Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2014., 21:24   #2401
Quote:
sisley34 kaže: Pogledaj post
a šuška se nešto..šuška...al ne smijem kazat..

a kada ću tamo?...kada tako padne grah..
nadao sam se danas..al eto ...poslalo me na drugi kraj..prema jean paul belmondu..
evo ja bil danas u tvojem kraju tovaril kako to srbi kažu veštačko đubrivo(smješniju riječ nisam u životu čul).

deda karlovačko je pod heinkenom,a carlsberg drži u koprivnici i oni imaju pan tuborg i podravka pivo prek sebe i valjda još neku manje poznatu marku koju pune za diskontere.
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 18:39   #2402
2 eko pitanja

1. zašto se hibridna tehnologija ne koristi za teretna vozila? Ili sam u zabludi. Ok, jasno mi je kod dugoprugaša, tamo je samo dodatni teret, koji bi uz ravnomjernu brzinu potrošnju samo podizao, ali ne vidim zašto to(s ekonomske strane) nije opravdano makar kod dostavne mašinerije A da je, vjerojatno bi se tamo počelo koristiti i prije osobnog programa


2. koriste li kamioni sustave koji bi iskoristili energiju dobivenu kočenjem?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 18:43   #2403
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
2 eko pitanja

1. zašto se hibridna tehnologija ne koristi za teretna vozila? Ili sam u zabludi. Ok, jasno mi je kod dugoprugaša, tamo je samo dodatni teret, koji bi uz ravnomjernu brzinu potrošnju samo podizao, ali ne vidim zašto to(s ekonomske strane) nije opravdano makar kod dostavne mašinerije A da je, vjerojatno bi se tamo počelo koristiti i prije osobnog programa


2. koriste li kamioni sustave koji bi iskoristili energiju dobivenu kočenjem?
Kako ne koristi hybrid ? MB Atego hybrid dostupan već godinama , isto kao i Canter...( vlasnik Mitsubishi privrednih je MB) ...Fuso...




I dalje još

http://gb2009.daimler.com/de/das-unternehmen/pioniergeist-und-innovationskraft/hybride-antriebssysteme.html


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 18:46   #2404
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
2 eko pitanja

1. zašto se hibridna tehnologija ne koristi za teretna vozila? Ili sam u zabludi. Ok, jasno mi je kod dugoprugaša, tamo je samo dodatni teret, koji bi uz ravnomjernu brzinu potrošnju samo podizao, ali ne vidim zašto to(s ekonomske strane) nije opravdano makar kod dostavne mašinerije A da je, vjerojatno bi se tamo počelo koristiti i prije osobnog programa


2. koriste li kamioni sustave koji bi iskoristili energiju dobivenu kočenjem?
Koriste, imaju akumulatore i davno su već napravljene elektromagnetne kočnice. E sad detalje i koliko se dugo mogu koristiti ne znam...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 18:49   #2405
Mislim da se koriste na rudarskim kamionima...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 18:54   #2406
Evo za početak nešto o retarderima. Davno sam prestao čitati o kamionima, ali znam da ih ima... http://www.telmas.net/princip.php
EDIT: Evo još malo i ovde http://www.adfdiesel.com/en/products/marty/
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 19:33   #2407
Onda ja nisam u toku, očekivao bih da su makar 2/3 kamiona hibridi, ako je to povoljnije
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 07:44   #2408
nego Rudi..što ima novoga s njemačkih cesta vezano za sigurnost prometa..teret..regula...i slično..
frutek je previše neozbiljan za takve rasprave...a chicken chat me ne zanima..
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 16:48   #2409
kolega nemaš brige za njemačku budeš sve saznal na utovaru u firmi,jer znaš da su i oni ko pošiljaoci robe odgovorni kak je roba osigurana.
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 20:09   #2410
bolje se na vrijeme pripremiti , nego da se obrazujem 20min u onom BAGovom kombiju.to predavanje zna biti jako skupo--
jednom, prije 9g, mi je bilo sasvim dosta...srećom pa je deda bagovac bio humanitarno raspoložen
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 20:16   #2411
ova tema se prati na široko...Rudi ima veliki krug ljudi koji prate ovu temu, i iz raznih su zemalja...i zato postavljam ovdje pitanje...

