Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2013., 10:22   #81
Osim tendencioznog tumačenja koji ne odgovara povijesnoj istini, nijedan hadis ovdje ne odobrava silovanje. Silovanje je najstrože zabranjeno prema islamu, više na:

http://islamqa.info/en/ref/72338

Ako se utvrdi silovanje, silovatelj se kažnjava smrću, progonom ili kakvom drugom kaznom koja je danas tome ekvivalent (ovisno o zakonima države).

A ako silovatelj čini svoje nedjelo pod prijetnjom oružja, onda biva proglažen muhaarib-om za njega vrijedi slijedeći ajet:

5:33
Kazna za one koji protiv Allaha i Poslanika Njegova vojuju i koji nered na Zemlji čine jeste: da budu ubijeni, ili razapeti, ili da im se unakrst ruke i noge odsijeku ili da se iz zemlje prognaju.



Također imamo i zabilježen slučaj kažnjavanja silovanja, na temelju svjedočenja žene koja je bila silovana:



Narrated Wa'il ibn Hujr:

When a woman went out in the time of the Prophet (peace_be_upon_him) for prayer, a man attacked her and overpowered (raped) her.

She shouted and he went off, and when a man came by, she said: That (man) did such and such to me. And when a company of the Emigrants came by, she said: That man did such and such to me. They went and seized the man whom they thought had had intercourse with her and brought him to her.

She said: Yes, this is he. Then they brought him to the Apostle of Allah (peace_be_upon_him).

When he (the Prophet) was about to pass sentence, the man who (actually) had assaulted her stood up and said: Apostle of Allah, I am the man who did it to her.

He (the Prophet) said to her: Go away, for Allah has forgiven you. But he told the man some good words (AbuDawud said: meaning the man who was seized), and of the man who had had intercourse with her, he said: Stone him to death.

He also said: He has repented to such an extent that if the people of Medina had repented similarly, it would have been accepted from them.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 10:40   #82
Također, više o hadd kazni, kad i kako se primjenjivala:

http://www.ummah.com/forum/showthrea...ments-in-Islam

Najbitniji dio:
Do you not know that haraabah (aggression) against honour is worse than aggression against wealth? All people would agree to lose their wealth and have it confiscated from them rather than to see aggression committed against their wives or daughters.

Pa i u ratnim okolnostima:

Kur'an 2:190-191

I borite se na Allahovom putu protiv onih koji se bore protiv vas, ali vi ne otpočinjite borbu! – Allah, doista, ne voli one koji zapodijevaju kavgu.
191. I napadajte takve gdje god ih sretnete i progonite ih odande odakle su oni vas prognali. A zlostavljanje je teže od ubijanja! I ne borite se protiv njih kod Časnoga hrama, dok vas oni tu ne napadnu. Ako vas napadnu, onda ih ubijajte! – neka takva bude kazna za nevjernike.


Zlostavljanje, naravno, uključuje i silovanje.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 11:02   #83
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Osim tendencioznog tumačenja koji ne odgovara povijesnoj istini, nijedan hadis ovdje ne odobrava silovanje. Silovanje je najstrože zabranjeno prema islamu ...
Što je tebi?

Pa naravno da ono što odobrava neće nazvati silovanjem!

Ako mu je dozvoljeno na pr. tući ženu, a pogotovo robinju, dok se ova ne pokori,
jasno je da ZA NJEGA to nije silovanje nego njegovo pravo. Ali OBJEKTIVNO tako nešto JEST silovanje - naime, prisilan seks.

Ali zapravo znam što je tebi, i ostalim tzv. muslimanima na ovom forumu: tukja, takyah, TAQQIYA:
http://diacrino.blogspot.com/2007/06...-taqqiyah.html

Taj je postupak prikrivanja i zavaravanja prvobitno razrađen da bi se čovjek zaštitio od progona, ali je postepeno pervertiran u teološki (ideološki) postupak zavaravanja "nevjernika" makar i bez iole jakog razloga. Tek toliko da se islam zaštiti od kritike.

