Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2013., 09:51   #2001
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
...vježbam intezivno već dulje vrijeme, cijeli život sam bio aktivan i bavio se nekim oblikom fizičke aktivnosti/vježbanja/sporta.. trenutno sam u izvrsnoj formi i alergija je svejedno prisutna...
solar, jel ja slobodno pitam što je za tebe izvrsna forma?
što to znači, da možeš potrčati 100m za tramvajem a da ne umreš...
ili je to da možeš pretrčati 800m za tramvajem, ući u tramvaj, podići 100 kg 20 puta, i priči nekoj maloj 'plavoj' i početi razgovor s njom a da pritom nemaš osjećaj da budeš umro ovaj tren, te naravno dobiješ broj i izvedeš je navečer van jer naravno nemaš 'muscle fiber'

Oprostite mi molim vas, ali možda zbilja ima veze kolika je fizička forma ?
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 10:50   #2002
konkretno - odvozim biciklom par puta tjedno rutu od 40 do 60 km, mogu se popesti bez problema na bilo koji planinski vrh u hr, redovito vježbam.. mislim da detaljnije ipak ne treba.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)

Zadnje uređivanje solar : 27.08.2013. at 11:04.
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:16   #2003
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
... mislim da detaljnije ipak ne treba.
treba, treba. oćemo foto dokazni materijal

a za ozbiljno, iz svog iskustva mogu posvjedočiti i razliku u nivou vidljive alergijske reakcije ovisno o psihološkom stresu (promjena šefa, dakle ne uvjeta okoline u smislu izloženosti tvarima: velika razlika )
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:20   #2004
fotke uzvraćam na pp

a ovo glede stresa - baš sad imam sličnu/stresnu situaciju na poslu i ne vidim razliku u intenzitetu alergije
to je valjda jako individualno..
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)

Zadnje uređivanje solar : 27.08.2013. at 11:27.
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 12:22   #2005
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
konkretno - odvozim biciklom par puta tjedno rutu od 40 do 60 km, mogu se popesti bez problema na bilo koji planinski vrh u hr, redovito vježbam.. mislim da detaljnije ipak ne treba.
solar, ne se naljutiti, ali ovo kaj si ti naveo, pa to nije izvrsna forma, to je neki 'prosjek'. mislim da bi to kaj si ti naveo trebala moći napraviti apsolutna svaka osoba, a da ne govorim o osobi koja misli ojačati i biti u super formi. Moj savjet, pojačaj ti to malo, uvedi i utege u vježbanje, pa tko zna, možda se i iznenadiš...
mranderson is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.08.2013., 02:49   #2006
Meni stres utječe na alergiju, vidim iz godine u godinu razlike. Ili možda to nije stres, možda je i psiha, tko zna? Ja imam velike razlike iz godinu u godinu.

Vježbanje samo po sebi mi ne utječe na alergiju. No, neki antihistaminici mogu mi omogućiti da i u "lošoj" godini mogu normalno funkcionirati i otići se baviti nekom tjelesnom aktivnošću, a da to nije soba s filtriranim zrakom .

Za mene najbolje funkcionira Telfast jer mi nudi najbolji omjer djelovanja i ne-sediranja. Ako ćemo po snazi, Letizen je još bolji, ali nakon njega mogu u krevet. Claritine i sl. - ko bomboni bez okusa, boje i djelovanja. Singulair je isto krasan lijek, ali preskup za alergijski rinitis za naše uvjete. Kad je baš gadno, njega kombiniram s Telfastom jer ako mi ambrozija isprovocira astmu, problema se ne mogu riješiti po mjesec dana. Onda mi je manje zlo prevenirati s malo "kemije" kad vidim da bi se to moglo dogoditi.

Svatko s nešto godina iskustva s alergijom nađe sebi neku optimalnu kombinaciju, nekome su to samo antihistaminici, nekome u kombinaciji s kortikosteroidnim sprejevima. Ja imam preko 20 godina iskustva


Ljudi, pala je kiša
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 09:35   #2007
peludna prognoza kaze da danas na podrucju zg nema ambrozije, a meni najgori dan ove sezone
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 09:58   #2008
tu piše da je danas izmjerena koncentracija peludi ambrozije u zagrebu umjerena http://www.stampar.hr/PeludnaPrognozaZagreba

meni je dosta dobro za sad... i dalje aerius + flixonase
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 22:21   #2009
Danas mi je bilo najgore ove godine. Možda samo jedan dan (pre 5,6) dana me je uhvatala kijavica ali je sve funkcionisalo. Danas od ujutru sve začepljeno (juče ama baš ništa) i svrab. Kako odjednom nije mi jasno.

Ovo sam i ja mislio..

Quote:
lahor kaže: Pogledaj post

Ljudi, pala je kiša
eto ovih dana bila kiša, i danas oblačno, ni sunca ni vetra (bar ne velikog) i opet steglo.
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 22:29   #2010
Da, to se često tako dešava. I meni puno puta, s kišom bude gore. (kucam u drvo, sad čak i nemam problema)
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 00:25   #2011
e dodje mi da si iduce godine u spavacoj i stanu nastavim tegle sa ambrozijom
da si ocelicim organizam


jel isao tko kod onog medara u veliku goricu i medom rjesavao problem sa ambrozijom?
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 21:46   #2012
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
e dodje mi da si iduce godine u spavacoj i stanu nastavim tegle sa ambrozijom
da si ocelicim organizam


jel isao tko kod onog medara u veliku goricu i medom rjesavao problem sa ambrozijom?
Ideja o hiposenzibilizaciji medom koji u sebi sadržava veću količinu peluda ambrozije (daklem, kasnoljetni med, koji se konzumira izvan sezone alergije na ambroziju, kad nema tegoba, uzimati npr. žličicu meda svaki dan pa postupno povećavati dozu kroz par mjeseci), još uvijek nije znanstveno potvrđena u relevantnoj literaturi te preporučena kao terapija- bar koliko je meni poznato.

