Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2008., 19:07   #3221
Quote:
ljutka kaže: Pogledaj post
evo da se i ja javim. danas mi je bio 15-ti dan terapije u naftalanu. ostalo je još 5 dana.Jako sam zadovoljna ,koža mi je glatka.Čitam Vaša iskustva s doktorima s šalate pa moram i ja reći svoje iskustvo- svaki put neke nove kreme od kojih nikada koristi.Odlučila sam otići u 4mj na pregled u naftalan u kojem su stručnjaci za psorijazu- sami dokaz su pacijenti koji dolaze na liječenje iz stranih zemlja. uglavnom na terapiju sam čekala 2 tjedna.
imam tri terapije, UVB češalj mi je uklonio sve ljuskice i crvenila na vlasištu, fototerapija za cijelo tijelo je mrak ,ali naftalanoterapija je nešto najbolje od samo 20 terapija na kojem sam bila u 5mj povukle su mi se sve točkice koje su bile po tijelu i nisu se vratile. sada idem na terapije zbog vlasišta i laktova jer mi se bliži svadba pa da i to ublažim.
RAZMISLITE O OVOM NAČINU LIJEČENJA
kakav je to cesalj??gdje se moze kupiti??

ja sam tretirala vlasiste sa onim aparatom za elektrizaciju koju ti kozmeticarka napravi recimo poslje ciscenja lica..i ok mi je
jel to to??
lotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 19:10   #3222
Quote:
lotty kaže: Pogledaj post
kakav je to cesalj??gdje se moze kupiti??

ja sam tretirala vlasiste sa onim aparatom za elektrizaciju koju ti kozmeticarka napravi recimo poslje ciscenja lica..i ok mi je
jel to to??
češalj je uvb lampa s kojom ti prolazi kroz vlasište i čisti ljuskice, to se ne može kupiti.
__________________
20.06.2009
ljutka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 19:12   #3223
Quote:
dalmatinac28 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!!!
Sunce Ćaćino drago mi je da krećeš na ovu terapiju jer sam baš i ja razmišljao o njoj.
Ajde molim te javljaj rezultate da se i ja uključim ako budu dobri.
Za sve koji su bili u naftalanu pitanje:
Dali terapija mora baš trajati 20 dana ili imaju i kraće aranžmane te nakon koliko tretmana se kože očisti i koliko dugo taj efekt traje(znam da to ovisi od osobe do osobe ali čisto da čujemo vaša iskustva)???
Stojte mi svi dobro!!!!
terapija ne mora trajati 20 dana,minimalno 10 dana, možeš biti tamo ili svaki dan putovati kao ja.ja sam rezultate vidjela nakon 7 dana.HZZO plaća troškove
__________________
20.06.2009
ljutka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 19:28   #3224
Quote:
Baloo kaže: Pogledaj post
Kupila sam danas aderminu kremu za lice i tijelo i namazala ga nakon tusiranja ( jbg. nemam kadu da ga namacem ) aderminim uljem za kupanje. Zalio se da ga jako pece pa sam dio morala i obrisati.
Probaj sa obicnim maslinovim uljem umjesto te kreme, za pocetak dok se malo upala na kozi smanji, ili moj uvijek hvaljen vazelin
bilo bi jako dobro namakat tu kozu u kadi jer se te ljuskice ne skinu bas previse tusiranjem, al moze se to popravit sa mastima i kremama.
Samo polako i strpljivo i bez histeriziranja oko te bolesti jer ce onda i djete bit razdrazljivo i zivcano a to nije dobro za psorijazu. pozz
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 21:23   #3225
Quote:
ljutka kaže: Pogledaj post
češalj je uvb lampa s kojom ti prolazi kroz vlasište i čisti ljuskice, to se ne može kupiti.
Ma, sve se može kupiti, samo je pitanje cijene!
Uređaji za darsonvalizaciju i jontoforezu se mogu kupiti za par tisuća kuna (primjerice "Harox technologies"), a i uvb lampe svih vrsta se mogu kupiti. Ali, s obzirom na cijenu, malo je preluksuzno potrošiti taj iznos.
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 21:50   #3226
Quote:
Sunce ćaćino kaže: Pogledaj post
Ma, sve se može kupiti, samo je pitanje cijene!
Uređaji za darsonvalizaciju i jontoforezu se mogu kupiti za par tisuća kuna (primjerice "Harox technologies"), a i uvb lampe svih vrsta se mogu kupiti. Ali, s obzirom na cijenu, malo je preluksuzno potrošiti taj iznos.
ok nisam znala da se može kupiti
__________________
20.06.2009
ljutka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 05:04   #3227
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
evo da te pozdravim