Dakle, muljanje a često i direktno laganje. Stidite se.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 11:05   #84
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Što je tebi?

Pa naravno da ono što odobrava neće nazvati silovanjem!

Ako mu je dozvoljeno na pr. tući ženu, a pogotovo robinju, dok se ova ne pokori,
jasno je da ZA NJEGA to nije silovanje nego njegovo pravo. Ali OBJEKTIVNO tako nešto JEST silovanje - naime, prisilan seks.

Ali zapravo znam što je tebi, i ostalim tzv. muslimanima na ovom forumu: tukja, takyah, TAQQIYA:
http://diacrino.blogspot.com/2007/06...-taqqiyah.html

Taj je postupak prikrivanja i zavaravanja prvobitno razrađen da bi se čovjek zaštitio od progona, ali je postepeno pervertiran u teološki (ideološki) postupak zavaravanja "nevjernika" makar i bez iole jakog razloga. Tek toliko da se islam zaštiti od kritike.

Dakle, muljanje a često i direktno laganje. Stidite se.
pises napamet i bez ikakvog dokaza,kakvi robovi covjece,znas li ti sta pises uopce?
kriv is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 11:13   #85
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Nije sve nemuslimansko negativno niti je sve muslimansko negativno. Kad kazem muslimansko mislim na drustva gdje su muslimani vecina a ne islam kao religiju.
Ti moras naci dokaz da su silovane zene, ja sam ti naveo ajet gdje Allah jasno zabranjuje silovanje robinja. A ti bujrum pa dokazi nesto drugo

Da, islam je postepeno ukidao robstvo, imas hiljade hadisa i ajeta koji preporucuju oslobadjanje robova.
Moj odgovor @duxu se odnosi i na ovo.

A ti se apstraktno ograđuješ od islamskog supremacizma, ali ono što si konkretno napisao svodi se na to da kad musliman ubije ili zarobi nemuslinana, nemuslimanova žena tobože odmah želi leći s muslimanom. Ni govora da bi bila silovana, makar u smislu da se ne opire zbog straha.

I o ropstvu u islamu pišeš otrcane apologetske neistine.
Ovo je dobar, pošten prikaz ropstva u islamu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_views_on_slavery
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 11:30   #86
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Moj odgovor @duxu se odnosi i na ovo.

A ti se apstraktno ograđuješ od islamskog supremacizma, ali ono što si konkretno napisao svodi se na to da kad musliman ubije ili zarobi nemuslinana, nemuslimanova žena tobože odmah želi leći s muslimanom. Ni govora da bi bila silovana, makar u smislu da se ne opire zbog straha.

I o ropstvu u islamu pišeš otrcane apologetske neistine.
Ovo je dobar, pošten prikaz ropstva u islamu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_views_on_slavery
Sto se tice hadisa pise li igdje da su te zene silovane?

wikipedija dobar posten prikaz ropstva u islamu?
De nemoje pricati viceve vise molim vas
http://www.ha-mim.net/Life_Style-det...st-i-samilost/


Poslanik je u jednom, od hiljade slicnih hadisa, rekao_
'Ko oslobodi roba, Allah će za svaki oslobodjeni njegov dio osloboditi njemu dio iz Vatre; "
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 12:53   #87
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Neko vam je vec ranije objasnio na forumu vezano za ovo. Zene nisu silovane nego su dobrovoljno spavale sa muskarcima.
Kao da kažeš da su srpskim bojovnicima i četnicima dragovoljno prilazile udate muslimanke u Bosni, kada su ih opkolili i razoružali zajedno s njihovim muževima (ili udovice). "Ne, to nije silovanje u ratu. One su "dobrovoljno spavale s njima".

Quote:
Osim toga robstvo je posebna tema. Robinje su tad bile dio drustvenog sistema stoga tretman prema robinjama i obicnim zenama ne mozemo izjednaciti. Ali sigurno nisu silovane ono tipa ona se opire a muskarac je siluje.
Zato jer si ti to napisao? Gdje je pravilo o tome?

