Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2014., 21:46   #1581
Thumbs up

Quote:
žana guja kaže: Pogledaj post
redkod hvala ti na informacijama mene je zanimala mondo agencija i sad ću definitivno putovat preko njih
i ja imam same pohvale za atlas agenciju, generalturist i kompas
ali za razliku od tebe ja sam na tri putovanja išla s bravo agencijom i bilo je oooodlično, čak sam na zadnjem platila hotel s 3* a smjestili nas u hotel s 4* tako da ja i za njih imam samo riječi hvale!
Pa da, nisam rekao da je Bravo loš što se tiče samog programa. Naprotiv putovanje koje sam imao preko njih je bilo 100% izvršeno. Autobus odličan, hotel, vodič. Ali ne mogu oprostiti krađu putnika sa fakultativom. To im stvarno ne treba i jako je veliki minus. Skupljanje novaca po busu i izmišljanje cifri nije baš profesionalno a niti po zakonu.

S mondom sam išao u Italiju i sve je bilo dobro. Ono što je problem s njima je da rijetko imaju svoje 100% programe već dijele s drugima. Obavezno saznati tko je prijevoznik i hotel. Svakako tražiti potvrdu za autobus ako je moguće.

U nekim gradovima je svejedno gdje se nalazi hotel, npr. Rim, Munchen, Pariz pošto imaju odlično riješen prijevoz, metro, tram, bus.

Dok ako se radi o npr. Beču, Bratislavi, Salzburgu ili manjim gradovima i mjestima to ne dolazi u obzir pa svakako preskočiti te kombinacije.

Ako trebate bilo kakve savjete, proputovao sam cijelu Europu. Većinom s agencijama ...

P.S. Znam da je ovo puno detalja koje trebate tražiti ali Vaš je novac a i vrijeme.
redkod is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 21:51   #1582
Quote:
redkod kaže: Pogledaj post
Pa da, nisam rekao da je Bravo loš što se tiče samog programa. Naprotiv putovanje koje sam imao preko njih je bilo 100% izvršeno. Autobus odličan, hotel, vodič. Ali ne mogu oprostiti krađu putnika sa fakultativom. To im stvarno ne treba i jako je veliki minus. Skupljanje novaca po busu i izmišljanje cifri nije baš profesionalno a niti po zakonu.
S mondom sam išao u Italiju i sve je bilo dobro. Ono što je problem s njima je da rijetko imaju svoje 100% programe već dijele s drugima. Obavezno saznati tko je prijevoznik i hotel. Svakako tražiti potvrdu za autobus ako je moguće.
U nekim gradovima je svejedno gdje se nalazi hotel, npr. Rim, Munchen, Pariz pošto imaju odlično riješen prijevoz, metro, tram, bus.
Dok ako se radi o npr. Beču, Bratislavi, Salzburgu ili manjim gradovima i mjestima to ne dolazi u obzir pa svakako preskočiti te kombinacije.
Ako trebate bilo kakve savjete, proputovao sam cijelu Europu. Većinom s agencijama ...
P.S. Znam da je ovo puno detalja koje trebate tražiti ali Vaš je novac a i vrijeme.
Nije baš da je svejedno jesi li 5 min od Notre Damme ili si u pariškom predgrađu
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 22:53   #1583
Evo da vam napisem svoje iskustvo s putnickom agencijom za mlade trip'n'fun. Uglavnom hrpu mladih, vecinom studenti, od samog pocetka u busu sve presuper, svi pjevaju, zezaju se, alkoholiziraju. Upoznala sam dosta ljudi na njihovim izletima i svaki puta iznova vidim da ljudi dolaze na njihova putovanja, mogu rec da sam par dobrih frendica upoznala na jednom izletu u Sarajevu i nije mi zao sto sam isla. Ako jos niste isli na neki od putovanja sa studentskim agencijama, svakako idite, to je kao jedna vrsta maturalca, zezancija bez ogranicenja, upoznavanje novih ljudi, price koje se prepricavaju poslije mjesecima itd. Nezaboravan dozivljaj. Eto sljedeca destinacija je Ohrid pa ako netko zeli dozivjet slicno iskustvo, maknut se malo od svakodnevnog zivota, zaboravit na ispite i sve silne muke oko tog, mozete se javit u inbox pa vam dam sve info ide se 1.5.-4.5. (3nocenja) pozz
studenticasmb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 22:58   #1584
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Nije baš da je svejedno jesi li 5 min od Notre Damme ili si u pariškom predgrađu

Naravno da je bolje biti u prvom quarteru nego na 13om ali cijene su i do X puta više a stvarno nije problem s metro-om jer je dobro riješen.

