Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2003., 11:48   #1
Arrow Janica Kao Schumacher (2)

Opet usporedba (jucer) u hrvatskim novinama izmedju Schumija i Janice. Zasto je ne usporedjuju sa Montoyom, DC-om, Ralphom ili mozda Jacquesom? Sto mislite?

Quote:
JANICA KAO SCHUMACHER

Nije to dobro, moram biti najbolja u svakom slalomu, veleslalomu, superveleslalomu i spustu, moram biti najbolja na svim utrkama i na svim treninzima i tek tada ću biti zadovoljna. Pa, kaj me svi tak gledate, zafrkavam se. - rekla je vladarica skijaškog svijeta Janica Kostelić

Piše Goran ČOP

Jučer je u Norveškoj pao zastor na još jednu sezonu Skijaškog svjetskog kupa. Velike globuse su osvojili i ples šampiona mogu otvoriti Hrvatica Janica Kostelić i Austrijanac Stephan Eberharter. Janičini ovogodišnji rezultati su opet izborili svoje zapaženo mjesto u sportskim antologijama i kronikama, jer je 21-godišnja Zagrepčanka postala jurišnica na rekorde poput onih koje lovi pilot Formule 1 Michael Schumacher. Da je na samom kraju skijaške zime u Kvitfjellu i Hafjellu bila za nijansu koncentriranija ili raspoloženija postala bi vlasnicom najveće razlike u odnosu na prvu pratilju u povijesti Svjetskog kupa. U Norvešku je stigla u nekakvom relaksiranom izdanju, opuštena i razigrana poput tinejdžerke na maturalnom putovanju. Podijelila je mali milijun intervjua i nešto više osmijeha i rukovanja sa znanima i neznanima, brojni hrvatski navijači koji su u potrazi za boljim životom otišli na europski sjever još će dugo pamtiti trenutke provedene u društvu sa sportskom heroinom iz domovine.
Pa moglo bi se reći da je sezona O.K. — rekla je Janica, a "prisluškivač", njezin brat Ivica je dodao:
Ma čuj ju, veli da joj je sezona bila dobra, a osvojila je sve što može osvojiti. Stvarno nije normalna!
Ima u Janici sve više energije za zafrkanciju, pa ju je sasvim i napustila neka napetost pred reporterima iz njezine države. Pa tako kaže:
Nije to dobro, moram biti najbolja u svakom slalomu, veleslalomu, superveleslalomu i spustu, moram biti najbolja na svim utrkama i na svim treninzima i tek tada ću biti zadovoljna. Pa, kaj me svi tak gledate, zafrkavam se.
Imala je Janica jučer na glavi vunenu traku oplemenjenu umjetnim raspuštenim pletenicama koje su podsjećale nekako na uši koker španiela. Što je to?
To je moj kućni ljubimac, pa sam ga malo stavila na glavu.
Janica će u srijedu kod dr. Miroslava Hašpla na tko zna koju konzumaciju operacijske sale, na redu je artroskopija koju liječnik naše alpske vrste Željko Šućur naziva "pravim darom s neba, jer je to jedini način da se Janica malo odmori i malo rastereti organizam".
Što bih radila da nema te operacije? Malo bi došla doma u Zagreb, a tada nastavila za Innerkrems na Državno prvenstvo. Trenutno ne razmišljam o nekim putovanjima i bjegovima poput, kao što čujem, Eberhartera koji će nestati na nekoliko tjedana.
Nakon artroskopije putuje se u Selce kod liječnice dr. Vlaste Brozičević na klasični oporavljenički tretman gdje će biti već poznato društvo.
Tamo će biti Renato Gašpar, a doći će i burazova draga Caroline Lalive. Uvijek se tamo nađe još netko i odmah se složi dobra priča. Već sam na to naviknula.
Pod Medvednicu i u Hrvatsku se opet vratio veliki kristalni globus za koji je Janica rudarila u 32 utrke sezone, a seriju 2002/03. će sigurno pamtiti i kroz pucanje živaca nekih konkurentica, odnosno još više njihovih matičnih saveza koji su je optužili da je uz sve kvalitete za sportskog oscara zaslužila i oscara za glumu navodno simulirajući učestale ozljede. Prema Kostelićevima i tom sportskom čudu su se već u prošlosti znale odapinjati strelice umočene u cijankalij, nekad su bili po tim navodima čisti proizvod farmakoloških testiranja.
Janičin brat Ivica je izgubio mali globus, ali se nikako ne može reći da je poražen, ipak je bio u borbi do posljednjeg metra staze Olympia-Loypa u Hafjellu. Postao je svjetski prvak u St. Moritzu, ali će i on ponijeti različite impresije na Badiju i Hintertux gdje se kuju sve medalje koje poslije dolaze u riznicu Kostelićevih. Ivici se sezona posebno zakomplicirala početkom ove kalendarske godine kad je jedna neoprezna izjava emitirana nakon slaloma u Kranjskoj Gori naišla na nevjerojatno širok odjek u klasi domaćih medijskih, moralnih vertikala, Ivica je skoro razapet na križ. Bilo kako bilo, uslijedile su slabije partiture, kapel master se malo umorio i Palander je to znao ščepati. Ivica se jučer toga nije niti prisjetio — "treba početi trenirati i raditi još žešće".
Semiflexible is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 12:04   #2
valjda zato jer je jedini u ovom trenutku koji je i u mogucnosti uloviti koji rekord je Schumacher

eventualno Montoya moze probati uloviti postotak pole positiona, ali tek za 3-4 godine moze ozbiljnije neki rekord si priustiti...

jasno sada?
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 16:14   #3
Re: Janica Kao Schumacher (2)

Quote:
Semiflexible kaže:
Opet usporedba (jucer) u hrvatskim novinama izmedju Schumija i Janice. Zasto je ne usporedjuju sa Montoyom, DC-om, Ralphom ili mozda Jacquesom? Sto mislite?
Zato jer su preniski kriteriji koje čovjek mora zadovoljiti da piše u novinama. Eto npr. i ja sam dobio kolumnu...
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 18:11   #4
Re: Re: Janica Kao Schumacher (2)

Quote:
Blackbird kaže:
Zato jer su preniski kriteriji koje čovjek mora zadovoljiti da piše u novinama. Eto npr. i ja sam dobio kolumnu...
Crna kronika ili vicevi?
cv33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 18:39   #5
Ili "Žene ženama"?
Tifoz41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 20:53   #6
Talking

Ovdi uopce nema spora, Janica je ljepsa i gotovo!!!


__________________
Potpis: prvi dio, drugi dio
WayOut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 22:37   #7
Re: Re: Re: Janica Kao Schumacher (2)

Quote:
cv33 kaže:
Crna kronika ili vicevi?
Koliko sam mogao pročitati nije ni jedno ni drugo. Uglavnom o vožnji i sumraku inteligencije. Možda ti ne bi bilo loše da ovo drugo pročitaš...
McCoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.