" I ne nagonite robinje svoje da se bludom bave - ako one žele da budu čestite - da biste stekli prolazna dobra ovoga svijeta; a ako ih neko na to prisili, Allah će im, zato što su bile primorane, oprostiti i prema njima milostiv biti. /24:34[/QUOTE]
Evo, moram pohvaliti Allaha na ovome.

Premilostiva Sveznalica preporučuje svojim vjernicima da svoje ropkinje ne prodaju na silu za seks kao prostitutke ako to one ne žele, i tako steknu mnogo novaca i deva (kao Abraham u Bibliji). Čini li se to meni, ili to znači da bi taj isti robovlasnik mogao prilaziti svojim ropkinjama "kao svojoj njivi"? Ono što ne piše, može se vrlo vjerojatno pretpostaviti. Inače bi pisalo to pravilo da ne smiješ silovati svoju ropkinju. Očigledno je to bilo samo po sebi razumljivo. Vjerojatno i ropkinji... Zna da joj je izbor: podaj mu se ili skoči niz minaret.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 13:16   #88
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Inače bi pisalo to pravilo da ne smiješ silovati svoju ropkinju. Očigledno je to bilo samo po sebi razumljivo.
I piše pravilo: robinja se u slučaju neprimjerenog ponašanja prema njoj oslobađa, a silovatelj se kažnjava smrću ili progonom.

http://islamqa.info/en/ref/72338

Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
ljepo od tebe što poantiras al i dalje su muslimani ...

imaš ti kakav ogledni primjerak muslimana?
To je svatko čije je srce neiskvareno.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde

Zadnje uređivanje Meadow : 20.05.2013. at 18:42. Reason: multiquote
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 13:40   #89
a silovanje?

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Da, ovo je točno, ali postoji pojam kroz koji se klasificira silovanje: hirabah. Nije li točno?

Ibn Hazmova definicija hirabahe:


Quote:
Quote:
‘One who puts people in fear on the road, whether or not with a weapon, at night or day, in urban areas or in open spaces, in the palace of a caliph or a mosque, with or without accomplices, in the desert or in the village, in a large or small city, with one or more people… making people fear that they’ll be killed, or have money taken, or be raped (hatk al ‘arad)… whether the attackers are one or many.
Dalje, moderan zakonodavac šerijata ( , malo komično, ali zna se na što se referiram), pod pojmom hirabahe, podrazumijeva:
- oružana pljačka
- napad, pljačka/krađa koja sadržava i nasilje
- teroristički napadi/nasilje/radnje te
- silovanje.

U SA ovo jest na snazi pod okriljem zakonodavca šerijata.
I win, I wiiiiiiiiiiiiiiiin
Odlično!

Dokazala si da je postojao dobro definiran pojam "silovanje" (hatk al ‘arad) u ta vremena.

A ja pročitao da u Kuranu nema niti na jednom mjestu spomena pojma "silovanja" (žena dakako).

Dakle zamisli zakonodavstvo neke zemlje, koje u svojim zakonima nema distinktnog pojma "silovanje" (žene), nego samo općenito nasilje.

Što bismo zaključili o takvim zakonodavcima? Što bi nam to govorilo o njihovoj osviještenosti prava žena?

Ima li dakle u Kuranu riječi "silovanje", ili je to Allah držao suvišnim, pa namjerno ispustio da pretjerano ne uznemiruje svoje svete muškarce?

Ne priznajem izvlakačinu da je "pojam nasilja podrazumijevao i silovanje". Mora se to razlikovati ako se zakonodavca drži imalo vjerodostojnim. Inače se radi o zastarjelim i zadrtim vjerskim propisima, koji nimalo više ne vrijede danas.

______________________________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, menjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 13:48   #90
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post

Quote:
Nepoznati kaže:
Inače bi pisalo to pravilo da ne smiješ silovati svoju ropkinju. Očigledno je to bilo samo po sebi razumljivo.
I piše pravilo: robinja se u slučaju neprimjerenog ponašanja prema njoj oslobađa,
Ne. Piše da je "neprimjereno ponašanje" ako se ropkinja nasilno prodaje kao prostitutka za pare. To se ne smije.