Zadnje što smo bili je na krajnjem jugu Pariza (baš u 13om quarteru), cca 15min do Eiffela Metro-om.
Nebi možda preporučio sjeverni dio npr. Montmatre (18) zbog stanovništva po noći ali bilo gdje na južnom dijelu je stvarno ok.

U Parizu imam jedino zamjerke na njihove ljude i jako slab doručak ... kada naviknete na mesu ujutro nije lagano na peciva i croissante... Ali bez obzira jedan od najboljih i najljepših gradova na Svijetu.
redkod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 13:03   #1585
Quote:
redkod kaže: Pogledaj post
Naravno da je bolje biti u prvom quarteru nego na 13om ali cijene su i do X puta više a stvarno nije problem s metro-om jer je dobro riješen.
Zadnje što smo bili je na krajnjem jugu Pariza (baš u 13om quarteru), cca 15min do Eiffela Metro-om.
Nebi možda preporučio sjeverni dio npr. Montmatre (18) zbog stanovništva po noći ali bilo gdje na južnom dijelu je stvarno ok.
U Parizu imam jedino zamjerke na njihove ljude i jako slab doručak ... kada naviknete na mesu ujutro nije lagano na peciva i croissante... Ali bez obzira jedan od najboljih i najljepših gradova na Svijetu.
Mi smo imali s Algom baš problema sa smještajem u Parizu. Htjeli su nas staviti u neki smještaj što nije ni ono odmorište iz američkih filmova za 5-minutni sex. Neko daleko predgrađe, smještaj pljastik-fantastik. Soba, zapravo ormar s krevetima na razvlačenje.
Pobunili se i dobili smještaj u hotelu od 4 zvjezdica 5 min od Notre Damme.
Doručak nam bio super, palačinke i tako to
Kad smo išli solo smo bili smješteni kod Gare de Lyon. Bilo bez doručka
Super je metro i slično, ali se uvijek isplati biti što bliže centru (za sjever se slažem). Ovisi i koliko dugo si tamo i koliko ti smještaj u blizini centra znači. U konačni, naravno da gledaš ekonomski omjer cijena.
Vina u Parizu mi nisu loša. Piva na Montmatre-u baš i ne bi preporučio
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 13:15   #1586
pa jel ovo tema pariz ili turisticke agencije?
kongres is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 17:16   #1587
Ali ispada da ako idete nekud sa agencijom i dobijete nezadovojavajuci smjestaj, bitno je pobuniti se i hop, evo smjestaja u centru sa 4 zvjezdice.

Vec je nekoliko ljudi to ovuda spomenulo samo se ne sjecam jel uvijek Alga u pitanju ili i neke druge agencije...
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 22:50   #1588
Quote:
LaTiTeA kaže: Pogledaj post
Ali ispada da ako idete nekud sa agencijom i dobijete nezadovojavajuci smjestaj, bitno je pobuniti se i hop, evo smjestaja u centru sa 4 zvjezdice.
Vec je nekoliko ljudi to ovuda spomenulo samo se ne sjecam jel uvijek Alga u pitanju ili i neke druge agencije...

U slučaju kršenja ugovora (u uvjetima putovanja je bio obećan hotel od barem 3 zvjezdice u gradu) bitno je pobuniti se što prije. Kasnije, je prekasno...
A i dobro je da je neki pravnik u ekipi putovanja
Očito je da smo ovdje imali sreće, ali da si vidjela u kaj su nas probali smjestiti...
@Kongres, imaš pravo, sorry
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 10:36   #1589
Quote:
aeiou kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem s navedenim. Pogotovo s posljednjim odlomkom.

