Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2014., 10:07   #761
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14...a6208c0103.jpg

Grohe pipa...

Sa mobitela
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje Majstor : 05.03.2015. at 21:48. Reason: Prebacivanje slike u link
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 10:17   #762
Odlično. Hvala na slikici.
Problem je na tom podizaču za tuš. Treba ga rastaviti i okrenuti gumicu koja se nalazi u samom tijelu. Najbolje je zamijeniti sve novo, jer se stvar ponavlja. Cijena podizača ako se dobro sjećam cca 100,00 kuna. Dijelova ima u "Pipi".
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 13:16   #763
Hvala na savjetu
Upravo sam saznal jučer da se jedan poznanik iz kvarta bavi "vodom"..ja mislil da radi s plinom pa sam ga zval i došel bude danas, valjda, da to pogleda on spominje neke mrežice kad se pipa skine..da njih treba počistiti. Ja sam za te stvari totalni tutlek i ne znam nikaj o tome pa bumo vidli kaj bude on reko kad skine pipu i pogleda ali budem mu svakak navel da si mi to rekao
Inače sam primetil da mi i pipa na sudoperu ima isti problem, ali pazi...jako rano ujutro i kasno navečer. Ne kužim, ali je doslovno tak prek dana radi savršeno. Mislim da je pipa na sudoperu Hansa ili Hansgrohe...fakat se ne sećam, ali znam da mi vuče na skandinavsko...makar mi ovo dvoje više vuče na švapsko moram pogledat na računu..
Lavabo pipa radi bez greške non stop hahaha

Hvala i tebi još jednom pa javim tu kad saznam u čemu je bil problem, za slučaj da još nekome bude trebalo

pozdrav
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 17:51   #764
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Bježi od toga što dalje... Nisu bez veze kvalitetne pegle 2000-3000 kn.
Za napraviti posao bolje iznajmiti/posuditi kvalitetnu peglu i to je to.
Ja imam za hobbi poslove takvu peglu/varilicu prije toga smo posuđivali vargonovu osim kvalitete izrade ne vidim zašto bi ta od 400 kn bila znatno lošija od vargonove ako ništa na ovoj od 400 se može podesiti temperatura dok se to na vargonovoj nemože. Iako koliko para toliko muzike
ivan.karlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 20:56   #765
Quote:
ivan.karlovac kaže: Pogledaj post
Ja imam za hobbi poslove takvu peglu/varilicu prije toga smo posuđivali vargonovu osim kvalitete izrade ne vidim zašto bi ta od 400 kn bila znatno lošija od vargonove ako ništa na ovoj od 400 se može podesiti temperatura dok se to na vargonovoj nemože. Iako koliko para toliko muzike
Ne znam za Vargon. JA imam Aquaterm
Ne kažem da se mora imati alat s 5 zvjezdica za sve. Ali meni/nama je jednom prisjela jeftina pegla....(mislim da je bila sive boje) i imam veliku averziju od tih.
Iako se bavim adaptacijama nemam niti ja sve od Rems-a, Rotenbergera i slično.
Imam rolcange koje sam platio 4 komada u paketu 300 kn i služe. Jest da nisu kao jedne Remsove koje imam ali...bile su nekoliko puta jeftinije nego Rems.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 18:04   #766
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Odlično...
Heh...i sad bit pametan i ne brukat se tu hehe ali kad sam reko da budem pisal post, onda bum ga i napisal.
Samo jedna riječ: žena.
Nisam seksista niti promilom svog bića, ali ne znam kako drugačije dočarati ovo, nego tom riječi...
Dođe frend (vodoinstalater) do mene i ja mu pokažem problematiku. Pita lik: "di ti je glavni ventil za vodu?" Ja mu pokažem, on okrene i veli: "aj probaj sad"...dalje ne moram ko da me neko mokrom krpom po glupači mlatnul trenutno. Pital sam ženu prije x dana jel kaj prčkala po bilo čemu..."ja? ma kaj ti je? kaj bi ja dirala po tome..."
Naime, voda je bila skoro do kraja zatvorena...ventil je bil samo malo otvoren i opet je pitam ko je to diral, jel ja nisam, a sumnjam i da je kćer od 7 i pol godina (makar se sa decom nikad ne zna )...
"Joooooj pa daaa..."
Nekud smo išli na par dana i ja sam zatvoril vodu i kad smo ulazili natrag u stan, reko sam joj da ode otvorit vodu...i to je bilo to. Kak sam joj to reko, automatski je izašlo iz glave, jer logika nalaže da se voda otvori kak spada, a ne samo pola okreta ali njoj je to bilo nekak normalno. Još ne vjerujem...majke mi.
A nije mi ni na kraj pameti bilo da je do toga...jebat ga.