Quote:
a silovatelj se kažnjava smrću ili progonom.
Ništa ne piše o silovanju ropkinje od strane robovlasnika. To se valjda podrazumijevalo da robovlasnik može prići svojoj ropkinji, kao njivi.

______________________________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, menjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 13:55   #91
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kao da kažeš da su srpskim bojovnicima i četnicima dragovoljno prilazile udate muslimanke u Bosni, kada su ih opkolili i razoružali zajedno s njihovim muževima (ili udovice). "Ne, to nije silovanje u ratu. One su "dobrovoljno spavale s njima".


.
Prvo,kad spomenes silovanje muslimanki Bosnjakinja tokom rata u BiH, u bilo kojem kontekstu, ni na koji nacin nebi trebao stavljati nekakve smajlije na kraju takve recenice bez obzira sta time zelio reci

Drugo, razlika je u tome sto su te silovane bosnjakinje opruzile svoje silovatelje za taj zlocin a u hadisima nigdje ne pise da su silovane niti igdje pise da su optuzile nekog od tih muskaraca
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 14:14   #92
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Prvo,kad spomenes silovanje muslimanki Bosnjakinja tokom rata u BiH, u bilo kojem kontekstu, ni na koji nacin nebi trebao stavljati nekakve smajlije na kraju takve recenice bez obzira sta time zelio reci
OK. Slažem se. Pogriješio sam s tim smajlijem.

Quote:
Drugo, razlika je u tome sto su te silovane bosnjakinje opruzile svoje silovatelje za taj zlocin a u hadisima nigdje ne pise da su silovane niti igdje pise da su optuzile nekog od tih muskaraca
Pobjednici pišu svoju povijest. Sjeti se koliko dugo su četnici negirali te ogavne zločine počinjene nad muslimankama. Moš si mislit kako su zarobljene žene - sada ropkinje, sa živim ili nedavno živim muževima, bile oduševljene da ih siluju osvajači-robovlasnici.... Toliko o tome.

______________________________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, menjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 14:25   #93
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Ti moras naci dokaz da su silovane zene, ja sam ti naveo ajet gdje Allah jasno zabranjuje silovanje robinja. A ti bujrum pa dokazi nesto drugo
Gdje? Samo piše da se ropkinje ne smiju prodavat kao prostitutke da bi se musliman obogatio na tom biznisu.

I gdje piše da je zabranjeno imat odnos sa nekom od svojih supruga, ako one to neće (silovanje)? Priznaje li se silovanje u braku, neke od žena? Ima li kakvih kazni za to? Je li netko u Muhamedovo vrijeme za to kažnjen? Jesu li žene uopće imale u svojim glavama pojam da ju muž siluje, pa su samo trpile i šutile, a dokaza za to ionako nisu mogle imati. Kako stoje stvari danas sa silovanjima unutar braka?

______________________________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, menjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 14:30   #94
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post


Pobjednici pišu svoju povijest. Sjeti se koliko dugo su četnici negirali te ogavne zločine počinjene nad muslimankama. Moš si mislit kako su zarobljene žene - sada ropkinje, sa živim ili nedavno živim muževima, bile oduševljene da ih siluju osvajači-robovlasnici.... Toliko o tome.

______________________________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, menjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
Ne mogu ti ja sad zabraniti da se drzis teorije o skrivanju tragova silovanja ali mogu smatrati da je takav stav previse parcijalan i pomalo paradoksalan, jer ako cemo se vec drzati toga da na osnovu sadrzaja hadisa odredjujemo sta se zaista dogodilo onda hajmo ga tumaciti onako kako pise, a ne dio o spolnom odnosu prihvatiti a drugi dio koji ti fali kao argument o silovanju bazirati na pretpostavci da je to skriveno

Citao sam na ovom forumu vec davno kad si spominjao ovaj hadis o zenama kao vecini u paklu, koliko se sjecam objasnjeno ti je na sasvim jasan nacin.

