Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2015., 23:53   #241
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Driver1, sto ti Kenwood nema blender casu? Moj ima i u njoj blendam pastete.
Ima ali mi ne odradi posao. Ostanu komadići ili se zaljepi za stjenku i vrti u prazno.... Mora mu biti više tekuće, a onda mi pašteta ne štima
Driver1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 23:55   #242
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Moj Kenwood mora na servis. Kad ga upalim, bez obzira na koju brzinu stavim gumb on starta na maksimum i nakon 5-6 sekundi se ugasi.

Osjećam se ko bez ruke
Oh razumijem. I ja bih se osjećala ko bez ruke, zapravo bez obje
Driver1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 19:46   #243
evo ubo sam svoj primjerak kenwood chefa!
nakon tjedan dana proučavanja i potrage za određenim modelom sa određenim dodacima,
odlučih se za kenwood premijer chef kmc570.
dostupan samo preko jedne online prodaje za 2700 kn, sa dodacima, termo blender i roler za tjesteninu.
naručio i zovu me da ne uplaćujem, jer je to izlog primjerak!
jave mi gdje je, odem u elipso u buzin, snižen na 2200 kn, još dobio 10% popusta, nakraju platio 1970 kn.

sretan ko malo dijete!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 20:11   #244
Dobro došao u klub
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:36   #245
nekako se i kod nas na mala vrata uvukla odluka o kupovini jednog kuhinjskog svemogućeg stroja krenuli smo od običnog blendera i završili daleko

sveli smo izbor na ova dva, pa bi sva iskustva, sugestije, primjedbe pomogle da donesemo konačnu odluku.


http://www.kenwoodworld.com/hr-hr/al...hef-0wkmc51002

http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...?source=browse

najviše ćemo ga koristiti za tijesto za kruh, mljevenje mesa, blendanje svega i svačega. ostalo je samo dobro došao plus.

i još jedna stvar koja me malo buni. moj prvi izbor je bio kitchen aid, ali onda je ovaj bosch došao na svijet i natjerao me da pogledam malo dalje. uglavnom, kitchen aid ima dosta malu snagu. ovo što sam gledala kod nas je oko 300w. sad me interesira kako može biti svemirski i najbolji ikad ako ima tako malu snagu.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:29   #246
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
nekako se i kod nas na mala vrata uvukla odluka o kupovini jednog kuhinjskog svemogućeg stroja krenuli smo od običnog blendera i završili daleko

sveli smo izbor na ova dva, pa bi sva iskustva, sugestije, primjedbe pomogle da donesemo konačnu odluku.


http://www.kenwoodworld.com/hr-hr/al...hef-0wkmc51002

http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...?source=browse

najviše ćemo ga koristiti za tijesto za kruh, mljevenje mesa, blendanje svega i svačega. ostalo je samo dobro došao plus.

i još jedna stvar koja me malo buni. moj prvi izbor je bio kitchen aid, ali onda je ovaj bosch došao na svijet i natjerao me da pogledam malo dalje. uglavnom, kitchen aid ima dosta malu snagu. ovo što sam gledala kod nas je oko 300w. sad me interesira kako može biti svemirski i najbolji ikad ako ima tako malu snagu.

svakako kenwood!

pogledaj si u elipso-buzin supernova.

ja sam uzeo izložbeni kmc570, to ti je isti ko ovaj gore tvoj, + stakleni blender + pasta roller kao poklon.

e sad ono je bio zadnji, no u kutiji su falila 2 nastavka za mixanje(netko maznuo) , pa su dofurali iz osijeka novi i meni dali nastavke iz tog novog što im je došao.

nema na netu, nema na stranicama, ali sam vidio da imaju na lageru. svakako best buy za oko 2500 kn. ovaj nastavak za mljevenje mesa si naručiš prek amazona!

za ovaj bosch gore je ok, ali košta puno previše!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 11:23   #247
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...OSCH-MCM64060/

helou hoće li mi ovaj bosch usitnjavati zaleđeno voće i lješnjake
ima pulse opciju, pa se nadam da je to to. ili?
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 20:48   #248
Multipraktik ili pojedinačni aparati?

