Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2012., 16:01   #1001
Quote:
pretorian6 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, nije me dugo bilo na forumu, silne obaveze i tako to pa sada opet ulovio vremena za putovati pa bi oko 22-og.08 išao na kubu i bio nekih 25 dana....našao sam povoljnu kartu pa reko zašto ne...u hr je ionako dosadno....

osim kube dvoumim se za dominikansku republiku, ali to cu postati tamo pa ovdje možemo samo o kubi....

Zanima me jel netko bio u ovom periodu da mi konkretno kaže kakvo je vrijeme u 8 i 9 mjesecu i jel se isplati ici. Namjeravamo rentati auto i proći cijelu kubu, slijećemo u havanu i isli bi sve do santiaga de cura...

Ne brine mi ni smještaj, ni cesta, niti cijene, već konkretno samo vrijeme pa ako netko zna da mi odgovori bio bih zahvalan.


Neki okvirni plan je da čim sletim u havanu uzmem let za santiago de cubu, tamo rentam auto i onda do havane nazad lagano sve hoping po gradovima sa autom...


btw ima 2 mjesta u autu pa ak netko hoće ici slobodno
Iskreno, vrijeme ti i nije tada baša naj haj. Užasno je vruće, vlažno i još uvijek traje kišno razdoblje pred uragane. Ove godine vrijeme je baš čudno biosam u 5 mjesecu i dogodilo mi se da je 3 dana padalo u havani bez prestanka. A na Kubi kada je kiša to ti je kao u Dalmaciji snjeg. Sve otkazano svi se zavuku doma i čekaju. Meni osobno najugodnije je 3 - kraj 5 mjeseca a tada više nije sezona i cijene su ok. 11- 3 mjesec je puna seztona i sve cijene puno više...
ElDorado is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 12:48   #1002
ljudi molim vas par informacija:
jek netko zna najpovoljniji aranžman preko agencije za kubu?
ako bi išao u solo aranžmanu, koja je najeftinija opcija za doći tamo-od kuda,koja prijevoznik i sl...

eco to je to...znam da sigurno negdje piše, ali ko će pročitati 50 stranica teksta, još sam na moru, a internet veza se mjeri minutama a ne sekundama
hvala
rinako22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 15:18   #1003
Quote:
pretorian6 kaže: Pogledaj post

btw ima 2 mjesta u autu pa ak netko hoće ici slobodno
Mi samo na Kubi od 11.08. do 31.08 i isto se sa renta-car smucamo po cijeloj Kubi pa se mozemo naci na pola Kube i malo ruma pocugati...
racek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 11:40   #1004
Quote:
racek kaže: Pogledaj post
Mi samo na Kubi od 11.08. do 31.08 i isto se sa renta-car smucamo po cijeloj Kubi pa se mozemo naci na pola Kube i malo ruma pocugati...
Baš me zanima kako ćete se dogovoriti o vremenu i mjestu sastanka kad mobitel ne radi, telefon teško naći, a za kupovinu kartice se treba čekati u redu :-) Internet je spor ako pronađeš pristup istome.

No, sve ovo daje poseban čar Kubi i ponovno bih išao tamo, čak bih volio živiti tamo, ali sa plaćom koju ovdje imam :-)
Sudija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 13:01   #1005
Vjeruj mi i više nego jednostavno... Znam da je roaming relaitivno skup, no ako čovjek za vrijeme svojeg npr. desetodnevnog boravka ispali nekih 15-ak sms poruka, to i nije neki opaki trošak. Točnije, u deset bi dana na sms-anje u Hrvatskoj potrošio u apsolutnom smislu sigurno i više... Dakle, roaming funkcionira bez problema i s onim s kim se želiš naći, pošalješ sms poruku, on tebi svoju i eto dogovora bez imalo muke ! Cijena jednog sms-a je oko 4 kune + PDV, dakle, ništa strašno, samo razumno s tim...

Inače, što se komunikacije tiče dok se čovjek nalazi na Kubi, meni je upravo razborito i suzdržano sms-anje u roamingu sasvim dostatna opcija. Istina, znam da VIP ima roaming na Kubi, no za T mobile i TELE 2 nisam siguran...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 13:08   #1006
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi i više nego jednostavno... Znam da je roaming relaitivno skup, no ako čovjek za vrijeme svojeg npr. desetodnevnog boravka ispali nekih 15-ak sms poruka, to i nije neki opaki trošak. Točnije, u deset bi dana na sms-anje u Hrvatskoj potrošio u apsolutnom smislu sigurno i više... Dakle, roaming funkcionira bez problema i s onim s kim se želiš naći, pošalješ sms poruku, on tebi svoju i eto dogovora bez imalo muke ! Cijena jednog sms-a je oko 4 kune + PDV, dakle, ništa strašno, samo razumno s tim...

