Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2005., 16:51   #21
Re: Re: Re: troškovnik vodoinstalatera za kupaonu?

Quote:
chani kaže:
nekako mislim kad bi se sabornici uhvatili instalacija da bi to kostalo 15000 kn i trajalo 2 tjedna

KOKO - 5 somova je ok cijena,ima onih velikih riba koji naplacuju i po 12000 kn,hebiga tesko ih je skesirati,i meni je bilo,ali kako sto rekoh to radis 1x u xx godina

btw studiranje je grijanje stolca, a oni se ipak narade bez obzira na skolu, potuci ti onda keramiku i nosi tu sutu van iz stana,plati odvoz,bas me zanima koliko sati bi ti trebalo samo za to, probaj dici stemericu itd.
prljav i tezak je to posao

OK! Ajmo sad ovako...
7200 kn + PDV, čelične cijevi; zavrtanje pipa i postavljanje kade (navodno ulazi u cijenu=besplatno).
Oštemo ja...
Izbacio šutu ja...

Uđem u gotovu kupaonu pustim vodu u školjku i... imam šta i vidit curi na spoju flex cijevi i školjke. Nazovem tipa: "Ah, znate događa se..."
Definitivno postoji nesklad u razinama primanja u HR. Potrebno je raspitati se vani, a sobito u Kanadi i SAD, kako stvari stoje.
Neka naplate toliko ali neka daju onda nenadjebivo dobru garanciju. A ne plakati i izvlačiti se poslije loša roba...

Ja sam školovan sa projektiranje postrojenja teške kemijske industrije, ako napravim projekt i izvedem ga moram dati nevjerojatnu garanciju, pustiti u pogon, odgovarati za svaku i najmanju grešku a zarađujem kiki-riki svote.

Nisu krivi vodoinstalateri, već država jer ne provodi Zakon o zaštiti potrošača koji regulira kvalitetu usluga. Meni je dopušteno da tužim tu firmu ali neću dobiti parnicu (provjereno).
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 17:01   #22
Quote:
Neka naplate toliko ali neka daju onda nenadjebivo dobru garanciju.


khm, za te novce je trebal otpeljati sutu, zanimljivo koliko bi naplatio gore za sutu te tvoje stemanje??? onak informativno, imas kakvu procjenu,tj. po meni to je njegov dio posla....

btw onak jedan upit, da ti keramika mozda nije bila grbavo postavljena da je procurilo tamo, ne sjecam se dobro,ali zar se ne stavljaju i nekakve brtve
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 17:20   #23
Događa se

nisu sillikonirali spoj školjke i fleksibilne cijevi ali nema žurbe jer su oni na drugom mjestu pa će mi se javiti

A meni parketar na vratima...

Nije pošteno.
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 17:26   #24
sad fali fikus da kaze kako je silikon nestabilan gradevinski materijal lol...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 23:05   #25
E sad mi fakat zal kaj nisam fotkala kupaonu nakon dolaska prvog vodoinstalatera. Tek da vidite kakvo sranje i slamperaj moze napravit jedan osoba a nemate ga kome tuzit. Kaj je najgore, ak se ne kuzite, kak se nismo kuzili ni mi, necete ni primjetit napravljene gluposti.
3 osnovne su bile: mijenjal je cijevi parcijalno (zgrada stara 30 god)
- stavil je dovodnu cijev za vesmasinu ispod ugradbene kade al tak da je cijev na pola izlazila van i kada se nikak ne bi mogla zazidat
- dovodnu cijev za vesmasinu namontiral je na zid a ne u njega
i kaj da delate?
3 dana je to delal, a drugi vodinstalater, nakon njega, je zamijenil sve do armature, uklonil i staro i njegovo, napravil cijevi bez prekida, zamijenil jos sve cijevi u kuhinji.... delal je od 9 u jutro do 10 na vecer i naplaitil 300 kuna vise od njega
Nakon keramicara dosal je i sve nam postavil
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2005., 08:29   #26
Re: Re: Re: troškovnik vodoinstalatera za kupaonu?

