Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2005., 08:58   #1
Gdje iznajmiti/kupiti vjenčanicu

Bok !
Moze mali help?
Naime trazim vjencanicu pa sam nesta nasla ali je jako skupa
Kako se krecu cijene vjencanica u vasim gradovima? Ova je 3 600kn a s obzorom da cu je nositi na rucak puno mi je. JAko je lijepa , jednostavna smrc boje sampanjca....smrc
Hvala!
woman_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 10:07   #2
Ja kad se budem udavala (valjda će i to jednom biti), neću kupiti vjenčanicu. Preskupo je to, samo za nekoliko sati nošenja. I što ću poslije s njom? Sigurno mi više neće trebati, ako se i budem udavala drugi put, sigurno neću htjeti nositi istu.
Inače, boja šampanjca mi je ful zakon!
Sretno!
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 13:10   #3
Možeš dati šivati, mislim (a i iz iskustva znam) da će te doći jeftinije...
Ja ću svoju dati sašiti, i nije mi žao niti jedne lipe što ću dati za nju, to je ipak najposebniji dan u mom životu....
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2005., 21:47   #4
Ja baš ne mislim dizati neku veliku frku oko mojeg vjenčanja, jednom kad bude. Nije mi baš jasno zašto ljudi o tome govore kao o najposebnijem danu u životu. Bilo je i prije posebnih dana, biti će ih i poslije.
Mislim da će u mojem slučaju biti vjenčanje kod matičara, a poslije mirna večerica za uski krug prijatelja. Tako ja to zamišljam. Ali svako ima svoju viziju "savršenog" vjenčanja i svako ima pravo proživjeti taj dan kako želi.
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 12:47   #5
Re: Vjenčanica

Quote:
woman_devil kaže:
Bok !
Moze mali help?
Naime trazim vjencanicu pa sam nesta nasla ali je jako skupa
Kako se krecu cijene vjencanica u vasim gradovima? Ova je 3 600kn a s obzorom da cu je nositi na rucak puno mi je. JAko je lijepa , jednostavna smrc boje sampanjca....smrc
Hvala!
mozes dati sivati prema toj, mozes pokusati jos pogledati (mozda nadjes neku koja ti se i vise svidja i manje kosta), mozes mozda iznajmiti a mozda ti moze netko pomoci u sufinanciranju (kao poklon?)...

meni je haljinu (nije bijela) u kojoj sam se vjencala kupila baka kao poklon
predivna mi je i rado bih ju i inace nosila za kakav white tie/tiara bal, da idem na takav drago mi je sto ju imam jer je prekrasna i takav komad si covjek sam ne kupi jer mu se uvijek cini preskupo i neisplativo.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:41   #6
Re: Re: Vjenčanica

Quote:
luca kaže:
mozes dati sivati prema toj,
Ja sam trenutno u potrazi vjencanice i nasla sam prekrasnu (naravno iz najnovije kolekcije) koja za iznajmljivanje kosta 4500 kn. Hm...

I ja sam prije nego sam isla probati rekla ja necu kupovati je cu dati sivati!!! Nema sanse da cu kupovati. Onda sam obukla prvu i ustanovila da se to ne moze sasiti a da tako dobro izgleda. Onda je poslije sa mnom isla moja mama koja siva od svoje 15 godine i cija mama siva cijeli zivot ipoprilicno se kuzi to i ona mi je rekla :"Ja cu ti sve platitit ali znaj da se to e moze sasiti van tvornice." i onda mi je rekla isto da se dobro odijelo isto ne moze sasiti kor obicnog krojaca - ono mora biti tvornicki speglano na strojevima i nema krojaca koji ce ti napraviti tako dobro ono sto je tvornicki napravljeno. Bas sam neki dan citala da se tip 50-60% nastanka odijela zapravo provede na peglanju u tvornici.


