Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2009., 13:40   #1001
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Može na aerodromu, u jednom smjeru, ali to zadovoljstvo platiš 35 EUR. Ako nadodaš prije preko interneta, onda je za povratni let (možeš samo tako) 30 eur. Jedino ako si več obavio online checkin, onda više ne može, nego samo na aerodromu.

Koristan kao uvik
cashtelan is offline  
Old 15.10.2009., 09:50   #1002
Bilo je već par pitanja u vezi Ryanairovog checkina, pa sam sad isprobao.
Daklem, ako imate kupljenu povratnu kartu, i radi nekih razloga želite iskoristiti samo kartu u povratku (niste se uopće ni čekirali za prvi let), možete to bez problema uraditi, čak i ako chekin obavite nakon što je prvi let već prošao... Dobra vijest.
nukac is offline  
Old 19.10.2009., 12:34   #1003
povrat novca zbog promjene datuma leta

Ako vam se kojim slucajem desi da vam se promjeni vrijeme leta za vise od 4 sata, Ryanair ce vam ponuditi povrat novca ili zamjenu za nekakve bonove.
Šta napraviti?
Ako promjenite za bonove, bonovi vam imaju vrijednost koliko ste platili za kartu, ali mozete ih koristiti samo za kupovinu karte (ne i nadoplatu za prtljagu), i to jedino preko zastupnika. U hrvatskoj ih nema!
Ako uzmete povrat novca, dobijete cjelokupni iznos koji ste uplatili na racun s kojeg ste uplatili (obustava uplate).
No, budite vrlo oprezni!
Kod ispunjavanja aplikacije za povrat novca nudivam se opcije da odaberete dali zelite povrat novca za odlazni ili povratni let i za svaku osobu posebno. Sta god napravili i kako god obiljezili Ryanair ce vam UVIJEK vratiti cijeli iznos i KANCELIRATI CIJELU KARTU! Znaci, sifra koda ce biti nepostojeca, i onda necete moci ni letiti, ni nista vise napraviti.
Meni su javili da cu dobiti povrat novca za cjelu kartu, iako sam ja trazio povrat samo za povratni dio karte, i to samo dva dana prije puta!
U e-mailu pise da se za sva pitanja moze obratiti na neki broj koji uopce ne postoji. I sta sad. Morao sam kupiti novu kartu i platio za nju 10 puta vise.
prejak is offline  
Old 19.10.2009., 19:12   #1004
..

idem za London i prijavio sam samo rucnu prtljagu, i zanima me da li oni gledaju tocne dimenzije i kilazu?? posto vjeronjatno ce torba biti malo veca...??

Hvala
jarehead is offline  
Old 20.10.2009., 08:36   #1005
zavisi kak će bit raspoloženi... ti zapravo ideš na blef. mogu te pustit a mogu te odhebat...
poputpsa is offline  
Old 20.10.2009., 13:12   #1006
Kupih kartu Klagenfurt - Frankfurt (Hahn) za 9.8€ . Ide se na neplanirani city break .

p.s. Sto se tice "rucne prtljage" vidio sam hrpe ljudi kako besramno nose ogromne kofere u sam avion, ali ipak mozda bolje ne riskirati dodatnu naplatu i uzeti torbu odgovarajućih dimenzija
n@meless_ is offline  
Old 21.10.2009., 09:13   #1007
jučer sam se vratio iz londona i dublina.Žena i ja bili 5 dana , 4 leta sve pohvale za ryan.Niti jednom nitko nije mjerio prtljagu niti vagao,ali ipak imali smo sve po propisu.
pinjata is offline  
Old 21.10.2009., 10:23   #1008
jel netko pronašao neki bus do klagenfurtha?
alter ego blagajnice is offline  
Old 21.10.2009., 11:13   #1009
Do Klagenfurta možda još nekako, ali za nazad sumnjam. Naime, svi oni busevi do Municha idu kroz Klagenfurt, ali vjerojatno ne staju tamo (šarmiranje vozača). Ostaje samo vlak, prvo do Villacha, tamo se presjeda. Također se može i autom, parking je oko 50-tak EUR za tjedan dana. Dvije su verzije, preko Maribora i Dravograda pa na Bleiburg. Tim putem ne teba slovenska vinjeta, ali treba austrijska. Druga verzija je preko Ljubljane, i Ljubelja. Tu treba slovenska vinjeta, ali ne treba austrijska. S tim da zimi ovaj put zna biti jako zeznut, cesta na austrijskoj strani je živi očaj i ako slučajno pada snijeg a imate ljetne gume, zaboravite da ćete proći bez lanaca i 10 kg živaca...(isprobano na vlastitoj koži).
nukac is offline  
Old 21.10.2009., 11:45   #1010
nisi rekao kad si se vratio li Londona i u potpisu imas let koji si odradio.