Eto...fala još jednom @majstor52 i sorry na ovoj gluposti i zauzimanju prostora uopće na ovom topicu
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 19:39   #767
I kaj je tu gospođa kriva?? Ti zatvorio ,ti i otpri koliko treba !!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 16:07   #768
upit

pozdrav!možda je malo van teme..

trebam postaviti novu vodovodnu cijev od šahta do kuće.
preporuka je alkaten od 1".
treba li obavezno polagati cijev na posteljicu od pijeska?na koju dubinu -1m dovoljno?
trebam li možda tu cijev prvo postaviti u npr. alkaten od 2"?
i najvažnije:
kako probiti zemlju ispod betona na udaljenost od 3m.ne znam pošto je raketa ? neki majstori tvrde da mogu probiti zemlju ispod betona nabijajući cijev na cijev??


hvala
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 08:00   #769
HTML Code:
trebam li možda tu cijev prvo postaviti u npr. alkaten od 2"?
Poznata je činjenica da okiten cujevi s vremenom propuste vodu i da je nakon toga teško odrediti mjesto gdje cijev propušta vodu.
Zbog toga se postavlja cijev u cijev da se može u slučaju potrebe ,ona manja izvući van i zamijeniti sa novom. Kod odabira vanjske cijevi uvijek je bolje odabrati veći profil jer se na velikim duljinama ionako stvara otpor, koji se smanjuje u većem profilu.
Ako cijevi obilaze zgradu ili nekaj drugo , tada se izrađuje šaht kroz koji se vrlo lako napravi zamjena.

Debina polaganja cijevi od 60 cm - 80 cm , a pijesak ne škodi.

Za probijanje zemlje nemam nikakvu ideju.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 08:58   #770
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
HTML Code:
trebam li možda tu cijev prvo postaviti u npr. alkaten od 2"?
Poznata je činjenica da okiten cujevi s vremenom propuste vodu i da je nakon toga teško odrediti mjesto gdje cijev propušta vodu.
Zbog toga se postavlja cijev u cijev da se može u slučaju potrebe ,ona manja izvući van i zamijeniti sa novom. Kod odabira vanjske cijevi uvijek je bolje odabrati veći profil jer se na velikim duljinama ionako stvara otpor, koji se smanjuje u većem profilu.
Ako cijevi obilaze zgradu ili nekaj drugo , tada se izrađuje šaht kroz koji se vrlo lako napravi zamjena.

Debina polaganja cijevi od 60 cm - 80 cm , a pijesak ne škodi.

Za probijanje zemlje nemam nikakvu ideju.
hvala!

planiram staviti od vod. brojila alkaten cijev od 1" ( da li je to ok?), a čak bi ju postavio u plast. kanalizacijske cijevi promjera 5cm.jeftinise u duplo od alkatena od npr. 2"!
planiram nekako probiti beton u dvorištu na dva mjesta ,s tim da na ulazu u kuću imam stazu od 1,5m širine i tu ne bih rezao beton nego bih ako je stara cijev ok na nju spojio alakten ..e , sad, da li tu postaviti nekakvo revizijsko okno i kuglasti ventil ili samo spojnicu?
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 10:13   #771
Quote:
viper50 kaže: Pogledaj post
hvala!

planiram staviti od vod. brojila alkaten cijev od 1" ( da li je to ok?), a čak bi ju postavio u plast. kanalizacijske cijevi promjera 5cm.jeftinise u duplo od alkatena od npr. 2"!
planiram nekako probiti beton u dvorištu na dva mjesta ,s tim da na ulazu u kuću imam stazu od 1,5m širine i tu ne bih rezao beton nego bih ako je stara cijev ok na nju spojio alakten ..e , sad, da li tu postaviti nekakvo revizijsko okno i kuglasti ventil ili samo spojnicu?

Bolji odabir za cijev od 1" je kanalizacijske cijevi promjera 75 mm jer u njima ima više mjesta. Kod polaganja takovih cijevi uvijek je važno voditi računa o smjeru spajanja istih, jer kod kontra spajanja dolazi do problema kod uvlačenja okiten cijevi. Naime okiten cijev treba uvlačiti sa one strane gdje se nalazi "mufa" spojnica cijevi.
Kod spajanje postojeće cijevi iz kuće i nove cijevi , bolja je varijanta spoj napraviti u šahtu ispred kuće, a ugradnja ventila je svakako potrebna radi budućih intervencija na instalaciji. U tom šahtu u slučaju potrebe može se postaviti i slavina za zalijevanje ili pranje dvorišta, automobila i sl.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 10:23   #772
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Bolji odabir za cijev od 1" je kanalizacijske cijevi promjera 75 mm jer u njima ima više mjesta. Kod polaganja takovih cijevi uvijek je važno voditi računa o smjeru spajanja istih, jer kod kontra spajanja dolazi do problema kod uvlačenja okiten cijevi. Naime okiten cijev treba uvlačiti sa one strane gdje se nalazi "mufa" spojnica cijevi.
Kod spajanje postojeće cijevi iz kuće i nove cijevi , bolja je varijanta spoj napraviti u šahtu ispred kuće, a ugradnja ventila je svakako potrebna radi budućih intervencija na instalaciji. U tom šahtu u slučaju potrebe može se postaviti i slavina za zalijevanje ili pranje dvorišta, automobila i sl.
ok,velika zahvala za savjete.
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 10:42   #773
Quote:
viper50 kaže: Pogledaj post
ok,velika zahvala za savjete.
da se nadopunim, kad ste već stručni i voljni..

