Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2012., 20:58   #21
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
U međuvremenu sam bila editirala svoj post.

Dakle, obzirom da postoji sumnja na prisustvo kortikosteroida koji bi bio službeni način podnošenja te sumnje Ministarstvu zdravlja, Agenciji za lijekove ili kome već?

Kao što je bilo sa Epimenom.
Mislim da sve kreće od sanitarne inspekcije, koja nasumično uzme uzorke

http://www.propisi.hr/print.php?id=3391
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 21:01   #22
OK, ali znaš na koji način se podnosi prijava u slučaju takve sumnje i tko ju podnosi?
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 21:02   #23
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
molim vas, možete li navesti sastojke, prema deklaraciji?

...
Ovoga trena ne ,jer ih ne znam sve napamet (mentol, tetraborat,salicilna kiselina..između ostaloga).Ako je potrebno napisat ću sutra zastupljenost svih komponenti.
Ili nek se potrudi netko od gore navedenih korisnika , pa prepiše sa upute koja je priložena u kutiji.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 21:08   #24
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
OK, ali znaš na koji način se podnosi prijava u slučaju takve sumnje i tko ju podnosi?
Ne znam.

Podnijeti je može svatko tko na osnovu nečega ima opravdanu sumnju.
Znači nuspojavu, fizičku neispravnost proizvoda, nedovoljna deklaracija i sl.
Ja ne mogu tvrditi da unutra ima kortikosterioda, a nemam novaca da platim analizu.

Jednostavno je ne prodajem, pogotovo za djecu.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 23:24   #25
Sastav: 100g kreme sadrži
Ekstrakt hajdučke trave 3,75
Ekstrakt gaveza 2,5
Cink oksid 2,5
Salicilna kiselina 1,9
mentol 1,0
Tinktura žalfije 0,15
Bijeli pčelinji vosak 12
Tekući parafin 56
Boraks 0,4
Voda 19,8


nama nije ništa drugo pomoglo nego euten. dječak je imao atopični dermatitis.
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 23:34   #26
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Sastav: 100g kreme sadrži
Ekstrakt hajdučke trave 3,75
Ekstrakt gaveza 2,5
Cink oksid 2,5
Salicilna kiselina 1,9
mentol 1,0
Tinktura žalfije 0,15
Bijeli pčelinji vosak 12
Tekući parafin 56
Boraks 0,4
Voda 19,8


nama nije ništa drugo pomoglo nego euten. dječak je imao atopični dermatitis.
Hvala za upis sastava, iz kojega je vidljivo koliko je neopravdana cijena ovog proizvoda.
Ja ti vjerujem da je krema djelovala, jer i u obitelji imamo iskustvo s njom.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 23:44   #27
Slažem se definitivno da je cijena neopravdana,ali stvarno mogu reći da je krema djelotvorna.
I nakon mazanja AD se nikada nije vratio u onoj mjeri. Ponekad se pojavi,ali je to sve jako blago.
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 01:04   #28
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Sastav: 100g kreme sadrži
Ekstrakt hajdučke trave 3,75
Ekstrakt gaveza 2,5
Cink oksid 2,5
Salicilna kiselina 1,9
mentol 1,0
Tinktura žalfije 0,15
Bijeli pčelinji vosak 12
Tekući parafin 56
Boraks 0,4
Voda 19,8
hvala na trudu. btw - nijedan od tih sastojaka nije ni rijedak ni skup, nema razloga zašto bilo koji travar ili fitoterapeut ne bi mogao smiješati takvu kremu.

hajdučka trava ili stolisnik (Achillea Millefolium L.), gavez (Symphytum Officinale L.) i žalfija ili kadulja (Salvia Officinalis L.) jesu ljekoviti, ali nisu čudotvorni. tako izrazito moćno djelovanje ove kombinacije... :ne vjeruje:

i da, znam za efekt sinergije, ali ovdje mi se čini da se više radi o marketinškoj strategiji visoke cijene koja ostavlja dojam dragocjenosti i efikasnosti proizvoda, usput na vrlo ružan način koristeći činjenicu da je AD toliko neugodan da će oni koji boluju od njega, ili još gore - oni čije dijete boluje od toga - isprobati bilo što po bilo kojoj cijeni, samo ako bi MOŽDA moglo pomoći.


...

Zadnje uređivanje tanveer : 02.10.2012. at 01:19.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 10:35   #29
Euten krema proizvedena u 02/2012 povlači se do daljnjega iz prodaje,dok ne dođu rezultati sanitarne inspekcije.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 18:11   #30
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Euten krema proizvedena u 02/2012 povlači se do daljnjega iz prodaje,dok ne dođu rezultati sanitarne inspekcije.
ima li išta dodatnih informacija? ovo je dovoljno važno da bi trebalo biti objavljeno i na temi atopijski dermatitis, na Dječjem zdravlju

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 18:10   #31
Dodatnih info nema.
Onima koji imaju doma nepotrošenu, savjetujemo da pričekaju odluku sanitarnog nadzora.
Ili mogu uputiti pitanje na stranicama uvoznika bioeliksireuropa.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 19:15   #32
Zasto samo 2/12, zasto ne sve?