Hvala na informaciji.

mene će ryan vidjeti tek u proljeće.
sad je red na putovanja automobilom i busom.
alter ego blagajnice is offline  
Old 21.10.2009., 11:52   #1011
Vratio se u ponedjeljak... Još nisam promijenio potpis...
Btw Ryanaira, nešto se šuška da pregovaraju sa Zagrebačkim aerodromom, kao i još neki drugi LCC prijevoznici. Iako to ne mora značiti da će doći i do realizacije.
A od prvog maja ima Norwegian dva puta tjedno let Zagreb-Kopenhagen (petkom i ponedjeljkom, baš za produženi vikend), jedino što cijena nije baš toliko niska, nekih 120 EUR je povratna.
Klagenfurt nije baš aerodrom za zimske letove iz Hrvatske, em je loše povezan s HR, em je cesta do tamo zeznuta. Eventualno ostaje Trst i Venecija.
nukac is offline  
Old 21.10.2009., 11:56   #1012
a ja letjela za zadar.
Teško da će zagreb pristati na njihove uvjete iako bi to mogao biti odličan posao za sve.
Samo da netko šapne Mikiju kako je to od velike važnosti jer i tako bacaju brda love na sport, kulturu i slično.
alter ego blagajnice is offline  
Old 21.10.2009., 11:59   #1013
Quote:
n@meless_ kaže: Pogledaj post
Kupih kartu Klagenfurt - Frankfurt (Hahn) za 9.8€ . Ide se na neplanirani city break .
p.s. Sto se tice "rucne prtljage" vidio sam hrpe ljudi kako besramno nose ogromne kofere u sam avion, ali ipak mozda bolje ne riskirati dodatnu naplatu i uzeti torbu odgovarajućih dimenzija
Oh, ovo je stvarno APSURD! Odakle ideš? Pretpostavljam iz Zagreba, jel? Pa, da li ti znaš da imaš DIREKTAN VLAK iz Zagreba za Frankfurt?! Ide u jutro u 7 sati iz ZG i isti dan si u 7 na večer u Frankfurtu! Iz centra u centar grada, bez ikakvih presjedanja i slično... Pa, dok ti na neki način dođeš iz Zagreba do Klagenfurta, to ti uzme nekoliko sati. Pa dok dođeš tamo do aerodroma, a mora se doći ranije. Pa sam let, pa onda u Frankfurtu dok izađeš, pa opet dok dođeš do centra grada... Računaj koliko će ti trebati vremena, garantiram ništa manje nego ovo s direktnim vlakom iz Zagreba! A i potrošiti ćeš poprilično novaca, badava onda što je sama karta od Klagenfurta kao jeftina, računaj sve ove druge troškove...
Inače, HŽ ima već godinama ugovor s DB-om, njemačkim željeznicama, o tzv. CITY STAR tarifama, koje su za pol cijene, tj. povratnu kartu za vlak do BILO KOJEG grada u Njemačkoj platiš kao samo za jedan smjer, stvarno je izuzetno jeftino i povoljno, ako ne vjeruješ provjeri!
Forumas-zg is offline  
Old 21.10.2009., 12:40   #1014
Na kraju me opet ispadne jeftinije, a i ne da mi se 12 sati biti u vlaku. Radije cu se vucarati po aerodromu, bar je neki muving . Uostalom nisam jos odlučio 100% dal cu u Frankfurt, jer od Hahna mogu do Mainza, Luxembourga i sl.
n@meless_ is offline  
Old 21.10.2009., 13:49   #1015
A baš me zanima kako dobiti kartu za vlak od Zagreba do Frankefurta za 9 EUR. I to još povratnu...
nukac is offline  
Old 21.10.2009., 15:00   #1016
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
A baš me zanima kako dobiti kartu za vlak od Zagreba do Frankefurta za 9 EUR. I to još povratnu...
Dobro, to se slažem da se za 9 EUR ne može! Ali za stotinjak EUR se već MOŽE!
