Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2018., 09:32   #1
Kupnja automobila, potreban savjet.

Pozdrav ekipa,

dakle ovako, kupujem automobil i imam dileme.

Do nekih 90 000kn. 160 000km (maks) i nekom solidnom opremom. Znam da je to km kad se i treba radit vec neki ozbiljniji servis, tako da imam i to na umu.
Ispod 2010 godine ne mislim uzimat nista. Ne tražim od njega da bude nabildan konjažom, vec da nudi solidne performanse na dnevnoj bazi. (od 100hp do 150 idealno

Dakle kupujem solidan automobil koji bih vozio duži niz godina, ne planiram ga tako brzo mjenjat, pa imajte i to na umu.

E sad, dvoumim se između Opel Astre J i Audi A3 (treca manja alternativa je Golf)

Pošto ne radim mnogo kilometara (radi se oko 10km dnevno maks) prva dilema je benzinac ili dizel (ne brine me potrošnja, vise me brine trošak održavanja, tako da predpostavljam da ce biti vaš glas za benzinca.

e sad, Astra nudi siroki spektar motora i kod benzinca i kod dizela, a kod audia bi mi idealan bio 1.4 ali ga je problem nac kod nas, pa su tako na oglasima vecinski 1.2 tfsi (pitanje je dali je taj motor pouzdan?!? - iskustva?!)

Ideje? Iskustva? Prijedlozi? Neka vaša mišljenja? Neki drugi auto?

- i molim bisere da se suzdrže od glupih komentara
__________________
♥ ...♫♫·٠♪٠· ♥ ♫
spajky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 09:41   #2
Ford focus?
dexm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 09:52   #3
Quote:
dexm kaže: Pogledaj post
Ford focus?
Da, citam mnogo pohvala za Focus, iskreno,nisam bas fan dizajna
__________________
♥ ...♫♫·٠♪٠· ♥ ♫
spajky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 09:52   #4
Imaš sad novu Kiu Ceed, čini mi se da je reklamiraju za 98 tkn u dobroj opremi, 1.4 benzinac od 100 hp. Jesi o tome razmišljao ili isključivo mora biti rabljeni?

Mislim da je ovaj Ceed sad dobra kupovina za one koji ne traže neki spektakl od performansi, nego "puno auta za malo novaca".

Meni bi nekako bilo puno dati 90-100 tkn za rabljenog kompakta sa slabijim motorom/opremom. Za tu lovu i ako mora rabljeni, radije bi D segment.
Theophile Aegea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 16:34   #5
nije ni to lose

i pitanje, iskustva sa BMW serijom1, vrijedi taj auto ista ili ?
__________________
♥ ...♫♫·٠♪٠· ♥ ♫
spajky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 17:23   #6
Bio sam u vrlo sličnoj situaciji kao i ti, gledao sve i svašta, a na kraju zaključio nekoliko stvari.

1. Mlad sam, ali nisam toliko mlad da mi treba picolovac. (BMW, Audi itd.)
2. Imam solidne prihode, ali sam škrt davati novce na auto koji tih novaca ne vrijedi khm Golf khm...
3. Treba mi siguran i relativno povoljan auto za održavanje.

Najbolji omjer kvalitete i stanja (godine, kilometraža) ponudio mi je Opel, ali samo benzinci i to atmosferski. Koliko vidim ni ti ne radiš puno kilometara pa ti se dizelaš ne isplati.

Preporučam ti da pogledaš Astru J 1.6 85 KW, solidno ide, a trošak održavanja je minimalan, ako si spreman "malo" riskirati onda gledaj 1.4 turbo ili čak sada novi 1.0 turbo koji je malo čudo i super ide. Ove novije 1.0 možeš naći za oko 90 000 kn i sa manje od 50 000 km.
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 17:25   #7
Astru J uzimati samo sa turbo motorima inače je troma kao ljenjivac, a i sa turbo motorom je troma zapravo.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 17:32   #8
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Astru J uzimati samo sa turbo motorima inače je troma kao ljenjivac, a i sa turbo motorom je troma zapravo.
Sve što nije turbo je tromo.
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 17:32   #9
audi a3 1.2 turbo je odlican izbor za voznju po gradu meni.
Koliko znam motor je ok, samo je na pocetku bilo problema sa lancem, al ti ces uzeti novije godiste.
opcenito taj auto je sasvim dobar, dovoljno udobni sicevi, dovoljno mjesta, lijep klasican izgled.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 17:36   #10
Evo jedan odlični 1.4tfsi.. Ide ko sveti Ilija.
https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a3...oglas-16980322
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 17:42   #11
Ma idi begaj, 10 godina star auto sa 160 k km i to za 7 ilijada evra.
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 17:47   #12
Čovjek ga krstio čim ga je nabavio, nema mu smrti.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 17:48   #13
Dosad sam imao zadnja 3 auta nova nikad nebih kupio polovni nikad ali baš nikad.
Koliko imam za toliko kupim i kraj priče.
Polovni ne hvala.U Hr nemaš pošten salon koji neskida km.
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 17:48   #14
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Čovjek ga krstio čim ga je nabavio, nema mu smrti.


Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Dosad sam imao zadnja 3 auta nova nikad nebih kupio polovni nikad ali baš nikad.
Koliko imam za toliko kupim i kraj priče.
Polovni ne hvala.U Hr nemaš pošten salon koji neskida km.
Kupiš od prijatelja/poznanika ili od auto kuće u koju imaš povjerenje, ili si jednostavno sam sposoban prepoznati loš primjerak.
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 18:20   #15
Pošto se radi o maloj kilometraži, moj glas ide golfu benzin( nemislim da je golf sveta krava).
dlesa18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 19:38   #16
Iskreno mislim da za raditi 10 km DNEVNO i to maximalno nema auta koji bi bio isplativ na bilo koji nacin.
mostovoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 20:23   #17
Solidna oprema za 5 km u jednom smjeru i nazad.?
Pretpostavljam navigacija,aut.klima,....
pilif12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 20:25   #18
Auto je potreba, bilo to 10 ili 100 km dnevno.
Ja sam mu zato i predložio golfa benzin jer će prelazit malo km, jedino što na njuškalu npr. nema puno benzinaca. Npr. audi mu je skuplji za održavanje.
dlesa18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 20:31   #19
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Evo jedan odlični 1.4tfsi.. Ide ko sveti Ilija.
https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a3...oglas-16980322
Rekao je od 2010 god. i mlađe!
dlesa18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 20:32   #20
Quote:
mostovoj kaže: Pogledaj post
Iskreno mislim da za raditi 10 km DNEVNO i to maximalno nema auta koji bi bio isplativ na bilo koji nacin.
Ovisi.
Pretpostavljam da je 10 km najcesca ruta i da ce se auto ipak povremeno koristiti i za duze relacije, vise puta dnevno itd.
Ako tu jos ubrojis da covjek nozda ima dijete pa je u tih 5 km jednog smjera ubrojana i voznja u vrtic itd., onda je auto velika prednost.
Mjesto stanovanja je isto bitna stavka, jer nije svima javni prijevoz opcija. Ti mozes raditi 5 km od kuce, a da nemas druge opcije osim vlaka koji ti onda 5 min voznje pretvori u pola sata hodanja, pola sata-sat cekanja vlaka i samu voznju. Tako je meni primjerice situacija s tim da imam 2-3 puta vecu kilometrazu dnevnu. Ne zive svi u Zagrebu ili nekom vecem gradu

E ali, ako postoji varijanta javnog prijevoza, ot nema familiju i potrebe za autom osim tih 5km u jednom smjeru, onda se auto ne isplati, tu se slazem.

Sto se tice samog auta, vidim da je ot nabrojao samo svabe, a ja bi pohvalio i svoj c4 s kraja 2011. (zadnja linija). Auto ce na zimu 7 godina, ima 120 tkm i ni ja ni prvi vlasnik (kolega) nismo imali problema.
Doduse, mi imamo diesela, ali 1.6 vti bi trebao biti ok. Motor je radio bmw i peugeot i bavarci su nesto zajebali oko senzora bregaste cini mi se, ali noviji modeli ne bi trebali imati problema s time vise, a i stari su trebali ici na recall koliko znam.

Sto se tice udobnosti i opreme, jako darezljiv model, a osobno u nicem udobnijem nisam sjedio.
Prednost, ako se misli voziti duze vrijeme, je sta slabo drze cijenu pa se da naci vjerojatno jeftinije nego ostali navedeni. Ako ga mislis prodati za 2 godine, onda zaboravi
filip989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.