Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2014., 20:15   #81
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Nećeš vjerovat, ali mislim da još nikad nisam čuo za njih.

Eto, i nakon 30-tak godina aktivnog slušanja glazbe, svaki dan otkriješ nešto novo.....

U to ime - zahvaljujem.

Bez obzira što je komercijalna glazba krajem 80-tih počela producirati sve više kojekakve konfekcije - istovremenoo razdbolje na prelazu dekade, konkretno izmedju cca 1989-1991 je bilo izuzetno plodno, i to ne samo na shoegazing polju, nego gledajući indie produkciju općenito - mozda i zadnje takvo do dan-danas, IMHO.
nema na čemu, ščekiraj i njegov slijedeći projekt Adventures In Stereo (ako te zanima 60' twee lo-fi đir)..niš pregenijalno, al meni je prvi albumčić simpa skroz

kraj 80 i poč 90. je plodno, nadasve!
neki od mojih naomiljenijig albuma su izašli tada. (PScream, SRoses, Suede, MBV, 808State, Felt... to name a few)
ali mislim da je svaka dekada plodna, samo je pitanje koliko se toga iskristalizira od mase dreka koji je serviran
ja sam dugo mislio da od sredine 2000tih niš pametno nebum čuo, ali sam se opet iznenadio.
ima hrpetina dobre mjuze, što indie, što elektronike, što totalnog undergrounda.
samo treba naletit.
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 14:18   #82
Evo još jedno otkriće za mene.....

Sway - Fall (The Millia Pink And Green EP) (2003)

Kao da su napravili presjek cjelokupne karijere Slowdive u ovih par stvari sa tog EPa.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 15:33   #83
i još jedan zaboravljeni draguljče od benda

the telescopes - shc burn
the telescopes - everso
the telescopes - to kill a slow girl walking

ne bi čovjek rekao da se radi o istom bendu kroz ove tri stvari.
perfektni su

od novijih su mi zapali za uho (i nofčanik ) :

asobi seksu
the depreciation guild
moscow olympics
airiel
the horrors

naravno, hororzi su malo nategnuto na ovoj listi, al ne smetaju mi
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 11:40   #84
Alcest?
__________________
"You have to be happy with what you have to be happy with", KC
Ilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 17:49   #85
Od dream popa definitivno preporučam prva dva albuma od Julee Cruise nastala u suradnji sa Badalamentijem i David Lynchom.
Vrhunac dream popa uključujući i nezaboravnu Falling.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 18:37   #86
Baš mi je drago da si recenzirao njena prva dva albuma, koji svakako zasluzuju duznu paznju.

No, što se tiče klasifikacije - to je, naravno, uvijek nezahvalna rabota - ja bih se donekle ustručavao da to svrstam u "dream pop".
Prije u nekakav generalni "ethereal" podzanr, koji isto tako moze obuhvaćati dosta toga, ali mi se zbog samog koristenja, odnosno izostavljanja odredjenih tipova instrumenata i skladateljskog pristupa koji nipošto nije tipičan za "dream pop" čini da je "ethereal" u ovom slučaju pogodniji nazivnik.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 18:44   #87
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Baš mi je drago da si recenzirao njena prva dva albuma, koji svakako zasluzuju duznu paznju.

No, što se tiče klasifikacije - to je, naravno, uvijek nezahvalna rabota - ja bih se donekle ustručavao da to svrstam u "dream pop".
Prije u nekakav generalni "ethereal" podzanr, koji isto tako moze obuhvaćati dosta toga, ali mi se zbog samog koristenja, odnosno izostavljanja odredjenih tipova instrumenata i skladateljskog pristupa koji nipošto nije tipičan za "dream pop" čini da je "ethereal" u ovom slučaju pogodniji nazivnik.
Čini mi se da je dream pop dosta povezan sa određenom vrstom alternativnog i eksperimentalno ambijentalnog rocka, pa bi možda baš naziv dream POP prije odgovarao nečemu kao što je Julee Cruise, nego nečem drugome.
Al kad se sve zbroji i oduzme, dream pop je upravo nešto eterično i sanjivo bez obzira na instrumentalna rješenja.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:40   #88
Jako volim Slowdive - Pygmalion (https://www.youtube.com/watch?v=F2YJbTrxeos - love, love), on su mi veliko otkriće. The Radio Dept. - Clinging to a Scheme (https://www.youtube.com/watch?v=B8WjrNBfWoU koji je kratak zapravo, but still drag mi je, nekih 34 minuta traje). Pa onda Wild Nothing - Nocturne. Spot - https://www.youtube.com/watch?v=zm636VSQXUU Kako veli i naslov, paradise :inlove: Tople pjesme, sa muškim glasom.

