Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2007., 16:20   #81
Quote:
Maatsya kaže: Pogledaj post
Svemir je proizvoljan i nategnut. Bitno je jedino je li pogrešno, a ako je dokaži.
Svemir je konzistentan sustav koji radi. Nije nimalo proizvoljan, jer sve ima duboki smisao, a nije odabrano zato što se nekome tako svidjelo (Q crteži, TimeWave zero i ostale proizvoljnosti napravljene su onako kako se nekome svidjelo, bez ikakvog dubljeg smisla).
Fizikalne konstante, fizikalni zakoni...sve je to bazirano na dubljem smislu kojega nazire matematika. SImetrije u fizici, baždarne grupe...to ti je taj duboki smisao.

Quote:
Znači što govoriš, sistem nije pogodan za divinaciju ili tebi nije dovoljno cool?
To i nije divinacijski sustav. To je graf sličan bioritmu.
Je li meni cool ili ne to ovisi o mojoj intuiciji koja je sagrađena na znanju i iskustvu. Odmah prepoznam proizvoljno od čvrstoga.
Ovo je proizvoljno. Nema stoga nikakvo značenje.
Bez te intuicije, tj. osjećaja za proizvoljno svaka stvar ti se može činiti cool.
Zato razne tuke i padaju na "sisteme" koje se njihovim malenim šupljim glavicama prezentiraju na kavama o kojima i ti nešto znaš.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 21:57   #82
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Svemir je konzistentan sustav koji radi. Nije nimalo proizvoljan, jer sve ima duboki smisao, a nije odabrano zato što se nekome tako svidjelo (Q crteži, TimeWave zero i ostale proizvoljnosti napravljene su onako kako se nekome svidjelo, bez ikakvog dubljeg smisla).
Fizikalne konstante, fizikalni zakoni...sve je to bazirano na dubljem smislu kojega nazire matematika. SImetrije u fizici, baždarne grupe...to ti je taj duboki smisao.


To i nije divinacijski sustav. To je graf sličan bioritmu.
Je li meni cool ili ne to ovisi o mojoj intuiciji koja je sagrađena na znanju i iskustvu. Odmah prepoznam proizvoljno od čvrstoga.
Ovo je proizvoljno. Nema stoga nikakvo značenje.
Bez te intuicije, tj. osjećaja za proizvoljno svaka stvar ti se može činiti cool.
Zato razne tuke i padaju na "sisteme" koje se njihovim malenim šupljim glavicama prezentiraju na kavama o kojima i ti nešto znaš.
ma ko zna, zna, a ko ne zna -dva.
evo moj doprinos zapadnom hermetizmu tarotu i pred-židovskoj kabali sa najdubljim mogućim značenjem-


nemam kaj tračat i srat slova ko' ti borut koji nije napravio ništa svoje. sve je ovdje.
a ako nije, jer uvijek fali 1%-dodat ću.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:41   #83
Mislim da u tarot kartama nema ničeg drugog osim istine, a ono što mene zanima je ima li magije u tarot kartama i može li se "prolupati" od rada sa tarotom... ne mislim tu na gledanje karata za svaku sitnicu, nego baš doslovno je li netko pobenavio od tarota?
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:07   #84
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Mislim da u tarot kartama nema ničeg drugog osim istine, a ono što mene zanima je ima li magije u tarot kartama i može li se "prolupati" od rada sa tarotom... ne mislim tu na gledanje karata za svaku sitnicu, nego baš doslovno je li netko pobenavio od tarota?
dizajner nikada neće. samo korisnici.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:22   #85
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Mislim da u tarot kartama nema ničeg drugog osim istine, a ono što mene zanima je ima li magije u tarot kartama i može li se "prolupati" od rada sa tarotom... ne mislim tu na gledanje karata za svaku sitnicu, nego baš doslovno je li netko pobenavio od tarota?
Nitko ne može ni od čega prolupati: ni od rata, ni od magije ni od Tarota.
Ljudi koji prolupaju, zapravo samo otkriju svoje pravo stanje koje je kod njih oduvijek postojalo.
Alkoholičari prije rata, zapravo se izmotavaju kako bi dobili povlastice a rat optužuju kao krivca za alkoholizam i PTSP.
Ovisnici o drogi su ovisnici i prije nego i čuju za heroin: to su labilne osobe.
A oni koji od magije prolupaju, zapravo su i prije bili labilne osobe, a najčešće uzrok što se ta prolupalost ispoljila uopće nije magija. Više će biti da se nisu znali nositi sa razočarenjem uslijed vlastitih ograničenja i srešenih egoističkih aspiracija.


