Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2016., 21:13   #121
Ja sam prije nekog vremena iz čiste ljenosti zamolila muškarca da mi objesi novu zavjesu za kadu (treba se popeti na kadu i dignuti šipku i staviti ravno) pa mi je rekao da ja to znam stavit sama i šta ga zajebavam.
Napredujemo kao društvo
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:15   #122
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
a najgora uvreda za muškarca je da ima neku "žensku" osobinu?
šta da zaključimo u vezi tog?

obrat uglavnom ne vrijedi

to je najveći šovinizam zapravo
Pa dosta često se i za žene koje iskaču iz kalupa, bilo fizički bilo po zanimacijama, komentira da su muškarače.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:18   #123
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa dosta često se i za žene koje iskaču iz kalupa, bilo fizički bilo po zanimacijama, komentira da su muškarače.
Da.
Nije baš kompliment ni kad se ženi pripisuju tipično muške osobine.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:18   #124
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
a najgora uvreda za muškarca je da ima neku "žensku" osobinu?
šta da zaključimo u vezi tog?

obrat uglavnom ne vrijedi

to je najveći šovinizam zapravo
Da, jer muškarača je kompliment za ženu.
Mudra si ti, nema što.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:20   #125
Čekam tumblr warriore da me edukuju kako ne postoje tipično muške osobine.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:23   #126
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Fun fact - vecina zena koje znam su zapravo sklonije handy-man sitnim "muskim" poslovima od svojih muzjaka. Odnosno, niti jedna se ne libi sama krenuti odstopavati kadu, sitnih popravaka po kuci, krecenja, farbanja i slicno.
Docim, muskarcima je ipak i dalje opeglati kosulju nuklearna fizika. Zelim rec, cini mi se da je unatoc toj nekakvoj emancopaciji i podjeli poaslova, zenski rod opet lakse privikao i naucio na "muski" dio poslova, dok muski, cak i kad se potrude, opet teze privikavaju i uce.
Evo primjer, mama od legice redovno kosi njihovu okucnicu, i popravlja i farba namjestaj npr i to, dok recimo njezin tata nije da svaki peti dan skuha nesto ili opegla ves.
opet zamka. dajte im da rade hendimen staf, čak i kad to sasvim fino znate same. mislim, mogu i opeglat, nije u tome poanta. nije emancipacija bit suverena s makitom. emancipacija je da imaš svoju lovu, i sve što iz toga proizlazi.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:24   #127
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Da, jer muškarača je kompliment za ženu.
Mudra si ti, nema što.
to se uglavnom kaže kad se neku ženu želi proglasiti neprivlačnom

ali kad se kaže da žena misli kao muško, vozi kao muško...... šta već, ima toga...........to bi trebao bit kompliment
postoji li ikakav ekvivalentan komplimet za muškarca da nešto radi kao žena?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:24   #128
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Šta tu točno nije jasno?
Kako je jednom rekla moja profesorica iz Engleskog: Žene su emancipacijom dobile još jedan posao (uz onaj kojeg su radile do tad doma).
A zašto ne bi oboje radili i oboje ravnopravno održavali stambeni prostor i bili roditelji?
Plus, u dijelovima svijeta u kojima je žena ovisna o muškarcu je nasilje nad ženama mnogo veće.

Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Prije su muškarci zarađivali i uzdržavali cijelu obitelj; sebe, ženu i djecu. Sa svojom jedinom plaćom.
Danas oba supružnika moraju pod muss raditi da ne skapavaju od gladi.
To su činjenice, a činjenica je i da više konkurenata na tržištu rada donosi i pad cijene rada.
To nije istina.
Prije su ljudi živjeli skromnije - većinom više naraštaja pod istim krovom, rijetki su posjedovali automobil, nije se išlo na putovanja i slično.


Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Nekad se ne treba baš na sve vrijeđati i malo razmisliti glavom.
Da, bilo bi bolje da žene nemaju pravo glasa, da su u položaju sluškinje muškarca i da odgajaju djecu.

Još uvijek na Balkanu se cijeni kod žena nenametljivost, to da nema posebno mišljenje o stvarima, neambicioznost. Dobra, ponizna, mirna, poslušna žena je "ona za ženit".
Asertivna, ambiciozna i pametna žena ne prolazi najbolje kod nas.


Još uvijek se na muškarce gleda kao nesposobne napraviti obrok, usisati stan (koliko sam puta samo čula: "ma ne dam njemu da usisa stan, on to ne zna"). Kod nas se za nezrele muškarci koji vise po birtijama, financijski su neodgovorni odmahuje rukom i kaže: Ah, muško..


Ono što je potrebno shvatiti je da nema potrebe da itko bude podređen ili nadređen i da se ne dijelimo toliko po spolu.