Svatko ima svoj način putovanja i na svakome je da sam odluči jer na kraju su to ipak njegove/njezine pare.
Ja osobno skoro pa nikad ne idem preko agencije. Zadnji put nešto prije agencije sam uzeo pred 2-3 godine jer je bilo puno povoljnije nego u osobnom aranžmanu.
Ja sebe jednostavno ne mogu vidjeti da kao kofer putujem negdje gdje će mi xy % vremena netko dirigirati gdje, kada i zašto... Volim imati potpunu slobodu na svojim putovanjima, a to preko agencije nikada nećeš imati. Meni je užitak odmora kada mogu na odmoru raditi što želim, kada želim i kako želim. I tu ne podrazumijevam odlazak 7 dana negdje na plažu s agencijom.
A dodatni mi je užitak malo se pomučiti i na putovanjima malo upregnuti moždane vijuge jer mi je pravo putovanje ono kada upregnem sve osjete, noge, ruke, leđa ... i mozak...
I onda kad se vratim doma, imam feeling da sam korisno iskoristio svoj odmor.

A što se tiče para, nije to meni nužno razlog za putovati u vlastitom aranžmanu. Npr pred dvije godine išao sam u Tunis u vlastitom aranžmanu, izbjegao sve one resort aranžmane koje nude naše agencije i prošao nekoliko puta skuplje nego da sam išao preko agencije. Ali zato mislim da sam vidio puno više, naučio puno više, pogotovo u interakciji s lokalnim ljudima... Jer vremena sam imao napretek...

ALI opet kažem, svatko ima svoj način putovanja. Svatko ima svoje razloge za putovanje ovako ili onako. I svatko ima potpuno pravo sam odlučiti što želi i kako želi...
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 10:48   #1590
Tko ima više vremena a manje para kompenzira si taj nedostatak putovanja u solo izvedbi gdje je jeftinije ali ne nužno i komotnije. Putovati se može svakako pa si ljudi sami izaberu način već prema onime čime raspolažu; vrijeme, novac, komfor, sigurnost, grupno vođenje ili solo izleti....
Kad si mlađi onda je lakše ali kad pređeš dosta toga i imaš neka iskustva preferiraš putovanje preko agencije.

Bitno je da se putuje...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 10:52   #1591
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
Ja sebe jednostavno ne mogu vidjeti da kao kofer putujem negdje gdje će mi xy % vremena netko dirigirati gdje, kada i zašto... Volim imati potpunu slobodu na svojim putovanjima, a to preko agencije nikada nećeš imati.
Mislim da trebamo razlučiti termine "putovanje s agencijom" i "putovanje preko agencije".
Prvo je, pojednostavljeno rečeno, da je putnik kofer. Meni je takav aranžman prihvatljiv ako se radi o agencijskom programu koji ispunjava moje želje u potpunosti ili velikoj mjeri. Recimo, to ću uzeti kad sljedeći put budem išao u Južnu Afriku, da mi netko drugi organizira foto safari, vinske ceste i slično. S tim se neću gnjaviti sam. Agencijski program sigurno neću uzeti za Pariz niti za Kubu, gdje smo složili sami i u našem aranžmanu (djelomično složenog preko agencije) imali 90% agencijskog programa, tri dana više i 20% nižu cijenu.
Drugo je, u mom primjeru, da neke stvari uzmem sam, a neke preko agencije, ako mi se tako više isplati. Na temi Mauricijus sam baš jutros napisao da imam jednu zagrebačku agenciju koja se oko nas dosta trudi, jer smo im stalni klijent za daleka putovanja. Ja im dam parametre, oni mi daju prijedloge i izvrsno se nađemo. Budući da im pri davanju parametara dam do znanja što mogu dobiti ako radim sam oni se u cijeni tome prilagode i svi zadovoljni.
aeiou is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 11:24   #1592
Ja nisam nikad išao sa agencijom u smislu da je bio vodič nego sam kupio aranžman i dobio knjižicu sa voucherima za avion, hotel....jedino gdje sam vidio svoje suputnike bilo je u busu do hotela. Ja ne vidim neke razlike u ovome ili da sam sam organizirao, u oba slučaja dobiješ nekakve potvrde ili vouchere i to je sve
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 15:45   #1593
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
Svatko ima svoj način putovanja i na svakome je da sam odluči jer na kraju su to ipak njegove/njezine pare.
Ja osobno skoro pa nikad ne idem preko agencije. Zadnji put nešto prije agencije sam uzeo pred 2-3 godine jer je bilo puno povoljnije nego u osobnom aranžmanu.
Ja sebe jednostavno ne mogu vidjeti da kao kofer putujem negdje gdje će mi xy % vremena netko dirigirati gdje, kada i zašto... Volim imati potpunu slobodu na svojim putovanjima, a to preko agencije nikada nećeš imati. Meni je užitak odmora kada mogu na odmoru raditi što želim, kada želim i kako želim. I tu ne podrazumijevam odlazak 7 dana negdje na plažu s agencijom.
A dodatni mi je užitak malo se pomučiti i na putovanjima malo upregnuti moždane vijuge jer mi je pravo putovanje ono kada upregnem sve osjete, noge, ruke, leđa ... i mozak...
I onda kad se vratim doma, imam feeling da sam korisno iskoristio svoj odmor.

