Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2014., 17:36   #21
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Neodoljiv Nijemac sa 40+ u zivotu je imao 10 zena? Ili si bajku izmislila ili si jako naivna. Ja sam sa 20 uknjizio desetak svabica,a nikad nisam zivio u Njemackoj.
Tako mi je rekao,nemam neki "mjerometar" da izmjerim te stvari.Kao navodno je zadnje 2 god.sam.. (samo prenosim sta je rekao).I meni je bilo cudno,ali ajd..
haftbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 17:37   #22
Ti si se zaljubila, on nije, možeš uživat u tome jedno vrijeme, izigravat žrtvu i kasnije se gristi, ili možeš ostat u HR, sad se gristi jedno vrijeme i onda ga zaboravit.
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 17:39   #23
Quote:
haftbar kaže: Pogledaj post
Tako mi je rekao,nemam neki "mjerometar" da izmjerim te stvari.Kao navodno je zadnje 2 god.sam.. (samo prenosim sta je rekao).I meni je bilo cudno,ali ajd..
Pa dobro, možeš valjda nekako procijeniti po čovjeku kad ga vidiš koliko je Švabica kresnuo u životu?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 17:42   #24
Quote:
haftbar kaže: Pogledaj post
Hvala ti na savjetu,ali ja ne vidim od kakve bi on meni pomoci trebao biti.Ne treba mi ni prevodilac,ni agent za posao,ni agent za trazenje stana,hocu reci sve sam to sama pozvrsavala (ili zavrsavam),e sada jedino da zatomim osjecaje kao zena pa da idemo zajedno vikendom partijati i popiti koje pivo ili da prekracujemo vrijeme kada on bude imao vremena da dosoferira 2h voznje pa da idemo u shoping ili na pecanje.Izvini,karikiram...
Sve u svemu mislim da ti ima dosta toga za pokazati, vodit te nekamo, neobavezno se druzit. Meni djelujes ko da si se zaljubila u njega samo sto te sad zbunjuje to sto se ne poklapa sa tvojim ocekivanjima. Iskustva u zavodjenju ocito ima, ocito nije tip osobe za vezanje samo sa jednom,god mu idu u prilog. Zivi punim plucima i takav je i u 40-tim,njemu ocito nije cilj u zivotu ozenit se.
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 17:59   #25
Quote:
space_xd kaže: Pogledaj post
Sve u svemu mislim da ti ima dosta toga za pokazati, vodit te nekamo, neobavezno se druzit. Meni djelujes ko da si se zaljubila u njega samo sto te sad zbunjuje to sto se ne poklapa sa tvojim ocekivanjima. Iskustva u zavodjenju ocito ima, ocito nije tip osobe za vezanje samo sa jednom,god mu idu u prilog. Zivi punim plucima i takav je i u 40-tim,njemu ocito nije cilj u zivotu ozenit se.
Nesto slicno mi je rekla i bliska rodjaknínja cim je vidjela njegovu sliku,prenosim njene rijeci :

"Djeluje markantno,prefinjeno ali nije papucar i prilicno je jaka licnost .Mislim i da je stalozena komunikativna i vedra osoba spremna da pomogne.Sve u svemu cvrsto stoji na zemlji.Normalan i bez nekih vecih frustracija.Mislim da je dosta zanimljiv i korektan.Mislim i da je prilicno iskren.U svakom slucaju pozitivac "

ja je pitam sledece:
"Sta mislis kakav je u odnosu sa zenama?Da li ti se cini kao zenskaros i neko je spreman da povrijedi? "

Ona odgovara :
"Mislim da voli zene i uziva u njima ali da nije kvaran....iskren je.S njim si nacisto.Sto ti i kaze to je otprilike to.Rijetkost u svakom slucaju.E OK.Ne ispustaj ti tog macana. ".

Znaci,zena je na prvo vidjenje slike dala analizu.Dodala je ,kada sam pitala sta bi tu moglo da se krije "Krije se civilizovan i ocito PAMETAN covjek .Sta si zapela za brak i vezu,pametni ne idu u ta sranja (to je bio njen odgovor na moje pitanje,sta ona misli zasto se jos nije ozenio jer jelte ima toliko godina).Inace je on djevica u horoskopu,ja sam ovan,a mi ovnice smo prilicno strastvene i tvrdoglave.Kada zavremo za nesto,kao sasave.
Da vam sada ne pisem sta mi je rekla druga prijateljica rekla koja malo bolje poznaje taj mentalitet.