btw studiranje je grijanje stolca, a oni se ipak narade bez obzira na skolu, potuci ti onda keramiku i nosi tu sutu van iz stana,plati odvoz,bas me zanima koliko sati bi ti trebalo samo za to, probaj dici stemericu itd.
prljav i tezak je to posao
chani,
kaj je najsmjesnije ja sam sama poskidala staru keramiku, lavabo
i odnjela sutu, a da ti ne velim kak smo se namucili dok smo izvadili o odnjeli gusnatu kadu s trecek kata do podruma.
znaci kupaona je potpuno prazna dapace pol je otvorena cijevi od odvoda se vide tak da netreba fleksat daj dio kod kade jedino po zivivima vodovodne cijevi.
samo kaj svi kad dodu mudro se smjeskaju i misle gle ludakinja je to sama napravila ali mi cemo to tak i tak zaracunati!
pitam ponovo ima li koju posteni VODOINSTALATER da mi se javi???
necete vjerovati, ali vec ih je 6 bilo i reklo poslat troskovnik i vise se nikad nisu javili.
KOKOSALAKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2005., 08:43   #27
navecer ti posaljem broj od jednog pa pitaj koliko bi okvirno doslo,
ne mogu naci njegov troskovnik sto mi je napravio za centralno za stan na Kneziji,ali ruke je racunao 1400 kn prije 3 godine

te frend keramicar ima nekog s kojim suraduje pa ti posaljem i njegov broj pa pitaj,alli s otim nisam imala iskustva

problem je sto su svi dosta nakrcani poslom, znam da je frend keramicar rekao da ako ga trebam moram barem 10 dana prije ga informirati...

odmah telefonski objasni sta je sve napravljeno pa vidi reakciju
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2005., 22:47   #28
sorry,moj zmrdani muz je zagubil broj,
a drugi je bukiran do 1.mjeseca ili serka jer mu se ne da zahebavati s time

pitaj sibija ili xxgaladriel za njihove majstore ako imaju cajta,a mislim da juraj s foruma ima neke majstore za sredit kupaonicu full u tjedan dana (cijevi,sanitarije,keramika)
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 08:55   #29
jel smijem staviti ime firme u post ili...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 09:39   #30
Ime firme

posalji mi na PM

Zadnje uređivanje Majstor : 12.03.2015. at 11:46. Reason: Pisanje naslova teme malim slovom
KOKOSALAKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 16:34   #31
Koliko je skupo pomicanje kanalizacijskih cijevi kod adaptacije stana? Znači treba raskopavati i sve što ide s tim da bi dobili još jednu kupaonicu.

I još nešto. Kako radim adaptaciju cijele obiteljske kuće, razmišljam o ugradnji jednog velikog bojlera te provođenju tople vode do svih trošila po katovima (2 kata). Koliko je to isplativo?
hivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 19:31   #32
Centralna priprema vode je isplativija samo budi siguran da će gornji katovi ostati u istom domaćinstvu.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 15:21   #33
Curi voda!!!

Jel zna neko rješenje ovog problema...

Nove instalacije u kupaoni sve do glavne vertikale u zgradi. Susjedu ispod mene kapa sa plafona. Nisam ustanovio nakon kojih mojih radnji kapa i nije učestalo (2 puta u 4 mjeseca) ali mi je bed zbog tipa ispod mene jer je svježe ofarbao kupaonu.
Zovem majstora, ne šljivi me 5%. Imam račun pa mi je opcija drž inspektorat ali to dugo traje...
Jel postoji firma koja ima sondu za ovakve slučajeve i isplati li se to uopće raditi (već sam uselio pa mi se ne da lupati kupaonu ako nije do mene).


Šta da radim, Šta, šta????