Dakle: slobodno se ti bavi čime god hoćeš. Neće ti ništa biti. A ako ti bude, onda to nije zbog Tarota nego vlastitih konflikata koje nosiš u sebi.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 15:03   #86
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Nitko ne može ni od čega prolupati: ni od rata, ni od magije ni od Tarota...
Ok, pravit ću se da nisam vidjela ovaj degutantni komentar o žrtvama rata, jer naprosto ne mogu vjerovati da bi itko to ozbiljno mislio.
Ja ne znam nikoga tko je prolupao radeći s tarotom, ali sam čula gomile priča, pogotovo vezano uz Crowley-a.
Mene zapravo zanima je li tarot magija. Je li rad s tarotom loša karma?
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 15:30   #87
uvlačenje u bilo koju sferu a ne proživljavanje nje same bez pokušavanja izlaska je karma. ali strah od karme je isto karma koja se treba proživjeti.
sjetimo se što je buda rekao za pitanje duše i prestanka patnje.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 15:36   #88
Quote:
Q?# kaže: Pogledaj post
uvlačenje u bilo koju sferu a ne proživljavanje nje same bez pokušavanja izlaska je karma...
A to bi značilo..?
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 15:39   #89
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Ok, pravit ću se da nisam vidjela ovaj degutantni komentar o žrtvama rata, jer naprosto ne mogu vjerovati da bi itko to ozbiljno mislio.
Ja ne znam nikoga tko je prolupao radeći s tarotom, ali sam čula gomile priča, pogotovo vezano uz Crowley-a.
Mene zapravo zanima je li tarot magija. Je li rad s tarotom loša karma?
A sada pogledaj ponovno taj degutantni komantar i čitaj ponovno:

"Ljudi koji su bili prolupani, ti i jesu prolupali." Točka!

A što se tiče priča koje si čula za Crowleya, to su samo priče i ništa više.
Druga je sad stvar što takva stvar privlači psihički nestabilne ljude, duševne bolesnike, i problematične ljude.
Od Crowleya nećeš prolupati osim ako već nisi prolupala.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:09   #90
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
ja ne znam nikoga tko je prolupao radeći s tarotom, ali sam čula gomile priča, pogotovo vezano uz Crowley-a.Mene zapravo zanima je li tarot magija. Je li rad s tarotom loša karma?
ma koje su to ''gomile prica'' da je netko prolupao koristeci crowleyeve karte....a svasta...slazem se sa borutom u svezi oboljenja...i od karata i rata......tisucljecima i tisucljecima se ratovalo...ali ne... tek je zadnjih koliko 40 g osmisljen naziv i proglasena bolest...da se zaradi ...
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 12:49   #91
Koliko ima istine u tarot kartama?

Bavim se tarotom 15tak godina.
Nikad nisam doživjela nešto neistinito kroz karte. Ali u prvih par godina rada s tarotom znala sam krivo protumačiti karte, što iz neznanja i neiskustva, što iz razloga što je nešto bilo 'pre crno' pa se izgubila objektivnost.
I dan danas me tarot fascinira svojom preciznošću, kao što i nakon 15 god se povremeno pitam na kom principu iščitava ljudska iskustva.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 12:57   #92
super da je netko tu ko se bavi time. duze..
nadam se da ne dramatiziras u ''citanju karata'' ljudima ...ko sta mnogi astrolozi i ''tarotasi'' rade... i nadam se da nema uopcavanja prilikom gledanja u karte ko sta se moze vidjeti kod nekih na tv-u...to su moje glavne zamjerke koje primjetih kod vecine...

jel se pocela bavit tarotom striktno...tipa uzela karte i knjige i ajmo ...ili prvo radila sustav kabalisticki pa ti doslo ko nadopuna...
ciji shpil koristis ?
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 13:16   #93
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
super da je netko tu ko se bavi time. duze..
nadam se da ne dramatiziras u ''citanju karata'' ljudima ...ko sta mnogi astrolozi i ''tarotasi'' rade... i nadam se da nema uopcavanja prilikom gledanja u karte ko sta se moze vidjeti kod nekih na tv-u...to su moje glavne zamjerke koje primjetih kod vecine...

