Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2005., 07:53   #1
Klimanje zuba

zadnjih par dana sam osjetio da mi prva dva zuba vibriraju, ili ti kao ad se micu, al kad ja to prstom probam nece.


sta bi moglo biti, promaja? ovo ono?

vishe pljuvacke do obicno...
pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 08:44   #2
Re: Zubi

Quote:
pepeljara kaže:
zadnjih par dana sam osjetio da mi prva dva zuba vibriraju, ili ti kao ad se micu, al kad ja to prstom probam nece.

Moraš jače prstima probati pa hoće.
komarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 11:19   #3
Re: Zubi

Quote:
pepeljara kaže:
sta bi moglo biti, promaja? ovo ono?
paranoja? proci ce te
lilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 02:19   #4
meni je obično tako kad imam temperaturu ili kada sam nahlađen
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 19:33   #5
Unhappy [HELP]Klimanje zuba

Danas san slucajno upa u cipu... i dobia san saku u zube skroz slucajno... i sad me malo boli i klima se gornja dvica... jel mi neko moze rec dal da iden u zubara ili ce to samo proc??? pliz help
brdar1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 19:47   #6
Quote:
brdar1994 kaže: Pogledaj post
Danas san slucajno upa u cipu... i dobia san saku u zube skroz slucajno... i sad me malo boli i klima se gornja dvica... jel mi neko moze rec dal da iden u zubara ili ce to samo proc??? pliz help
proći će samo...
za 2 dana zub moš stavit pod jastuk... ovisi koliko se jako klima
__________________
VIŠE NISAM UOBRAŽEN. SAD SAM SAVRŠEN.
gw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 19:51   #7
ma neklima se skoro uopce... al je danas kad san vidia klima dosta dobro... sad je manje puno
brdar1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 20:12   #8
dajj recite ocu ic u zubara ili ce proc
brdar1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 20:20   #9
Quote:
brdar1994 kaže: Pogledaj post
dajj recite ocu ic u zubara ili ce proc
pa odi zubaru- kaj te košta
__________________
VIŠE NISAM UOBRAŽEN. SAD SAM SAVRŠEN.
gw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 20:32   #10
je al sta cu rec staroj??? malo san se posiba... pa ce mi slomit i ona jos jedan
brdar1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 22:16   #11
Quote:
brdar1994 kaže: Pogledaj post
je al sta cu rec staroj??? malo san se posiba... pa ce mi slomit i ona jos jedan
šta ne možeš sam otić u stomatologa nego te stara mora vodit?Ja bi ti preporučio da svakako odeš u stomatologa da to pogleda
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 19:02   #12
Klimanje zuba

Znači problem je što mi se klima prednji zub (jedinica), nije mi ništa upaljeno, desni su u redu, zub nije pokvaren, dobio sam jedan udarac u njega al prije godinu dana (pa sumnjam da može to biti). Klima se iz unutarnje strane, počeo je možda prije 5 dana. Mene zanima od čega se to moglo dogoditi i može li se ponovno pričvrstiti, jer ne klima se puno. Nadam se da mi nećete prebaciti ovo jer sumnjam da će mi onda ko htjeti odgovoriti. Ovo je ozbiljno meni jer sam 93-e godište, nebi htio ostati bez zuba, pogotovo prednjeg.
__________________
POZDRAV IZ SLAVONIJE
Zvonko91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:03   #13
a brate mili jel ti tesko otici do zubara
luka249 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 03:45   #14
Nemogu još kod zubara, bar sljedećih 2 tjedna, a volio bih kad bi mi neto pomogao u vezi ovoga, šta da radim i koji je uzrok ovoga.
__________________
POZDRAV IZ SLAVONIJE
Zvonko91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 09:09   #15
Quote:
Zvonko91 kaže: Pogledaj post
Znači problem je što mi se klima prednji zub (jedinica), nije mi ništa upaljeno, desni su u redu, zub nije pokvaren, dobio sam jedan udarac u njega al prije godinu dana (pa sumnjam da može to biti). Klima se iz unutarnje strane, počeo je možda prije 5 dana. Mene zanima od čega se to moglo dogoditi i može li se ponovno pričvrstiti, jer ne klima se puno. Nadam se da mi nećete prebaciti ovo jer sumnjam da će mi onda ko htjeti odgovoriti. Ovo je ozbiljno meni jer sam 93-e godište, nebi htio ostati bez zuba, pogotovo prednjeg.
Moguće je to poslijedica tog udarca.
Trebaš što prije napraviti rtg i otići kod stomatologa da ti vidi što se događa. U međuvremenu izbjegavaj bilo kakva opterećenja na taj zub, nemoj hranu odgrizati ( jabuke, sendviče i sl.) nego ju reži i ne jedi na taj zub.
borna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 18:02   #16
Bio kod zubara, ovaj mi govori da je sve u redu i da je zdrav i da nema nikakvih oštećenja i da se ne klima po njemu, al kao da opet napravim rtg
__________________
POZDRAV IZ SLAVONIJE
Zvonko91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 10:09   #17
Klimanje zuba

