Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2009., 13:59   #61
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jebo te dobro sam prošao. Dakle mogao me pitat da li ja trošim svog KOLEGU

Paaaa, vjerujem da je umisto suvozačice bio suvozač, da bi takvo pitanje bilo izostalo....nadam se, barem.

Quote:
terza kaže: Pogledaj post
Jesi siguran da te nije pitao imaš li punomoć za karati suvozačicu?
Hahahaha, dobra
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 14:12   #62
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Ti govoriš o punomoći kod javnog bilježnika. Ajmo reći da je to pravno OK, ali na području Hrvatske, a ova HAK se odnosi za inozemstvo.

I ova kod pravnika nema roka, ako nije definirano drugačije.
i ovu od bilježnika su priznavali vani
ionako imam sve žive papire,čak i međunarodu sam izvadio
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 14:20   #63
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
i ovu od bilježnika su priznavali vani
ionako imam sve žive papire,čak i međunarodu sam izvadio
Pa jesu, ali da su se zainatili vjerojatno im otisak prsta vlasnika ne bi bio dovoljan.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 14:31   #64
a čuj onda ti ni hakova punomoć niš ne znači
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 16:41   #65
zanima me da li netko zna da li se može prijeći preko graničnog prijelaza s Bosnom sa starom osobnom iskaznicom, odnosno ona vrijedi ali ima onaj stari izgled
sandrica_si is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 16:43   #66
ja samm išao u beč sa stranim tablicama, i niš me nitko nije pitao
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 16:03   #67
molim pomoc

molim vas za jednu pomoc rodica mi je vracena sa slovenske granice jer je bila 47 dana vise (u zemljama EU je dozvoljen boravak 3mj) dobila je zabranu ali nezna koliko???zvala je sve moguce institucije ali nitko da joj kaze koliko je zabrane dobila.Pa vas molim ako itko zna zakone o tim zabranama i koliko bi mogla dobit zbog tih 47dana ?? UNAPRJED HVALA
Anabella-22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 18:45   #68
Quote:
Anabella-22 kaže: Pogledaj post
molim vas za jednu pomoc rodica mi je vracena sa slovenske granice jer je bila 47 dana vise (u zemljama EU je dozvoljen boravak 3mj) dobila je zabranu ali nezna koliko???zvala je sve moguce institucije ali nitko da joj kaze koliko je zabrane dobila.Pa vas molim ako itko zna zakone o tim zabranama i koliko bi mogla dobit zbog tih 47dana ?? UNAPRJED HVALA
bitna je činjenica da je prekoračila boravak u zemlji EU, a koliku je zabranu dobila to može provjeriti samo kod nadležnog tijela koji joj je dao zabranu, pa pretpostavljam i neko rješenje o zabrani gdje bi pisalo koliko traje zabrana ulaska u zemlje EU
sophie5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 18:02   #69
poštovani mene zanima sljedeće - ja sam u sudskom procesu. jeli to znači da ne smijem ići preko granice? - nadalje me još zanima sljedeće - prošle godine je isto trajao taj proces, odnosno period u kojem sam čekao odgovor na svoju žalbu i bez problema sam išao u mađarsku. hvala
mariocactae is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 19:30   #70
Ovako imam jedno pitanje! Znam da se auti stranih tablice ne mogu vozit bez prisutnosti vlasnika ali mene zanima nešto drugo! U 8.mis ču najvjer vozit prijatelja na vjenčanju u slo i auto če bit iznajmljeni Citroen C6 i sad me interesira šta ja moram izvadit da mogu upravljat autom Slo tablica! Je li dosta Međunarodna vozačka dozvola ili se varam! Hvala na odgovorima!
__________________
Svi el. uređaji rade na bijeli dim! Kad bijeli dim izađe, uređaj više ne radi!
Bućman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 12:08   #71
Pozdrav forumasima,
imam jedno nesvakidasnje pitanje pa bih zamolio nekoga da mi razjasni neke stvari. dakle kupujem novo auto u zg zupaniji ali ne na svoje ime, auto je naruceno a ja ga trebam dovesti u dubrovnik na ragistraciju, za punomoc mi je jasno i to nije problem medjutim obzirom da je auto na probnim tablama da li je moguce preci granicu ( u Neumu naravno ). Drzavne sluzbe koje sam zadnjih dana obilazio obiluju neznanjem svojih sluzbenika pa dobivam kontradiktorne izjave da je to za nevjerovat tako da odustajem od njih, inace imam opciju trajekt ploce peljesac ali gubim nekoliko sati uzalud.
dr.dre is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 13:16   #72
Za Neum nitko ne pravi probleme.

Onom koji je u "postupku" - jesu li ti uzeli putovnicu? Nisu? Di je onda problem. Dok presuda nije pravomoćna ti si slobodan i neosuđivan čovjek.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 12:44   #73
Zakonom o Hrvatskom autoklubu (NN 2/94), člankom 6. stavka 1. točke 3. propisano je da HAK, između ostalih, ima ovlasti izdavati vozačima dozvolu za upravljanje tuđim motornim vozilom na teritoriju Republike Hrvatske i u inozemstvu te o tome voditi popis, temeljem čega se otklanja sumnja o nelegalnom raspolaganju vozilom.

Sukladno rečenom, ukoliko postoji sumnja o postojanju kaznenog djela ili prekršaja, granična policija može obaviti dodatne detaljne provjere o vozaču i vozilu. Takve odredbe regulirane su Zakonom o nadzoru državne granice (NN 173/03., 14/06., 8/07., 40/07. i 146/08.), kao i Pravilnikom o načinu obavljanja nadzora državne granice (NN 38/09. i 45/09.).

Neposjedovanje dozvole za upravljanje tuđim motornim vozilom tj. punomoć vlasnika, putnog naloga pravne osobe i slično, ne može biti razlogom zaprječivanja izlaska vozila iz Republike Hrvatske, ukoliko to susjedna država svojim propisima ne zahtjeva.
brks22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 15:49   #74
I onda se čudimo kak nam država propada - pogledajte tu nakupinu foteljaša u HAK-u, krajnji domet im je da se uguze u nekakav zakon i na temelju istog beru pare za apsolutno nepotrebne, suvišne, anakrone ... dokumente.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 16:09   #75
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
I onda se čudimo kak nam država propada - pogledajte tu nakupinu foteljaša u HAK-u, krajnji domet im je da se uguze u nekakav zakon i na temelju istog beru pare za apsolutno nepotrebne, suvišne, anakrone ... dokumente.
sto posto...
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 20:15   #76
Posudjujem za tjedan dana kombi od jedne firme, trebam ici u BiH. Jel mi treba neka punomoc ili nesto slicno kako ne bih imao problema na granici?
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 20:18   #77
bok. pitanje ako netko zna..

dakle, mi smo tamb. sastav. i trebali bi ici iz slavonije za dubrovnik,ali preko Bosne.. Dali nam treba nesto posebno? onaj ata carnet ili kako se vec zove?
varač is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:55   #78
Za Crnu Goru nije potreban zeleni karton, zar ne?
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 11:05   #79
Potreban je.

Bar su mene tražili prije neki mjesec. A rentacar ti neda isti ako posebno ne doplatiš vožnju u više država (Oryx - DU aerodrom).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 11:13   #80
Hvala CDRW.
Ma stvar je u tome da ja imam zeleni karton ali jos uvijek glasi na ime proslog vlasnika, jos nije istekla polica koju sam dobio sa autom, pa razmisljam trebam li zeleni karton sa mojim imenom ili ne.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.