Inače, što se komunikacije tiče dok se čovjek nalazi na Kubi, meni je upravo razborito i suzdržano sms-anje u roamingu sasvim dostatna opcija. Istina, znam da VIP ima roaming na Kubi, no za T mobile i TELE 2 nisam siguran...
Ja sam na bonbon-u, na Jamajci je radio bez problema, ali nisam ga koristio jer je suludo ne koristiti jamajčansku karticu jer su pozivi super jeftini.
Na Kubi nisam mogao zvati, nisam znao kako, ali nisam ni planirao zvati pa se nisam ni raspitivao prije puta, samo znam da normalnim načinom nije htjelo.
Poruke su stizale, ali nisu odlazile.

To je zapravo bio super odmor, na Jamajci smo zvali super jeftino i stalno smo zvali nekoga dok smo na Kubi uživali apstinirajući od poziva i Interneta :-)
Sudija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 12:08   #1007
Pozdrav svima! Prvo da se zahvalim na tako iscrpnim savjetima i opisima,gust je bio citat. Mi cemo na Kubu u sijecnju 2013. Ima jos do tad ali obzirom da se volim dobro pripremit i saznat kamo to idem,ovo mi je nekako taman za pripremu
Kad sam vidjela koliko su aranzmani preko agencija,momentalno sam odustala. Nasla sam jeftin let za taj period. Oko 500€ je jeftiniji od svih drugih kombinacija. Idemo Venecija-London-Havana za 1500€ . Obzirom da idemo u spici sezone u sijecnju mislim da smo dobro uboli. Nismo jos uplatili pa ako tko ima kakvu pametniju ideju,slobodno Hotel bi uzeli preko jedne agencije iz Beograda jer sad imaju jako dobre first minute popuste koje nema sanse dobit ako sam direktno bukiras. Oni ce nam i turisticku sredit za 22€ po osobi sto me iznenadilo jer ocito ne uzimaju nikakvu proviziju. Mislila sam po vasim savjetima preko Beca ili Londona al mi se vise ne isplati zezat s tim. E sad,mi smo planirali biti 5 noci Havana i 9 Varadero. Al to mi nekako puno za Varadero pa sam mislila ubacit 3 noci Trinidad jer me on kopa. Putovali bi Viazul busevima ili taksijem ovisno sto je jeftinije. Savjet..? Znam da je bilo puno o Viazul busevima,nemojte me sad skalpirat. Gdje je uopce stanica u Havani,ima ih vise ili? Nemogu sad naci,ipak ima 50 i toliko sttanica! Vidjela sam da postoji linija Havana-Trinidad ali Trinidad-Varadero ne. Onda bi za to trebali uzet taksi,da li netko zna koliko bi mogao kostati i koliko dug je put? Neznam,jos se razmisljam dal se isplati ubacit Trinidad obzirom na ta vozikanja. Vidim da niti s aerodroma ne postoji bus vec samo taksi i koliko sam skuzila,sela su im nikako povezana linijama. Na Mauricijusu imaju milion autobusa i svakamo mozes sam s busom,all to je druga tema. Anyway,molim savjete ako tko ima i hvala!!
Amedea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 17:16   #1008
Quote:
Amedea kaže: Pogledaj post
E sad,mi smo planirali biti 5 noci Havana i 9 Varadero. Al to mi nekako puno za Varadero pa sam mislila ubacit 3 noci Trinidad jer me on kopa. Putovali bi Viazul busevima ili taksijem ovisno sto je jeftinije. Savjet..?
Puno njih će ti reći da ubaciš Trinidad u plan puta, ali nakon što sam prošao "cijelu" Kubu autom i stekao neke dojmove, ne bih išao u Trinidad busom. Mislim da ćeš se navozati dosta i onda reći da ipak nije trebalo. Ja sam bio autom i mogao sam doći i otići kad sam htio tako da je bilo ok.
No, Trinidad mi je bilo lijepo vidjeti jer sam takvo što vidio samo na TV-u, samo je pitanje koliko ti je dobar omjer uloženog vremena i zadovoljštine viđenim budući da ideš busom.

Kažeš 5 noći Havana i 9 Varadero... Ja bih napravio obrnuto (i napravio sam) jer u Havani ima dosta toga za vidjeti. Varadero je lijep, ali ne treba puno trošiti vremena tamo ako već ideš vidjeti Kubu jer mi je Varadero izgledao kao da nisam na Kubi.