Poštovani forumaši,

molim za savjet, s obzirom na to da očito imate puno više iskustva u kuhinji nego ja.

Namjeravam si kupiti mikser, s obzirom na to da svoj nemam

S obzirom na to da kolače radim jednom mjesečno, ako i toliko, ne tražim nikakva čudesa.

Dosad sam koristila Boschov od 450 W i bio mi je super. Godinama ga već imamo, nikakvih problema s radom tako da bih sad opet nešto što će dobro odraditi posao i po mogućnosti trajati.

Svakako bih uzela mikser s posudom i vidjela sam zgodničke Boschove, Tefalove i sl.

Osim miksera treba mi i citruseta, a bilo bi zgodno imati i nešto za sjeckati povrće na ploškice i sl.

S obzirom na to da bih voljela imati više aparata, a i s obzirom na moj skroman angažman u kuhinji, molila bih vaše mišljenje bi li bilo bolje da kupim nekakav multipraktik i imam sve u jednom aparatu (imam mjesta za njega) ili je bolje ovih par osnovnih stvarčica imati zasebno?

Kao što sam rekla, uglavnom radim kolače pa su oni prioritet, ali bih voljela i mogućnost izrade tijesta pa bi mi vjerojatno trebalo nešto malo jače i stabilno. Ne bi bilo loše ni danas-sutra za nekakve kašice, makar vjerujem da to mogu i štapnim mikserom, kojeg imam.

Svojevremeno su mi se svidjeli Boschovi MUMovi, ali mislim da ovdje komentari nisu bili najsretniji po tom pitanju.

Kenwoodovi mi se aparati sviđaju, ali su mi malo skupi, pogotovo što se hrpa nastavaka može kupiti, a koliko sam shvatila, oni također puno koštaju.

I da, što se tiče cijene, po mogućnosti nešto u rangu 1000-1500 kn, a više ako je zaista bolji proizvod.

Naravno, proučit ću još malo bolje ovu temu i pregledati web stranice, ali bih zaista voljela i vaše mišljenje.

Hvala
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 23:26   #249
a uzmi si neki multipraktik sa velikom posudom. sad koji to?
malo prosurfaj i pogledaj reviewove od različitih modela!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 20:14   #250
Evo još jedne ponosne vlasnice MUM5. Nismo zasad puno prčkali po njemu, blender je super doduše. Sad se razmišlja o Tasty Moments nastavcima, ima li netko iskustva? http://bosch.i-mall.hr/muz45xtm1-tas...m5-mum4-192856
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 00:25   #251
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Evo još jedne ponosne vlasnice MUM5. Nismo zasad puno prčkali po njemu, blender je super doduše. Sad se razmišlja o Tasty Moments nastavcima, ima li netko iskustva? http://bosch.i-mall.hr/muz45xtm1-tas...m5-mum4-192856
koji MUM5 imaš? jesi li probala mikser? kako je jak blender? ah koliko pitanja ja se ne mogu odličiti za multipraktik. krenula sam od malo svestranijeg štapnog miksera , a sad sam na ovome

http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...?source=browse
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 12:16   #252
MUM54251. Mikser još nije isproban (barem ne s nekim sadržajem, samo u prazno ), blender se čini dobar za napraviti smoothie - ipak je 1000W u pitanju.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 09:33   #253
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
MUM54251. Mikser još nije isproban (barem ne s nekim sadržajem, samo u prazno ), blender se čini dobar za napraviti smoothie - ipak je 1000W u pitanju.
hvala. i taj mi je u užem izboru, najviše zbog dodatka za mljevenje mesa. uh! tako puno izbora
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 00:26   #254
donijeli kući prije koji sat ovo

https://www.svijet-medija.hr/art/mul...d-kmc015/60836

kupljen je u elipsu u splitu, ali mi iz nekog razloga ne otvara elipso stranicu. uglavnom, ja sam zaljubljena. 1400w čiste sreće lijep, bijel, sjajan, jak, robustan, moćan... šlag muti na najnižoj brzini dok trepneš, a smrznutu bananu blenda k'o od šale. to smo do sada isprobali.