Ali, ti i većina vas ovdje doista niste realni: naime, zaboravili ste da je tih 9 EUR samo reklama, a da u to nisu uračunate razno-razne dodatne TAKSE, koje se mora platiti! K tome, nemojmo zaboraviti da let NIJE od Zagreba, čak ni od Ljubljane, već od prilično dalekog Klagenfurta! Dakle, ili se može ići tamo autom (pa platit benzin+vinjete+tamo parkiranje od 50-tak EUR), ili pak ići opet VLAKOM! A za odredišta u Austriji NEMA onog City star popusta kao za odredišta u Njemačkoj, tako da će karta za vlak podosta koštati... A treba uzeti još i cijenu karte od Frankfurt Flughafen-a do grada! Dakle, zbroji malo sve te troškove, pa ćeš vidjeti da te neće doći ništa manje od vlaka, dapače možda čak i VIŠE! A k tome, moraš toliko puta presjedati i gnjaviti se... Također, Klagenfurt je na lošoj poziciji, u kotlini, ima vrlo vrlo neugodan aerodrom za slijetanje, osobito zimi, ja da mi netko PLATI, NE bih od tamo išao! A posebno za ovako kratku relaciju, na kojoj čak štoviše vozi DIREKTAN vlak iz Zagreba! A možeš očekivati i kašnjenja zbog magle, možda i otkazivanje leta i slično...
Forumas-zg is offline  
Old 21.10.2009., 20:34   #1017
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
Oh, ovo je stvarno APSURD! Odakle ideš? Pretpostavljam iz Zagreba, jel? Pa, da li ti znaš da imaš DIREKTAN VLAK iz Zagreba za Frankfurt?! Ide u jutro u 7 sati iz ZG i isti dan si u 7 na večer u Frankfurtu! Iz centra u centar grada, bez ikakvih presjedanja i slično... Pa, dok ti na neki način dođeš iz Zagreba do Klagenfurta, to ti uzme nekoliko sati. Pa dok dođeš tamo do aerodroma, a mora se doći ranije. Pa sam let, pa onda u Frankfurtu dok izađeš, pa opet dok dođeš do centra grada... Računaj koliko će ti trebati vremena, garantiram ništa manje nego ovo s direktnim vlakom iz Zagreba! A i potrošiti ćeš poprilično novaca, badava onda što je sama karta od Klagenfurta kao jeftina, računaj sve ove druge troškove...
Inače, HŽ ima već godinama ugovor s DB-om, njemačkim željeznicama, o tzv. CITY STAR tarifama, koje su za pol cijene, tj. povratnu kartu za vlak do BILO KOJEG grada u Njemačkoj platiš kao samo za jedan smjer, stvarno je izuzetno jeftino i povoljno, ako ne vjeruješ provjeri!
city break traje 3-4 dana; koja je poanta ako 1 od njih provedeš u vlaku???
San Francisco is offline  
Old 21.10.2009., 21:32   #1018
Tih 9 EUR je cijena karte. Ukupna cijena. Za vlak ni u ludilu ne možeš dobiti takvu cijenu. Za jednoga se isplati ići i s autom do Klagenfurta, negdje si vjerojatno na istom ili malo jeftinije nego vlak, za dvoje i više je znatno jeftinija opcija avion.
Osim toga, ovo je tema Ryanair. Ako već diskutiramo o Ryanairu, onda idemo govoriti o avionima, a ne o vlakovima. Otvori si temu o VLAKOVIMA ili BRODOVIMA ili PODMORNICAMA ili kaj već i tamo diskutiraj o jeftinoći.
nukac is offline  
Old 22.10.2009., 02:41   #1019
ček znači ipak si promjenio mišljenje i išao bi negdje drugdje s avionima?
ak ih ide 4 do je pišljivih 400€,a autom je cca 53€ (s slovenskom vinjetom) + 50 € parking( znači čak se i za jednu osobu isplati)
a tamo si umjesto za 12 za 4 sata (inače 3 i par minuta,al nek je 4)
logika ići s vlakom?

inaće išao sam iz trsta i nisam ipak stao u luci nego se parkirao u gradu (nisu baš samo skladišta ) i prošetao se
let je prošao dobro, malo grublje sletio u londonu (imao sam dvoje koje je prvi put letjelo pa smo imali zanimaciju ), natrag puno nježnije sletio,sumnjam da je drugi bio neki bosanac(car ) jer je stalno imao otvoren prozor (pri ukrcaju i iskrcaju putnika,za let ne znam ), ruku vani da se vidi lančić
letjeli preko njemačke jer je taman bilo ono snježno nevrijeme pa nam je pilot govorio nešto samo je razglas bio u tukiju pa ga nisam sve skonto , vjerojatno o nevremenu jer smo gledali oblake i snježne vrhove
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 22.10.2009., 10:13   #1020
Trebala bih malu pomoć glede prtljage.
Dakle pitanje je da li je tehnički moguće prilikom online check ina prijavit na ryan letu 1 torbu za tamo, a na povratku 3 torbe?

Hvala

FYI Parking Klagenfurt je 35 eura.
Bimbac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.