Zadnje uređivanje haftbar : 07.04.2014. at 18:12.
haftbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 18:04   #26
Quote:
haftbar kaže: Pogledaj post
Tako mi je rekao,nemam neki "mjerometar" da izmjerim te stvari.Kao navodno je zadnje 2 god.sam.. (samo prenosim sta je rekao).I meni je bilo cudno,ali ajd..
Ako je samo s jednom godinu dana zivio,to znaci da je slobodan i u akciji bar 20,25 godina. Ako je tako neodoljiv sa 40 plus,mozes li uopce zamisliti kakav je bio sa 20 ili 25? Istina je da Nijemci nisu neki napadaci,ali tamo su zene agresivne i lake na obaracu. Ako racunas da godisnje spava prosjecno sa bar 5 do 10 zena,to ti je vec cifra u stotinama.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 18:08   #27
A cega se ti najvise bojis? Da te ne povrijedi zgodan? Ako te nece on onda ces se ti. Opusti se i uzivaj u drustvu zgodnog tipa do kad ide,al ne ocekuj previse, pogotovo ne sad kad su sve samo cinjenice,mislis da si on razbija glavu sad ko ti? Ako ces odluciti da se selis u njemacku ucini to prvenstveno radi sebe.
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 18:11   #28
Quote:
haftbar kaže: Pogledaj post
Nesto slicno mi je rekla je rekla i bliska rodjaknínja cim je vidjela njegovu sliku,prenosim njene rijeci :

"Djeluje markantno,prefinjeno ali nije papucar i prilicno je jaka licnost .Mislim i da je stalozena komunikativna i vedra osoba spremna da pomogne.Sve u svemu cvrsto stoji na zemlji.Normalan i bez nekih vecih frustracija.Mislim da je dosta zanimljiv i korektan.Mislim i da je prilicno iskren.U svakom slucaju pozitivac "

ja je pitam sledece:
"Sta mislis kakav je u odnosu sa zenama?Da li ti se cini kao zenskaros i neko je spreman da povrijedi? "

Ona odgovara :
"Mislim da voli zene i uziva u njima ali da nije kvaran....iskren je.S njim si nacisto.Sto ti i kaze to je otprilike to.Rijetkost u svakom slucaju.E OK.Ne ispustaj ti tog macana. ".

Znaci,zena je na prvo vidjenje slike dala analizu.
Da vam sada ne pisem sta mi je druga prijateljica rekla...
Mislim da si zbunjena, tim što si se zaljubila. Šta stvarno želiš od njega? Prijatelja, momka ili samo avanturu. Mislim da si malo poletjela pred rudu sa razmišljanjima o zajedničkom životu? Kad ćeš ga sljedeći put vidjeti, jer trebala bi ga još koji put vidjeti "in live" da bi vidjela neke njegove nove reakcije prilikom novog susreta. Najbolje bi bilo da budete prijatelji.
__________________
I'd love to have the whole place swimming in roses.
OnlyIKnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 18:31   #29
Quote:
haftbar kaže: Pogledaj post
Nesto slicno mi je rekla i bliska rodjaknínja cim je vidjela njegovu sliku,
...
Case closed, sve znaš onda, čemu uopće tema kad je bliska rođakinja pogledala sliku?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 18:59   #30
Tacno je da sam zbunjena.Osjecam se cak i glupo i sada mi je pomalo neprijatno ,jer sam previse pokazala na tom prvom susretu.Mozda ste i same nekada bile takve kada vam se neko bas dopadne,narocito sto je on mene uzivo prilicno pozitivno iznenadio.Nisam ocekivala takvu pojavu i sarm,jer je preko skypa pokazivao samo glavu.

To je bilo jace od mene,sva sreca da se nisam prosula po podu u sred restorana od treme,mada kada god je bilo suvise neprijatno ja sam se vadila na neznanje njemackog (sto mi je bio odbrambeni mehanizam).I dok je on u tim momentima se satirao objasnjavajuci jer je mislio da ne razumijem jezik,meni je mozak groznicavo radio.Ako je imalo iskusan muskarac,mislim da je provalio kako se osjecam.Meni je sada naravno jako krivo sto nisam uspjela da odglumim hladnocu i bezizrazajnu facu,jer bih se ponosnije sada osjecala.Sada se osjecam kao neka budala...sigurno je pomislio da sam neka napaljenica. (Ko zna sta te Svabe misle o nasim zenama,on je tako bio odmjeren,da je bio neki nas zgrabio bi me odmah na sred restorana,imam dojam).

Bilo je prilicno komicno,covjek sjedi mirno i prica,jede,pijucka,a ja kao ludjakinja,te ruka u kosi,te popravljam nepostojece nabore na sakou,te se cerakam,komicno...On me gleda,ne trepce i ne pokazuje facijalnu ekspresiju.Sav smiren.Ko zna sta je pomislio,da sam sasava.Ionako je rekao da nije nikada imao odnos/ljubav sa strankinjama.Cula sam da oni nas dozivljavaju kao jako napadne zene.
Kako sada da iskuliram i glumim prijateljstvo,pa provalio me ako je imalo iskusan sa zenama ,mada sigurno je tako vaspitan pa nece da mi kaze.