Hipoteticki ili ce muskarci biti vecina ili zene, Muhammed je samo iznio trenutno stanje sa ciljem da upozori zene kako bi se vise pridrzavale vjere.
Islam je odredio u paklu istu kaznu za zene i za muskarce. Neko mora biti vecina u paklu. I ti sad krivis Muhammeda jer je rekao da su zene vecina bile kad je on pogledao pakao? To je rekao sa ciljem da ih upozori. Ko god bude u paklu po zaslugama je a ne zbog toga je li musko ili zensko. A ove kazne koje si stavio u zagradi si ti licno dodao, one se ne spominju kao kazne striktno za zene niti u jednom ajetu.

u Kur’anu se kaže: “Gospodar tvoj neće nikome nepravdu učiniti.” (El-Kehf, 49) “Allah neće nikome ni trunku nepravde učiniti. Dobro djelo On će umnogostručiti i još od Sebe nagradu veliku dati.” (En-Nisa, 40)


"Onome ko čini dobro, bio muškarac ili žena, a vjernik je, Mi ćemo dati da proživi lijep život i, doista, ćemo ih nagraditi boljom nagradom nego što su zaslužili.” (En-Nahl, 97)

Zadnje uređivanje HbVelid : 20.05.2013. at 14:42.
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 14:38   #95
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Gdje? Samo piše da se ropkinje ne smiju prodavat kao prostitutke da bi se musliman obogatio na tom biznisu.
.
Ovdje ti je dux napisao dobar post pa da ne ponavljam isto, imas tu i link gdje islamski ucenjaci jasno objasnjavaju zabranu silovanja.

Muhammed je licno naredio smrtnu kaznu covjeka koji je silovao zenu. Tebi to nije dovoljno kao dokaz?
Osim toga pogledaj ovaj ajet

"Kazna za one koji protiv Allaha i Poslanika Njegova vojuju i koji nered na Zemlji čine jeste: da budu ubijeni, ili razapeti, ili da im se unakrst ruke i noge odsijeku ili da se iz zemlje prognaju."

Silovanje predstavlja nered na Zemlji, tako da je ovaj ajet obuhvatio sve slicne zlocine i propisao im adekvatnu kaznu.

Ajet koji kaze da se robinje ne tjeraju na blud je takodje dobar pokazatelj, jer ako se zena silom tjera na blud to logicki znaci da je silovana, prisilno je stupila u spolni odnos sa nekim, jel tako?

Zadnje uređivanje HbVelid : 20.05.2013. at 14:48.
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 14:44   #96
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Odlično!
Jel da?

Quote:
Dokazala si da je postojao dobro definiran pojam "silovanje" (hatk al ‘arad) u ta vremena.
Tako je.
Međutim, ne samo u ta vremena. Pod pojmom hirabahe, i danas šerijatsko pravo inkorporira i zločin silovanja.

Pogledajmo problematiku etimološki, za početak:

hirabah --- (Arabic: حِرابة‎) is an Arabic word for “piracy”, or “unlawful warfare”. Hirabah comes from the root hariba, which means “to become angry and enraged”.


U Kur'anu pod zločinom hirabahe, 5:33-34, stoji:
The punishments of those who wage war against Allah and His Prophet and strive to spread disorder in the land are to execute them in an exemplary way or to crucify them or to amputate their hands and feet from opposite sides or to banish them from the land. Such is their disgrace in this world, and in the Hereafter theirs will be an awful doom save those who repent before you overpower them; you should know that Allah is Oft-Forgiving, Ever Merciful.



Dalje, povijesni kontekst hirabahe i poveznice s modernim šerijatskim zakonodavcem, pa Ibn Hazm (jedan od glavnih ljudi islamskog prava i filozofije tijekom Srednjeg vijeka u Španjolskoj, autor brojnih djela o islamskom pravu, etici, teologiji, značajna osoba u vidu proučavanja komparativnih teologija i povijesti, a često se na njega referira i kao na začetnika komparativnih teoloških studija --- dakle, osoba po svim parametrima objektivna i čiji se sud smatra relevantnim) kaže:
Quote:
‘One who puts people in fear on the road, whether or not with a weapon, at night or day, in urban areas or in open spaces, in the palace of a caliph or a mosque, with or without accomplices, in the desert or in the village, in a large or small city, with one or more people… making people fear that they’ll be killed, or have money taken, or be raped (hatk al ‘arad)… whether the attackers are one or many
što smo se već složili da sam uspjela dokazati.


