Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2004., 22:47   #21
koliko vidim ekipa brani uživanje droge, marihuane konkretno.
nije li ona ilegalni stimulans? kakva kazna, u zatvor treba. smatram vrlo opravdanim da se kontrolira drogirani dio naše javnosti.
__________________
no comment
fakin is offline  
Old 03.08.2004., 23:10   #22
Živio Orwell!

:klap: :klap: :klap:

i njegova 1983.



ja znam tri policajca koji uživaju ilegalnu marihuanu

a znam i slučaj gdje je mama sinu doma donosila "zalihe".

ne brani se tu ništa osim prava čovjeka na slobodu. i ukazuje se na rupe u zakonu; barem s moje strane.

jer opet su neki jednakiji od drugih - pa čak i pred zakonom.

jer, ako je test namijenjen da se kazne vozači koji prometuju pod utjecajem opojnih sredstava, a ima takvu nepreciznu "rupicu" kao što je neosjetljivost i nebaždarenost na konkretni postotak(za razliku od testa na alkohol), onda ja pitam tko tu koga...jel.

i fakin, daj prosim te, poštedime moraliziranja..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Old 04.08.2004., 10:27   #23
Re: Živio Orwell!

Quote:
Dragonfly kaže:
ja znam tri policajca koji uživaju ilegalnu marihuanu


I, zašto ih ne prijaviš nadležnima?

Quote:
jer, ako je test namijenjen da se kazne vozači koji prometuju pod utjecajem opojnih sredstava, a ima takvu nepreciznu "rupicu" kao što je neosjetljivost i nebaždarenost na konkretni postotak(za razliku od testa na alkohol), onda ja pitam tko tu koga...jel.
A, ne, nego bi trebalo da se napušeni vozači smješkaju policajcu i onda nastave voziti, kao i do sada. Klasičan splitski štos je bio da se skupe trojica-četvorica, odu na neki jebodrom i tamo se napuše uz zatvorene prozore (da oni koji trenutno ne dime hvataju ostatke iz zraka), i onda idu dalje vozit. I sada bi trebalo takve ne testirati?

MUP će te testove raditi ciljano. A ako se nekome rezultat ne dopada - uvijek može tražiti test krvi/mokraće.

A marihuana je ionako ilegalna, prema tome nikakva ljudska prava se ne krše testiranjem.
Vojky is offline  
Old 04.08.2004., 10:32   #24
...i baš sam pročitao da se iz sline za dan-dva izluči to što reagira na samom testu i ukazuje na maricu, kaže teta s Instituta za medicinska istraživanja...

eto, pade onaj moj ulet "...pušio sam prije 4 dana...." ali i dalje mislim da će biti problema oko tih testova jer s istog Instituta tvrde da utjecaj marice traje oko 3 sata...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 04.08.2004., 13:10   #25
Re: Počelo je..

Quote:
Dragonfly kaže:
Šta mislite, hoće li to smanjiti katastrofalan broj prometnih nesreća na našim cestama?
Naravno da neće.
Je li extremno povećanje plaća sucima od 100 % do 200 %, prije 5 godina, uz obrazloženje da će im to povećati motivaciju za rad i smanjiti podložnost na vanjske utjecaje, smanjilo broj nerješenih predmeta po sudovima?
crna ptica is offline  
Old 04.08.2004., 13:54   #26
Quote:
Vojky kaže:
I, zašto ih ne prijaviš nadležnima?
Aaaaa...zasto bi ? 1 razlog nabroji Ma, pola (1/2) razloga nabroji !

Quote:
A marihuana je ionako ilegalna, prema tome nikakva ljudska prava se ne krše testiranjem.
Ratovi su legalni pa jopet krse ljudska prava. Kako to ?


PS. Jeli od vas tko kad pusio travu, ali bas pusio ?

Ja sam, priznajem, odvozio SVE satove u afto skoli plus polozio pismeni test plus test voznje - napusen "ko stoka". Jos sam komesara/kontrolora i instruktora nasmijao do suza.

Kako to ?


***


Rijec dvije o nama...


Journal of Cognitive Liberties - Hakim Bey - Against Legalization
Lame Deer is offline  
Old 04.08.2004., 14:03   #27
Re: Re: Živio Orwell!

