Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2007., 17:48   #1
Orkanski visovi

Vidim da u zadnje vrijeme kao teme sve češće postavljate neke pisce ili knjige, pa da se i ja priključim ... jeste li čitali ovi knjigu ? Kakva vam je ?
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 20:53   #2
Predivna... Heatcliff je tako uzbudljiv lik !
__________________
Follow the yellow brick road!
SBorovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 12:55   #3
Obožavam tu knjigu. Fenomenalna mračna ljubavna priča lišena patetike. Pročitala sam je u jednom dahu i skinula odmah 3 filmske verzije s neta željna još nečega, bilo čega, vezanog uz tu knjigu, i strašno se razočarala. Mislim da se Emily Bronte okreće u grobu zbog tih filmova. Ne preporučam.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 14:50   #4
Tek skoro sam je pročitala i bolja mi je od bilo koje verzije filma
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 19:29   #5
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post
Obožavam tu knjigu. Fenomenalna mračna ljubavna priča lišena patetike. Pročitala sam je u jednom dahu i skinula odmah 3 filmske verzije s neta željna još nečega, bilo čega, vezanog uz tu knjigu, i strašno se razočarala. Mislim da se Emily Bronte okreće u grobu zbog tih filmova. Ne preporučam.

Meni je to, definitivno, jedna od najboljih knjiga koje sam procitala. Predivna i realna prica o ljubavi.
A film smo gledali na casu francuskog, takodjer sam ostala razocarana. Katastrofa
sophisticated is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 20:55   #6
imam je doma,ali mi je se nikad nije dalo procitat posto na pozadini nema sazetka... glupo,znam
zujalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 21:20   #7
Joj, predobra knjiga Heathcliff

nakon čitanja pogledah film s Ralph Fiennesom i Juliette Binoche i stvarno je dobar ( Ralph je bio FENOMENALAN izbor za ulogu ), ali ipak, nema do knjige, Brontë-ica predivno piše
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 22:27   #8
Kompleksni likovi, prozimajuci odnosi..., bez ko sto neko napisa patetike, al svejedno dirljivo. I to bas na onaj dublji nacin...
Za mene jedno od najboljih djela, dok sam citala na trenutke sam znala osjetit potresenost.
Film je samo ko upotpunjenje dojma, cisto radi vizualizacije nekih dogadaja. Daleko od toga da je los, al moja masta dok sam citala mi je jaca .
RocKing BoLid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 14:40   #9
Quote:
Gretchen kaže: Pogledaj post
Joj, predobra knjiga Heathcliff

nakon čitanja pogledah film s Ralph Fiennesom i Juliette Binoche i stvarno je dobar ( Ralph je bio FENOMENALAN izbor za ulogu ), ali ipak, nema do knjige, Brontë-ica predivno piše
Da, i ja sam pogledala tu verziju filma, ali meni je bilo potpuno razočaranje vidjeti monotonog Fiennesa u ulozi Heathcliffa. Meni je npr. Laurence Olivier iz originalne verzije iz 1939. božanstven i presavršen za Heathcliffa. Ali ok, ukusi su različiti ... jel ste vi plakali po završetku knjige ili sam to samo ja cvilidreta ?
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 00:45   #10
ja sam pogledala film 2 puta i fenomenalan mi je.

a za knjigu mogu onda misliti kakva je, pogotovo ako je svi toliko hvalite.

i sad sam baš dobila želju da je pročitam, jer znam da se film (koliko bio dobar)

sa knjigom ne može mjeriti.
Alexandra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 14:54   #11
Quote:
Tonnie kaže: Pogledaj post
Da, i ja sam pogledala tu verziju filma, ali meni je bilo potpuno razočaranje vidjeti monotonog Fiennesa u ulozi Heathcliffa. Meni je npr. Laurence Olivier iz originalne verzije iz 1939. božanstven i presavršen za Heathcliffa. Ali ok, ukusi su različiti ... jel ste vi plakali po završetku knjige ili sam to samo ja cvilidreta ?
I meni je Fiennes loš odabir za tu ulogu ali nije to najveće zlo tog filma. Najgora stvar u tom filmu je to što je lik Heathcliffa, po meni, potpuno krivo prikazan i nema veze s Bronteinim Heathcliffom. Laurence Olivier je savršen kao Heathcliff i u tom je filmu lik točno onako izbalansiran po pitanju dobra-zla kako ga je prikazala Bronte. Ali ono što me nervira u sve 3 filmske verzije je ona odvratna patetika koju su ubacili u scenarij. Mislim, gdje su si to u knjizi Cathy i Heathcliff izjavljivali ljubav i izmjenjivali fizičke nježnosti?! Ono, halo. Pa upravo je njihova neostvarena platonska ljubav čar cijele priče.

