Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2011., 19:07   #141
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
ok, ovo je zajebancija neka??
Bojim se da nije nego bi reko da je debilnost konstruktora koji su ga radili.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 19:19   #142
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
ok, ovo je zajebancija neka??
Ne nije zajebancija, ali to naravno ne vrijedi za sve automobile, nego samo na one koji imaju problema sa podmazivanjem bregaste. Znači postoje motori koji su alergični na mele okretaje i ne podnose ih, među takvima je i moja brava 1.4 12V. Taj auto na malim okretajima nejde, puno troši, a bregasta ne dobiva dovoljno podmazivanja, zbog slaboog pritiska ulja...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 21:14   #143
e daj reci na tvom GP koliko si čekao kad se getriba mijenjala/slagala? bilo je ono nešto 45 dana ili novi auto? više se ne sjećam???
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 21:30   #144
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
e daj reci na tvom GP koliko si čekao kad se getriba mijenjala/slagala? bilo je ono nešto 45 dana ili novi auto? više se ne sjećam???
Točno u dan ravnih 45 dana. Obavijestil sam ja njih dobro da je u Utorak 45 dan, 46 dan bi došao pismenim putem zatražiti povrat novca ili novi auto, jer taj zakon ne određuje AC nego RH. Al eto glavno da se i ta trakavica riješila, ako ništa drugo barem sam se nadivljal sa novim zamjenskim autima, vozio sam kao pravi tatin sin.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 21:45   #145
pa i meni se činilo da sam morao hitno u ZG po getribu jer je Smuđ zvao i naredio i da se getriba morala hitno staviti da auto izađe iz servisa nebitno dali se drugi dan vrati jer od onda kreće novih 45 dana....

nisam bio siguran a nisam htio govoriti gluposti...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:15   #146
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
pa i meni se činilo da sam morao hitno u ZG po getribu jer je Smuđ zvao i naredio i da se getriba morala hitno staviti da auto izađe iz servisa nebitno dali se drugi dan vrati jer od onda kreće novih 45 dana....

nisam bio siguran a nisam htio govoriti gluposti...
Ne sijećam se već detalja, znam samo da je u Utorak trebal isteći 45. dan, a kao u četvrtak me muljali da se to mora čekati i sl.... pa sam ja njima rekao svoje, a dalje je ostajalo na njima. Bio sam ja tada već kod odvjetnika, pa mi je objasnio proceduru, al znam da nije završilo ovako kako je da bih još možda i dan danas bio sa njima po sudovima.

Na kraju gad je sve bilo gotovo Smuđ mi dao besplatan servis kod vas, ja sam mu samo rekao da bi bila ljepa gesta da dobijem barem taj servis, a on od prve pristao. Valjda je skužil da je pogriješio.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 10:13   #147
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Ne nije zajebancija, ali to naravno ne vrijedi za sve automobile, nego samo na one koji imaju problema sa podmazivanjem bregaste. Znači postoje motori koji su alergični na mele okretaje i ne podnose ih, među takvima je i moja brava 1.4 12V. Taj auto na malim okretajima nejde, puno troši, a bregasta ne dobiva dovoljno podmazivanja, zbog slaboog pritiska ulja...
Nije stvar u podmazivanju na malim okretajima - stvar je u udarima koji se sa radilice (zapravo klipova) prenose preko lanca na bregastu ... pa pljujte remen i dalje.
Dakle torzioni udari slome bregastu a ne zaribavanje radi nedovoljno ulja - nedovoljno ulja samo podere bregove (problem famoznog Fiatovog 1.4 12V)
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 10:24   #148
Što se tiće Fiatovog 1,4 12v, navodno da se habanje bregaste može sprijećiti ako se svako toliko očiste one brizgaljke koje špricaju ulje po bregastoj....
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 10:29   #149
koji su simptomi kad ode bregasta? Ja imam252 kkm i ništa još ne čujem
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 10:32   #150
Ne bu ti niti otišla. Ako je bilo uvijek ulja i prirodno "stari" sve je ok.
Ovima kojima odlazi je na već poznatim motorima, tako da nije ni prvi ni zadnji slučaj.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 13:41   #151
koliko bregasta može BEZ ulja? nakon popravka brtve glave majstori su zbrljali nešta, pa je pritisak ulja rasuo filter i komadić je začepio dovod prema glavi. problem prvi - slomljena remenica bregaste, nekoliko tjedana nakon popravka. problem drugi, 10ak km vožnje u komadu nakon popravka škripa i zvuk sličan dizelu. to večer napravio sam nekih 40 km, ali sam primijetio da je laganom vožnjom cviljenje prestalo, pa sam tako i vozio do doma. idući dan mehaničaru i dijagnoza nakon skinutog poklopca ventila - bregasta se ne podmazuje...

ne znam kada se problem pojavio, ali ulje nije teklo nigdje a po toj logici ja sam bez podmazivanja prešao 50-60 km. ne znam puno o materijalima, ali mislim da bi se pri tom pojela cijela osovina, a ne samo brijegovi
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 16:47   #152


Ovo je puknuta bregasta osovina iz Opel Corse 1.2 twinport.
Auto je 2005. god. , prešao oko 57k km, redovito servisiran.
Na žalost slikao sam mobom pa se na slici gdje se vidi presjek osovine ne vidi dobro.
Naime, na presjeku puknuća lijepo se vidi da je površina nekih 30% nova a ostalih 70%
je već poprilično korodirala i tko zna od kad je napukla.
mobberzg is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.