A što se tiče para, nije to meni nužno razlog za putovati u vlastitom aranžmanu. Npr pred dvije godine išao sam u Tunis u vlastitom aranžmanu, izbjegao sve one resort aranžmane koje nude naše agencije i prošao nekoliko puta skuplje nego da sam išao preko agencije. Ali zato mislim da sam vidio puno više, naučio puno više, pogotovo u interakciji s lokalnim ljudima... Jer vremena sam imao napretek...

ALI opet kažem, svatko ima svoj način putovanja. Svatko ima svoje razloge za putovanje ovako ili onako. I svatko ima potpuno pravo sam odlučiti što želi i kako želi...
Da naravno,

ja sam većinom preko agencija išao da vidim stvari za koje mi se nebi dalo da idem sam.

Kao primjer mogu uzeti baš taj Pariz, dobivaš stručno vodstvo, vožnju po cijelom gradu (koji nije mali), slikavanje na najvažnijim mjestima, muzeji itd. u cijeni aranžmana bez razmišljanja tj. kako kažete kao kofer.

Sljedeći put kada sam išao u Pariz to je bilo na 7 dana i bio sam potpuno opušten i usmjerio sam svoju energiju na dobru hranu, piće i što bolji provod, naravno išao sam po svom aranžmanu. Istu sam priču napravio i za Rim i London.

Agencije su odlične za "brza" putovanja gdje dobivaš maksimalno bez puno muke u što kraćem vremenu, za odmor mislim da nije niti jedno agencijsko putovanje osim možda Tunisa i onih resorta.
redkod is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 20:26   #1594
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
Svatko ima svoj način putovanja i na svakome je da sam odluči jer na kraju su to ipak njegove/njezine pare.
Ja osobno skoro pa nikad ne idem preko agencije. Zadnji put nešto prije agencije sam uzeo pred 2-3 godine jer je bilo puno povoljnije nego u osobnom aranžmanu.
Ja sebe jednostavno ne mogu vidjeti da kao kofer putujem negdje gdje će mi xy % vremena netko dirigirati gdje, kada i zašto... Volim imati potpunu slobodu na svojim putovanjima, a to preko agencije nikada nećeš imati. Meni je užitak odmora kada mogu na odmoru raditi što želim, kada želim i kako želim. I tu ne podrazumijevam odlazak 7 dana negdje na plažu s agencijom.
A dodatni mi je užitak malo se pomučiti i na putovanjima malo upregnuti moždane vijuge jer mi je pravo putovanje ono kada upregnem sve osjete, noge, ruke, leđa ... i mozak...
I onda kad se vratim doma, imam feeling da sam korisno iskoristio svoj odmor.

A što se tiče para, nije to meni nužno razlog za putovati u vlastitom aranžmanu. Npr pred dvije godine išao sam u Tunis u vlastitom aranžmanu, izbjegao sve one resort aranžmane koje nude naše agencije i prošao nekoliko puta skuplje nego da sam išao preko agencije. Ali zato mislim da sam vidio puno više, naučio puno više, pogotovo u interakciji s lokalnim ljudima... Jer vremena sam imao napretek...

ALI opet kažem, svatko ima svoj način putovanja. Svatko ima svoje razloge za putovanje ovako ili onako. I svatko ima potpuno pravo sam odlučiti što želi i kako želi...
Ti nisi putnik koji putuje jednom godišnje negdje daleko za vrijeme zimskog godišneg odmora, ti putuješ manje-više stalno (rado i redovno čitam tvoje putopise i uživam u tvojim fotografijama), ne znam koliko je to vezano uz tvoj posao ili ne, ali je činjenica da tvoja putovanja nisu tipična putovanja zaposlenih ljudi koji si priušte dva tjedna ljeti na moru i 2 tjedna negdje zimi na nekom drugom kontinentu, i uz to još imaju prilično usko definirano kada uopće mogu na godišnji odmor. Ti ne putuješ da bi se odmorio, a to je vidljivo i iz nekih tvojih tekstova.