Quote:
Vojky kaže:
I, zašto ih ne prijaviš nadležnima?


zato što su nadležni još i gori, bar 'kod mene'....sad but true

Što se same teme i zakona tiče, jasno je da je zakon izglasan samo zato da bi napunio državni proračun. Kojem političaru je još stalo do dobrobiti građana?


Quote:
Vojky:
MUP će te testove raditi ciljano. A ako se nekome rezultat ne dopada - uvijek može tražiti test krvi/mokraće.
I taj test košta. I što ako velika većina ljudi bude tražila taj test? Hoće li to onda biti isplativo? O gubljenju vremena i živaca da i ne govorimo......
 
Old 04.08.2004., 14:06   #28
Re: Re: Živio Orwell!

Quote:
Vojky kaže:
I, zašto ih ne prijaviš nadležnima?


A zašto bih?

Marihuana je ilegalna - pa kad se tako držiš pojmova kao pijan plota, onda te ja pitam šta sam i Račana trebala upucat kad je priznao da je duvao?!

A kakvo pravo slobode čovjeka ja tu branim?
Pravo slobode na slobodu od gluposti i zatupljivanja.
Pravo na slobodu od takvih koji se kao ti drže ko pijani plota zakona i koji tako moraliziraju o splitskim dečkima koji duvaju na jebodromu u zatvorenom autu.
Pravo na slobodu od plasiranja gluposti da bi se zamazale oči javnosti. Kao, sve je lijepo i krasno i sad će ruže procvijetati čim se broj patrola poveća i izguraju svi van da ližu štapiće.

A sad ja tebe pitam: šta te briga za njih? Čine li oni tebi nešto? Ugrožavaju li oni tvoj životni prostor?
I btw. pogledaj statistike i uzroke prometnih nesreća.
Kad sve već treba biti tako lege artis.
Gdje je tu droga?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Old 04.08.2004., 14:12   #29
Kad Milan Bandic izgubi vozacku - onda mi dodji solit pamet, Vojky. Glava ti nije tematska, rekoh.

Je li zna ko sta je s onim policajcom koji je uhapsio Bandica pa izgubio posal ?
Lame Deer is offline  
Old 04.08.2004., 14:16   #30
drugim riječima..

s jedne strane se krenulo kod nas da se pušenje trave konačno prebaci sa krivičnog na prekršajni kolosijek.

jer, spoznalo se da to i nije tako crni kakvim ga se smatralo.

s druge se sada testira na droge testom koji uopće nije selektivan. ili se varam?
ako netko zna da li je selektivan ili nije, molim link. isto pitanje je bilo postavljeno na znanosti, ali nitko nije znao odgovoriti niti na kojem principu radi.

time se izjednačavaju heroin i marihuana. što je glupo, jer teško da će netko nafiksan sjest za volan. takvi ni ne znaju gdi su

pa ako se već provodi zakon, onda neka se provodi na način kako spada, a ne da se prodaju muda pod bubrege i mažu oči naciji.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Old 04.08.2004., 16:33   #31
Quote:
Lame Deer kaže:
Kad Milan Bandic izgubi vozacku - onda mi dodji solit pamet, Vojky. Glava ti nije tematska, rekoh.

Je li zna ko sta je s onim policajcom koji je uhapsio Bandica pa izgubio posal ?
Vraćen je na posao. Odluka nije bila zakonita. A i zaista nije smio dati službenu bilješku novinarima.
Vojky is offline  
Old 04.08.2004., 16:39   #32
Re: Re: Re: Živio Orwell!

Quote:
Dragonfly kaže:

A sad ja tebe pitam: šta te briga za njih? Čine li oni tebi nešto? Ugrožavaju li oni tvoj životni prostor?
I btw. pogledaj statistike i uzroke prometnih nesreća.
Kad sve već treba biti tako lege artis.
Gdje je tu droga?
Da, ovi koji voze pod utjecajem droga ugrožavaju život svih drugih sudionika u prometu - kako onih u automobilima tako i pješaka. I takvu praksu treba prekinuti.