Dakle, već preteča modernog zakonodavca šerijata pod pojmom hirabahe uključuje i pojam silovanja, iako nije striktno napisano u Kur'anu 'Ne siluj'.


Dalje, poveznica hirabahe i modernog šerijata danas: pojam silovanja kakvog mi poznajemo zabranjen je šerijatom, a šerijat ga uključuje u pojam hirabahe. Kazna za silovatelja jest: kamenovanje na smrt.


Dalje, problematično ovdje je to što se ne priznaje termin silovanja u braku. Međutim, žena može pod određenim okolnostima odbiti seks, a to je npr. kad ima menstruaciju, ili je nedavno rodila. Da, to i ja smatram problematičnim.

Treba još spomenuti i pojam zina --- iako se on prvenstveno odnosi na izvanbračni seks, preljub, homoseksualne odnose i sl., pod njegovu primjenu se može staviti i optužba za silovanje, jer u svojoj definiciji, zina znači:

sexual intercourse between a man and a woman over whom the man has neither a conjugal nor an ownership right --- što znači da je seksualni čin pod zinom automatski prijestup. Ako je pristanak obostran, i muškarac i žena dobivaju jednaku kaznu: bičevanje, kamenovanje na smrt i/ili progon.

Ako žena prizna sudjelovanje u zini pod prisilom, onda ide procedura jednostranog kaznenog djela. Tu se kažnjava samo muškarca, i to dvostruko: em ovim gore, em ženi mora dati novčanu kompenzaciju.


Problem ovoga je proces dokazivanja, a ne zakonodavna misao na papiru. No s druge strane, problem dokaza žrtava silovanja je tu svugdje u svijetu.


Uh, umorila sam se.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 15:00   #97
totalno sramoćenje ženskog roda

Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Ne mogu ti ja sad zabraniti da se drzis teorije o skrivanju tragova silovanja ali mogu smatrati da je takav stav previse parcijalan i pomalo paradoksalan, jer ako cemo se vec drzati toga da na osnovu sadrzaja hadisa odredjujemo sta se zaista dogodilo onda hajmo ga tumaciti onako kako pise, a ne dio o spolnom odnosu prihvatiti a drugi dio koji ti fali kao argument o silovanju bazirati na pretpostavci da je to skriveno
Ti pretpostavljaš da su ropkinje bile oduševljene seksom sa novim osvajačima...a ja da nisu bile voljne na taj čin .... toliko o pretpostavkama.

Quote:
______________________________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, menjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
Quote:
Citao sam na ovom forumu vec davno kad si spominjao ovaj hadis o zenama kao vecini u paklu, koliko se sjecam objasnjeno ti je na sasvim jasan nacin.
Sasvim pogrešno se sjećaš. Netko je trkeljao gluparije.

Quote:
Hipoteticki ili ce muskarci biti vecina ili zene,
Hipotetički? Kako hipotetički, kada je Muhamed izričito rekao da su žene VEĆINA u paklu.

Quote:
Muhammed je samo iznio trenutno stanje
Dakle potvrđuješ što sam napisao. Muhamed je izjavio da je pakao VEĆINOM napučen ženama.

Quote:
sa ciljem da upozori zene kako bi se vise pridrzavale vjere.
Nebitno. Mogu i ja reći da je njegov CILJ bio totalno sramoćenje ženskog roda. Zar nisam u pravu?

Ne misliš valjda da je LAGAO kako bi žene više bile pokorne muškarcima? Jer je izjavio a su tamo jer su nezahvalne svojim muževima.

Quote:
Islam je odredio u paklu istu kaznu za zene i za muskarce.
To znamo. Radi se o vrhunskom Allahovom sadizmu: polijevanje kipućom vodom, mlaćenje batovima, mijenajnje cvrčećih koža, itd.

