Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2010., 19:08   #61
Prestali su se osjecati Hrvatima onog momenta kad im vise taj osecaj nije bio nimalo potreban.Jednostavno,zar ne???Znaci,otprilike,negde polovinom maja 1945-te.
shaolin_wariors is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 21:14   #62
Iako je posljednji bosanski kralj S.Tvrtko II Tvrtković bio naginjao katolicizmu,većinska Bosna je bila patarenska,a svi zajedno su bili Bošnjaci(ili Bošnjani kako su zapisani u dubrovačkim arhivima)sa svojom Crkvom bosanskom..Nisu oni Hrvati ni Srbi.To je podla smicalica.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 21:57   #63
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Kad su u povijesti Boka i Zemun bili dio Hrvatske države
Tebi i sličnim drugu titi nikada jer ne samo da vama počinje povijest hrv. države kako je bravar osakatio hrvatske granice nego 45te, nego i kalendarski je tebi početak svega 45 . Ti ne pišeš pr.Kr. (prije Krista) nego pr.Dr.Ti. (prije Druga Tite) Pročitaj si malo hr.povijest .

Znaš kada ovako ću ti reći s kriminalnog aspekta, zadnji put prije nego je pobijeno par stotina razoružanih hrvata na prijevaru . eto tada je zadnji put to bila hrvatska. Aj imaj malo pijeteta prema tim ljudima, pa stani na stranu istine a ne komunističke propagande, jer nema ti to više smisla
adamus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 22:01   #64
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Iako je posljednji bosanski kralj S.Tvrtko II Tvrtković bio naginjao katolicizmu,većinska Bosna je bila patarenska,a svi zajedno su bili Bošnjaci(ili Bošnjani kako su zapisani u dubrovačkim arhivima)sa svojom Crkvom bosanskom..Nisu oni Hrvati ni Srbi.To je podla smicalica.

Sta su bili?!
Katolici, patareni, crkvobosanci, bosnjaci, bosnjani?!?!??!
Podla smicalica se jedino dogodila 1993!!!
Narod priko noci- poput zombia!!
Digli se nakon 600 godina...



Jedini narod nasto na religii...


Zadnje uređivanje Dr.Vito Dugonoga : 07.04.2010. at 22:07.
Dr.Vito Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 22:02   #65
Quote:
Dr.Vito Dugonoga kaže: Pogledaj post

Nisam te vidio za Bozic nit u jednom od nji!

Jeben ti, nisam ni znao kako ima urbane raje u Vitezu i N,Travniku...
jesu oni urbani jer tek oko podne dodju u grad!
A ko drzi te urbane kafice, a?!?!
Ajde, ajde, svi tamosnji gradovi su lipo podiljeni
bez ikakvi oznaka- svak sve zna!

Za Božić sam bio u diskoteci Titlis u Novom, a već 4 godine živim u Sa, pa sam se malo otuđio. Svejedno, gradovi su podijeljeni za seljake i primitivne ljude. Pogotovo Novi Travnik i Vitez.
RuSkO_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 22:06   #66
Quote:
RuSkO_17 kaže: Pogledaj post
Za Božić sam bio u diskoteci Titlis u Novom, a već 4 godine živim u Sa, pa sam se malo otuđio. Svejedno, gradovi su podijeljeni za seljake i primitivne ljude. Pogotovo Novi Travnik i Vitez.

Primitivni zive u centru a seljaci okolo!!!


Vitez je urban do jaja, posebno prie rata!
Novi Travnik bar ima zgrade pa izdaljine
bi se covik i mogo privarit...
Kad je ono nasto Novi i pronio urbanost?!

Dr.Vito Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 02:02   #67
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Iako je posljednji bosanski kralj S.Tvrtko II Tvrtković bio naginjao katolicizmu,većinska Bosna je bila patarenska,a svi zajedno su bili Bošnjaci(ili Bošnjani kako su zapisani u dubrovačkim arhivima)sa svojom Crkvom bosanskom..Nisu oni Hrvati ni Srbi.To je podla smicalica.
Bosanac je u to doba znao za pateranstvo isto koliko za atomsku fiziku.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 02:15   #68
Quote:
adamus kaže: Pogledaj post
Tebi i sličnim drugu titi nikada jer ne samo da vama počinje povijest hrv. države kako je bravar osakatio hrvatske granice nego 45te, nego i kalendarski je tebi početak svega 45 . Ti ne pišeš pr.Kr. (prije Krista) nego pr.Dr.Ti. (prije Druga Tite) Pročitaj si malo hr.povijest .