Svaka cast tko god je podnio prijavu, i ja sam razmisljala o tome , ali nikako..
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 12:51   #33
Čizus! Mi imamo Euten 02./2012.! Gdje se mogu dobiti dodatne informacije i rezultati analize..? Molim vas, tko će imati bilo kakvu informaciju neka ju svakao javi!
Btw. ovo za kortiće odavno spomenuh na jednoj temi al nije bilo istomišljenika.. Nekako mi za jednu kremu na prirodnoj bazi baš nevjerojatno da bude tako djelotvorna i to u par sati od mazanja.. nažalost, koristili smo ju nazad neko vrijeme od kad uvodimo dohranu..
__________________
ALBUMI
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 15:04   #34
Quote:
alexandra_zg kaže: Pogledaj post
Čizus! Mi imamo Euten 02./2012.! Gdje se mogu dobiti dodatne informacije i rezultati analize..? Molim vas, tko će imati bilo kakvu informaciju neka ju svakao javi!
Btw. ovo za kortiće odavno spomenuh na jednoj temi al nije bilo istomišljenika.. Nekako mi za jednu kremu na prirodnoj bazi baš nevjerojatno da bude tako djelotvorna i to u par sati od mazanja.. nažalost, koristili smo ju nazad neko vrijeme od kad uvodimo dohranu..

Rezultati analize još nisu poznati .
U prometu su bile 02/2012 i 04/2012.

02/2012 je uzeta na analizu, a promet je trenutno obustavljen za sve serije .

Info iz prve ruke treba tražiti kod uvoznika, krema je uvoz iz Srbije.

http://www.bioeliksireuropa.hr/
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:03   #35
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Rezultati analize još nisu poznati .
U prometu su bile 02/2012 i 04/2012.

02/2012 je uzeta na analizu, a promet je trenutno obustavljen za sve serije .

Info iz prve ruke treba tražiti kod uvoznika, krema je uvoz iz Srbije.

http://www.bioeliksireuropa.hr/
Zvala sam ih odmah nakon što sam pročitala ovdje ovaj info.. Ništa pametno lik nije rekao samo da čekaju rezultate i da ćemo biti obavješteni.. Začudilo me to da na njihovoj stranici nema nikakve obavjesti o tome.. Ugl, razlog je sumnja na kortikosteroid u kremi... Poslala sam čak i upit udruzi Potrošač.. Vidjet ćemo što dalje..
__________________
ALBUMI
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 19:32   #36
Čini se da u kremi ipak IMA kortikosteroida: link!
Quote:
Sanitarna inspekcija Ministarstva zdravlja naredila je danas tvrtki Bioeliksir Europa povlačenje s tržišta krame za njegu lica i kože Euten (serijske oznake AA 1005), jer je zdravstveno neispravna budući da sadrži 0.09 mg/g betametazon dipropionata te 32,4 mg/g salicilne kiseline.
Prestrašno!
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 19:37   #37
Muka mi je kad se sjetim kako su je pedijatri preporučivali bebicama od 2 mj.
Dođe mi roditelj i uvjerava me da je dr rekla da je to super krema, a njima je dosta kortikosteroida, i hoće nešto prirodno.
da ne velim da su djecu time mazali redovito, svaki mjesec po nekoliko dana, ili tjedan.

Uh.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 19:48   #38
Pitao bih na ovoj temi (pa lako premjestimo u odgovarajuću temu) jeste li čuli za tzv. Posušku kremu?

Radi se o kremi na bazi propolisa, a mnogi roditelji tvrde kako krema ima izvanredni učinak kod atopijskog dermatitisa. Svojevremeno su se javljale sumnje da krema sadrži kortikosteroide. Jednom me jedan roditelj pitao, s obzirom da kremu priprema magistra u ljekarni u Posušju, postoji li mogućnost da se u kremi nalaze kortikosteroidi. Odgovorio sam kako ne znam točan sastav kreme ali ne bi smjeli jer je to zabranjeno.

Sada mi se pojavljuju neke sumnje...
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 19:52   #39
Istu sumnju pobudili su i u meni ti napisi o posuškoj kremi.
Vidimo da je želja za profitom jača od brige za pacijenta, nažalost.


Naravno da na stranici eutena nema nikakvih informacija o zabrani od ministarsva.
Gade mi se.

Kao i proizvođač i nositelj odobrenja za Epimen.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 19:57   #40
Jedino nisam baš shvatio, a možda Vi imate više informacija, jesu li sve Euten kreme povučene s tržišta, tj. iz ljekarni, ili samo one s navedenom serijskom oznakom?

Može li se, npr. sutra, u nekoj ljekarni kupiti Euten krema?
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.