Nisam resort turist i nikada nisam putovala, i ne planiram, nigdje sjediti u resortu 7 ili 10 dana jer me niti najmanje ne zanima letiti par tisuća km da bih sjedila u resortu uz bazen. Bazen imam i u Zagrebu, ako mi je do bazena (a nije). Putujem da bih upoznala, koliko je to u limitiranom roku moguće, povijest i kulturu, svoje slobodno vrijeme potrošim da bih naučila unaprijed o destinaciji što više mogu i stavila u kontekst sve što putem naučim, vidim i doživim.

Ali kada negdje idem, onda želim:

- doći do tamo u što je moguće kraćem roku, dakle što manje i što kraćih presjedanja je moguće; jednostavno nemam jedan dan više za potrošiti na putovanje, i radije ću ga potrošiti na destinaciji da se odmorim, a put u kojem se očekuje presjedanje od 10 ili 12 ili više sati - neću uopće razmatrati, jer ću nakon toga biti strgana dva dana i uništiti si dva dana na lokaciji da dođem sebi (dopuštam da studentima i općenito mladim ljudima to i nije neki veliki problem ).

- želim dobre vodiče i organizirane ture po povijesnim lokalitetima; pretpostavka je da se neću vraćati na istu lokaciju više za svojeg života i zato želim saznati o lokalitetu što je moguće više, a pretpostavka je da bih i u nekom samostalnom aranžmanu također posjetila te iste povijesne lokalitete, pa dakle zašto zujati okolo i upijati atmosferu, ako možeš i zujati okolo i dobiti prilično kvalitetne informacije o tome u što zujiš upravo dok u to zujiš, i također upijati atmosferu? Osobno vrlo dobro pamtim sve povijesne lokalitete sa svojih putovanja, i atmosferu i vrlo žive slike u glavi, i povijesni kontekst svakog od njih. Meni je to osobito važno, a i odabirem destinacije koje imaju povijesnu vrijednost.

- Želim organizirani prijevoz i ne želim trošiti vrijeme na kolodvore i traženje karata, niti brinuti o tome kako na vrijeme što i za kuda kupiti, jer jednostavno nemam za to vremena uoči putovanja i smatram da bi mi na samoj lokaciji predstavljalo priličan stres (a ne zaboravimo, mnogi putuju da se odmore od stresa). Zašto tražiti kako doći do lokaliteta i gubiti vrijeme, ako se može doći organizirano i netko drugi o tome misli? Ima taj neki touch ulaska u život lokalne zajednice kroz egzotične javne prijevoze, slažem se, ali odabirem preskočiti na ime komfora i uštete vremena.

- želim dobar hotel u kojem mi se ne gadi bosa prošetati od kreveta do kupaonice; također mi ne dolazi u obzir spavati u grupnim sobama uz potpune strance i ne imati svoj prostor intime, svoju kupaonicu i neki balkončić za popiti ujutro kavu ili navečer gledati uspavani grad ili što već bilo oko hotela

- meni osobno je negdje u dalekom svijetu drago svoja iskustva, doživljaje, viđeno, podijeliti s nekime, ja se ne bih nikada odlučila putovati sama, na primjer. Sama putujem poslovno cijele godine i to ne doživljavam kao putovanja u ovom smislu, to je posao, i svejedno mi je kako putujem, jer svrha nije ništa drugo osim odraditi posao, a uglavnom niti nema vremena za išta drugo. No užitak odabranog putovanja za slobodno vrijeme volim podijeliti s dragom osobom ili više njih, a do sada sam imala i sreću da su agencijske grupe s kojima sam putovala bile mane-više kompatibilne i sa svakog putovanja nosimo i prijateljstva koja traju više godina, s nekim ljudima i putujemo ponovno na neke druge destinacije.

Dakle, kako si i zaključio, svatko ima svoje želje, ciljeve, prioritete i viziju kako na svoj način uživati u svakom putovanju, a i za svoj novac dobiti najviše prema vlastitim kriterijima.