Znaš kada ovako ću ti reći s kriminalnog aspekta, zadnji put prije nego je pobijeno par stotina razoružanih hrvata na prijevaru . eto tada je zadnji put to bila hrvatska. Aj imaj malo pijeteta prema tim ljudima, pa stani na stranu istine a ne komunističke propagande, jer nema ti to više smisla
Slušaj ti,frustrirani cirkusantu. Ne zanima mene taj tvoj poluslovenski bravar niti najmanje,kamo sreće da nikad nije bilo ni njega ni jugoslavije,ali ti si,čovječe,obični frustrirani redikul. Razbacuješ se tu nekim navodnim hrvatstvom,a po to retorici ti se vidi da si ili balavac ili živiš u nekom šestom sunčevom sustavu svojih halucinacija. Ti meni pričaš o povijesti,daj priloži neku kartu,bilo koju,u kojoj su Boka i Zemun dio HRVATSKE,dakle ne Austro-Ugarske nego baš Hrvatske u periodu prije drugog svjetskoj rata.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 08:28   #69
Cool

Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
.... Ti meni pričaš o povijesti,daj priloži neku kartu,bilo koju,u kojoj su Boka i Zemun dio HRVATSKE,dakle ne Austro-Ugarske nego baš Hrvatske u periodu prije drugog svjetskoj rata.
ne znam o cemu vi, al dok poznate karte ne dodju,velim...malo da vas zabavim necim manje poznatim i popularnim!

EVO KAKO SU BANDITI ORGANIZIRALI SVOJU ORGANIZACIJU DO BEOGRADA:

ulomak:

Slavonija je činila tzv. III. operativnu zonu. U nju je bio uključen i Srijem (do Beograda).

To je područje i u partijskoolitičkom životu bilo u nadležnosti organa NOP-a Hrvatske. Stab III. operativne zone~postojao je do sredine svibnja 1943. godine, kada je osnovan Stab korpusa za Slavoniju.

U to vrijeme obnavljan je partizanski pokret u Vojvodini. Početkom srpnja 1943. godine osnovan je Glavni štab Vojvodine. Po Titovoj inicijativi, pod ingerencijom toga Štaba bio je cijeli Srijem, istočno od linije Vukovar - Vinkovci - Županja, kako je stajalo u Titovoj direktivi.
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 17:09   #70
Quote:
Dr.Vito Dugonoga kaže: Pogledaj post

Primitivni zive u centru a seljaci okolo!!!

Očito je kako dobro poznaješ BiH.
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 17:43   #71
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Očito je kako dobro poznaješ BiH.

Poznajem je bolje od Zuke Dzumhura!

Di sam pogrisio?!

Dr.Vito Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 18:03   #72
Quote:
Dr.Vito Dugonoga kaže: Pogledaj post

Poznajem je bolje od Zuke Dzumhura!

Di sam pogrisio?!

Nigdje nisi pogrješio jer si neznalica i jer vrijeđaš njene građane koji ne pripadaju tvom narodu... A samim time vrijeđaš i ostale Bosance i Hercegovce poput mene koji nisu Bošnjaci ali vole BiH svim srcem. Uostalom, Fate (ako ti je baš lakše Kate ) je već komentirala papanluk kojim se ponosiš, onako sa srcem:

Quote:
Neki dan mi se najbolja prijateljica rugala mom tipicno ``ne-hrvatskom`` imenu. I zena se pravo pocela smijati....ho...ho...ho.
Jesam li se naljutila.
Nisam. Al me je razocarala.
Hocul joj nesto reci.
Hocu....recu joj da se zbilja blesavo ponasa.....i da mi nije nikad palo na pamet....ismijavati njezino vecinom srpsko ime....koje joj je njezin babo komunista nadio dok je to bilo dokaz ideoloskog jugoslavenstva.
Jesam li to dozivila kao ``etnicku`` ili ``vjersku`` diskriminaciju....ili sovinizam. I jesam i nisam. Sad je OK i prihvatljivo ismijavati sve sto i malo smrdi na BiH i Islam.
Medjutim, ona je vrlo skolovana, naputovana i ``svjetska`` osoba.....i iznenadilo me takvo ponasanje.
Hocul na osnovu toga osudjivati citav jedan narod....
Necu....jer znam da je narod stado ovaca....s kojim cobani upravljaju. Riba smrdi od glave.
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 21:42   #73
Quote:
Fate kaže: Pogledaj post
Kad mi se budu javili rodjaci iz Arabije, poslat cu ih najrpije tebi....da odlucis jesul im nakane sumnjive ili ne.