Fala
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 21:55   #34
mora,ali mora ti to pogledati i popraviti onaj koji ti je radio instalaciju.
malo ga splaši inspektoratom. broj istoga ti je 01/650 3000
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 11:05   #35
Curi

Vjerojatno se radi o sifonu. Vidi gdje je u odnosu na mjesto curenja. Meni je sused ispod npr. objesio luster na moj sifon pa mu se luster punio vodom.
Ako mu curi samo kada puštaš veliku količinu vode iz kade onda je najvjerojatnije problem u spoju sifona sa cijevimo dolaza i odlaza. Ako je sve od PVC-a možda se gumeni O ring deformirao pri montaži pa zato curi. Male su mogućnosti da curi negdje drugdje. Javi kaj je baš me zanima.

Sretno
__________________
Što bih dao da sam mlađi, a da imam ovu pamet !!!

LJubitelj životinja-toplokrvnih

Zadnje uređivanje Majstor : 12.03.2015. at 11:48.
rovad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 00:15   #36
A gdje nestao moj odgovor ?
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 15:21   #37
Quote:
bodul kaže:
A gdje nestao moj odgovor ?

A šta si odgovorio? Probaj ponovo!
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 15:11   #38
Prije ca godinu dana uredio sam kupaonicu u centru grada (Zagreba) od svojih 4 m2.

Nove cijevi, premjestanje pipe, provlacenje cijevi do kuhinje poradi dovodjenja tople vode onamo (od plinskog bojlera) etc.

Vodoinstalater: materijal, stemanje zida, namjestanje ventila - 1200 kuna.
Keramicar: oplocenje do stropa i pod, te boka kade - ca 1400 kuna
Montiranje umivaonika, skoljke i kade, te pipa - 50 kuna po komadu.
Ostali materijal (bez vodovodnih cijevi, dakle) - kada, umivaonik, wc, pipe, plocice - jos toliko ca 2500 kuna.

Sve bilo besprijekorno napravljeno za ca 5500 kuna. I dan danas besprijekorno radi i svi zadovoljni. Vodoinstalater je super, a ovo ostalo tj. plocice i montiranje elemenata je bilo preko frenda, pa je bilo nesto popusta, no lik je i to super napravio.

A sad, da ne ispadne da sam prokleti sreckovic, evo jos jedne price:

ova gore kupaonica je moja i napravih je za sebe. No prije toga je bila sredjivana jedna druga kupaonica, u stanu gdje sam bio podstanar. Dosla tri krsna lika da srede kupaonicu od metar i pol puta dva metra. Ukupni ceh - 12 tisuca kuna! tus-kabina, plocice, WC i mali minijaturni umivaonik nisu stajali vise od 4000 tisuca, a sve ostalo su oni sebi odlucili zaracunati, bez racuna, pdv-a i ostalih sranja. Srecom, lova nije isla iz mog dzepa, no stvar je bila izvedena katastrofalno, u stanu ispod nas, (neboder na istoku grada) odmah procurilo nakon 2 mjeseca.

Mislim da ovdje postoje samo dvije mogucnosti:

a) angazirati obrt koji ce ti izdati racun s pdv-om i dati garanciju

b) angazirati poznate koji su PROVJERENO vec nekom nesto jako dobro napravili i vi ste se na svoje oci o tome osvjedocili.
Meroving is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 19:04   #39
Imaš u Peveca nareznicu pola cola 50 kn, pila za željezo 30kn. pionir 200kn i zasuči rukave kad ti je skupo.Pa šta bi plaća neš ti velike pameti u vodoinstalatera isto kao i električara da su pametni ne bi im žice bile u boji.
auro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 08:21   #40
... ili još bolje plastične cijevi...
Meni su vodoinstalateri tražili 10K kn za premontiranje kupaone (bez keramičara)... poslao i u K krasni i napravio sve sam preko vikenda. Eto drži vodu već godinu dana a bogami će i dulje....
Uglavnom otišao u gramat i kupio sav materijal i potreban alat za cca 2k kn (hvala prodavaču koji je imao pojma) napravio posao i uštedio bar 8K kn...
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.