Osobno mi se povraća od takvih 'čitanja.'

jel se pocela bavit tarotom striktno...tipa uzela karte i knjige i ajmo ...ili prvo radila sustav kabalisticki pa ti doslo ko nadopuna...
ciji shpil koristis ?
Počela sam se baviti u periodu puberteta. Jednom je mamina prijateljica došla na kavu i počela otvarat karte (nju je u mladosti naučila neka stara Sarajka 20 god ranije i nikad nije ništa pročitala o kartama). Ja sam se zaljubila u njih i odmah ih isfotokopirala (tada ih nije bilo za kupit). Kako je to počelo u pubertetu, privlačila me zapravo pomisao proučavati dečke i njihove misli (poslije me to prošlo).
Otvarala sam godinama jednu jedinu metodu koju je i ona znala, jer literature nije bilo. Onda se otvorio dućan s kartama i sl stvarima i tu je počelo zapravo moje istraživanje. Prvi put sam pročitala značenja karata. Dotad sam samo čitala slike s karata Isprobavala sam sve moguće metode iz svih mogućih knjiga. S vremenom sam zadržala 3,4 najzanimljivije, te osmislila desetak vlastitih. Kabala unutar tarota me nije odveć impresionirala iako sam i po njoj radila neko vrijeme. Nego astrosimbolika unutar tarota. Na taj način gladam karte.
Što se tiče špilova, mnogo sam ih izmjenila. Najviše mi odgovaraju Marsejski i Rajder Wajt. Previše sam intuitivna i vizualna, pa me prelijepe slike zapravo zablokiraju od vlastitih misli (inače mi misli dolaze u vidu slika). Tako zapravo najviše volim karte sa što manje detalja tipa marsejskog.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 23:28   #94
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Bavim se tarotom 15tak godina.
Nikad nisam doživjela nešto neistinito kroz karte. Ali u prvih par godina rada s tarotom znala sam krivo protumačiti karte, što iz neznanja i neiskustva, što iz razloga što je nešto bilo 'pre crno' pa se izgubila objektivnost.
I dan danas me tarot fascinira svojom preciznošću, kao što i nakon 15 god se povremeno pitam na kom principu iščitava ljudska iskustva.
znači elementali te dobro informiraju. sigurno ne misliš "da tvoje moći okreću karte"
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 12:37   #95
Quote:
Q?# kaže: Pogledaj post
znači elementali te dobro informiraju. sigurno ne misliš "da tvoje moći okreću karte"
Ti sam okrećeš karte, a ne elementali.
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 18:13   #96
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Ti sam okrećeš karte, a ne elementali.
Istina je da majstor divinacije okreće svojim rukama karte. No problem je što je sam sustav tarot karte-ruke majstora-njegov mentalni sklop zapravi dinamički nelinearan sustav podložan kaosu a svakako neprediktibilan.
Budući je sustav nelinearan, svaki, pa i beskrajno mali upliv sa strane do nivoa skrivenih varijabli na nivou kvantne fizike, djeluje na taj sustav i to na makroskopskom planu.
Tako se beskrajno mali upliv viših energija ili bića ili elementala, ili...kako god to želite zvati, karakterizirati i objašnjavati, odražava na rezultat divinacije.
To vrijedi za sve divinacijske metoda, od I Chinga, Tai Hsuan Chinga, Tarota, graha, žara, vrućeg olova...pa do astrologije (one prave, ne kompjuterske).

Bavio sam se Tarotom 1993 i tih godina i bio čak i dosta poznat majstor Tarota. Iz prakse znam da ako nestane komunikacije sa višim svjetovima, bićima...rezultati postaju prazni. Jednostavno, sve ti bude isto, i sva objašnjenja postaju čista retorika, naučeno sklapanje rečenica i kao takva su neprecizna, pa čak i potpuno netočna.
No, ako sa druge strane, postoji ta komunikacija, onda nešto kao da vodi ruke majstora i objašnjenja divinacija postaje laka pjesmica, a rezultati su precizni, jednoznačni i lagani za tumačenje.
U I Chingu i Tai Hsuan Chingu čak postoji i naziv za to: LING.
Zloupotreba I CHinga, prečesto pitanje istih pitanja, provjeravanje i sumnjičavost, privremeno pa čak i trajno slabi LING.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 03:18   #97
Quote:
latifa kaže:
Ti sam okrećeš karte, a ne elementali.
Istina je da majstor divinacije okreće svojim rukama karte. No problem je što je sam sustav tarot karte-ruke majstora-njegov mentalni sklop zapravi dinamički nelinearan sustav podložan kaosu a svakako neprediktibilan.
Budući je sustav nelinearan, svaki, pa i beskrajno mali upliv sa strane do nivoa skrivenih varijabli na nivou kvantne fizike, djeluje na taj sustav i to na makroskopskom planu.
Tako se beskrajno mali upliv viših energija ili bića ili elementala, ili...kako god to želite zvati, karakterizirati i objašnjavati, odražava na rezultat divinacije.
To vrijedi za sve divinacijske metoda, od I Chinga, Tai Hsuan Chinga, Tarota, graha, žara, vrućeg olova...pa do astrologije (one prave, ne kompjuterske).

