Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2010., 17:42   #241
odi k doktoru svakako
meni se to jednom desilo dok sam bio FULL pod stresom 2-3 dana, da sam si htio iz kože iskočiti, + uz to sam pio tone kave i jako malo jeo
dnhl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 17:56   #242
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Moja legica je znala ujutro natašte popiti 2 dcl tople pasirane rajčice i poslije toga kapučino, ako te nije ovo gore odčepilo probaj ovo. Ona ima dosta problema s time i ovo joj pomaže.

I kupi si Donat mg, mislim da se on pije isto ujutro natašte, nekih 3 dcl, nema da se ne odčepiš.
di da ga kupim i jel skup?
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 18:21   #243
donat kupiš u bilo kojem dućanu, billi, konzumu, plodinama, intersparu, fakat svugdje.
nalazi se kod mineralnih voda.
imaš pakiranje od pola litre i litre.
zelena obična bočica, na njoj piše, jel donat.
cijena ovog manjeg pakiranja je oko 6-7 kuna, ovisno o dućanu.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 18:42   #244
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
donat kupiš u bilo kojem dućanu, billi, konzumu, plodinama, intersparu, fakat svugdje.
nalazi se kod mineralnih voda.
imaš pakiranje od pola litre i litre.
zelena obična bočica, na njoj piše, jel donat.
cijena ovog manjeg pakiranja je oko 6-7 kuna, ovisno o dućanu.
hvala...
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:47   #245
Zbog čega si tada radio kolonoskopiju? Ima li i dalje krvi? Ako i dalje krvariš, onda bi te trebalo hospitalizirati na gastroenterologiji, a svejedno moraš na gastroenterološku obradu.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:57   #246
Nemojte više otvarati topice ako već postoji tema. Sve to piše u pravilima foruma pa malo to pogledajte. Sad sam tri topica sa identičnim pitanjem strpao u jedan pa malo gledajte gdje je što, ne da mi se detaljno uređivati i glancati temu....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 21:33   #247
...

Quote:
mali17 kaže: Pogledaj post
pitanje;imao sam krv u stolici prije 5 mjeseci...bio kod doktora, radio kolonoskopiju..tada je bio zaključak..salmonela..rješeno za 10-tak dana uz terapiju čini mi se...sad sam bio u svatovima 2 dana zaredom i vidim na papiru(od zadnjeg puta uvjek gledam papir) svjetlocrvenu krv...a imao sam jučer i malo jaču stolicu i malo proljeva...nije sad neka obilna krv....pretpostavljam da se radi o tome...tj da je loša prehrana i puno pića u ovim svadbama uzrokovala malo tvrđu i žešću stolicu..dakle krvi nema puno...jel se ovo već nekome događalo...mislim ako sutra ne bude krvi valjuda je sve ok..ako bude kroz dan dva opet ću otići doktoru..al mislim da ne bi trebalo da bude sutra krvi u stolici...mišljenja?
Evo sa se nadostavim danas je 12.12.2010 godine i svašta se pilo,jelo (lik, crno vino, pa palaćike, kolači....) i opet imam žestoku stolicu i nakon nje vidim krv (svijetlo crvenu) na papiru...e kao što vidite bio sam u 5 mjesecu radi toga na kolonoskopiji (sve ok nema hemorida, polipa i nešta sl) i doktor mi rekao da imam jako osjetljivu sluznicu crijeva te da se moram pripaziti u ishrani...pošto to uvjek ne da događa se ovo...sad ja vas pitam dakle 5,8 i 12 mjesec dakle 3 puta krv u stolici u 7 mjeseci....trebam li se zabrinuti ili je ovo normalno s obzirom da sam bio na kolonoskopiji i doktor mi rekao da imam jako osjetljivu sluznicu (zaklj.je i po tome što se za 15 tak dana skroz oporavila) i svaki put krv je bila nakon što se pilo i jelo svašta...dakle ne iz čista mira....imali tko da mui se događalo isto????
mali17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 23:45   #248
Ugh, jedva sam našao gdje je nestao moj post. Zapravo ovo sam otkrio samo zbog replya na mail. Trebor, u vrijeme kada sam otvarao svoj topic, nije bilo nijednog sličnog, barem ne u prve tri stranice topica.