A kad su ti ti zaguglani Bosnjoidi tolko iskljucivi krkani....sto ih ti imas oponasati....s tim jeftinim aluzijama.....na umotane, Arape, sumnjivu lovu, i slicno.

Hajmo biti iskreni.....ako je igdje stiglo sumnjive love i robe-masinerije....to je u onaj zapadni budzak priko Neretve posli 1992-e. Prije bi Bosnje trebale pregledati juzne granice....da vide kakvu travu pasu krave i ovce onamo.

I jos nesto....moj pravi lebensraum je od Jadrana do Madjarske....od Drine do Slovenije.....i ne mozete ni ti ni taj tvoj virtualni bosnjacki suparnik virtualno nasrati....onoliko.....kolko ja mogu BiH zbilja vol`ti. A trenutno mi je najvise u mislima...bas zato sto je u najgolemijim govnima.

ONO sto ja vidim (moja vizija) nije nesto sto se postigne za pregovarackim stolom. Vec je to nesto sto se strpljivo sadi, zaliva, uzgaja, ceka se da naraste. To sto ti zelis nije rezultat truda i rada....ljubavi i istrajnosti....vec se nadmudrivanjem postize za pregovarackim stolom.

Jos kad mi je bilo 9 godina.....bila djete...Vracali se mi iz Zagreba. Ciro prelazi Unu....a ja od dragosti skacem....i derem se na sav glas ``evo nase BiH``.....dok me tetka vuce za rukav i vice ``Ah sto s ti mala sasava``.

Ovaj video preporucujem i tebi i tvojim internet Bosnjama.
http://www.youtube.com/watch?v=zeMZG...os=7mENCZiZ3D4

Nadam se da cemo se prepoznati. A mene se okani....jer nismo ni suparnici ni istomisljenici...znaci....ne mozemo se ni svadjati. Nemamo ni pocetne tacke.....za svadjanje....imamo samo dodirne tacke u interesima.

Neki dan mi se najbolja prijateljica rugala mom tipicno ``ne-hrvatskom`` imenu. I zena se pravo pocela smijati....ho...ho...ho.
Jesam li se naljutila.
Nisam. Al me je razocarala.
Hocul joj nesto reci.
Hocu....recu joj da se zbilja blesavo ponasa.....i da mi nije nikad palo na pamet....ismijavati njezino vecinom srpsko ime....koje joj je njezin babo komunista nadio dok je to bilo dokaz ideoloskog jugoslavenstva.
Jesam li to dozivila kao ``etnicku`` ili ``vjersku`` diskriminaciju....ili sovinizam. I jesam i nisam. Sad je OK i prihvatljivo ismijavati sve sto i malo smrdi na BiH i Islam.
Medjutim, ona je vrlo skolovana, naputovana i ``svjetska`` osoba.....i iznenadilo me takvo ponasanje.
Hocul na osnovu toga osudjivati citav jedan narod....
Necu....jer znam da je narod stado ovaca....s kojim cobani upravljaju. Riba smrdi od glave.
A dobro, sto ti tako komentiras kao da su bosnjaci eto neki cvijece ljudi, ljudi bez grijeha...pa sve ovdje nesto spocitavas; ksenofobiju, sovinizam itd (nista ja nemam protiv tvojih rodijaka, vec govorim uopceno, o jednoj pojavi, i politici)...Sve to ima kod Bosnjaka i deset puta vise... To sto te ta komentirala kako je, to je njen obraz, a Bosnjaci su tu nista bolji... I meni je za susjedu jedan rekao (tj prepricao) kako je njemu jedna rekla za nju; "koliko hoce novaca da je poturcimo" ...pa ???...Tudjman...