Grimes su bacali u svašta, dream pop, darkwave, ali inače nemam pojma gdje bih ju stavio. Ne znam.
__________________
Mysterious Skin
MatthewDear is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 10:52   #89
Quote:
MatthewDear kaže: Pogledaj post
Jako volim Slowdive - Pygmalion (https://www.youtube.com/watch?v=F2YJbTrxeos - love, love), on su mi veliko otkriće. The Radio Dept. - Clinging to a Scheme (https://www.youtube.com/watch?v=B8WjrNBfWoU koji je kratak zapravo, but still drag mi je, nekih 34 minuta traje). Pa onda Wild Nothing - Nocturne. Spot - https://www.youtube.com/watch?v=zm636VSQXUU Kako veli i naslov, paradise :inlove: Tople pjesme, sa muškim glasom.

Grimes su bacali u svašta, dream pop, darkwave, ali inače nemam pojma gdje bih ju stavio. Ne znam.
Washed Out - It all feels right

https://www.youtube.com/watch?v=A9j9AksVWJw
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 14:52   #90
moj prijatelj voli šugejz
__________________
''....na kraju kad je kao "popizdio" iz nekog razloga, skoro je eskaliralo, reko je "pipni me još jednom i gotov si", ja sam mu reko "kaj buš ti bogec", reko mu da se gubi iz stana, i onda je u hodniku strgo ruku udarajući u zid...'' - Peter Mutt
fuzija manevra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 14:53   #91
https://www.youtube.com/watch?v=BLb_PnSFWNc evo ova stvar je do jajčeka
__________________
''....na kraju kad je kao "popizdio" iz nekog razloga, skoro je eskaliralo, reko je "pipni me još jednom i gotov si", ja sam mu reko "kaj buš ti bogec", reko mu da se gubi iz stana, i onda je u hodniku strgo ruku udarajući u zid...'' - Peter Mutt
fuzija manevra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 22:02   #92
CHROMATICS "SHADOW" jbg inspiracija novih twin peaksa
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 17:12   #93
Au Revoir Simone - A Violent Yet Flammable World

još prekrasnije
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 21:10   #94
Svašta se ovdje izdešavalo od zadnjih postova sa kraja 2014.g.....

Najvaznije - naravno - da su Slowdive izdali povratnicki - istoimeni - novi album prije kojih mjesec-dva.
Isto tako nedavno i Ride.

A Lush, na zalost, samo EP - za konačni oproštaj....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 21:15   #95
Tko se prije 20-tak godina kladio da ce se tako nešto desiti mirno se moze okladiti da nas uskoro čeka supergrupa u sastavu
Rachel Goswell / Toni Halliday / Emma Anderson / Miki Berenyi.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 21:58   #96
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
CHROMATICS "SHADOW" jbg inspiracija novih twin peaksa

Chromatics - White Light
Malo sam ih preslušavala u zadnje vrijeme, ova mi je divnost.
__________________
we hurt + we burn + we bloom
salvia palth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 22:20   #97
Quote:
salvia palth kaže: Pogledaj post
Chromatics - White Light
Malo sam ih preslušavala u zadnje vrijeme, ova mi je divnost.
I treba. Ja sam ih malo preslušao kasnije, ali moram priznati da mi nisu baš ušli u uho osim par ekcepcionalnih stvari... Dobra je i ta stvar
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 21:35   #98
Tek sam nedavno otkrio za shoegaze i dream pop. Mogu reći da sam oduševljen
Počeo sam sa Cigarettes After Sex pa nakon toga krenuo u potragu za još bendova, a najviše me je privukao Slowdive.

Ova stvar je savršenstvo: https://www.youtube.com/watch?v=ettEOTJ7X_E
Shingeki94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2019., 14:19   #99
Dream pop autorica Grimes izbacila novu stvar: Grimes & i_o - Violence (Official Video)
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2019., 11:59   #100
Whirr izbacio , kako se čini, svoj posljednji album. Whirr - Feels Like You
__________________
Fuck this planet. It is a piece of shit. Seriously. If I cannot return to space, then I will snort coke until I die.
Afx01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.