Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2007., 21:31   #61
zyprexa - goli kurac od lijeka

zajedno sa rispoleptom i ostalim sranjima!

FUJ!
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 21:31   #62
Quote:
@call kaže: Pogledaj post
Trenutačna dijagnoza mi je F 60.3 granični poremečaj ličnosti
pijem:

Zeldox 120mg
Zyprexa 10mg
Zoloft 100mg
Topamax 100mg
Xanax Sr 1mg
Akinaton 2mg
ajme ovakve terapije se ne bi postidio ni prosiječni shizić
aj mi pliz objasni ako znaš, za šta su akineton, topamax i zeldox? preostalu trojku i ja pijem pa znam
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 21:43   #63
Zeldox(antipsihotik)-poboljšava mi raspoloženje,ima stimulativan učinak ali slabo djeluje na psihotične simptome
Zyprexa(antipsihotik)-spriječava psihotične napade
Zoloft (antidepresiv)-poboljšava raspoloženje
Topamax (antikonvulziv/antiepileptik)-stabilizator raspoloženja
Xanax Sr (anksiolitik)-uklanja napetost i tjeskobu
Akineton (antikolinergik/antiparkinsonik)-ublažava drhtaje nogu i ruku kao posljedica uzimanja zeldoxa i zyprexe
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 21:52   #64
bila sam na kontroli nakon dugo vremena, dala mi je doktorica zoloft, budući da sam prekinula s dosadašnjom terapijom. pa se sad ja pitam zašto sam ja godinu dana pila zyprexu, kad nit sam imala nekih psihotičnih simptoma, nit mi je pomogla, nit sam imala posljedica pri prekidu, nit ništa... ko da nisam ni pila, al ipak jesam, i ipak to nije andol nego antipsihotik, pa sam sad malo zabrinuta zbog te kemije kojom sam godinu dana hranila mozak bezveze



Quote:
@call kaže: Pogledaj post
Trenutačna dijagnoza
sviđa mi se ova formulacija
Calathea Zebrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 22:33   #65
Quote:
wasted kaže: Pogledaj post
ma ne pričamo o tome, već o tome iz kojeg to razloga ne uzimati zyprexu preko zdravstvenog osiguranja? može li ti to kasnije smetati kod zaposlenja? da li postoji neka obaveza da poslodavac zna tvoju dijagnozu? or what? zašto prikrivati dijagnozu...
bolje da mjesecno pljune soma kuna ili da promjeni terapiju..ucini sve samo da nemas to u kartonu
nazalost ovo govorim iz vlastitog iskustva
nisu mi da li da upisem fax zbog dijagnoze..nisam mogla vjerovat..
@ @call kako tako mlad pa vec pijes ta sranja?? ajme
jel do puberteta ili to vec traje duze vrime?
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 23:54   #66
Quote:
yabooka kaže: Pogledaj post
nisu mi da li da upisem fax zbog dijagnoze..nisam mogla vjerovat..
džizus
a kak to ide sa zaposlenjem i faksom.ja sam izvanredni i nikad nisu nikaj tražili od kartona i sličnoga
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 16:20   #67
@ @call kako tako mlad pa vec pijes ta sranja?? ajme
jel do puberteta ili to vec traje duze vrime?[/QUOTE]


Od 16.godine.Tad mi je stavljena dijagnoza anksiozno-depresivnog poremečaja,pa sam prošo dug put preko shizofrenije do graničnog.
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 14:54   #68
Evo opet mi je prije tri tjedna počela nova psihotična epizoda pa sam sad opet samo na Zyprexi.Ona mi je potpuno uklonila psihotične simptome a nuspojava nema (nema povećanog apetita niti sedacije),barem kod mene.
Inače još pijem:

Zyprexa 20mg
Lamictal 200mg
Velafax 150mg
Xanax Sr 3mg
Prazine 100 mg
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 20:43   #69
Quote:
@call kaže: Pogledaj post
Evo opet mi je prije tri tjedna počela nova psihotična epizoda pa sam sad opet samo na Zyprexi.Ona mi je potpuno uklonila psihotične simptome a nuspojava nema (nema povećanog apetita niti sedacije),barem kod mene.
Koliko dugo treba pit zyprexu da pocne djelovat?
Giko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 09:43   #70
Meni je odmah počela djelovati,odnosno odmah kad sam popio 10mg.
Učinak početka djelovanja lijeka je vrlo relativan,zavisi od osobe do osobe.
Uglavnom,noviji atipični antipsihotici kao što su aripiprazol (Abilify),olanzapinum (Zyprexa,Vaira),risperidonum (Rispolept,Risset),ziprasidonum (Zeldox,Geodon),paliperidonum (Invega),qutiapinum (Seroquel) trebaju 2-3 tjedna da počnu djelovati (tako piše u literaturi) na pozitvne i/ili negativne simptome psihotičnog poremečaja.
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 17:36   #71
ja imam kronicne nesanice vec 3 godine, i par puta sam bio kod raznih psihijatar i psihologa, i svi su bili za uvodenje terapije, ali sticajem okolnosti nikako nisam dobio nista jer svi su smatrali da sam pre mlad, da trebam uzimati ljek u konzulztacijama sa doktorom, a oni nisu bili kompetentni da me ljece jer ne rade sa mladima, i nisu u mogucnosti trenutno primati nove stranke itd...