mene ne zanimaju šoferske priče s parkinga i hofova, nego ono što je zakonski pokriveno.
ako sam napravio prekršaj, da me se kazni, mora biti zakonski pokriveno i obrazloženo.ne može me nitko kazniti zato jer se ogranu reda ne sviđa moja boja kose ili boja očiju.
kartica za digitialni tahograf.
izdaje se na rok od 5 godina.koji je apsolutno neovisan o vozačkoj dozvoli.znači ako vozačka izlazi za 5 dana, dobiti ćete karticu za tahograf na 5g, a ne do kraja valjanosti vozačke dozvole ili kategorije ..ili Coda95..
i u direktivi 3821-1985 s prilozima..jasno i glasno stoji da prilikom izdavanja kartice treba biti važeća vozačka dozvola..i to je to..
i jasno i čitko stoji kada je moguća zamjena kartica i kada se ona povlači iz upotrebe.
čak i promjena adrese prebivališta, koja se također nalazi na kartici, na podliježe obaveznoj promjeni kartice.
i to je to...
end of story...

a sada..ako netko ima drugačija saznanja..
evo rečeno je tu da francuzi to ne gledaju tako....na osnovu čega će oni mene kazniti?.po kojem zakonu ..propisu?
molim lijepo..može i na orginalnom njihovom jeziku..pa prevesti ćemo , google je jako pametan, pa da vidimo.
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 18:43   #2412
Ej.......evo nov sam ovdje, al pratim ovu temu već godinama unatrag. Sve pohvale za autora teme i forumaše koji konstantno prate i sudjeluju. Na žalost RUDI više ne piše (opširno) kao prije, vjerujem da ima dobar razlog za to, al nadam se da će bit bolje
Ja osobno sam u kiperskom poslu već jedno vrijeme. Mada je naša Hrvatska takva kakva je, polako se uvodi reda i zakoni se sve više primjenjuju u praksi. Čitajući "big wheels" i ja sam izvuko neke korisne informacije o vremenima upravljanja, pauzama, odmorima, itd... jer hoću znat i naućit kako pravilno radit. Puno vozača ne radi točno, a raspravljajući po kamenolomima, kafićima, gradilištima, (u mom slučaju) širi se puno krivih informacija i na kraju se ne zna što je ispravno.
kr TOMMY is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 19:13   #2413
I da se malo pohvalim. Trenutno nas ima četvero u firmi i firma svima platila periodičnu izobrazbu za COD 95. Nije to sad ne znam što, al čovjeka veseli.
E sad, vele na predavanju da je kartica vozača vezana uz broj vozačke dozvole i ako se mjenja vozačka treba promjenit i karticu, te da je najbolje to sve posložit i mjenjat u isto vrijeme svakih 5 god.
Od kad se proširila priča o tom famoznom COD 95 svi su bili uvjereni (kao i ja) da je to samo još jedan način da se vozačima uzme novac. Sve je to ljepo zamišljeno i pokušavaju se primjenit europske direktive i pravila, al je to u praksi banana.... Na samom predavanju postavljena su neka pitanja na koja nije dat konkretan i točan odgovor uz obrazloženje da ni učilišta koja provode predavanja nemaju potpune informacije i da je dosta toga nedorečeno u samom ministarstvu prometa..... Bitno da štrumf koji te zaustavi na cesti zna sve zakone!
kr TOMMY is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 07:45   #2414
Quote:
kr TOMMY kaže: Pogledaj post
E sad, vele na predavanju da je kartica vozača vezana uz broj vozačke dozvole i ako se mjenja vozačka treba promjenit i karticu, te da je najbolje to sve posložit i mjenjat u isto vrijeme svakih 5 god.
http://http://eur-lex.europa.eu/lega...LEX:32014R0165
eu direktiva 165-2014.
na svim jezicima...
poglavlje V..kartice vozača.
jasno i glasno na svim jezicima piše kada se kartica mijenja...i zašto..
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 12:15   #2415
Quote:
sisley34 kaže: Pogledaj post
http://http://eur-lex.europa.eu/lega...LEX:32014R0165
eu direktiva 165-2014.
na svim jezicima...
poglavlje V..kartice vozača.
jasno i glasno na svim jezicima piše kada se kartica mijenja...i zašto..


