Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2010., 22:35   #201
Quote:
Ivanilla kaže: Pogledaj post
evo ja sam nova ovdje tako da vas sve pozdravljam.
ja sam nadobudno kupila rabljenu mašinu (super slavica) i to sam onda neš prčkala po tom. i sad imam glupo pitanje. kako promijenit donji konac?
Ok. Predpostavljam da znaš di je i što je papučica na tvojoj novoj, a opet staroj mašini. To nije ono šta stišćeš nogom da mašina šiva, to je gazilo. Ispod papučice se nalazi ubodna ploča koja ima rupe po sebi kroz koji viri zubčani prijenos i ima rupu kroz koju igla prolazi u unutrašnjost mašine gdje se gornji i donji konac petljaju kako bi se izradio bod. E sad, ta ubodna pločica je većinom iz dva dijela kod starijih mašini, dio koji je direktno ispod papučice je fiksiran šrafima, a drugi dio se da izvuć van i skinuti sa mašine. Unutra je metalni držać, u držaću je čahura koja se izvadi van, a u čahuri špulica na kojoj je namotan donji konac. ako se pločica neda maknuti tj. izrađena je od jednog dijela onda u području te pločice negdje na mašini moraju postojat vratašca koja se daju lako otvoriti. Mogu biti okrenuta prema vama, na suprotnoj strani (leđima mašine) ili na lijevo od papučice.
Ovisno o modelu sve šivaće mašine koje šivaju jednostrukim zrnčanim bodom mora postojati nekakav otvor za pristup čahuri s donjim koncem.
Čahura se vadi tako da se palcem i kažiprstom na čahuri napipa jezičak koji povuće prema van.
Kada se jezičak tako povuće prema van čahura se odvaja od držača, koji je unutra i ne vadi se prilikom mijenjanja donjeg konca, i onda se čahuru da lako izvuć iz mašine. Iz čahure treba izvadit špulicu i napiknut je na "izraslinu" koju svaka mašina ima, kratki "štapič, na kojem se namata donji konac. Ovisno o mašini taj sistem namatanje je nešto drugačiji, kakav god bio bitno je da se konac ravnomjerno i lagano zategnuto namota na špulicu. Tako napunjenu špulicu treba skinut sa čudesnog štapića i upiknut natrag u čahuru, ali imat na umu da jezičak ne potežete prema van kad stavljate špulicu u čahuru.

Kada je špulica u čahuri onda treba potegnut jezičak i provest konac ispod pločive na boku čahure. Ta pločica je regulator napetosti donjeg konca i ima maleni šrafić na sebi kojeg se da zategnut i odtegnut. Tako napunjenu čahuru treba upiknut natrag u držač čahure (hvatač konca). Zatvorit vratašca ili vratit dio ubodne ploče i uz pomoć gornjeg konca izvuć donji konac kroz rupicu na ubodnoj ploči.
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 12:25   #202
Za sve koje zanima kako napraviti šivaću lutku ima u Burdi 3 /2010. Napravljena je od majice,sive ljepljive trake i ispuna od jastuka
Još bolje objašnjeno i popraćeno slikama na njihovoj stranici
http://www.burdastyle.de/trends/tipp..._aid_2704.html
__________________
MOJ ALBUM

Zadnje uređivanje Jolanda : 26.02.2010. at 12:39.
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 00:33   #203
Quote:
Jolanda kaže: Pogledaj post
Za sve koje zanima kako napraviti šivaću lutku ima u Burdi 3 /2010. Napravljena je od majice,sive ljepljive trake i ispuna od jastuka
Još bolje objašnjeno i popraćeno slikama na njihovoj stranici
http://www.burdastyle.de/trends/tipp..._aid_2704.html
Thanks! Da, sličan princip ko i u onom videu.

No ono što mene najviše muči kod tih lutki od ljepljivih traka je da nekako nisam uvjerena da su čvrste. Imam feeling da se to lako izobliči. A cijela poanta je da proporcije odgovaraju mojima...

hmm ne znam...