A Alije-balija i njegovo tadasnje vodstvo, sta je s njim...On nije vojsku pozdravljao s Allahu-ekber, ti nisu dolazili iz Egipta, Arabije...Dzamija onog Fahda u Sa...sta je s tim...pa gotovo sav kapital sto dolazi u BiH iz tih zemalja odlazi na dzamije, islamske centre ( ne znam jel si ti zapazila koliko u recimo Travniku ni na 500m cetvornih ima dzamija???) itd...A ide iz samo jednog razloga... Sto vise, uvijek se prigovaralo kako "ustase" ne vole ovu zemlju, vec samo Bosnjaci...pa zato navodim neke stvari, jer to i nije bas uvijek tako...Za cas se zaboravlja da je Alija htio malu islamsku drzavicu, da ga za ostale, priznajmo, i nije bilo briga...Ali...da ne duljim, odosmo sa teme...

Mislim gluposti, ne da mi se sad o tom, ja sam samo napisao da mi digne zivac kad mi neko pocne pametovat kako je on najveci i oduvijek Bosnjak, i to Bosnjak koji se zove Sulejman (nije stvar imena kao takvog, vec to govori o njemu, tj njegovim roditeljima i indentitetu, ne znam ni JEDNOG Bosnjaka s imenom Kata, Tvrtko, Stjepan...???), koji se borio u postrojbi Al- Azziz ili sta ti ja znam, protiv mrskih mu "ustasoida", "fasistoida" (koliko je njih bilo u ustasama je receno), neki protiv "nevjernika"... cije su se postrojbe zvale Tvrtkova itd. Ljudi koji ni sami ne znaju sto su; Turci (sam vjerski poglavar Bosnjaka je iznosio te nazive), Muslimani, Bosnjaci, Bosanci...A mene unatoc mojoj zelji, volji, opredjeljenju a da ne kazem cinjenici, nazivaju bosanskim katolikom.

Nemam nista, ni protiv imena, ali jos jednom, kao sto sam gore naveo, zivcira me kad me ljudi koji ni sami ne znaju sto su, koji do prije 16 god. su nazvani bosnjacima (koji su tad te iste gazali i ugnjetavali) nekim proglasom, mene uce sto sam ja!!!

Zadnje uređivanje Aztec : 09.04.2010. at 22:11.
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 21:58   #74
Jesu li još bošnjaci Teško je kod njih pratit te promjene
Scipion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 10:09   #75
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Slušaj ti,frustrirani cirkusantu. Ne zanima mene taj tvoj poluslovenski bravar niti najmanje,kamo sreće da nikad nije bilo ni njega ni jugoslavije,ali ti si,čovječe,obični frustrirani redikul. Razbacuješ se tu nekim navodnim hrvatstvom,a po to retorici ti se vidi da si ili balavac ili živiš u nekom šestom sunčevom sustavu svojih halucinacija. Ti meni pričaš o povijesti,daj priloži neku kartu,bilo koju,u kojoj su Boka i Zemun dio HRVATSKE,dakle ne Austro-Ugarske nego baš Hrvatske u periodu prije drugog svjetskoj rata.
Glus lakše malo .Pišem onako s kakvima se dopisujem.
Evo ti karta , no meni kao akademskom građaninu pozivanje na internetske informacije je više nego smiješno.Ako tebi to predstavlja nešto i smiruje dušu onda ti evo

http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s13.gif.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Zemun
Nadam se nakon ovoga da češ zapamtiti za Zemun i Boku i širiti dalje istinu.
Pozdrav
adamus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 10:24   #76
Quote:
adamus kaže: Pogledaj post
Glus lakše malo .Pišem onako s kakvima se dopisujem.
Evo ti karta , no meni kao akademskom građaninu pozivanje na internetske informacije je više nego smiješno.Ako tebi to predstavlja nešto i smiruje dušu onda ti evo

http://www.hic.hr/books/pavlicev/images/s13.gif.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Zemun
Nadam se nakon ovoga da češ zapamtiti za Zemun i Boku i širiti dalje istinu.
Pozdrav
U SHS,dakle,opet ne hrvatskoj državi,a nije ti nacrt od nekog kredibiliteta. Povukli je do Baračudom se čudim što nisu i do Ulcinjaza dikrektan pristup nasadima lubenica u lokalnih Albanaca
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 10:32   #77
Cool