Naravno ovo se odnosi na sve vjencanice Pepeljuga tipa - dakle sa gornjim dijelom cvrstim (korzet) bez obzira na sirinu donjeg dijela. Eventualno bi se (ako nadjes da igdje prodaju odvojeno) moze kupiti korzet a dati sivati suknju.
SRETNO!!!!
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 11:50   #7
Uhhhhhhh!
Nasla sam savrsenu ua 2 800 kn
istina je sta si rekla zapravo tvoja mama, nikad takve stvari nisu za kucnu proizvodnju.
Moja je prekrasna do sada nije nosena, a tko zna jos do svatova... U njoj sam se osjecala tako posebno
woman_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 12:05   #8
Quote:
woman_devil kaže:
Uhhhhhhh!
Nasla sam savrsenu ua 2 800 kn
istina je sta si rekla zapravo tvoja mama, nikad takve stvari nisu za kucnu proizvodnju.
Moja je prekrasna do sada nije nosena, a tko zna jos do svatova... U njoj sam se osjecala tako posebno
Ma da znas kako mi je drago!!! To je poseban trenutak. I kad obuces onu pravu jednostavno znas. Mozes ih jos milijun obuci poslije ali to je ta. Vise ni jedna ne stoji tako i ne osjecas se u njoj tako.
Ne znam kad ti je svadba ali ju rezerviraj na vrijeme.
SRETNO!!!!:klap:
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 12:28   #9
Jesam vec sad dala avans!
Hihihhihih tako sam odusevljena njom
JAko je neobična tj za moj grad.
Nisam htjela krinoline i slicno a ova ne izgleda kao svecana haljina a ni kao klasicna vjencanica...
Sad sam se smirila, sad me briga za kolače i slicne stvari....sto su jos preostale u pripremama...
NApokon cu napravit nesta po svome- ovo vjenčanje!
Dragi mi je prepustio gotovo sve, pa tako jakkoooooo neobicno!
Vjenčani buket mi je loptica cvijeca..
woman_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 00:48   #10
Re: Re: Re: Vjenčanica

Quote:
misiz S kaže:
Ja sam trenutno u potrazi vjencanice i nasla sam prekrasnu (naravno iz najnovije kolekcije) koja za iznajmljivanje kosta 4500 kn. Hm...

I ja sam prije nego sam isla probati rekla ja necu kupovati je cu dati sivati!!! Nema sanse da cu kupovati. Onda sam obukla prvu i ustanovila da se to ne moze sasiti a da tako dobro izgleda. Onda je poslije sa mnom isla moja mama koja siva od svoje 15 godine i cija mama siva cijeli zivot ipoprilicno se kuzi to i ona mi je rekla :"Ja cu ti sve platitit ali znaj da se to e moze sasiti van tvornice." i onda mi je rekla isto da se dobro odijelo isto ne moze sasiti kor obicnog krojaca - ono mora biti tvornicki speglano na strojevima i nema krojaca koji ce ti napraviti tako dobro ono sto je tvornicki napravljeno. Bas sam neki dan citala da se tip 50-60% nastanka odijela zapravo provede na peglanju u tvornici.


Naravno ovo se odnosi na sve vjencanice Pepeljuga tipa - dakle sa gornjim dijelom cvrstim (korzet) bez obzira na sirinu donjeg dijela. Eventualno bi se (ako nadjes da igdje prodaju odvojeno) moze kupiti korzet a dati sivati suknju.
SRETNO!!!!
Vidjela sam par stručno šivanih- homemade ali to jednostavno nije to. Cjene iznajmljivanja su previsoke, pogotovo kaj je to samo za jedan dan, ali odluka je pala. Prvo nošenje je oko 5000 pa treba spremati novce.
 
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 08:30   #11
Re: Re: Re: Re: Vjenčanica

Quote:
Storm27 kaže:
Vidjela sam par stručno šivanih- homemade ali to jednostavno nije to. Cjene iznajmljivanja su previsoke, pogotovo kaj je to samo za jedan dan, ali odluka je pala. Prvo nošenje je oko 5000 pa treba spremati novce.
Ja sam na kraju evo platila svoju od 4500. Ma, poslije sam razmisljala da na kraju to mozda i nije toliko previsoka cijena za iznajmljivanje. Ti u toj cijeni dobivas i veo i sal i ukrase za kosu i nausnice i ogrlice.....Hrpu toga, zatim razmisli da ta haljina mora i na kemijsko poslije tebe, dakle i to ih kosta odredjene novce. A dalje i oni moraju nesto zaraditi. Ove moje su ostajala i van radnog vremena sa mnom da mi pokazu i trudile se i ...A i njih kosta nabava te haljine, da ne govorim da ti ju oni jos i prilagode po tebi ako je potrebno suzavanje (cesce) ili prosirivanje ili bilo sto.
I sve je to u toj cijeni i jos je nova kolekcija (po cijeni pretpostavljam) i jos ju ne kupujes da bi ti poslije bilo zao da su ti ju nakon 5 il 10 godiuna pojeli moljci.

Ali isto tako, za te novce koje dajem da bi tu haljinu nosila jednu noc ne namjeravam se presvlaciti. Nema sanse. Pa to je moja cijela placa!!! Uostalom tko je jos vidio presvlaciti se poslije ponoci. Odakle to. Imam jednu priliku u zivotu bez opravdanja nositi bijelu haljinu i ne namjeravam ju skinuti nakn par sati. i tocka.