bitno je da ste bili kod privatnog doktora, psorcutan je najbolji lijek na trzistu i u svijetu ga bas najcesce djeca psorijatičari koriste.
fototerapija ce mu puno pomoći. svaku noć treba promjene mazati kremom ujutro se istuširati i tako čist na foto. nakon toga je dobro koristiti hranjivu kremu kao npr excipial u lipolotion kojeg imas za kupiti u svakoj ljekarni.

samo napomena kad dodes gore na šalatu i kad ti doktori preporuče belosalic ili beloderm ili elocom ili afloderm kimni glavom ali nemoj to na malome koristiti. od tih lijekova niš koristi.
radje das malo više novaca za psorcutan jer je to najbolja mast koja postoji trenutno

nakon kaj mu se psorijaza smiri neka redovno koristi hranjive neutralne kreme i neka što duže može po ljeti boravi na moru i na suncu. to je najbolja terapija za vecinu psorijatičara
Hmm, kako je ovo sve individualno . . .
Ja sam narucio Psorcutan iz Njemacke i nisam imao ama bas nikakvih rezultata , cak mi se stanje sve vise i vise pogorsavalo, a ja sam bio uporan . . ali na kraju sam morao prestati
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 18:16   #3228

DOBRODOŠLICU ŽELIM SVIM NOVIM ČLANOVIMA

ČOKOLADICE,naravno da se i ja osječam šugavo u ovoj koži ,a pogotovo što sam bila čista par mjeseci,navikneš se i nadaš da če tako i ostati,a ono recidiv i šok.treba biti karakter,pa reči,pa dobro vratila se tako mora bit,a da mi je svejedno nije i nebi bilo normalno,paralo bi da mi nisu sve ovce na broju.

več sam napisala jedan post,ali nešto je zaribalo,a ja pišem jednim prstom, pa kad mi ne pošalje to je pravi baksus.
htjela bih nešto reči o okluzivnom zavoju.iz mog iskustva više štete nego koristi.lijepo je kad se skinu ljuske, ali učestalna uporaba okluzije uništava zdravu,a istančava bolesnu kožu,dolaze strije,a što je najgore prije ili kasnije ARTRITIS.doktor je priznao da sam ga dobila baš od okluzije.
e...zato sada pišem jednim i jedinim prstom koji još nije deformiran.
za one koji sada počinju s okluzijom OPREZ.

sve ove masti koje upotrebljavamo uništavaju kožu,ali nemamo izbora.bitno nam je da nema naslaga i koliko toliko da nam je koža čista za vidjeti odma smo zadovolniji i sretniji.

na tv. je bila emisija pod nož.žena nije bila zadovoljna svojim izgledo,a i bila je
ružna.između ostalog imala je psorijazu.primala je inekcije potkožno na stomaku,psorijaza je nestala,mislim da su tu bio lijekov,vani se daju večini a kod nas samo teškim psorijatičarima.uvjek sam više vjerovala tabletama ili inekcijama nego mastima



































)
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 19:10   #3229
Imam 30 godina. Psorijaza mi je dijagnosticirana prije 2-3 godine, no imam je bar dvostruko duže.
Najprije se nisam previše opterećivao, nakon odlaska doktoru opće prakse i nekoliko mjeseci neuspješnog liječenja gljivica, otišao sam dermatologu.

To me nije pretjerano šokiralo, oba roditelja imaju istu, u jednom slučaju od kasnih dvadesetih a u drugom od kasnih četrdesetih, tako da sam već sve znao podosta o istoj.

Nakon neuspješnih metoda klasičnog liječenja, i malo istraživanja uspio sam se riješiti psorijaze i stvar održavam s običnim Nivea mlijekom.

Isprobao sad Belosalic kremu, imam dobra iskustva s njom u uklanjanju zadebljanja,
No to je začarani krug 1-2 tjedna terapije, 2-3 pauze
Bolje rezultate ima sam ako sam mijenjao ili preklapao terapiju svaka dva tjedna.
Slična iskustva imam i s Elocom kremom koju danas koristim.
No kako su obje kortikosteroidi s nezgodnim popratnim posljedicama od prvog dana nisu bili dugoročno održiva terapija.