Haha, raspravljala sam sa starim o tome, on je rekao - "najbolje da odeš u traumu i tražiš da te zagipsaju na jedno dvadesetak minuta."
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 14:54   #204
Quote:
araneablack kaže: Pogledaj post
Ok. Predpostavljam da znaš di je i što je papučica na tvojoj novoj, a opet staroj mašini. To nije ono šta stišćeš nogom da mašina šiva, to je gazilo. Ispod papučice se nalazi ubodna ploča koja ima rupe po sebi kroz koji viri zubčani prijenos i ima rupu kroz koju igla prolazi u unutrašnjost mašine gdje se gornji i donji konac petljaju kako bi se izradio bod. E sad, ta ubodna pločica je većinom iz dva dijela kod starijih mašini, dio koji je direktno ispod papučice je fiksiran šrafima, a drugi dio se da izvuć van i skinuti sa mašine. Unutra je metalni držać, u držaću je čahura koja se izvadi van, a u čahuri špulica na kojoj je namotan donji konac. ako se pločica neda maknuti tj. izrađena je od jednog dijela onda u području te pločice negdje na mašini moraju postojat vratašca koja se daju lako otvoriti. Mogu biti okrenuta prema vama, na suprotnoj strani (leđima mašine) ili na lijevo od papučice.
Ovisno o modelu sve šivaće mašine koje šivaju jednostrukim zrnčanim bodom mora postojati nekakav otvor za pristup čahuri s donjim koncem.
Čahura se vadi tako da se palcem i kažiprstom na čahuri napipa jezičak koji povuće prema van.
Kada se jezičak tako povuće prema van čahura se odvaja od držača, koji je unutra i ne vadi se prilikom mijenjanja donjeg konca, i onda se čahuru da lako izvuć iz mašine. Iz čahure treba izvadit špulicu i napiknut je na "izraslinu" koju svaka mašina ima, kratki "štapič, na kojem se namata donji konac. Ovisno o mašini taj sistem namatanje je nešto drugačiji, kakav god bio bitno je da se konac ravnomjerno i lagano zategnuto namota na špulicu. Tako napunjenu špulicu treba skinut sa čudesnog štapića i upiknut natrag u čahuru, ali imat na umu da jezičak ne potežete prema van kad stavljate špulicu u čahuru.

Kada je špulica u čahuri onda treba potegnut jezičak i provest konac ispod pločive na boku čahure. Ta pločica je regulator napetosti donjeg konca i ima maleni šrafić na sebi kojeg se da zategnut i odtegnut. Tako napunjenu čahuru treba upiknut natrag u držač čahure (hvatač konca). Zatvorit vratašca ili vratit dio ubodne ploče i uz pomoć gornjeg konca izvuć donji konac kroz rupicu na ubodnoj ploči.

e puno ti hvala. nisam baš imala vremena ovaj tjedan da to pogledam ali sad sam uspjela, tako da
Ivanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 16:18   #205
drage, jel može jedna mala pomoć?

evo danas sam izrazila mužu želju da bi ja mašinu za šivanje i svekrva mi odmah donila svoju bagatin ružu step electronic koju nije koristila 2 puta u životu! ja sreitna ko prase, samo šta nemam pojma šivati...
jel ima ko slučajno upute za tu mašinu? jel je ko od vas ima i kakva su iskustva? koliko sam ja do sada čula svi je hvale!
__________________
Nema tih para koje ja ne mogu potrošit!!!
svrakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 17:47   #206
Zna li netko od vas je li ova mašina dobra i koliko bi bila njena vrijednost?
Ywannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 17:54   #207
Quote:
svrakica kaže: Pogledaj post
drage, jel može jedna mala pomoć?