Quote:
Termination kaže: Pogledaj post
Zbog čega si tada radio kolonoskopiju? Ima li i dalje krvi? Ako i dalje krvariš, onda bi te trebalo hospitalizirati na gastroenterologiji, a svejedno moraš na gastroenterološku obradu.
Termination, išao sam zbog srednje jakog gastritisa, kojeg još uvijek imam, premda ne više toliko jakog. Gastritis je nastao kao posljedica neizlječenog helicobacter pyloria, i zbog ne znam kojeg razloga išao sam na kolonoskopiju isto. Tek nakon dvije godine (problema s želucem) pomoću gastroskopije kod privatnog otkrili su da imam srednje jaki gastritis, liječio sam sa novim lijekovima, išao na izdisajni test, i nadam se da je sve ok, premda je gastritis tu kao posljedica.
Krvi više srećom nemam, to je bilo nekoliko dana, a i upotrebljavam factu, premda samo dva dana je proslo otkako je prestalo krvarenje. Isto bih trebao spomenuti kako me već negdje mjesec dana tu i tamo propinje u donjem lijevom dijelu trbuha, ne bi rekao bol, više onako nelagoda i propinjanje.
Inače imam 26 godina, a idem svaki dan na wc tak da sa zatvorom nemam problema
Goran7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 00:30   #249
Quote:
Goran7 kaže: Pogledaj post
Trebor, u vrijeme kada sam otvarao svoj topic, nije bilo nijednog sličnog, barem ne u prve tri stranice topica.
To i jest glavni problem ovdje na Zdravlju. Ljudi ne traže uopće, teško im tražiti. Ne koriste se ni popisom tema, a kamoli tražilicom. Tražilica nije bezveze na forumu. Utipka se pojam i onda se listaju dobivene stranice. Još gore je što o ovome postoji sigurno barem još 20 istih tema, da ne govorim o sličnima.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 07:32   #250
Quote:
mali17 kaže: Pogledaj post
Evo sa se nadostavim danas je 12.12.2010 godine i svašta se pilo,jelo (lik, crno vino, pa palaćike, kolači....) i opet imam žestoku stolicu i nakon nje vidim krv (svijetlo crvenu) na papiru...e kao što vidite bio sam u 5 mjesecu radi toga na kolonoskopiji (sve ok nema hemorida, polipa i nešta sl) i doktor mi rekao da imam jako osjetljivu sluznicu crijeva te da se moram pripaziti u ishrani...pošto to uvjek ne da događa se ovo...sad ja vas pitam dakle 5,8 i 12 mjesec dakle 3 puta krv u stolici u 7 mjeseci....trebam li se zabrinuti ili je ovo normalno s obzirom da sam bio na kolonoskopiji i doktor mi rekao da imam jako osjetljivu sluznicu (zaklj.je i po tome što se za 15 tak dana skroz oporavila) i svaki put krv je bila nakon što se pilo i jelo svašta...dakle ne iz čista mira....imali tko da mui se događalo isto????
Obzirom na rezultat kolonoskopije, sumnjam da bi se trebao zabrinuti. Isprovociranost sluznice je sasvim moguća, pogotovo obzirom na "žešću hranu" kako sam navodiš. Ako ti se krvarenje ne javlja kada konzumiraš hranu umjerenije, obzirom na rezultat kolonoskopije, ja se ne bih brinula.

I svakako je preporučljivo povesti računa o svojoj prehrani ako ti postojeća stvara navedene poteškoće i onda pratiti stolicu. Ako se tada pojavi kravarenje, onda se konzultirati ponovno sa liječnikom, u suprotnom samo kontrolirati prehranu.
__________________
Za bor ne znaš da je zimzeleno drvo dok ne dođe listopad.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:37   #251
Pozdrav,
ja sam prošli tjedan od ponedjeljka do četvrtka imao krvarenje u stolici, krv svjetle boje, te sam primjetio da je stolica malo tanja i da ima vrlo male količine sluzi. Isto tako trebao bih napomenuti da me često propinje donji lijevi dio trbuha.
Rekao sam doktorici, doktorica me poslala internistu, rekao sam simptome internistu, osim propinjanja u trbuhu. Premda sam spomenuo da sam jednom prije imao vanjske hemeroide, doktor je rekao da je to najvjerovatnije to (iako me ništa nisu bolili). Stolica je tanka najvjerovatnije jer je bila kašasta.
Napravili su mi test krvi i urina, test krvi je bio čist i rekli su mi da se ne trebam brinuti. E sad, ljudi, dali se zaista ne trebam brinuti???
Bio sam jučer kod doktorice, pogledala mi je nalaz krvi iz bolnice i rekla sve okej... nije mi ni dala uputnicu za gastroenterologa.
Inače krvi više nema, počeo sam mazati factu masti, i sad je sve okej. Inače svaki dan idem na wc, juče sam prvi put preskočio dan nakon dugo vremena.