i tako pred par dana sam dobio zyprexa od 5mg, i prije spavanja, trbam uzeti pola tablete...

toliko sam gladan, tek sada kad sam vidio vase posteve sam skuzio da je to od tableta, apetit mi se povecao 300 % nakon sto se najedem, al ne sad ono krekeri, ili nes sitno, nakon tanjura juhe i komada mesa, ja osjecam takvu glad ko da sam cjeli dan kopao, a inace sam pojeo pol tanjura juhe i bio sam sit cjeli dan,...

osim toga, glava mi je tak natecena, onaj osjecaj tezine, umora, mamurnosti, sjeban mi je vid, sluh, osjetila su mi tak oslabljela i mogucnost razlucivanja, strahota...
sutradan, nakon sto se probudim, 3 4 sata uopce ne funkiconiram, opce nemam osjecaje, mogucnost razlucivanja, koma...

i btw kaj je: dg +/- 31.0 ???
anthony-tony is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 17:38   #72
Quote:
Giko kaže: Pogledaj post
Koliko dugo treba pit zyprexu da pocne djelovat?
nakon prvog dana sam ja vec bio sjeban
anthony-tony is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 18:35   #73
Quote:
anthony-tony kaže: Pogledaj post
ja imam kronicne nesanice vec 3 godine, i par puta sam bio kod raznih psihijatar i psihologa, i svi su bili za uvodenje terapije, ali sticajem okolnosti nikako nisam dobio nista jer svi su smatrali da sam pre mlad, da trebam uzimati ljek u konzulztacijama sa doktorom, a oni nisu bili kompetentni da me ljece jer ne rade sa mladima, i nisu u mogucnosti trenutno primati nove stranke itd...

i tako pred par dana sam dobio zyprexa od 5mg, i prije spavanja, trbam uzeti pola tablete...

toliko sam gladan, tek sada kad sam vidio vase posteve sam skuzio da je to od tableta, apetit mi se povecao 300 % nakon sto se najedem, al ne sad ono krekeri, ili nes sitno, nakon tanjura juhe i komada mesa, ja osjecam takvu glad ko da sam cjeli dan kopao, a inace sam pojeo pol tanjura juhe i bio sam sit cjeli dan,...

osim toga, glava mi je tak natecena, onaj osjecaj tezine, umora, mamurnosti, sjeban mi je vid, sluh, osjetila su mi tak oslabljela i mogucnost razlucivanja, strahota...
sutradan, nakon sto se probudim, 3 4 sata uopce ne funkiconiram, opce nemam osjecaje, mogucnost razlucivanja, koma...

i btw kaj je: dg +/- 31.0 ???
ali zašto Zyprexa za spavanje

normalno da imaš takve nuspojave i osim ako ti baš nije nužno piti antipsihotik (iz nekih drugih razloga kao što su psihotični napadaji, shizofrenia i sl.), bolje da se ne truješ toliko i da promijeniš lijek :/
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 10:01   #74
manicna depresija i borderline

evo ja vec 2 i po godine pijem zyprexu i osjecam se odlicno.
moja dijagnoza je inace manicna depresija i borderline poremecaj osobnosti.
probao sam jedno par tjedana bez zyprexe i odma sam ima suicidalne misli
i bio sam tako nervozan da sam se po cijelom tijelu tresao. samo sta sam jednu ujutro uzeo, odma mi je bilo bolje. nuspojava je ta da se od zyprexe moze dobit koji kilogram, ali ako se pazi na prehranu i bavi malo sportom onda nije nikakav problem. ja bi je uvjek preporucio kao ljek za smirenje, ne samo kod sizofrenije nego i kod manicne depresije.
valenthyne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 00:38   #75
Quote:
malaria kaže: Pogledaj post
ali zašto Zyprexa za spavanje