evo danas sam izrazila mužu želju da bi ja mašinu za šivanje i svekrva mi odmah donila svoju bagatin ružu step electronic koju nije koristila 2 puta u životu! ja sreitna ko prase, samo šta nemam pojma šivati...
jel ima ko slučajno upute za tu mašinu? jel je ko od vas ima i kakva su iskustva? koliko sam ja do sada čula svi je hvale!
imam je ja već 20 godina, puno se toga na njoj sašilo.
u zadnje vrijeme malo konac zateže, valjda joj je vrijeme za servis.
uputstvo je izgubljeno, nažalost.

ali možeš probati u ZG, u Vlaškoj ti ima njihov servis, možda imaju i kopiju uputa.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 14:22   #208
Ne znam više di je tema o tečaju krojenja i šivanja, al ja bi malo izreklamirala svoj, tj onaj na koji sam se prošli tjedan upisala...tečaj je zakon, održava se u Gajnicama, 2 puta tjedno, jeftin je, a gdja Ljiljana koja ga drži je prava maherica...Organizira firma Šivanol...može se još netko ubaciti...ja sam prošli tjedan prvi puta u životu vidjela mašinu, a jučer sam već sašila dvije ukrasne jastučnice...malo,al čovjeka veseli Inače su tamo cure jako ljubazne, uz letak sam dobila i 20% popusta (dakle sve skupa 1200 kn za 2 mjeseca, 2xtjedno po 4 sata)...hoće vam sve objasnit,a rekli su i da donesem tu svoju još nekupljenu mašinu da mi je njihov majstor pogleda i da mi objasni kak se na njoj radi..zakon

Što se tiče mašina-našla sam tu na forumu da na Kaptolu ima Bagatov servis, i slučajno sam jučer tamo naišla i kaparila jednu staru mašinu, Vesna se zove....nadam se da se nisam zaje... Imaju još jednu, mislim Slavicu, po 900 kn...pa ako nekoga zanima...adresa je Kaptol 24.
shtakinaath is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 14:26   #209
A ovo što se tiče lutke...nije tvoj stari ni tako lud... Možda bi je mogla napraviti (barem gornji dio) tako da na samu sebe nalijepiš iskaširani papir, čekaš da se osuši, prerežeš na dva dijela, skineš sa sebe i opet nekako spojiš....hmmmm....mislim da bi proporcije tada bile vjerne
shtakinaath is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 08:21   #210
Pozdrav!
Trebala bi pomoč oko šivače mašine. Dakle, planiram kupit mašinu koja bi vjerojatno služila samo za kračenje hlača ili možda za šivanje nekih poderotina...znači samo ono osnovno. Na šta bi trebala obratit pozornost i kolko bi otprilike takva "najobičnija" mašina mogla koštat? Vidla sam da imaju u Konzumu nekih za 400-500 kn, samo kaj fakat neznam dal se to isplati i šta bi trebala pagledat prilikom kupnje?
Hvala
__________________
"When people say love hurts, they say it just to make themselves feel better.
Good things in life never hurt!"
nilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 17:30   #211
Quote:
nilly kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Trebala bi pomoč oko šivače mašine. Dakle, planiram kupit mašinu koja bi vjerojatno služila samo za kračenje hlača ili možda za šivanje nekih poderotina...znači samo ono osnovno. Na šta bi trebala obratit pozornost i kolko bi otprilike takva "najobičnija" mašina mogla koštat? Vidla sam da imaju u Konzumu nekih za 400-500 kn, samo kaj fakat neznam dal se to isplati i šta bi trebala pagledat prilikom kupnje?
Hvala
U Konzumu, Kaufu, Neckermanu i sl. zna bit jeftinih mašina nekih žblj marki koje kod nas nemaju ovlašteni servis. Te jeftinije mašine vrlo često znaju bit i jednokratne tj. kada se pokvari velika je šansa da neće biti zamjenskim dijelova za kupiti. To je dobra strana poszatijih kvalitetnijih marki. Sigurno postoji servis u većim gradovima i ima rezervnih dijelova.