A jesam se raspisala, al mi je sve frisko pa moram nekome, buduci da svoju haljinu drzim u tajnosti.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 10:28   #12
Ovakvu kakvu ja hoću nema za iznajmiti apsolutno nigdje, a one sve iste (korzet i haljina ) su mi predosadne...tako da je pala odluka da ću ju dati šivati...
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 20:28   #13
ja bi htjela sivu vjencannicu koja se vuce po podu, ali takvu ce mi morat snajderica napravit hehe,..
 
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 00:10   #14
Bas sam ljubomorna...kad ovak citam, ja bi zgrabila prvog telca i prosetala se u bjelom...nego, jel zna netko gdje kupiti one zice za korzet? Frendica trazi za svoju, sama ju siva, nije nis komplicirano, jer nije ni vjencanje velko, samo vecerica itd.pa ce vjencanica biti jednostavnija, ko vecernja haljina.Fale nam sam te zice, il kak se to zove vec... PLIZ JAVITE!
anjav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 13:12   #15
Ja sam svoju uzela u Nikolini, prekrasna je, cijena je 3.000,00 kn + 1000,00 kn večernja haljina za iza ponoci, u toj cijeni su cipele, jastučići za prstenja i veo.
Cure su fantasticne i nije mi ni najmanje zao.
Svakom bi preporučila taj salon jer sam obisla sve sto ima u Zg i ipak se njima vratila.
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:31   #16
I ja sam uzela u Nikolini! Posudba. 2800kn. Sad me samo strah kak će izgledat krajem 5 mjeseca poslije nekoliko svadbi...
Paula K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2006., 13:07   #17
ja sam svoju dala sivati, sutra imam prvu probu i tak sam nervozna... ali pozitivno, jedva cekam da se vidim u njoj. htjela sam klasicnu "Pepeljuga" vjencanicu ali posto se udajem u 8 mjesecu na stjenovitoj plaži, nista od toga... sad me još jedino muce cipele. moraju biti ravne da se ne ubijem na stijenama... ali nigdje da ih nadjem. ima li tko kakav prijedlog?
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 21:11   #18
Gdje iznajmiti vjenčanicu

Cure drage..slušam dobra i loša iskustva sa iznajmljivanjem vjenčanica.
Prvo što me zanima cca. cijene.
Mislila sam u Sposu, ali puno cura mi je reklo da nisu bili zadovoljni s uslugom u konačnici (kao, sada kad su poznati su se pobahatili)..
Ima još koja kakva saznanja o nečem sličnom ili preporuke?
Marta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 09:01   #19
Quote:
Marta2010 kaže:
Cure drage..slušam dobra i loša iskustva sa iznajmljivanjem vjenčanica.
Prvo što me zanima cca. cijene.
Mislila sam u Sposu, ali puno cura mi je reklo da nisu bili zadovoljni s uslugom u konačnici (kao, sada kad su poznati su se pobahatili)..
Ima još koja kakva saznanja o nečem sličnom ili preporuke?
Maria Grazia!!!!!tete su fenomenalne (osim jedne, ta je malo mutava ) imas ducane u Petrovoj, na Ribnjaku i u Sklalinskoj i imaju jako lijepe vjencanice. I u svakom ducanu su druge, ne ponavljaju se!!
Moja je odande

U Sposi sam ti ja bila i uredno se narucila tjedan dana ranije kako i pise na stranici i dosla tamo i isla sad malo probati, a kad ono kaze meni zena da smijem danas probati 1-2 a onda ako odlucim kod njih rezervirati da mogu jos iprobavati
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 09:46   #20
Definitivno Nikolina ili Nancy, a Sposa . Imam ja posebnu pricu sa Sposom, plesale su oko mene da se sve prasilo, al mi se vjencanice nisu svidjele.
Nikolina vjencanice cca oko 3000,00kn, Nancy cca 4000,00, Maria Grazia cca 4000,00-4500,00 (meni se svidjela jedna od 4500,00).
Kod njih vjenčanice na nešto liče, ovo ostalo je više manje sve pohabano. Ako ideš u Sposu, prvo si na njihovim linkovima pogledaj vjenčanice direkt kod dobavljača, fino si zapišeš broj modela, nazoveš ih i pitaš dali to imaju u salonu. Tak sam ja napravila i bez problema, sam isprobala 5 vjenčanica, nije im baš bilo drago al nisu imale izbora. Još su me tamo nakitile s rinčicama, narukvicama itd. Al to je posebna priča...
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.