Jedina razlika, jedna tuba od 30 grama danas mi traje po dvije godine.

Svaki dan nakon tuširanja koristim običnu Nivea body losion mlijeko.

Za održavanje sam koristio katranske pripravke, no pokazali su mi se ne djelotvorni,
nezgodni su zbog neugodnog mirisa i mrlja na odjeći.

Pitate se kako?
Pristupio sam Psorijazi kao simptomu a ne bolesti, simptom sistemski narušenih odnosa u organizmu.
Uzrok kojem mogu biti razni, no u konačnici zahtijevaju promjenu životnog stila.
Izbjegavanje stresa, pravilno disanje 5+5+5, odrzavanja idealnog Indeksa tjelesne mase (BMI), osam sati kvalitetnog sna i umjerena tjelesna aktivnost.

To je samo polovica puta, druga polovica je zdrava i uravnotežena prehrana i priprema hrane s minimalnim obradom, izbjegavanje industrijski priređene i preferiranje sirove hrane kad je to moguće.

Kako većina bolesti ima uzrok u lošoj prehrani treba kombinirati hranu koja zadovoljava sljedeće uvjete
1.Hrana koja potiče kiselost
Ljudsko tijelo ima PH 7,4 dakle blago je lužnato (7,0 je neutralno)
Dakle lužnato (bazično) je zdravo.
Da stvorimo i održimo naše lužnate rezerve trebamo jesti 80% hrane koja potiče lužnatost i 20% posto hrane koja potiče kiselost.
Od najveće je važnosti, jer je povećana kiselost uzrok gotovo svih bolesti.
No na PH nema utjecaj samo hrana već i san, tjelovježba, stres, disanje…

2. Hrana niskog glikemijskog indeksa (Gi)
Praktički rečeno, hrana visokog glikemijskog indeksa, brzo diže glukozu u krvi.
Visoke razine inzulina imaju za posljedicu pretvaranje šećera u masti, pretilost, Sindroma inzulinske rezistencije ili dijabetesa. Stalnog upalnog procesa niskog inzeziteta.

3. Hrana s protuupalnim djelovanjem

4. Hrana s visokim udjelom nezasićenih masnih kiselina i niskim udjelom zasićenih masnih kiselina.

5. Hrana visokog ORAC-a (Oxygen Radical Absorbance Capacity)
antioksidansi. Najsnažniji su zaćini kao sto je cimet, curry…

6. Nadomjesci Omega3 (Protuupalno djelovanje), Ulje noćurka (Protuupalno djelovanje), Calcij (Lužnati mineral), Magnezij (Lužnati mineral), Cink (Lužnati mineral)

Iako se većina dobrih namjernice preklapaju u svih navedenim načinima prehrane.
Kao dobre izdvojio bih povrće posebno zeleno lisnato, bademe, voće posebno citruse, lan…
Kao izrazito loše izdvojio bih šećere i bijelo brašno, alkohol, coca-cola, lijekovi, gazirana pica, meso, masti i ulja (osim maslinovog) ….

Namjerno nisam pisao opširnije jer bi se ovo odužilo, imam materijala za stotinjak stranica, no samo je dijelom obrađen, ako vas zanima, no najbolje je možda da isto sami istražite, sve materijale našao sam na internetu.

Kako više nemam problema s Psorijazom nisam isprobao terapiju analozima vitamina D (D3-calcipotriol) i mješavinu baznih i eteričnih ulja.

Terapija za Ekceme, neurodermitis i psorijaza
Tri puta dnevno piti po čajnu žlicu ulja crnog kima
pripravak za nanošenje na kožu od 100 ml:
Bazna ulja
50 ml ulja crnog kima, 30 ml ulja noćurka, 20 ml ulja pšeničnih klica ,
Dodati i eterična ulja:
Cajeput-15 kapi,Lavanda-20 kapi, Tamjan-8 kapi

Isprobajte pa javite kakva su vaša iskustva.
Usput analoge vitamina D moguće je nabaviti na samo jednoj adresi u Hrvatskoj,
cijena je 30 eura. Ulje crnog kima ima višestruko blagotvorno djelovanje.