A sto se tice kada cemo se ponovo vidjeti,to zavisi od nas...odnosno od mene,kada opet budem bila u "blizini",a to je sigurno ne tako daleko ( e ,sada da li da mu se javljam za jos jedan "live" susret,jos razmisljam).
Preko Fb smo nastavili normalno komunicirati kao i prije,samo sto bih ja voljela od susreta uzivo cesce,a on "po starom",posao,prijatelji,drustvo...kada stigne,sav je neobavezan.Mada je on u fazonu kao "u svako vreme si dobrodosla kod mene" ,ko bi ga znao...ja niti sam tehnicki u mogucnosti da idem kod njega,niti vidim svrhu toga,nisam bas toliki mazohista...kada opet budem u "mom gradicu" zbog posla (nadam se ovaj put za trajno) ,ako hoce neka dopertla opet kolima tu,ako ne...

Bila sam kao sludjena kada sam se vratila ,bar prvih 7 dana,stalno provjeravanje fb,telefona,poslije me popustilo...znaci,koliko god taj osjecaj bio lijep i uzbudjujuci,ometa me u svakodnevnom funkcionisanju i da li je on uopste toga vrijedan,pitam se...

Zadnje uređivanje haftbar : 07.04.2014. at 19:16.
haftbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:05   #31
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Case closed, sve znaš onda, čemu uopće tema kad je bliska rođakinja pogledala sliku?
-Stipe
Stipe,ne budi na kraj srca,volim iz svih kutova da razmotrim situaciju.Ko garantira da je moja rodjakinja dobro procijenila "slucaj"?
haftbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:15   #32
Quote:
haftbar kaže: Pogledaj post
Uopce ne znam sta mogu ocekivati od njega u buducnosti kao od muskarca.Imaju li oni nekih svojih specificnosti kao nacija ili je to "sve isto"?
Ijao pitanja
Pa jesu...pomalo su specificni. Umjesto tuseva...plinske komore imaju. A i vrlo su teritorijalno posezljivi. Nabrijani na pedere...cigane...patuljaste...mah...da ne pricam ti. E, al ima jedna super stvar -exxxperimentirat vole...narocito na ljudima khh.
~sry, jos vjerovat ne mogu glupoci tvog pitanja~

Quote:
haftbar kaže: Pogledaj post
I ja sam cula da se stranci vrlo brzo odlucuju na zajednicki zivot sa partnericom i da nema vodanja do u beskonacnost,ali kao sto rekoh on kao da nije u tom fazonu.
Da...tako iMeni su rekli. Ako ne isprosi pi* od oca i burazera ti, oma nakon prvog susreta u "njegovom malom gradicu, dva nadomak odTvog -vlakom sahata"....nemas se cemu nadat Asikuj zeno...s nekim ko "nase" drzavljanstvo ima

via tapatalk
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:15   #33
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Hm kao prvo moraš biti svjesna kulturološke razlike a ona je na relaciji njemačka -RH ogromna.
meni se čini da ona nije iz Hrvatske...."uopšte" , "tačno" , "fazon" , "hemija" , "orijentisana"

bosna ? srbija?
ali opet, sve je to slično...

ali ne znam šta ona hoće od nas ovdje...u svakom slučaju ovo mi ne djeluje obećavajuće...
deni__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:19   #34
Quote:
deni__ kaže: Pogledaj post
meni se čini da ona nije iz Hrvatske...."uopšte" , "tačno" , "fazon" , "hemija" , "orijentisana"

bosna ? srbija?
ali opet, sve je to slično...
ali ne znam šta ona hoće od nas ovdje...u svakom slučaju ovo mi ne djeluje obećavajuće...
Nisam iz HR ,iz susjedstva,ali opet sve je to slicno,mislim na mentalitet...
haftbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:20   #35
Quote:
haftbar kaže: Pogledaj post
Tako mi je rekao,nemam neki "mjerometar" da izmjerim te stvari.Kao navodno je zadnje 2 god.sam.. (samo prenosim sta je rekao).I meni je bilo cudno,ali ajd..
Meni ovo uopće nije čudno. 10-ak žena je sasvim ok broj. Za razliku od balkanskih muškaraca i njihovih lovačkih priča.

No ono što jest čudno je da je čovjek 40+ još uvijek u fazi partijanja. Ako je istina, to mi je prilično jadno.

Ili laže, možda bi mu ti služila za zabavu dok ne nađe neku arijevku za ženidbu.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:25   #36
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Meni ovo uopće nije čudno. 10-ak žena je sasvim ok broj. Za razliku od balkanskih muškaraca i njihovih lovačkih priča.

No ono što jest čudno je da je čovjek 40+ još uvijek u fazi partijanja. Ako je istina, to mi je prilično jadno.