Bavio sam se Tarotom 1993 i tih godina i bio čak i dosta poznat majstor Tarota. Iz prakse znam da ako nestane komunikacije sa višim svjetovima, bićima...rezultati postaju prazni. Jednostavno, sve ti bude isto, i sva objašnjenja postaju čista retorika, naučeno sklapanje rečenica i kao takva su neprecizna, pa čak i potpuno netočna.
No, ako sa druge strane, postoji ta komunikacija, onda nešto kao da vodi ruke majstora i objašnjenja divinacija postaje laka pjesmica, a rezultati su precizni, jednoznačni i lagani za tumačenje.
U I Chingu i Tai Hsuan Chingu čak postoji i naziv za to: LING.
Zloupotreba I CHinga, prečesto pitanje istih pitanja, provjeravanje i sumnjičavost, privremeno pa čak i trajno slabi LING.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 11:17   #98
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Istina je da majstor divinacije okreće svojim rukama karte. No problem je što je sam sustav tarot karte-ruke majstora-njegov mentalni sklop zapravi dinamički nelinearan sustav podložan kaosu a svakako neprediktibilan.
Budući je sustav nelinearan, svaki, pa i beskrajno mali upliv sa strane do nivoa skrivenih varijabli na nivou kvantne fizike, djeluje na taj sustav i to na makroskopskom planu.
Tako se beskrajno mali upliv viših energija ili bića ili elementala, ili...kako god to želite zvati, karakterizirati i objašnjavati, odražava na rezultat divinacije...
Možeš li ti meni dokazati da pri okretanju karata na mene utjecaj vrše neka bića?
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:11   #99
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Možeš li ti meni dokazati da pri okretanju karata na mene utjecaj vrše neka bića?
Ne, ne mogu. To i jest bit magije, i to i jest poraz pozitivizma (pozitivizam se zasnima na eksperimentima, tj. dokazima).
Naime, svijet kakav jest ima svojstvo da MORA izgledati samodostatan. Fizikalni zakoni su takvi kakvi jesu. Dovoljni za opis sveg ponašanja u ovom svijetu. Zato i imamo iluziju da ništa izvan NE POSTOJI! Ništa se ne smije grubo uplesti iz vana. Svijet se od toga štiti jednom vrstom mreže.
No mreža nije savršena. Ima svoje tkanje, pletenje. I sve što je manje od toga, može proći. E to pletivo se naziva Heisenbergov princip neodređenosti, a sve manje od toga su SKRIVENE VARIJABLE.
Tako nešto izvana MOŽE utjecati na svijet ako je taj utjecaj manji od pletiva, tj. može djelovati na SKRIVENE VARIJABLE. No da bi se to ispoljilo na makroplanu, potrebna je nelinearnost, kaos, kao svojevrsno POJAČALO.
E sad: budući da djelovanje dolazi u kaotičnim sustavima, koje ne možeš predviđati, a svi divinacijski sustavi su kaotični, inače ne rade, onda ne možeš NI DOKAZATI te utjecaje. Jednostavno, ničim materijalnim to ne možeš uočiti, jer su sve mogućnosti ionako moguće. Poremećaj statistike je lokalan, ali ne globalan (princip LING-a).
jedino što možeš koristiti jest tvoj duh, um, i kako ćeš to već zvati: mentalne moći. Sve ono što te čini duhovnim bićem, jer duhovnost, svijest, pa čak ni um NISU OD OVOGA SVIJETA.
Tu pozitivizam PADA, bar dok fizičari ne ovladaju skrivenim varijablama. Za sada, prema Kopenhagenškoj interpretaciji, skrivenih varijabli NEMA!
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:16   #100
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Ne, ne mogu. To i jest bit magije, i to i jest poraz pozitivizma (pozitivizam se zasnima na eksperimentima, tj. dokazima)...
Dakle, ti u biti kažeš da trebamo vjerovati tebi iako svoje tvrdnje ne možeš dokazati...
Pa je se eto ne slažem sa tvojim stavom, uvijek sam otvorena da mi se dokaže da nisam u pravu, a do tada, imam svoju glavu, hvala.
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.