Zadnje uređivanje Apprentice : 23.11.2008. at 20:20.
Apprentice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 20:20   #3230
pozdrav ljudi!evo mene opet nakon dužeg vremena,nabrzinu samo da kažem,neki dan sam kupila kremu Belosalic,znate da ima i losion taj...i mogu vam reci da je najbolja krema koju sam do sad probala za psorijazu,vec nakon dva mazanja pocelo se povlacit i nestalo mi je na tim podrucjima gdje sam mazala...pa ko zeli nek proba,cijena je oko 50 kn pozdrav svima i držite se
ella__17__sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 21:03   #3231
snijeg

Pozdrav prijatelji po bolesti,kako dolazi hladnije vrijeme tako i ona postaje intezivnija posto je nejvise imam na glavi,tjs kosi.Bas zavidim Afrikancima,kazu da je tamo ova bolest veoma rijetka.Svasta sam nesto isprobao za ovih 18 god tacno koliko se borimsa ovom dosadom,razne kreme,cesljeve.Upocetnoj fazi tjs prvih godina bilo mi je i bezbroj tackica po tijelu ali hvala bogu od tada mi je makar tijelo postedjeno uglavnom od toga.Koristio sam razne kreme,ali i to dosadi kad si svaki dan ulijepljen sa tim mastima,moras prati kosu ponekad par puta na dan.kod mene je uzrok takodje pored naslednog(baba)jaki stres(u to vrijeme sam imao zavrsne ispite na studijama)i jaka upala uha u tom kratkom periodu.Sve se skockalo za okidac,sa tim se mora zivjeti kako tako.Negde sam procitao da je ova bolest nesto kao kad igraci tvog tima pocnu da daju auto golove,tako zasad pobjeda nije na vidiku ali, morta se igrat.Pozdrav iz hladnje Njemacke
alhemicar 40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 21:05   #3232
Thumbs up belosalik

Quote:
ella__17__sb kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi!evo mene opet nakon dužeg vremena,nabrzinu samo da kažem,neki dan sam kupila kremu Belosalic,znate da ima i losion taj...i mogu vam reci da je najbolja krema koju sam do sad probala za psorijazu,vec nakon dva mazanja pocelo se povlacit i nestalo mi je na tim podrucjima gdje sam mazala...pa ko zeli nek proba,cijena je oko 50 kn pozdrav svima i držite se
A ko to proizvodi,jeli hrvatski proizvod ili uvozni
alhemicar 40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 22:39   #3233
Quote:
Apprentice kaže: Pogledaj post
Ako ti se da, napiši ugrubo dijetu koja sadrži preporučene i zabranjene namirnice!
Upravo sam i sam došao do slične terapije, pročitao ponešto o detoksikaciji i nakon dužeg vremena imam osjećaj da sam na pravom putu. Nadam se da ću uspjeti svesti bolest na podnošljivu razinu, jer sam trenutno u možda najgorem izdanju dosad.
I da, pozdrav svima novopridošlima na forum, kao i svim starosjediocima!
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 22:49   #3234
hrvatski je proizvod ja mislim,u svim ljekarnama ima za kupiti,krema i losion belosalic...ja na mjesta gdje imam psorijaze prvo natopim losionom,naravno ako nisu iscesana,da ne pece,i onda namazem kremom preko toga,i djeluje sto je najbolje...stvarno sam svasta probala al ova krema je nesta najbolje...nema nikakav miris,dosta je gusta...uglavnom,ima u svim ljekarnama za kupiti,cijena je oko 50 kn,a losion je nesto skuplji ako ne ide preko recepta!nadam se ko proba da ce mu pomoci...
ella__17__sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 23:45   #3235
[QUOTE=Apprentice;17207358]Imam 30 godina. Psorijaza mi je dijagnosticirana prije 2-3 godine, no imam je bar dvostruko duže.
Najprije se nisam previše opterećivao, nakon odlaska doktoru opće prakse i nekoliko mjeseci neuspješnog liječenja gljivica, otišao sam dermatologu.


Zelim ti dobro vece.
Zamolio bi te ako te ne mrzi da mi napises detaljno sta se sme jesti a sta ne sme iz tvog iskustva.HVALA UNAPRED
gogi psori is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 12:00   #3236
Nema jednostavnog odgovora...