Ili laže, možda bi mu ti služila za zabavu dok ne nađe neku arijevku za ženidbu.
Ima i ovog,razmisljala sam intenzivno o tome,narocito sto sam uocila neke takve signale kod njega.
haftbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 00:08   #37
Ima tamo finih ljudi. Kulturnih, inteligentnih, sa dobrim ponašanjem, poštenih. Nijemci su često i neiskvareni, pomalo dobroćudno naivni. A ima i markantnih.

Sa druge strane kod njih vole taj neki kolektivizam. Vole da se stope u masu i razmišljaju jednako, zato ispijaju pivo zajedno, druže se, hobiji. To zna biti malo dosadno kome ne paše, pogotovo tebi ako si iz BiH gdje je mentalitet topliji. Sa druge strane ja sam kao mlađi upoznao dosta Njemica i imam vrlo dobro mišljenje o njima, uopće nisu hladne.

Znači moglo bi ti biti lijepo, druženja, putovanja, skijanja, ali vjerojatno bez velikih emotivnih uspona. Nekim ženama to paše, nekima ne. I kao statistika, skoro 50% je rastavljenih tako da se vjerojatno i ne zamaraju previše brigom za očuvanje veze (možda je ovo subjektivno mišljenje).

Kod njih nema velikih obiteljskih veza kao npr u Italiji. Ima to svoje duboke korijene preopširne za ovu temu. Nekad sami sebe nazivaju nacijom siročadi jer društvo (Kita) odgaja muškarce više nego obitelj, tako je posloženo tamo bez nekih velikih emocija. Muškarci kod rastave gotovo uvijek ostaju bez djece i uz minimalna prava na njih, dok je majka 100% zaštićena. To ostavlja traga na muškarce. Naravno nije uvijek ali dobro je znati društevni okvir
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 00:53   #38
Rolandus,hvala na podsticajnim rijecima.Mi smo do maloprije razgovarali na FB-u,poslao mi je SMS poruku zasto me nema tamo i da li cu doci.Mislila sam veceras da ga iskuliram i da razmislim,ionak mi je zivot stresan i bez ljubavnih jada jer imam puno obaveza za rijesavati.Tako mi je nesto bilo tesko poslije razgovora.Nadam se da cemo se u iducem periodu geografski pribliziti i da cu mozda tada biti u prilici bolje sagledati cijelu situaciju.Molim Boga,da mi se nesto ne iskomplicira.Bolje da osjecam nesto,pa neka me i boli ako ne bude uspjesno,nego da ne osjecam nista.Svakako sam odlucila da ga zelim jos bolje upoznati...tako sam ljuta zbog daljine.Ovaj FB je mucenje...covjek se osjeca tako prazno kada zavrsi razgovor i izloguje se,internet tehnologija koliko god je dobra za podgrijavanje strasti,toliko izaziva i depresiju.

Zadnje uređivanje haftbar : 08.04.2014. at 01:02.
haftbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 01:05   #39
kako je lako prepoznat balkanca dok pise - sve im je u neki brojkama, mjerama itd... 2 sata je jako bitan podatak. zadivljen sam

daj kojeg njemca i hrvaticma? prvo iskustvo? ja sam onda pun stranih zastavica po tjelu


na temu

cemu tema uopce? sto ti zelis da ti ja kazem. da tako nesto znas odigrat u svom gradu, isti k bi ti bio i s njemcem. profiliras ga kao da je ona igracka himen ili skeletor?! koji k? red bull i votka? jebi se s njime... i povezi se... pa ces se i povezat

oce veza potrajat. aj nazovi 0660, nek vracare potvrde ali obavezno im reci da placas u eurima


zena od koliko godina ima ovakve teme? ne zasluzujete odgovor...

sto mm zna o njemcima. ako nema tetovazu, i neki inzijerski tip je udaj se za njega jer nesto vjernije i pitomije neces naci nigdje u evropi. a sigurno radi u industriji i ima solid placu (8 puta vecu nego domaci)
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 01:37   #40
Oprez je normalna stvar.Sto je zena starija,to je opreznija,narocito ako je imala posla u proslosti sa nazovi kretenima i ne da mi se olako upustati u avanturu sa strancem o cijim navikama ne znam puno.Mada cu mozda riskirati...nema nikakve tetovaze,a za platu mu ne znam,ja svakako imam prelijepo zanimanje ,pa me ne opterecuju puno tudje zarade.Naravno da sam zainteresirana za blizinu osobe koja mi se dopada,necu se valjda zabavljati unedogled na daljinu i imati seks 1 ili 2 puta mjesecno u najbolju ruku?I 2h voznje je daleko kada prema nekome osjecas strast i ko ti prija.

Zadnje uređivanje haftbar : 08.04.2014. at 01:45.
haftbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.