Quote:
mozzila1234 kaže: Pogledaj post
Djabe ti to. Lako je rec da je fejk

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
Meni to ne smeta, volim sudjelovati u ovim raspravama jer i sam kroz rasprave naučim nešto novo. Što se mene tiče, neka negira do dogodine (godina - još jedna stvar koja ne funkcionira na ravnom modelu).
lemonzoo is offline  
Old 26.02.2018., 11:07   #2514
Kako mi ide na živce ta riječ geografija. Gdje je nestao zemljopis u ovoj državi?


Mozzila kakvi su ti to analogni i digitalni zoomovi?

Ja sam čuo za optičke i digitalne?

Odite lijepo s čovjekom na more pa izračunajte koliko je što daleko i visoko i da li bi se moglo vidjeti s obzirom na zakrivljenost.

Jednostavno. Praksa.
Tigrov friend is offline  
Old 26.02.2018., 11:13   #2515
Ja kad izađem vanka sve je ravno ,polje more,ima pokoje brdo al uglavno brate ravno. Tako je ovima prije bilo ,samo prazan čisti prostor ,uz put ljudi umirali od nepoznatih boleština ,kuga , variola ova ona , , izumljen mikroskop a ono sve puno bakterija , virusa i sl. tako je sa ovim ravnozemljašima sve ima ja ravno . Šala mala
svatiti is offline  
Old 26.02.2018., 11:15   #2516
Eto još jednog koji vodi teoriju. Odi probaj u praksi. Ni sex u teoriji nije dobar.
Tigrov friend is offline  
Old 26.02.2018., 11:20   #2517
Znaci nema niko ovde dovoljno hrabrosti da mi pokaze jedan takav brod.. samo pricate kako ste videli...

Za letelicu si upravu lemonzoo ali ponavljam.. gde su bili takvi snimci dok tehnologija i animacija nisu dosli na tu razvijenost da se ne moze razlikovati jel fotka, snimak autentican...

Po zemljinom radijusu zakrivljenje bi trebalo biti ponavljam 70m na 30 000m udaljenosti .. zasto se ninakoji nacin ne moze dokazati to zakrivljenje i sto nema niko dovoljno hrabar vec kad tvrdi da on to moze videti da i pokaze tako sto?
__________________
end
iormas is offline  
Old 26.02.2018., 11:23   #2518
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Znaci nema niko ovde dovoljno hrabrosti da mi pokaze jedan takav brod.. samo pricate kako ste videli...

Za letelicu si upravu lemonzoo ali ponavljam.. gde su bili takvi snimci dok tehnologija i animacija nisu dosli na tu razvijenost da se ne moze razlikovati jel fotka, snimak autentican...

Po zemljinom radijusu zakrivljenje bi trebalo biti ponavljam 70m na 30 000m udaljenosti .. zasto se ninakoji nacin ne moze dokazati to zakrivljenje i sto nema niko dovoljno hrabar vec kad tvrdi da on to moze videti da i pokaze tako sto?
Evo, ja ti ne mogu dokazati jer nemam ni vremena ni volje cekat brodove, odi na putovanje brodom pa ces sam vidit.

Ako je zemlja kugla, zemlja je zakrivljena, ako je zemlja zakrivljena, mora biti i more.

A zemlje je kugla.
Kada netko ovdje dokaže da nije, onda cemo u dubine

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
mozzila1234 is offline  
Old 26.02.2018., 11:24   #2519
Quote:
mozzila1234 kaže: Pogledaj post
Djabe ti to. Lako je rec da je fejk

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
Isto tako je lako reci da postoje takvi snimci ili da je neko video tako kako brod zapada iza horizonta..

ali ajde nek vas ne mrzi dodjite pa pokazite jedan ... to nije tolko lako kao tvrditi da ste videli to ali bar bi neko vec dokazao neku svoju poentu...

pitam se ko...kad ne smete
__________________
end
iormas is offline  
Old 26.02.2018., 11:31   #2520
Quote:
mozzila1234 kaže: Pogledaj post
Evo, ja ti ne mogu dokazati jer nemam ni vremena ni volje cekat brodove, odi na putovanje brodom pa ces sam vidit.

Ako je zemlja kugla, zemlja je zakrivljena, ako je zemlja zakrivljena, mora biti i more.

A zemlje je kugla.
Kada netko ovdje dokaže da nije, onda cemo u dubine

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
Bio sam vec na brodu i gledao sam unaokolo.. samo sto tako nesto nisam video nikada, al bas nikada...

zato bi i voleo kad bi neko ko nije tolko zauzet da citave godine ne moze ni jedan dan izdvojiti otic do mora.. bar neko od vas sto tvrite da ste videli tako sto .. gde god da radite pa morate imat pravo na bar 15/20 slobodnih dana a tu su uvek i produzeni vikendi..

kazem moze pice na moj racun...
__________________
end
iormas is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.