Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2009., 11:47   #1
Exclamation Krvarenje iz nosa u trudnoći

Možete li mi pomoći ako je netko imao sličan slučaj. Naime, već 2,5 mjeseci mi curi krv iz nosa. Kada god ispušem nos na maramici ima krvi. Možda 1 tjedno mi spontano počne curiti krv i brzo je uspijem zaustaviti. Ostale dane svaki puta ima na maramici krvi. Vađenje krvi i transfuziološke pretrage za sada ništa ne pokazuju. Sve je u redu. Ginekolog, transfuziolog i dr opće prakse nisu pokazali preveliku zabrinutost tom činjenicom.
dasla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 11:54   #2
Jedino sto ti ja mogu reci je da je mojoj seki kad je bila mala tako curila krv, nezaustavljivo, i da je u pitanju bio nedostatak vitamina c.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 11:56   #3
Nisu pokazali veliku zabrinutost, jer je rijec o srazmjerno cestoj nuspojavi u trudnoci (valjda zbog uticaja trudnoce na periferne krvne sudove, slicna pojava su mucnine, zapusen nos - natecena sluznica nosa, natecene noge i ruke...).

I meni nos krvari vec cijelu trudnocu (sedam mjeseci), samo lijeva nosnica...

S obzirom da si vec pitala tri ljekara i da nijedno od njih nije tome pridavalo znacaj, cijenim da nije nista sto se moze smatrati potencijalno opasnim (reagovao bi bar jedan ljekar).
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 12:02   #4
dasla i meni je tako veli dr. da je sve ok vjerovatno zbog svih ovih razloga kaj je navela EOJA
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 12:13   #5
i ja imam isti problem.. nije bas da mi curi krv, ali stalno pusem nos i jedino sto ispuhujem je krv.. vec 4, 5 mjeseci tako.. pomaze mi ispiranje s toplom slanom vodom pomocu onog roga (neti pot) koji se moze kupiti u ljekarni za 80ak kuna..

evo, to je to:

__________________
Gdje ima sumnje, nema sumnje!
ywana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 12:55   #6
da,ja to radim s običnom špricom i fiziološkom otopinim,
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 13:04   #7
Ja sam citala u knjizi Klinike Mayo da je to sasvim normalna pojava u trudnoci. Meni osim nosa, cesto krvare i desni, ali bas kao i vama, ni zubar ni ginekolog ni ljekarnica nisu od toga radili problem. Pa je onda valjda sve ok
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 23:51   #8
Meni se par puta dogodilo da ispušem krv, ali zato već 6. mjeseci (porod očekujem za koji dan) nemogu riješiti ispucale usne. Koliko god mažem sa svim i svačim one peku, ljuskaju se...vrhunac...pred mjesec dana pukla donja po pola i nikako da zaraste
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 01:18   #9
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Meni se par puta dogodilo da ispušem krv, ali zato već 6. mjeseci (porod očekujem za koji dan) nemogu riješiti ispucale usne. Koliko god mažem sa svim i svačim one peku, ljuskaju se...vrhunac...pred mjesec dana pukla donja po pola i nikako da zaraste
ne bi vjerovala, ali meni isto ništa od labela ne pomaže. čak niti melem.

pa sam sasvim slučajno otkrila od max factora jedan balzam.
lip gloss je mislim... imaš svakakve nijanse , prirodne i tamnije...
i ja sam stvarnooo iznenađena kako mi u trenu revitalizira usne..
baš ono, čudno...

a što se tiče krvarenja iz nosa....da, meni isto nos krvari uz to što mi usne pucaju, ali usne liječim tako tim balzamom od max factora, a nos...ah.... jednostavno se nosim s time...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 10:05   #10
pa i meni isto ide stalno krvi iz nosa, mislim ne ide mi krv nego mi ostaje na maramici kad ispušem nos, i tako već negdje 2 mjeseca....ali moja ginekologica mi je rekla da je to normalno kod trudnica
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 14:18   #11
jqa isto imam problema sa nosom, nekad me sve iznutra peče onak ko da sam prehlađena... a što se tiče usana, meni je gin rekao da trebam više vode piti, jer je to blaga dehidracija...pa sad,meni je malo pomoglo, ali i dalje mackam melemom.
__________________
stiže nam Hannah
40+
lillyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 10:08   #12
Hey evo sve kazete da imate krvarenje u trudnoci,pa od kad vam je pocelo? Ja nikad nisam krvarila iz nosa i sada je pocelo pa mislim da sam trudna.
alerim21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 10:43   #13
ja nemam problema sa krvarenjem već mi je konstantno začepljen nos što se najviše pogorša navečer pred spavanje, ono kao kad si prehlađen, a preko dana neprestalno kišem i tako već skoro 4 mj. Za poluditi;(
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 07:33   #14
Već dugo nitko nije pisao,a eto ja osjećam potrebu.
Zanimljivo je da sam trudna sa četvrtim djetetom i do jučer nikad nisam imala problem sa krvarenjem iz nosa! Samo od sebe, evo do danas već četvrti put kao da si pipu otvorio.Sad ću kod doktora,pa da vidimo..
hekrima is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 09:18   #15
Reći će ti doktor da je to normalno.. U ovoj knjizi http://www.google.hr/imgres?q=va%C5%...:0&tx=62&ty=64 piše da se tokom trudnoće povećava volumen krvi za 50 % i da su krvarenja tipa iz nosa, zubnog mesa itd sasvim normalna.. A na netu piše da se povećava volumen krvi za 30-45 % ali opet i da je krvarenje sasvim normalno, evo npr tu:

http://free-bj.t-com.hr/savjeti/TJEL...trudnoaei.html

Meni nikad u životu nije niti jednom curila krv iz nosa- sve do sad.
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 11:02   #16
Ja sam imala krvarenje iz nosa i krvarenje desni cijelu trudnoću, kad sam rodila sve je stalo.
__________________
13.04.2011. Stigla Marta
tini75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 18:45   #17
Hvala curke na savjetima..pošto nisam iz Zg,sad sam došla doma..umeđuvremenu došla kod ginića i poljubila vrata,na godišnjem,zamjena radila ujutro i zakasnila sam! Sad sam zvala bolnicu i opisala što se dešava,dokrotica rekla da se nacrtam tamo. Nisam napomenula da sam u 33 tjednu trudnoće,do sada tri poroda i trudnoća prošli ok,bez tako nećega osim trnjenja ruke,što mi se eto i sad dešava,već ne spavam tri tjedna! Umeđuvremenu danas ušla u banku i najednom šiknulo na nos,trebalo mi je 15 minuta da zaustavim krvarenje,hladni oblozi,stisnem nosnicu pustim a ono curi da nemre bolje..užas..Eto spremam se za nazad,pa samo se nadam da je to sve bezazleno.Pozdrav.
hekrima is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 19:10   #18
Quote:
hekrima kaže: Pogledaj post
Hvala curke na savjetima..pošto nisam iz Zg,sad sam došla doma..umeđuvremenu došla kod ginića i poljubila vrata,na godišnjem,zamjena radila ujutro i zakasnila sam! Sad sam zvala bolnicu i opisala što se dešava,dokrotica rekla da se nacrtam tamo. Nisam napomenula da sam u 33 tjednu trudnoće,do sada tri poroda i trudnoća prošli ok,bez tako nećega osim trnjenja ruke,što mi se eto i sad dešava,već ne spavam tri tjedna! Umeđuvremenu danas ušla u banku i najednom šiknulo na nos,trebalo mi je 15 minuta da zaustavim krvarenje,hladni oblozi,stisnem nosnicu pustim a ono curi da nemre bolje..užas..Eto spremam se za nazad,pa samo se nadam da je to sve bezazleno.Pozdrav.
Hajde drži se i držim fige da nije ništa opasno. Javi što je bilo u bolnici i šta su ti radili od pretraga.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 01:42   #19
Uh,upravo stigla,nakon sat vremena provedenih prikopčana na ct,vadili krv,tlak,temperaturu,ultrazvuk,sve skupa tri sata,ustanovili da je sve ok sa bebom (fala bogu ),ali ja sam anemična,pa me poslali na orl..još sat vremena, sad sam da pukneš od smjeha,sa tuferom u nosu..jer krvarim zbog anemije!Dobro je,ne daj bože većeg zla. Glavno da sad znam kak si pomoć,glava dolje, začepit nos i hladni oblozi,što sam i radila do sada,ali zlu ne trebalo,pa sam išla i provjerit i naravno pit željezo.
Cattleya,vidim da smo blizu termina jedna drugoj,moj je 03.10.
hekrima is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 09:49   #20
Quote:
hekrima kaže: Pogledaj post
Uh,upravo stigla,nakon sat vremena provedenih prikopčana na ct,vadili krv,tlak,temperaturu,ultrazvuk,sve skupa tri sata,ustanovili da je sve ok sa bebom (fala bogu ),ali ja sam anemična,pa me poslali na orl..još sat vremena, sad sam da pukneš od smjeha,sa tuferom u nosu..jer krvarim zbog anemije!Dobro je,ne daj bože većeg zla. Glavno da sad znam kak si pomoć,glava dolje, začepit nos i hladni oblozi,što sam i radila do sada,ali zlu ne trebalo,pa sam išla i provjerit i naravno pit željezo.
Cattleya,vidim da smo blizu termina jedna drugoj,moj je 03.10.
Dobro je da nije ništa ozbiljnije. I termini su zbilja blizu.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.