mutilice su velike i čvrste, zdjela staklena. jednostavan je za rukovanje. uz njega su došle 3 klasične mutilice + silikonska za kreme, silikonska špatula, poklopac za lijevanje, ključ za štelanje i veliki stakleni blender na rastavljanje. imam leptiriće u stomaku kad ga pogledam na pultu

eh, da, najbitnije platili ga 2.999 kn. ooooo happy day!

hvala vladjan1901 na sugestiji za kupovinu kenwooda. moj prvoželjeni bosch je daleko skuplji i daleko su mu skuplji dodaci koje želim. a ovaj nije ništa lošiji.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 13:12   #255
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
donijeli kući prije koji sat ovo

https://www.svijet-medija.hr/art/mul...d-kmc015/60836

kupljen je u elipsu u splitu, ali mi iz nekog razloga ne otvara elipso stranicu. uglavnom, ja sam zaljubljena. 1400w čiste sreće lijep, bijel, sjajan, jak, robustan, moćan... šlag muti na najnižoj brzini dok trepneš, a smrznutu bananu blenda k'o od šale. to smo do sada isprobali.

mutilice su velike i čvrste, zdjela staklena. jednostavan je za rukovanje. uz njega su došle 3 klasične mutilice + silikonska za kreme, silikonska špatula, poklopac za lijevanje, ključ za štelanje i veliki stakleni blender na rastavljanje. imam leptiriće u stomaku kad ga pogledam na pultu

eh, da, najbitnije platili ga 2.999 kn. ooooo happy day!

hvala vladjan1901 na sugestiji za kupovinu kenwooda. moj prvoželjeni bosch je daleko skuplji i daleko su mu skuplji dodaci koje želim. a ovaj nije ništa lošiji.
Cek dobila si titanium za 3000 kn. Svaka cast.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 14:37   #256
I ja sam već neko vrijeme sretna vlasnica Kenwood miksera. Model premier major, s posudom od 6.7L. Imam samo riječi hvale.

Inra, iste dodatke sam i ja dobila, ali je moja zdjela metalna. I cijena je bila ista.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 15:29   #257
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Cek dobila si titanium za 3000 kn. Svaka cast.
da, da bio je jedan jedini u splitu u elipsu. jučer je bio i online s tom cijenom, ali sad vidim da ga više nema. možda je to bio taj jedan.

Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
I ja sam već neko vrijeme sretna vlasnica Kenwood miksera. Model premier major, s posudom od 6.7L. Imam samo riječi hvale.

Inra, iste dodatke sam i ja dobila, ali je moja zdjela metalna. I cijena je bila ista.
ma, ja sam oduševljena. gledala sam i taj premier, ali je prevagnulo što je ovaj bijeli i što je malo jači. a i staklena zdjela izgleda cool

uglavnom, danas pravim svašta nešto, a muž će za vikend mijesiti kruh. treba to sve isprobati
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 15:55   #258
Meni je presudila veća zdjela i baš to što je metalna. Sve mi je srebrno od aparata pa se Maggie uklopila.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 16:23   #259
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Meni je presudila veća zdjela i baš to što je metalna. Sve mi je srebrno od aparata pa se Maggie uklopila.
kod mene, opet, sve bijelo od aparata, a i u kuhinju paše bijelo. stoji na pultu i svako malo odem popričati s njim a ime još nisam našla adekvatno. carson, albert, jeeves, alfred....
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 17:10   #260

Moja Maggie je dobila idealno ime. Siva, metalna i hladna, radi kao luda i još je premier. (Thatcher)
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.