pretopstavljam u tom potencijalnom šahtu gdje bih spojio novu cijev i staru ...treba staviti kuglasti ventil ili..treba li još nekakva čuda ubaciti.hvala!!
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 12:39   #774
Quote:
viper50 kaže: Pogledaj post
hvala!

planiram staviti od vod. brojila alkaten cijev od 1" ( da li je to ok?), a čak bi ju postavio u plast. kanalizacijske cijevi promjera 5cm.jeftinise u duplo od alkatena od npr. 2"!
planiram nekako probiti beton u dvorištu na dva mjesta ,s tim da na ulazu u kuću imam stazu od 1,5m širine i tu ne bih rezao beton nego bih ako je stara cijev ok na nju spojio alakten ..e , sad, da li tu postaviti nekakvo revizijsko okno i kuglasti ventil ili samo spojnicu?
da se nadovežem..

savjet.....NE ZNAM TOČNO GDJE MI ULAZI STARA ČELIČNA CIJEV U KUĆU.
našao sam da se pruža tik u betonsku stazu oko kuće i da je lagano savijena prema wc-u. na dubini oko 110cm. ne mogu potkopati stazu širine preko 1m da bih našao koljeno tj. spojno mjesto ili npr. napamet razbijati pločice u wc -u.
razmišljam o dvije mogućnosti.

1. presjeći staru čel. cijev što bliže pretpostavljenom mjestu ulaska pod /u kuću(cca 2m), i istu spojiti s alkatenom. mora li se na staroj čeličnoj cijevi narezati navoj da bi se stavio nipl pa MS spojnica za alakten ili ima neka druga opcija?

2. presjeći staru cijev što bliže kući ,narezati navoj i staviti nekakav čep, a novi alakten uvesti u obližnji podrum i tamo spojiti na jednu od cijevi hladne vode (koje dolaze od nekud!!! a prema peći za cent. grijanje) .

znam da obje verzije imaju svoju manu. ako izvedem opciju br.1 onda postoji uvijek mogućnost da će ili istrunuti preostali komad čelične stare cijevi ili mjesto spajanja iste s alktenom.
ako odaberm opciju br.2 onda imam problem potencijalnog curenja na čepu ili tog komada cijevi.znam d a bi bilo najbolje razbiti pločice u wc ili gdje već i spojiti novu od početka ali...

hvala
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 13:23   #775
kako ukoponirati odvod mašine za rublji u WC školjku , uvjek tu stoji ta cijev a zna se desiiti da se zaboravi ?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 22:37   #776
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
kako ukoponirati odvod mašine za rublji u WC školjku , uvjek tu stoji ta cijev a zna se desiiti da se zaboravi ?
Možda je nekako upucati u cijev koja ide od kotlića do školjke? Ne znam jel ta cijev ima isti fi kao i onaj dio sifona ispod sudopera koji ima onaj pipak na koji se nabode odvod perilice suđa. Možda se može nešto iskemijat... tj. možda se može nekako ubaciti taj komad s pipkom...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 23:08   #777
Molim pomoć
Trebao bi promjeniti ventil od tople vode,(nalazi se iza bojlera)
da li je dovoljno zatvoriti vodu na ulazu u bojler i
ispustiti vodu na najnižoj slavini?
Usput da li se to može napraviti bez zatvaranja vode??
Hvala
Borg8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 07:47   #778
ideja nije loša , kotlič je pod stropom , ako smao spojim "T" bojim se da bude kotlič punio mašinu .
Jel treba neki nepovratni , klapna ili?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:59   #779
Možda ne bi bilo loše ubaciti neku klapnicu... A opet mozda sama masina ima to vec kako bi se tijekom pranja tj. izbacivanja vode sprijecio povrat vode iz crijeva natrag u masinu. To ne znam, neka kazu oni koji se kuze u vesmasine...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 12:02   #780
A zbilja nemaš kud drugdje sa tim nego u školjku? Ako to spojiš na školjku, pogotovo na cijev od kotlića imat ćeš špric efekte i punu školjku pjene kad mašina krene špricati vodu kroz raspršivać od WC školjke, a da ne govorim o smeću koje će zaštopavati isti.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.