Emily Bronte se okreće u grobu, majke mi.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 20:40   #12
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post
I meni je Fiennes loš odabir za tu ulogu ali nije to najveće zlo tog filma. Najgora stvar u tom filmu je to što je lik Heathcliffa, po meni, potpuno krivo prikazan i nema veze s Bronteinim Heathcliffom. Laurence Olivier je savršen kao Heathcliff i u tom je filmu lik točno onako izbalansiran po pitanju dobra-zla kako ga je prikazala Bronte. Ali ono što me nervira u sve 3 filmske verzije je ona odvratna patetika koju su ubacili u scenarij. Mislim, gdje su si to u knjizi Cathy i Heathcliff izjavljivali ljubav i izmjenjivali fizičke nježnosti?! Ono, halo. Pa upravo je njihova neostvarena platonska ljubav čar cijele priče.

Emily Bronte se okreće u grobu, majke mi.
Ne mogu si pomoći pri komentiranju vlastite teme.
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 03:40   #13
Knjiga je super... Čita san je tek prije pola godine, i bilo mi je za sta san tako dugo ceka da bi ju procita...
mugatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 23:23   #14
baš danas sam završila s čitanjem ove knjige...dobila sam je na poklon i moram priznati trebalo mi je vremena da se natjeram na čitanje...sad mi nije žao!divna knjiga!
__________________
Don't worry about your youth or inexperience,they will pass soon enough!
pussycat doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 23:26   #15
Najkrace: remek djelo!
__________________
Κύριε Ἰησοῦ Χριστέ, Υἱέ τοῦ Θεοῦ, ἐλέησόν με τὸν ἁμαρτωλόν
Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй мя грешнаго
أيها الرب يسوع المسيح ابن الله, إرحمني أنا الخاطئ
NVP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 21:22   #16
Čula sam za knjigu..gledala film ( ne mogu dati tako detaljne komentare na film kao pojedinici). Knjigu sam i kupila...ali nikako da dodje na red za čitanje...osim jednog dijela kojem se uvijek vraćam oko 80 stranice...kada Catharina priča s Nelly u kuhinji...kada joj priznaje da koga voli...ne znam, možda patetično, ali meni je taj dio divan....jer je istinski...iako priča njihova ljubav je tako nesretna. Taj dio me podsjeća na ono...da se od samoga sebe ne može pobjeći....samo mi nikada nije jasno zašto bježimo.

Eto..toliko....
kad počitam knjigu ...možda bude nešto više od mene...
 
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 23:35   #17
3 puta sam ju pročitala... imam ju doma
Tomkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 18:26   #18
Quote:
Tomkica kaže: Pogledaj post
3 puta sam ju pročitala... imam ju doma
i ja je imam doma! jedna od najdražih! Sviđa mi se lik Heathcliffa a i cijela mi je priča super iako tužna! naravno preporučam svima! filmove nisam još gledala, vidjet ću još dal bi si kvarila dojam knjige sa lošim filmom!
__________________
...ako vjeruješ da nešto ne možeš učiniti ili ako vjeruješ da možeš, u oba si slučaja u pravu...
shikibu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 00:20   #19
Quote:
Tonnie kaže: Pogledaj post
Vidim da u zadnje vrijeme kao teme sve češće postavljate neke pisce ili knjige, pa da se i ja priključim ... jeste li čitali ovi knjigu ? Kakva vam je ?
Smiješna i debelo, debelo precijenjena. Byronizam na n-tu potenciju je sada jednostavno groteskan. Naravno- to je moje debelo, debelo manjinsko mišljenje. Kritika (angloamerička) smatra da je to jedan od 4-5 najboljih romana napisanih na engleskome jeziku (vidi npr. Walter Allen: The English Novel).
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 17:35   #20
preeeedobra knjiga, meni najdraža. film sam gledala(onaj iz '92.) i jako se razočarala, u usporedbi s knjigom u filmu nema uopće strasti. uz knjigu sam plakala ali se uz film jednostavno nisam uživila... želim porgledati verziju iz '39. ali je ne mogu naći..
malama04 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.