Opet, na drugu stranu znam za slučaj kada je žena u jedan servis (i dućan mašina, pozamenterija i sl. pa sam bila redoviti posjetioc njihovih prostora) šivaću mašinu...za djecu. Onu na baterije malenu. Kada su joj rekli da oni ne servisiraju igračke velevažno se uvrijedila i napomenula da je suknju koju je nosila na sebi sašila na toj mašini. Tako da i ta igračka može šivati. Neznam, ja bih preporučila jeftiniji model neke kvalitetne marke pa ako se ne koristi može ju se prodati.
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 11:33   #212
dobila sam od svekra Singericu, al bez uputa...kako sam na čuvanju trudnoće, a sama doma stalno, trebam si nekako ispunit vrijeme....
molit ću ako netko ima bilo kakve upute na hrv. jeziku da se javi....
tražila sam na netu al samo na engl sam našla...ili ću ipak morat do servisera molit kopiju ako uopće ima kakvu...
arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 11:01   #213
pozdrav može li netko staviti link ili štogod na uputstva za ružu electronic ili barem da mi otkrije koji bod na njoj je najbolji za pletivo, sve sašivene majice su mi nakon par mjeseci rasparane po šavu kad je običan bod

hvala
milenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 10:14   #214
Sudeći prema svemu, možda bi bilo najbolje da krenem po Toyotinu endlericu. Ono što me zanima, znate li možda kakva je kvaliteta ovih endlerica?

http://www.nana-san.hr/strojeviEndlerice.aspx


brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 10:17   #215
I još pitanje, gdje ima za kupiti Toyotinih endlerica u Zgbu?
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 21:43   #216
bok cure...
evo danas sam izvukla staru bakinu mašinu bagat jadranka1...vjerujem da više nitko živ ne šije na to,ali ok...
složim konac,ali kada pustim iglu dolje,ostavlja gornji konac dolje ispod i gužva ga,a ne povlači donji gore...što bi mogao biti problem??
da li koja zna...da li je problem u mašini ili sam ja nešto krivo konac provukla??
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 23:29   #217
Quote:
"friška mama" kaže: Pogledaj post
bok cure...
evo danas sam izvukla staru bakinu mašinu bagat jadranka1...vjerujem da više nitko živ ne šije na to,ali ok...
složim konac,ali kada pustim iglu dolje,ostavlja gornji konac dolje ispod i gužva ga,a ne povlači donji gore...što bi mogao biti problem??
da li koja zna...da li je problem u mašini ili sam ja nešto krivo konac provukla??
Možda si krivo provukla gornji konac, možda je igla krivo okrenuta, možda si pogrešno namotala donji konac ili krivo umetnula kalem ili ...najvjerojatnije je to...ti napotost gornjeg konca nevalja...prelabav je i davač konca daje preveliku duljinu konca na iglu pa ti ga donji konac hvata i petlja jer ga je previše.
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 08:25   #218
Quote:
araneablack kaže: Pogledaj post
Možda si krivo provukla gornji konac, možda je igla krivo okrenuta, možda si pogrešno namotala donji konac ili krivo umetnula kalem ili ...najvjerojatnije je to...ti napotost gornjeg konca nevalja...prelabav je i davač konca daje preveliku duljinu konca na iglu pa ti ga donji konac hvata i petlja jer ga je previše.
ah...hvala ti...danas sam pozvala susjedu švelju da mi pomogne i objasni neke stari...
čovjek pomisli da je šivanje lako,a nije,fakat je teško...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 12:53   #219
Hi cure. Vidim dosta ste pisale o masinama ali nigdje mog problemcica,cak sta vise osjecam se kao idiot sto cu vas ovo pitati. Imam ruzu selektronik i pri pokusaju mijenjanja igle ispao mi je sarafic i matrica koji ju drze i sad nikako ne mogu da vratim sarafic na svoje mjesto,tacnije ne moze da prodje kroz rupicu. Ako mi ko moze pomoci bila bih vam zahvalna. Ako ne kontate o cemu je rijec postavicu sliku drugi put.
marrinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 12:16   #220
ima li tko onu šivaću mašinu iz lidla, 500kn
treba m iza sitne prepravke, porubljivanje.....
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.