Link je zastario! Ne radi!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 15:32   #2416
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Link je zastario! Ne radi!
http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...LEX:32014R0165

ovo bi trebalo raditi..ja sada bio

nego Ruda...što se priča..kakvi su početni odjeci novih njemačkih propisa oko minimalca..
ja mislim da to u konačnici za vozače neće ništa biti promjenjeno..mislim na strane vozače koji voze po dojčlandu.
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 16:33   #2417
Quote:
sisley34 kaže: Pogledaj post
http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...LEX:32014R0165

ovo bi trebalo raditi..ja sada bio

nego Ruda...što se priča..kakvi su početni odjeci novih njemačkih propisa oko minimalca..
ja mislim da to u konačnici za vozače neće ništa biti promjenjeno..mislim na strane vozače koji voze po dojčlandu.
Ha ha, netko bacio bubu u uho a ništa od toga, propis se odnosi na u njemačkoj registrirane firme i zaposlene! Tom analogijom bi ja mogao tražit plaću po danskom minimalcu ako vozim Dansku!
To će pogodit njemačke poslodavce pogotovo one iz "DDR" jer su neki plaćali samo 1400€ brutto....sad će morat platit ono što je inaće po tarifnom ugovoru 2140€ brutto za 200 sati ...neki će propast garant....


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 18:14   #2418
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ha ha, netko bacio bubu u uho a ništa od toga, propis se odnosi na u njemačkoj registrirane firme i zaposlene! Tom analogijom bi ja mogao tražit plaću po danskom minimalcu ako vozim Dansku!
To će pogodit njemačke poslodavce pogotovo one iz "DDR" jer su neki plaćali samo 1400€ brutto....sad će morat platit ono što je inaće po tarifnom ugovoru 2140€ brutto za 200 sati ...neki će propast garant....


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
propasti će oni koji su svoje cijene prevoza prilagodili tom bruttu, dok oni koji su radili po standardnim cijenama , a radnike plaćali ispod toga, ti neće propasti, ili ne bi trebali propasti, samo će im biti manji kolač.

dobro, nisam ja ni mislio da će se to išta odnositi na mene kao radnika firme koja nije u dojčlandu, ali izgleda da će kontrole biti jer njemačka carina traži od stranih prevoznika dosta dokumenata.to je sigurno radi kontrole..što je u neku ruku dobro..ali opet..
malo mi je nelogično da će za svakog vozača koji je dolazio i boravio u dojčlandu, voditi evidenciju mojih radnih sati boravka gore.
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 13:24   #2419
Eto kolega sisley34 i tko je onda lud? Istina, u poglavlju V sve lijepo piše. Hvala za link, korisno!
kr TOMMY is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 18:06   #2420
Quote:
kr TOMMY kaže: Pogledaj post
Eto kolega sisley34 i tko je onda lud? Istina, u poglavlju V sve lijepo piše. Hvala za link, korisno!
na cesti imaš jako puno rekla kazala..
najbolji i najjednostavnji način ti je dobro poznavati zakone i propise..tako da ti se ne može desiti da ti svak tumači po svome...
danas je i sistem kazni pojednostavljen tako da svaka kazna iz domene eu direktiva 561..3821..165.. ima svoju šifru koja je jedinstvena na područiju cijele eu.
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.