Nema jednostavnog odgovora, ima iza toga cijela priča.
Ako vas zanima pošaljite mi privatnu poruku, pa ću vam poslati materijale koje imam, imam toga dosta, 120 stranica mislim, no dosta toga nije prevedeno i sistematizirano.
Progoglajte malo sami....
npr. evo vam link za ORAC http://www.ars.usda.gov/SP2UserFiles...RAC/ORAC07.pdf
Važniji vam je lužnato kiseli balans, s ovog popisa važni su vam začini, i sve s ORAC vrijednošću višom od 10-20 tisuća
P.S. Ne zaboravite napisati mail

Zadnje uređivanje Apprentice : 24.11.2008. at 12:13.
Apprentice is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:52   #3237
Quote:
ella__17__sb kaže: Pogledaj post
hrvatski je proizvod ja mislim,u svim ljekarnama ima za kupiti,krema i losion belosalic...ja na mjesta gdje imam psorijaze prvo natopim losionom,naravno ako nisu iscesana,da ne pece,i onda namazem kremom preko toga,i djeluje sto je najbolje...stvarno sam svasta probala al ova krema je nesta najbolje...nema nikakav miris,dosta je gusta...uglavnom,ima u svim ljekarnama za kupiti,cijena je oko 50 kn,a losion je nesto skuplji ako ne ide preko recepta!nadam se ko proba da ce mu pomoci...
Bilo bi pametnije da malo odvojis vremena i procitas ovaj topic pa se informiras o belosalicu..
Mislim da bi ti to odusevjenje moglo naglo splasnut nakon nekoliko mjeseci redovite primjene belosalica i opcenito kortikosteroida, nadam se da ces me ipak poslusat i inforimirat se, sretno

btw, da bas ne trosis novce na tako glupi i neucinkovit lijek, mozes ga dobit na recept, naravno ako si osigurana.
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 18:00   #3238
Quote:
mariah-zgb kaže: Pogledaj post
Bilo bi pametnije da malo odvojis vremena i procitas ovaj topic pa se informiras o belosalicu..
Mislim da bi ti to odusevjenje moglo naglo splasnut nakon nekoliko mjeseci redovite primjene belosalica i opcenito kortikosteroida, nadam se da ces me ipak poslusat i inforimirat se, sretno

btw, da bas ne trosis novce na tako glupi i neucinkovit lijek, mozes ga dobit na recept, naravno ako si osigurana.
MOŽEŠ LI MI MOLIMTE NAPISATI ADRESU GDJE SE ODRŽAVA PREDAVANJE 02.12.TAJ DAN SAM NA KONTROLI,PA AKO MI BUDE BLIZU MOŽDA I SVRATIM
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 18:31   #3239
Quote:
RUŽA kaže: Pogledaj post
MOŽEŠ LI MI MOLIMTE NAPISATI ADRESU GDJE SE ODRŽAVA PREDAVANJE 02.12.TAJ DAN SAM NA KONTROLI,PA AKO MI BUDE BLIZU MOŽDA I SVRATIM
Ja ću također pokušati navratiti, iako mi je udarni dan - sin, najdraža punica i vjenčana kuma imaju rođendan. Ali bih svejedno htio poslušati predavanje.
(Usto, sinčina ima feštu u nedjelju, a alibi je savršen za milu punicu!)
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 19:33   #3240
mariah-zgb vec dugo koristim losion belosalic,i pomaze mi na nekim dijelovima tijela,jer ja nemam tesku psorijazu,meni izlazi samo po ljeti,po zimi se povuce,blagi oblik je...i upravo mi ta krema belosalic pomaze,nemoze se ni usporedit ono prije koliko sam imala psorijaze i sada kada je gotovo ni nemam,a namazala sam se svega par puta...vjeruj,probala sam svega i svacega,kojekakve kremice,losioni,aloa vera,i ova krema mi je predobra,bar meni...nisam rekla da je morate kupit,nego sam dosla i napisala u slucaju da netko zeli probati,samo sam zelila pomoci,jer meni pomaze,mogu cak reci da je najbolja do sada,losion i krema zajedno,i treba mazati i nakon sto nestane kako bi se sprijecio povratak,a sto se tice citanja o belosalicu,sve ja to znam i doktorica mi je preporucila upravo njega,jer mi jedino ta krema pomaze...toliko od mene...pozdrav svima!
ella__17__sb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.