Jest, u grupi jesi vezan terminima i nemaš puno slobode kuda ćeš, kada i koliko (mada dobra putovanja uglavnom imaju po jedan dan slobodan na ključnim točkama putovanja za vlastitu organizaciju ili ponude fakultativne izlete) i određena doza prilagodbe se očekuje od svih u grupi, ali mi ta uvjetno rečeno mana ne preteže nad prednostima takvog oblika putovanja, osobito što su za daleka putovanja obično grupe od max 15 ljudi, a i u svojem aranžamanu opet svatko ima nekai plan i to koliko čitam ovdje budu turbo nabrijani planovi koji ostave manje vremena nego nekakvo moje tipično agencijsko putovanje.

Niti jedan način nije bolji niti gori, možda je malo različit, a vjerujem i da se s godinama i iskustvom mijenjaju neki prioriteti i očekivanja svakog od nas.

No tvrdim da se preko agencija mogu pronaći odlična putovanja koja će pružiti sve ovo gore navedeno uz nižu cijenu nego da se to sve isto i u istim parametrima (isti let, isti smještaj, isti vodiči na lokacijama) organizira samostalno.

Ja ću i dalje redovno čitati tvoje putopise, a neki od njih su me i inspirirali za neka od mojih putovanja, samo meni treba nekoliko života da stignem sve što si ti obišao
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 14:01   #1595
Da li je tko u zadnje vrijeme sa Algom išao u Rim i kakvi su dojmovi?
mary1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 20:31   #1596
Quote:
mary1984 kaže: Pogledaj post
Da li je tko u zadnje vrijeme sa Algom išao u Rim i kakvi su dojmovi?
Išla je jedna moja prijateljica prošle godine i ne bi ti preporučila nikako. Loš hotel, slaba organizacija......Uglavnom ona je bila jako nezadovoljna.....
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 13:08   #1597
Mod:

Ekipa, dosta rasprave o tome putovati ili ne preko agencije. Tema je o turistickim agencijama i zamisljena je da se pise o iskustvima s odredjenim agencijama, kako bi zainteresirani bili bolje upuceni ako su u dilemi uzeti ili ne neko putovanje preko odredjene agencije.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 19:47   #1598
Oj pomagači bogati iskustvom- molim pomoć:


dvoumim se između Calypso Zagreb turističke agencije i StarTurist Karlovac agencije.

Radi se o istom putovanju, rekao bih čak da prodaju isti aranžman (samo za koga?) Padova- Verona- Venecija na 3 dana (nazovimo to tri dana, nebitno- idemo malo na izlet za 1. maj).
Sve je kopipejst... bacite oko:

http://www.calypsozagreb.com/compone...erona-venecija

https://www.starturist.hr/europska-p...eservationsTab

košta po 750 kn po osobi za dvokrevetnu.
Neka iskustva s dotičnim agencijama- možda i sa sličnim aranžmanom? Znam da nije neki aranžman wow, ali da malo mrdnemo dupe uz ZG (a ne da mi se voziti do Toscane autom ili do bilo kud).

Pomoć, ako može išta i što prije, sutra bih nešto bukirao.
Thnx
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:11   #1599
Za Calypso ti je odgovorni organizator Bravo putovanja, citaj mala slova.

Za ovo drugo ti je vjerojatno isto, bar mi se cini po onoj diskretnoj sifri BP-2414.
Oni obicno po tim siframa interno znaju koja je agencija organizator, a negdje na stranici bi trebala biti legenda koja sifra znaci koju agenciju.

Bilo kako bilo, ja bih na tvom mjestu otisla pa se javila ovdje sa dojmovima.

Ili guglaj Bravo putovanja pa vidi.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:27   #1600
Hej, komad.
Thnx za info... ma ko ce pohvatati te sifre... inace ne idem preko agencija. Ne znam kad sam zadnji put isao busom preko agencije lol.
Ali evo prilike.

Sto si mi ti zapravo preporucila... da odem na Bravo i vidim imaju li oni taj aranzman?
Ono sto sam citao ovdje malo je to da je bolje da se uzme arr loji originalno organizira ta agencija, a ne neka druga za njih. Iako ne vidim koja je razlika al okej...
Mislim jasno mi je da neka agenc.mozda bolje organizira aranzman i vise se potrudi..m no nude li njih 4 isti aranzmam onda wever.


Gle Latice
http://www.bravo.hr/default.aspx?id=3487&aid=26761

Imaju to. I opet pise neka sifra putovanja i lod nkih. Sto to sad znaci?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.