I zato sam - za kontrolu vozača što se tiče korištenja droga. Takvima jednostavno nije mjesto na javnoj cesti. Onaj tko se ide negdje napušit i nakon toga dođe na javnu cestu - treba biti primjereno kažnjen. Odnosno, dobro kažnjen, jer očigledno ima para.

A naravno da policija treba kontrolirati prvenstveno one koji im se vizualno učine sumnjivim - takav test se sigurno neće rutinski obavljati.

S tim da se slažem kako bi za posjedovnje marihuane u malim količinama bila sasvim primjerena prekršajna kazna. Po ovome sad ispada da je društveno opasnije dimit nego nosit kratko oružje bez dozvole.
Vojky is offline  
Old 04.08.2004., 23:48   #33
marihuana je prva stepenica u uživanju droga i treba ju tretirati isto kao i teške droge. mnogi koji su umrli od predoziranja u kojekakvim rupama, zahodima i sl. takodje su krenuli sa za neke ods vas beznačajnom maricom.
zabraniti i kažnjavati.
__________________
no comment
fakin is offline  
Old 05.08.2004., 14:50   #34
Quote:
fakin kaže:
marihuana je prva stepenica u uživanju droga i treba ju tretirati isto kao i teške droge. mnogi koji su umrli od predoziranja u kojekakvim rupama, zahodima i sl. takodje su krenuli sa za neke ods vas beznačajnom maricom.
zabraniti i kažnjavati.

no comment
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Old 05.08.2004., 21:57   #35
Sva sreca da test previse kosta, a procedura je beznadezno zajebana, pa se
miliciji nece dat previse gnjavit oko toga.....ko u ona vremena kada se za alkohol puhao balon

+=
chagljev hihot is offline  
Old 05.08.2004., 22:57   #36
Quote:
fakin kaže:
marihuana je prva stepenica u uživanju droga i treba ju tretirati isto kao i teške droge. mnogi koji su umrli od predoziranja u kojekakvim rupama, zahodima i sl. takodje su krenuli sa za neke ods vas beznačajnom maricom.
zabraniti i kažnjavati.
Fakat no comment.

Slazem se u svemu s Dragonfly.

Nazalost, ocito smo takva tupa nacija pa nam je i vlast takva kakvu izabere vecina. Demokracija je zaista precijenjena stvar.

Inace, brzina reakcije je poprilicno individualna stvar i netko sa 0.5 moze imati vecu brzinu reakcije od osobe sa 0.0 koja je pomalo "usporena", a po zakonu ne predstavlja opasnost u prometu.

Nije problem ni u 0.5, ni u fruli popusenoj pred dva dana, a svatko tko tvrdi da je gadno je popusio demagogiju prepametnih politicara, sve odredom "medicinskih i prometnih strucnjaka", koji su donijeli zakon.
lahor is offline  
Old 06.08.2004., 00:47   #37
nema drogiranja, nema alkohola za volanom ... fakat veliki problemi
to jedino još normalne ljude ne smeta.
kako volim ovaj zakon
vidim i veliku dozu nervoze kod pojedinaca, lako se isprovociraju.
pa da... tu su i praxiteni,normabeli, apaurini i sl. hm.. i to se ne smije konzumirati za volanom
__________________
no comment
fakin is offline  
Old 06.08.2004., 11:39   #38
Quote:
fakin kaže:
[B]nema drogiranja, nema alkohola za volanom ... fakat veliki problemi
S te strane mi uopće nije jasno čemu tolika frka, posebno oko duvanja prije vožnje... Evo, na Automobilima je jedan user pričao kako je bio svjedok kada je policija u Kaštelima zaustavila auto gdje je vozač bio garant napušen - i kako nije bilo testa (alkohol je pokazivao 0,0), pustili ga...

I sada bi takvi trebali i dalje voziti!?!
Vojky is offline  
Old 06.08.2004., 12:44   #39
ma naravno da ne trebaju napušenci voziti, pitanje je samo koliko je test pouzdan i da li će se, odnosno KADA će se prvi put dogoditi da najebe nevin?

a svi znamo da je bolje da se 100 krivih pusti nego da jedan nevin najebe. kaj ne?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 06.08.2004., 16:13   #40
Ja i moji tatari nastavljamo dimit i bole nas tabani za murjom i zakonima
Lame Deer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.