Quote:
adamus kaže: Pogledaj post
:::
http://hr.wikipedia.org/wiki/Zemun
Nadam se nakon ovoga da češ zapamtiti za Zemun i Boku i širiti dalje istinu.
Pozdrav
mali off, odvela me neka poveznica na bitku za Zemun, pa naletih na ovo koje moze imati veze s temom jer prepametne seher Sarajlije pad Bosne pod Turke datiraju puno ranije, velim:

Iza smrti Berislavićeve ostade Hrvatska go­dinu dana bez bana. Čini se, da je kralj Ljudevit uopće namjeravao Hrvat­sku posve napustiti. On se barem u to doba pred mletačkim poslanikom izrazio, da opustošena Hrvatska za njega ne vrijedi ništa. — Na nesreću Hrvatske postade u rujnu g. 1520. sultanom Selimov sin Sulejman II. To je najmoćniji i najslavniji sultan turski. Sulejman se odmah početkom g. 1521. uze spremati za veliku vojnu. Za tih priprava udare bosanski Turci na grad Jajce. U gradu se nalazio hrvatski plemić Petar Keglević, koji je tada bio ban jajački. Keglević zamisli ratnu varku, koja mu je posve uspjela, pa Turci budu pod gradskim zidinama posve razbijeni.

KOMENTAR: razvaljeni, jer su Turci za njihovo kretanje ka opsadi Beca, uzeli zaobilaznicu preko Madjarske!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 10:42   #78
Quote:
WeM kaže: Pogledaj post
mali off, odvela me neka poveznica na bitku za Zemun, pa naletih na ovo koje moze imati veze s temom jer prepametne seher Sarajlije pad Bosne pod Turke datiraju puno ranije, velim:

Iza smrti Berislavićeve ostade Hrvatska go­dinu dana bez bana. Čini se, da je kralj Ljudevit uopće namjeravao Hrvat­sku posve napustiti. On se barem u to doba pred mletačkim poslanikom izrazio, da opustošena Hrvatska za njega ne vrijedi ništa. — Na nesreću Hrvatske postade u rujnu g. 1520. sultanom Selimov sin Sulejman II. To je najmoćniji i najslavniji sultan turski. Sulejman se odmah početkom g. 1521. uze spremati za veliku vojnu. Za tih priprava udare bosanski Turci na grad Jajce. U gradu se nalazio hrvatski plemić Petar Keglević, koji je tada bio ban jajački. Keglević zamisli ratnu varku, koja mu je posve uspjela, pa Turci budu pod gradskim zidinama posve razbijeni.

KOMENTAR: razvaljeni, jer su Turci za njihovo kretanje ka opsadi Beca, uzeli zaobilaznicu preko Madjarske!
Wem koji je tvoj problem ??? Imaš 80 godina?? Čisto sumnjam da ti ova slika u avataru nešto znači
adamus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 10:48   #79
Angry

Quote:
adamus kaže: Pogledaj post
Wem koji je tvoj problem ??? Imaš 80 godina?? Čisto sumnjam da ti ova slika u avataru nešto znači
da; mali mi je problem da me ti recimo percepiras kao mudrog, veci mi je problem jer ne citate pozorno skrivajuci vasu nesposobnost razumjevanja procitanog!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 11:01   #80
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
U SHS,dakle,opet ne hrvatskoj državi,a nije ti nacrt od nekog kredibiliteta. Povukli je do Baračudom se čudim što nisu i do Ulcinjaza dikrektan pristup nasadima lubenica u lokalnih Albanaca
Pa "drugar", internet je tvoja razina gdje nalaziš kredibilitet. Ti si to tražio , sada kada vidiš istinu ne sviđa ti se. Tvoj izraz "povukli" i cijeli stav djeluju mi izdajnički. Sumljivi su mi tvoji postovi kao" pro hrvatski", jer govoriš s gađenjem o domovini. Mislim da imaš jugoslavenštine u krvi, i to ti je problem jer sad tek shvačaš da si bio u zabludi.
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Povukli je do Bara čudom se čudim:
Mržnja te drugar prožima, vidim da ti smeta kada govorim što je oteto Hrvatskoj sve
adamus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.