Ako netko ne podastre evidence-based podatke iz relevantnih izvora, nažalost, ne možemo objektivno raspravljati o ovom potencijalnom načinu (iz)liječenja na PDF Zdravlje.

Ideja je dobra, ima teoretsko uporište, no, ponavljam, koliko je meni poznato, još uvijek se ne smatra konvencionalnim načinom liječenja.

Zadnje uređivanje body halleck : 01.09.2013. at 22:06.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 14:49   #2013
Bilo kako bilo ja od ove sezone počinjem sa takvom "prevencijom" jer umirem. Svaka bura u Zadru nakon 15.8. me ubije. Jučer bio u Lici...da sam tamo, umra bi. Kad padne kiša, kao nov.
__________________
mučko jedno džubre

Zadnje uređivanje asmodeus : 02.09.2013. at 15:56.
asmodeus is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 09:54   #2014
danas oči svrbe kao lude.. vidim da je i kolegi alergičaru isto loše.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 21:17   #2015
Pa i ambrozija je biljka, na kraju krajeva.
Prošle su najgore vrućine, pale su kiše, vegetacija je "sasvim u redu".
I kako ne bi u tim dobrim uvjetima i ambrozija lijepo cvala i puštala pelud.
Sad dolazi ono najgore.
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 15:42   #2016
došla sam se samo pohvaliti počela jučer sa clarinase ide bez recepta zasad popila 2 i ok mi je lakše dišem...
inače sam bila telfast aerius rinolan i belodin i bila kod homeopata...niš mi ne pomaže
pijem još uz to tablete crnog kima iz biljne ljekarne..ulje mi je preteško za želudac bilo..
dobila sam i pumpicu i flixonase i aerius ali se opirem tome

ako netko nije probao nek proba
cijena 45kn
10 tableta

meni zasad smanjuje simptome
__________________
Don´t like me??? Have a seat with the rest of the bitches waiting for me to give a fuck!!!!!!!
urban modell 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 15:54   #2017
Quote:
urban modell 21 kaže: Pogledaj post
došla sam se samo pohvaliti počela jučer sa clarinase ide bez recepta zasad popila 2 i ok mi je lakše dišem...
inače sam bila telfast aerius rinolan i belodin i bila kod homeopata...niš mi ne pomaže
pijem još uz to tablete crnog kima iz biljne ljekarne..ulje mi je preteško za želudac bilo..
dobila sam i pumpicu i flixonase i aerius ali se opirem tome

ako netko nije probao nek proba
cijena 45kn
10 tableta

meni zasad smanjuje simptome
Dva Clarinasea u sebi imaju loratidina kao jedan Claritine, Flonidan, Rinolan...
"Tajna uspjeha" bi mogla biti u pseudoefedrinu (vazokonstriktor,dekongestiv...).
Smanji dozu kave i/ili energstskih pića ako ih konzumiraš.
Učinak je relativno kratkotrajan,pa ako od prije imaš medicinski verificiranu alergiju, ima smisla upravo sada paralelno krenuti i sa Flixonase-om kako bi njegov učinak bio efikasniji.
Postoji više razloga zbog čega je pakiranje od samo 10 dražeja...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 19:03   #2018
Ma daj??
Ajme a ja kupila na nagovor frendice kojoj je pomogao...
I meni pomaze...
Mozda mi se organizam vec navikao na rinolan pa zato ://
Naime cula sam da nakon par godina treba promjeniti tablete...
Ne pijem ne pusim..hvala na savjetima
__________________
Don´t like me??? Have a seat with the rest of the bitches waiting for me to give a fuck!!!!!!!
urban modell 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 19:18   #2019
Quote:
urban modell 21 kaže: Pogledaj post
Ma daj??
Ajme a ja kupila na nagovor frendice kojoj je pomogao...
I meni pomaze...
Mozda mi se organizam vec navikao na rinolan pa zato ://
Naime cula sam da nakon par godina treba promjeniti tablete...
Ne pijem ne pusim..hvala na savjetima
Ja ga često preporučujem upravo u tim nekakvim akutnijim fazama zato što vrlo brzo pomaže, ali u pravilu ga "kroničarima" preporučujem kao nekakav oblik prijelazne faze liječenja, često kao nekakvu "premosnicu" dok neki drugi, za trajniju terapiju primjereniji oblik lijeka ne počne djelovati.
Dakle, samo naprijed, oprezno i kreni sa Flixonase-om i vjerojatno je kako će sve biti dobro (kad potrošiš Clarinase, uz Flixonase slobodno nastavi sa Claritine-om, ili promijeni na npr.Telfast120mg, Xyzall, Aerius-kojeg već i imaš, pa je možda najpraktičnije s njim nastaviti za ovu sezonu).
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 21:06   #2020
pomagajte! jel morem uzet npr 2 tablete belodina na dan? jednu sam uzela ujutro i sad razmišljam jel bi mi možda još jedna sad navečer pomogla. pritisak mi je na plućima i onak, plitko dišem čitala sam upute, znam da je samo jedna na dan, al opet. nakon godinu dana muke naručila sam se na jordanovac, al to je tek 17, dotad ko živ ko mrtav... i da, nisam čitala prijašnje postove pa ak mi neko zna reć ili ima sličnu situaciju: ko da sam primijetila da mi je lošije na oblačne dane, čim se spusti kiša, meni su pluća u komi. dok je sunčano, bar se kolko tolko krećem pa mi je lakše Oo
đo-soj-tu-madre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.