Dali se trebam zabrinuti? Nisam dobio nikakvu uputnicu za gastroenterologa niti ništa. Dali zaista test krvi toliko pokazuje?
Nažalost nemam puno para da odem kod privatnog gastroenterologa, no još uvijek imam propinjanje i tupu bol u donjem lijevom dijelu trbuha.
Imam uputnicu za ultrazvuk još od prije i razmišljam da napravim hemoccult test.
Doktorica mi uvjereno tvrdi da ako mi je nalaz krvi čist ok, da nema nikakvih velikih promjena, da se uopće ne moram zabrinjavati. Jeli to zaista tako? Dajte ljudi pomozite pliz
Goran7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 05:26   #252
Nitko nema da mi na ovo odgovori?
Goran7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:19   #253
Pitanje je što su uopće analizirali u krvi. Inače, po mom iskustvu, analiza krvi ustvari ne pokazuje gotovo ništa vezano za probleme koje opisuješ.
Ne želim te plašiti, ali imala sam slične simptome ( trajali su doduše puno duže ): povremeno svijetla krv u stolici, bol na lijevoj strani trbuha... i isto se ni specijalisti nisu obazirali na to. Na kraju je krvarenje postalo gotovo svakodnevno pa su reagirali. Kolonoskopijom odstranjeni polipi od kojih je jedan već lijepo narastao ( pretpostavlja se da je on bio uzrok krvarenja).
Moj savjet: sredi te hemoroide i traži da se stolica pregleda na okultno krvarenje!
I ne brini previše unaprijed, ali nemoj ni odustati od pretraga!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 13:38   #254
Hvala Zdenka
Ma evo sad sam bio razgovarao s doktoricom prek telefona da mi napiše ultrazvuk za abdomen i hemoccult test, doktorica jednostavno nije htjela, kaze da nema zurbe, da cak i ako me boli nije ništa strašno. Super su ti doktori opce prakse, nema sta.
Bio sam i zvao gastroenterologa, on je nesto rekao slicno kao ti, i kaze da bi najbolje da idem na retrosigmuidoskopiju. Nazalost nemam para za to, ali definitivno bih trebao ići na to što prije moguće.
Iskreno nemam pojma šta da napravim, mozda najbolje da odem na internu jos jednom i kazem da imam bolove u trbuhu

p.s. inače privatni gastroenterolog u suncu, čovjek mi zaista sve lijepo objasnio
Goran7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 09:44   #255
Zašto bi plaćao ako imaš zdravstveno osiguranje? Zato što liječnica opće prakse štedi na uputnicama?
Ako je tako evo moj savjet : malo uveličaj stvar! Reci da su bolovi stalno prisutni, a krv u stolici gotovo svakodnevna. To sam se ja spremala napraviti jer sam slutila da nešto ozbiljno ne štima, a oni me "ne zarezuju".
Nisam ipak morala lagati jer je takva situacija postala stvarnost pa sam i taj test na krv u stolici preskočila.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 01:42   #256
evo da i ja podjelim svoje iskustvo.. prije 2 mjeseca mi je kirurg otkrio fistulu perianalis i trebao bih uskoro ic na operaciju a u medjuvremenu mi se povremeno javlja krv poslije stolice koja je svjetlocrvena i izadje je u vecoj kolicini pa sam bio zabrinut.. sta bi to moglo biti i da li je krvarenje povezano sa fistulom inace imam 17 godina.. namjeravam posjetiti specijalistu ali pitam za vase misljenje.. unaprijed zahvaljujem na odgovorima
AK 47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 10:49   #257
Krv u stolici

Evo ponovo mi se dogodilo da vidim malo krvi nakon odlaska u wc

Prvi put mi se to dogodilo prije nekih 5-6 mjeseci, mislim da sam imao malo tvrđu stolicu, i ponovilo se još 1-2 puta i nakon tog sve je bilo uredu.

Mislio sam da sam ozljedio kožu na anusu, čini se osjetljivim područjem i evo sad ponovo

Btw. krv je svijetlo crvena.. šta da radim? Imam 19 god, i puno sjedim.. sad nezz
p.s. negdje je bila slična tema ali ne mogu da pronađem sad..
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa

Zadnje uređivanje black_dragon : 28.12.2010. at 10:55.
black_dragon is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.12.2010., 10:56   #258
Nabavi sredstvo protiv hemeroida.
A ak ti ne prođe za par dana odi doktoru jer može bit nešto i ozbiljnije. No , svjetlo crvena je dobar znak , da je tamnija imao bi razlog za brigu.
Ako osjećaš svrab najvjerovatnije su hemeroidi.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 11:02   #259
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Nabavi sredstvo protiv hemeroida.
A ak ti ne prođe za par dana odi doktoru jer može bit nešto i ozbiljnije. No , svjetlo crvena je dobar znak , da je tamnija imao bi razlog za brigu.
Ako osjećaš svrab najvjerovatnije su hemeroidi.
Prvo, hvala na odgovoru


Pa svrab osjetim s vremena na vrijeme.. i što se tiče tog predjela, kao da imam nešto nateklo dole, kao neka vena ili tako..
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
black_dragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 16:12   #260
Hemoroidi, nista strasno, samo vidi jesu li spoljasnji ili unutrasnji i podji do doktora
Bu2nin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.