Pozdrav svima! Ne znam jel već postoji negdje ova tema, ali ako postoji, ispricavam se i premjestite gdje treba

Dakle, već neko vrijeme mi se klimaju donja jedinica i dvojka. Može li stomatolog to klimanje zaustaviti i učvrstiti taj zub? S obzirom da sam '96. godište, to mi je poprilično bitno. Hvala.
random96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 17:53   #18
Treba vidjeti uzrok, a onda se može dalje razmišljati o terapiji...puno si premlada za klimanje pa tim više trebaš hitno stomatologu i napraviti rtg snimku
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 20:56   #19
Zubarica oštetila trajni zub koji se sada klima

Pozdrav, imam 22 godine, užasno se bojim stomatologa, još u osnovnoj školi sam pretrpjela prvu traumu kod nje (puknuo mi je zub, lijeva četvorka, pola zuba s korijenom je izvadila a druga polovica korijena je ostala i još uvijek nije riješila taj problem, sve je počelo crnjeti prije nekih mjesec dana), nakon toga 2014. godine odem ponovno ali sad zbog donje desne šestice jer sam otekla na fakultetu. Otvorila zub, stavila lijek i tako u nedogled, da bi svaki put čačkala taj zub, bušila i ne znam ja što sve radila, trenutno mi je zub otvoren 4-5 mjeseci, počeo se klimati dio kako ga je cijelog pokidala. Zubarica je na porodiljskom i mene strah otići kod nove koja ju mijenja. Ne znam što da radim, ostati ću i bez ovog zuba jer ga je ona sredila, a tek mi je 22. Jeli imao tko takav problem?
Lolica144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 23:18   #20
Quote:
Lolica144 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam 22 godine, užasno se bojim stomatologa, još u osnovnoj školi sam pretrpjela prvu traumu kod nje (puknuo mi je zub, lijeva četvorka, pola zuba s korijenom je izvadila a druga polovica korijena je ostala i još uvijek nije riješila taj problem, sve je počelo crnjeti prije nekih mjesec dana), nakon toga 2014. godine odem ponovno ali sad zbog donje desne šestice jer sam otekla na fakultetu. Otvorila zub, stavila lijek i tako u nedogled, da bi svaki put čačkala taj zub, bušila i ne znam ja što sve radila, trenutno mi je zub otvoren 4-5 mjeseci, počeo se klimati dio kako ga je cijelog pokidala. Zubarica je na porodiljskom i mene strah otići kod nove koja ju mijenja. Ne znam što da radim, ostati ću i bez ovog zuba jer ga je ona sredila, a tek mi je 22. Jeli imao tko takav problem?
Možda je ta nova Dr. spas za tvoj zub definitvno netko ne zna svoj posao i ja sam na putu da izgubim šesticu zbog tuđe zajebancije previše ju je brusila kad mi se plomba raspala i nakon mjesec dana dobar zakriz i sve se raspalo inače mi je taj zub ˝mrtav˝ od srednje škole kad su mi izvadili živac iz njega to ti je tak kako naletiš na kojeg dr.
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.