Radije bih otišao do Vinalesa, ali opet ti ne mogu dijeliti savjete oko toga jer smo mi išli autom pa ne znam kakve su veze tamo i kako se kretati ako nemaš auta. Uglavnom, žao mi je što smo u Vinales išli samo na dnevni izlet, trebali smo barem jednu noć ostati.
Sudija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 20:02   #1009
možda da preskočite Varadero i ja sam ga u svom 3-tjednom obilasku Kube zaobišao

ljudi baš nisu upućeni da se 20-ak minuta busom od Havane nalaze kilometri pješčanih plaža, bijeli pjesak, palme, trikizno plavo more, pravi Karibi.. možda bolje nego Varadero
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 22:10   #1010
Da,nekako sam i mislila da će otpast Trinidad Ubija me ta njihova prometna povezanost. Svaka čast svima vama koji rentate i đirate uokolo,spavate po Casama. Neznam,toliko sam opsjednuta s tom higijenom tamo i tim lopovlucima tako da mi se stvarno neda 15 dana bit u strahu u kakvu Casu ću upast i koliko čvrsto moram držat stvari uza sebe. također sam svesna da mi se to sve može desiti da hotel ima i 10 zvjezdica,pogotovo tamo gdje očito nema mjerila.
Koja je alternativa Varaderu? Neda mi se niti 15 dana čamit u Havani. Kad sam već tamo,zaista bih još nešto osim Havane vidjela.
Također mi je upitnik Cayo Largo. Ili Coco ili whatever tako nešto. Pretpostavljam da te izlete organiziraju tamošnje agencije,cijene...? Ima li netko neku preporuku za agenciju sa izletima? Pa i za Vinales?
Još da ponovim,eure mijenjam znači u Cadeci. Otprilike sadašnji omjer je? I gdje mogu nabaviti CUP-e obzirom da ste savjetovali da ih je dobro imati za street food ili suvenire? U Havani bi uzeli samo doručak pa se hranili po gradu pa bih zato rado znala. Taksi znači isključivo uzet službeni i plaća se u CUC-ima. Ajme valjda sam sve apsolvirala. Do siječnja ću magistrirat
Amedea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 22:16   #1011
E,da,Sudija,pročitala sam da ste se vozili Viazulom od Havane do Varadera. Gdje je stanica u Havani,ima ih više ili samo jedna određena? Obzirom da ste uzeli bus,pretpostavljam da je bolja opcija od taksija?
Amedea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 10:47   #1012
Quote:
Amedea kaže: Pogledaj post
Da,nekako sam i mislila da će otpast Trinidad Ubija me ta njihova prometna povezanost. Svaka čast svima vama koji rentate i đirate uokolo,spavate po Casama. Neznam,toliko sam opsjednuta s tom higijenom tamo i tim lopovlucima tako da mi se stvarno neda 15 dana bit u strahu u kakvu Casu ću upast i koliko čvrsto moram držat stvari uza sebe. također sam svesna da mi se to sve može desiti da hotel ima i 10 zvjezdica,pogotovo tamo gdje očito nema mjerila.
Koja je alternativa Varaderu? Neda mi se niti 15 dana čamit u Havani. Kad sam već tamo,zaista bih još nešto osim Havane vidjela.
Također mi je upitnik Cayo Largo. Ili Coco ili whatever tako nešto. Pretpostavljam da te izlete organiziraju tamošnje agencije,cijene...? Ima li netko neku preporuku za agenciju sa izletima? Pa i za Vinales?
Još da ponovim,eure mijenjam znači u Cadeci. Otprilike sadašnji omjer je? I gdje mogu nabaviti CUP-e obzirom da ste savjetovali da ih je dobro imati za street food ili suvenire? U Havani bi uzeli samo doručak pa se hranili po gradu pa bih zato rado znala. Taksi znači isključivo uzet službeni i plaća se u CUC-ima. Ajme valjda sam sve apsolvirala. Do siječnja ću magistrirat
Za razliku koliko ćeš platiti hotel u odnosu na Casu taman možeš dobro ručati i iznajmiti rentacar. Izbor odredišta ovisi o izboru - resort i krkanje i kupanje ili hotel u gradu i muvanje i razgledavanje i provodi. Koji su tvoji interesi? Što očekuješ od tog puta? To su ključna pitanja za neki suvisli savjet. U svakom slučaju 3 dana krkanja i kupanja u Varaderu bit će ti uvrh glave bilivmi.
ElDorado is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 16:23   #1013
Quote:
Amedea kaže: Pogledaj post
... tako da mi se stvarno neda 15 dana bit u strahu u kakvu Casu ću upast i koliko čvrsto moram držat stvari uza sebe. također sam svesna da mi se to sve može desiti da hotel ima i 10 zvjezdica,pogotovo tamo gdje očito nema mjerila....
Kad si u casi onda je tvojim gazdama izuzetno važno da ne upadneš u probleme, ne samo s krađama, jer inače oni dobiju po glavi ako se turistima nešto desi. Veća je opasnost da te jineterosi na cesti izvozaju.
Za Vinales ti ne treba agencija. Sjednes na Viazul bus i na stanici te zaskoči hrpa baba koje nude smještaj. Ipak neka ti netko ovdje preporuči neki dobar. Moj je bio OK, ali bučan po noći. To je jako dobra destinacija za do tjedan dana.
kiimao is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 18:07   #1014
Hvala na savjetima..
Amedea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 18:17   #1015
Amedea... ima prekrasnih casa na Kubi, a sigurnost ti je stavka oko koje najmanje moraš brinit u toj državi! Ako budeš u hotelu, izgubit ćeš puno od toga šta ova država nudi.