Ali što s tim ako je ista kazna, ako su žene VEĆINA stanovnika pakla.

Quote:
Neko mora biti vecina u paklu.
Ta ti je dobra. Zašto su žene većina u paklu? Zar su toliko zle i falične po tome što su žene? Zatvorene unutar 4 zida, pokrivene i bez mogućnosti izlaska, stisnute sa svih strana, pa još VEĆINA u paklu.

Quote:
I ti sad krivis Muhammeda jer je rekao da su zene vecina bile kad je on pogledao pakao?
? Je li to izjavio? Jest. Je li to idiotarija? Jest.

Quote:
To je rekao sa ciljem da ih upozori.
Opet ti o cilju.
Rekao sam. Cilj mu je bio da ponizi ženski rod, a uzvisi svoj rod, muški. Što ćeš sad?

Quote:
Ko god bude u paklu po zaslugama je a ne zbog toga je li musko ili zensko.
Ali kako to da su žene onda VEĆINA u paklu?

Quote:
A ove kazne koje si stavio u zagradi si ti licno dodao, one se ne spominju kao kazne striktno za zene niti u jednom ajetu.
Koja gluparija. Kazne je smislio Allah (ili neki sadista koji je to izmislio) (polijevanje kipućom vodom, mlaćenje batovima, mijenajnje cvrčećih koža, itd. ) za one koji su bačeni u pakao, a VEČINA tamo su žene po Muhamedu.

Quote:
u Kur’anu se kaže: “Gospodar tvoj neće nikome nepravdu učiniti.”
(El-Kehf, 49) “Allah neće nikome ni trunku nepravde učiniti. Dobro djelo On će umnogostručiti i još od Sebe nagradu veliku dati.” (En-Nisa, 40)
Očigledno su tada ljudi imali TOTALNO DUGAČIJE i neprihvatljive poglede na to što je to pravednost, humano ponašanje, etika i ravnopravnost spolova. A i lagali su za svoga Boga i uljepšavali njegove propise koliko god su mogli.

Quote:

"Onome ko čini dobro, bio muškarac ili žena, a vjernik je, Mi ćemo dati da proživi lijep život i, doista, ćemo ih nagraditi boljom nagradom nego što su zaslužili.” (En-Nahl, 97)
To nas vraća na činjenicu da ateisti rade dobro radi dobrote same (oni koji to rade), a ne radi nekakvih golemih nagrada od strane moćnoga Etiteta. To je djetinjasto, kako kaže Einstein i ostali mudri ljudi.

______________________________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, menjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 15:03   #98
kad netko izvuce recenicu iz konteksta i vuce se i sepiri s njom po forumu bez da prouci materiju o kojoj raspravlja
gdje je kraj neznanju?
ai nitko ne zeli cuti istinu,lakse je iznositi neistine,tako i ja mogu stosta izmisliti ali necu,zasto bi lagao sebe i zavaravao kao ovi koji izmisljaju sto sebi rade
kriv is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 15:08   #99
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post


Zašto su žene većina u paklu? Zar su toliko zle i falične po tome što su žene? Zatvorene unutar 4 zida, pokrivene i bez mogućnosti izlaska, stisnute sa svih strana, pa još VEĆINA u paklu.


.
Zena je uvijek bilo vise nego muskaraca, mozda zato

Zene u islamu nisu zatvorene medju 4 zida, pokrivene jesu, i imaju mogucnost izlaska iz kuca
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 15:12   #100
Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
ne nikako ih se ne smatra osobama drugog reda ...kad se glas muškarca računa jednak napram dva glasa žene ( u slučaju da jedna zaboravi ) ..kako je ono išlo u nedavnim ajetima što ste ih sami stavili ...
mozda ih se smatra na zapadu osobama drugog reda,kod muslimana zena ima sva prava kao i muskarac kako je i propisano islamom,jedino imamo razlicite duznosti,nemoze zena imati veca prava nego muskarac,zar ja ne razgovaram sad s tobom kao sto bi i sa muskarcom,zeno?
kriv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.