Odgoj djece s natruhama šovinizma počinje od malih nogu:
- dječačić plače u parku. Prilazi mu majka. - Zašto plačeš kao curica?
- dječacima se kupuju razne stvari za slaganje, a djevojčicama lutke i kuhinje-igračke
- za dječake je OK da se ponekad potuku, dok je kod djevojčica to apsolutno neprihvatljivo
- ako je dječak glasan, smatra se da će biti dobar vođa, ak je djevojčica glasna, onda se kaže da će biti zanovijetalo

Ako je muškarac ravnopravan ženi često će ga drugi muškarci na Balkanu prozivati papučarem i šonjom.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:25   #129
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Čekam tumblr warriore da me edukuju kako ne postoje tipično muške osobine.
U maternici smo svi(svi sisavci) u pocetku, tehnicki, zenke. So I've got your back, sister
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:25   #130
stvar je da su hendimen staf u nesrazmjeru sa kuhanjem, peglanjem, čišćenjem..tj. hendimen staf su povremene , a ovo ostalo svakodnevno.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:30   #131
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
stvar je da su hendimen staf u nesrazmjeru sa kuhanjem, peglanjem, čišćenjem..tj. hendimen staf su povremene , a ovo ostalo svakodnevno.
ma jasno, samo često ispadne da na kraju radiš sve i još si kastratorska muškarača. treba to pametno, ovak ti dođe na kraju iz dupeta u glavu al te već frustracija poždere. i umor.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:30   #132
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
stvar je da su hendimen staf u nesrazmjeru sa kuhanjem, peglanjem, čišćenjem..tj. hendimen staf su povremene , a ovo ostalo svakodnevno.
slažem se

Quote:
ma jasno, samo često ispadne da na kraju radiš sve i još si kastratorska muškarača. treba to pametno, ovak ti dođe na kraju iz dupeta u glavu al te već frustracija poždere. i umor.
lakše tebi jer voliš kuhati (koliko sam shvatila), meni je sve u vezi hrane tako mrsko
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:31   #133
orče, vrijeme je da svatiš da ne moraš- ništa.
za to malo pinpeka se ne isplati.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:32   #134
hani, pa di mene nađe, znam ja to i predobro; pričam priče iz života
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:32   #135
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
orče, vrijeme je da svatiš da ne moraš- ništa.
za to malo pinpeka se ne isplati.
Ako ti imas malo(g) pimpeka u zivotu ne znaci da i Orak ima
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:33   #136
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
to se uglavnom kaže kad se neku ženu želi proglasiti neprivlačnom

ali kad se kaže da žena misli kao muško, vozi kao muško...... šta već, ima toga...........to bi trebao bit kompliment
Ne, to se ne odnosi samo na izgled, nego na većinu osobina koje spadaju u spolne stereotipe.
Za ženu je po tim kriterijima neprikladno da se ponaša dominantno i da "šefuje", a za muškarca da je premalo dominantan.

A za ovo "misli kao muško" ne znam ni što bi moglo značiti, možda da malo bolje razjasniš kakvo je to muško razmišljanje?

Quote:
postoji li ikakav ekvivalentan komplimet za muškarca da nešto radi kao žena?
Pa kako da postoji, mislio sam da su ženama donedavno branili rad?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:35   #137
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
stvar je da su hendimen staf u nesrazmjeru sa kuhanjem, peglanjem, čišćenjem..tj. hendimen staf su povremene , a ovo ostalo svakodnevno.

Prije kada je trebalo ubiti jelena da se objeduje ili se obraniti od neprijatelja da se preživi je bila bitnija fizička snaga. Plus, žena je rađala po 10ero djece (dakle barem 9 godina od 45 koliko su živjeli u prosjeku je bila trudna), sve te trudnoće i dojenja su je fizičke iscrpile i zato su se muškarci nametnuli kao dominantnija vrsta.

Međutim, danas se svijet promijenio - ne treba više hvatati jelene, kvalitetnija je hrana i zdravstvena skrb i žene rađaju onoliko djece koliko žele, tako da nema niti potrebe za neravnopravnosti.

Što se tiče košenja trave/kuhanja i sličnog, danas imamo na raspoloaganju razne aparate koji olakšavaju navedene poslove. Smatram da se to partneri mogu između sebe dogovoriti ovisno o osobnim preferencijama, znanjima i vremenu koje imaju u datom trenutku, te da nema potrebe da takve stvari određuje spol.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:36   #138
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
hani, pa di mene nađe, znam ja to i predobro; pričam priče iz života
mislila sam da još nisi odustala .pa sam ti mislila reći odustani i brini samo za sebe

Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Ako ti imas malo(g) pimpeka u zivotu ne znaci da i Orak ima

ti imaš mali pinpek.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:36   #139
od čega odustala, pinpeka? nikad!

Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Ako ti imas malo(g) pimpeka u zivotu ne znaci da i Orak ima
velo, baš si vitez

bolje puno velikog nego malo malog
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:37   #140
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Prije kada je trebalo ubiti jelena da se objeduje ili se obraniti od neprijatelja da se preživi je bila bitnija fizička snaga. Plus, žena je rađala po 10ero djece (dakle barem 9 godina od 45 koliko su živjeli u prosjeku je bila trudna), sve te trudnoće i dojenja su je fizičke iscrpile i zato su se muškarci nametnuli kao dominantnija vrsta.

Međutim, danas se svijet promijenio - ne treba više hvatati jelene, kvalitetnija je hrana i zdravstvena skrb i žene rađaju onoliko djece koliko žele, tako da nema niti potrebe za neravnopravnosti.

Što se tiče košenja trave/kuhanja i sličnog, danas imamo na raspoloaganju razne aparate koji olakšavaju navedene poslove. Smatram da se to partneri mogu između sebe dogovoriti ovisno o osobnim preferencijama, znanjima i vremenu koje imaju u datom trenutku, te da nema potrebe da takve stvari određuje spol.
objasni ti to pinpeknošcu
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.