Moja preporuka ko i svih ostalih koji nisu resort tip turista, je da ne ideš uopće u Varadero. Za taj period koji si tamo, imaš sasvim dovoljno vrimena za Havanu koja nudi sve najbolje od Kube (uključujući i plaže)... + stigneš na 2-3 dana otić u Trinidad (Viazulom) i Vinales (najbolje rent car).
blebletalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 23:16   #1016
Quote:
Amedea kaže: Pogledaj post
E,da,Sudija,pročitala sam da ste se vozili Viazulom od Havane do Varadera. Gdje je stanica u Havani,ima ih više ili samo jedna određena? Obzirom da ste uzeli bus,pretpostavljam da je bolja opcija od taksija?
Viazul ima svoj kolodvor na "Avenida 26 y Zoológico". Napiši na Google "viazul havana" i dobiješ mapu, ali nije ni važno jer SVI u Havani znaju gdje je to. Uglavnom, ZOO je preko puta.
kiimao is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 19:04   #1017
Hvala....Vidjet cu jos za smjestaj. Zanimaju me te "skrivene" plaze po Havani sto ste spominjali da su krasne. Imaju li ime,kako otprilike doc do njih?
I da li se uopce isplati mijenjati cuc- e u cup- e ? Hoce li mi ih tko tamo htjet uzet? Isto ih mijenjam u cadeci ili? Valjda ce mi ih htjet promijenit natrag u cuc-e ako mi ostanu..
Amedea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 19:53   #1018
taxi ili turistički busevi hop-in za razgledavanje grada pa kupiš kartu koja vrijedi cijeli dan za sve 3 linije. Jedna od linija vozi i za plaže
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 17:29   #1019
Quote:
Amedea kaže: Pogledaj post
Hvala....Vidjet cu jos za smjestaj. Zanimaju me te "skrivene" plaze po Havani sto ste spominjali da su krasne. Imaju li ime,kako otprilike doc do njih?
I da li se uopce isplati mijenjati cuc- e u cup- e ? Hoce li mi ih tko tamo htjet uzet? Isto ih mijenjam u cadeci ili? Valjda ce mi ih htjet promijenit natrag u cuc-e ako mi ostanu..
Plaže se zovu Playas del Este jer su istočno od Havane a najpoznatija je Santa Maria. Još dalje istočno imaš i Jibacou. Inače u samoj Havani je Club Havana sa solidnom plažom al je ulaz 10 cuca. Cupi ti eventualno trebaju za plac ako hoćeš ić kupiti voća ili za neku uličnu klopu. Ali to možeš i Cucima. A mjenjat natrag je besmisleno jer cupi ne vrijede ništa tj odnos je negdje 1:25. I kad mjenjaš promjeniš si malo tek tako. Sve to možešu u cadeci i nitko te ništa neće niti pitati niti htjeti bilo što uzeti. Naime ljudi malko pretjeruju isto kao i s prijenosom cigara. Ma opusti se i normalno razumno ponašanje i sve ok. Ljudi tj turisti se tam znaju bahatiti i preseravati pa kad dobiju po repu onda je kriv komunizam, s cijela Latinska Amerika je divlji zapad za Kubu. Normalno ak hodaš po Centro Habana sa debelim zlatnim lancem da je velka vjerojatnost da ćeš ostati bez njega. I NE MJENJAJ novce nigdje drugdje osim u cadeci!!!
ElDorado is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 18:17   #1020
Joj,super,hvala na savjetima. Necemo nocit na Varaderu ipak,odlucili uzet drugi hotel koji je bas na Playa Jibacoa. Super je,a cijena poprilicno jeftinija nego na Varaderu.

Znaci tako,Cadeca ili nista. Citala sam da je kao neki najbolji tecaj u nekoj njihovoj banci,ali ok,drzim se Cadece onda.

Jos nesto,prijevoz sa aerodroma do Havane koliko je "normalna" cijena da te ne oderu? Iskljucivo drzavni taksi treba uzet?

I sad vise neznam dal da sad kupimo kartu il da cekamo. Uopce nisam pametna. Obzirom da idemo u top sezoni, u sijecnju sumnjam da ce biti jeftinija od sadasnje cijene (1460€ za oboje).
Amedea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.