normalno da imaš takve nuspojave i osim ako ti baš nije nužno piti antipsihotik (iz nekih drugih razloga kao što su psihotični napadaji, shizofrenia i sl.), bolje da se ne truješ toliko i da promijeniš lijek :/
pa ne znam ni sam koja mi je dijagnoza, ne znam ja to odsifrirati...i jedan psihijatar mi je rekao da mi je dala krivi ljek...da to nije za san...daj sjeban sam cvojek od kad to pijem, ko nlo. izgubljen sam, ono osjecaj ko kad se napusim pa još 6X jaci
anthony-tony is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 00:39   #76
nemam ja nikave bolesti, i ne da se susprezem reci, nego fakat, vec 3 godine ne spavam, i ovo mi je sad dala, kad se konasno odlucila da mi da ljek, prije su mi jedino davali savjete, razgovora i sl
ali nikad terpaiju
anthony-tony is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 09:51   #77
Quote:
anthony-tony kaže: Pogledaj post
pa ne znam ni sam koja mi je dijagnoza, ne znam ja to odsifrirati...i jedan psihijatar mi je rekao da mi je dala krivi ljek...da to nije za san...daj sjeban sam cvojek od kad to pijem, ko nlo. izgubljen sam, ono osjecaj ko kad se napusim pa još 6X jaci
ma da, to psihići masovno prepisuju i kom treba i kom ne treba jer imaju proviziju od tog lijeka

a ako nije u pitanju shizofrenija, paranoidni poremećej ličnosti i sl.; nego depresija, nesanica itd.; reakcije su najčešće jako loše, to te potpuno otupi i nisi za niš ...što je očito i kod tebe slučaj.

zato bi bilo bolje da promijeniš lijek (ako ne i psihića); tebi bi trebao nekakav hipnotik tipa Dormicum ili alternativa - AD sa sedativnim učinkom; ovisi koje još imaš simptome osim poremećaja spavanja :|
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 00:35   #78
Quote:
malaria kaže: Pogledaj post
ma da, to psihići masovno prepisuju i kom treba i kom ne treba jer imaju proviziju od tog lijeka

a ako nije u pitanju shizofrenija, paranoidni poremećej ličnosti i sl.; nego depresija, nesanica itd.; reakcije su najčešće jako loše, to te potpuno otupi i nisi za niš ...što je očito i kod tebe slučaj.

zato bi bilo bolje da promijeniš lijek (ako ne i psihića); tebi bi trebao nekakav hipnotik tipa Dormicum ili alternativa - AD sa sedativnim učinkom; ovisi koje još imaš simptome osim poremećaja spavanja :|

dr opce medicine mi je kazao da nije +/- 31.0 vec F 31.0, al ti doktroski svrakopisi pa ja to nisam razumio. ja imam nesanice kronicne vec 3 godine, a on kaze da je F31.0 ta nekakkva adolescentska depra, i da on ne vidi nista lose u toj zyprexy, kao samo naprijed da je to okej...

i da navodi, da ako si evidentiran kao korisnik zyprexa da onda ne mozes na fax, posao, i sl nisu tocni, ponavljam NISU tocni jer on sam uzima taj ljek...

da je jedino potrebno odobrenje strucne komisije na centru za socijalni rad ili tako nesto, jer kutija kosta 1 200 1 300 kn.... i da se na zapadu to masovno guta jer, si to mogu priustiti, misli socijalno moze to platiti svakome, i kome treba i kome ne treba...

drugi izvor je zena, takoder dr. opce prakse koja radi na hzzo, koja kaze da navodi oko faxa i zaposljenja nisu istiniti, jer da oni redovno to daju, i osnovnoskolicma, srednjoskolcima, studentima, umirvljenicima,...
i da nikad niko nije imao problema...

ja znam da sigurno necu piti jer u 5 dana kolko sam uzimao, uzasne shockove sam imao, kad se probudim, 3 sata sam nirvana, tokom dana mi se stalno, stalno ali stalno spava, kolko god da kofeina, iz cole ili esspresa pio, citrusa, vitamina c i dalje mi se spava, uzasno pulsiranje u mozgu, nepodnosljivo pulsiranje da od bolova moram sjest i stisnut sljepocnice dlanovima,...zatovrene zjenice, sjebana tj smanjena osjetila, ne vidim, ne cujem...kad izadem na sunce, ko da je pomracina, ne mogu gledati, oci mi suze,...
i kaj je najgore zyprexa mi uopce ne izazava san, tj uopce mi ne elimiran nesanicu...
samo sluzi u tome da osigurava dubok cvrst i dug san od cca 15-20h...

i kaj je najgore, aposlutno stalno sam GLADAN !!

tako da nista,...

a ova teorija zavjere da psihici imaju proviziju, mislim da nije istinita, jer je ona meni dala bez da mi je zavela ili racunala... i rekla je da neko vrijeme mi moze davati ona, da ne moram te potvrde i odobrenja od soc traziti,...

tako da ako nekom treba 3 kutije zyprexe od po 5 mg...na pvt msg
anthony-tony is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 19:47   #79
zypexa je najslađi lijek na svijetu nije zajebancija...
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 21:24   #80
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
zypexa je najslađi lijek na svijetu nije zajebancija...
Ja bi obicne pilule vec mi je dosta onog velotaba...
Giko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.