Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2012., 19:57   #21
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Neka nam poživi još puno godina!
Ako dovoljno poživi, vjerojatno će morati početi nositi veo.
The Avenger is offline  
Old 03.06.2012., 19:58   #22
Quote:
Marko Perković kaže: Pogledaj post
Pa o tome se i radi. Ja nisam boravio u Londonu turistički. Turisti i o Madagaskaru pišu samo pozitivno.
Da i ja sam tamo bio dulje nego običan turist, pa sam ostao pomalo razočaran s (mladim) Britima koje sam upoznao. Na kraju, in act of desperation, nakačio sam Union Jack na sako, Jaca-style, pa iako je oduševilo ekipu, čim sam rekao od kuda dolazim, odmah oduševljenje splasne. Valjda sam trebao reći Srbija?
Posve mi je jasno zašto jadan PL silom pokušava biti veći Brit od kraljice.
Snack is offline  
Old 03.06.2012., 20:15   #23
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Koliko je kulturna zemlja bila kada je 40-45% građana Sjeverne Irske bilo bez ikakvih prava?

Ne 1868. nego 1968.!!!
Imali su sva prava, kao građani Ujedinjenog Kraljestva, o čemu ti?
Blues Dada is offline  
Old 03.06.2012., 20:18   #24
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Posve mi je jasno zašto jadan PL silom pokušava biti veći Brit od kraljice.
Ja ništa ne pokušavam. Ja doista jesam puno veći Britanac od većine koje poznajem. To doduše više govori o njima nego o meni
PowerLock is offline  
Old 03.06.2012., 20:21   #25
Kraljica dostojna illuminata
Želim sreću njezinoj njemačkoj, pardon britanskoj obitelji
Alsam Lud is offline  
Old 03.06.2012., 20:23   #26
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ja ništa ne pokušavam. Ja doista jesam puno veći Britanac od većine koje poznajem. To doduše više govori o njima nego o meni
Derneci u lokalnom ogranku BNPa su, vidim, uzeli maha.
Snack is offline  
Old 03.06.2012., 20:36   #27
Quote:
Marko Perković kaže: Pogledaj post
Pa o tome se i radi. Ja nisam boravio u Londonu turistički. Turisti i o Madagaskaru pišu samo pozitivno. Kad nisu živjeli na Madagaskaru nego im je u par dana prikazano samo najljepše od Madagaskara. Koje sa pravim, svakodnevnim Madagaskarom ima jako malo dodirnih točaka.

?
O Malagasy republiku se ne piše uvijek pozitivno, evo ti link:

Parada je danas bila veličanstvena u čast Njezinog Veličanstva kraljice Elizabete II. Učestvovao je čak i Londonski filharmonijski orkestar, štoviše, štose tiće britanske kulture, ako samo kažem Freddie Mercury, dovoljno sam kazao, bez da spominjem tisuću drugih.

Uvijek isto, preko hiljadu brodova, dosta iz inozemstva (čak iz Srbije), koji su pozdravljali kraljicu, a iz Hrvatske nigdje. A mogli su organizirati neku brodicu sa transparentom: "Croatia loves Her Majesty the Queen" - Hrvatska voli njezino veličanstvo kraljicu". To bi bilo dobro za HR turizam i bi pokazali da je i Hrvatska kulturna zemlja.
Blues Dada is offline  
Old 03.06.2012., 20:41   #28
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
O Malagasy republiku se ne piše uvijek pozitivno, evo ti link:
Nema linka. To je neka engleska kultura ili kaj?
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Uvijek isto, preko hiljadu brodova, dosta iz inozemstva (čak iz Srbije), koji su pozdravljali kraljicu, a iz Hrvatske nigdje. A mogli su organizirati neku brodicu sa transparentom: "Croatia loves Her Majesty the Queen" - Hrvatska voli njezino veličanstvo kraljicu". To bi bilo dobro za HR turizam i bi pokazali da je i Hrvatska kulturna zemlja.
Znači, oni koji ljube dupe masonskoj babi, makar radila kontra interesa njihovih država, su kulturni?
Marko Perković is offline  
Old 03.06.2012., 21:00   #29
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Imali su sva prava, kao građani Ujedinjenog Kraljestva, o čemu ti?
Ti mene zezaš?

Koliko ih je bilo u upravi ili policajaca ili ičega?

Ti doista se usuđuješ tvrditi da nije bilo diskriminacije katolika u Sjevernoj Irskoj?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 03.06.2012., 21:07   #30
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ti mene zezaš?

Koliko ih je bilo u upravi ili policajaca ili ičega?

Ti doista se usuđuješ tvrditi da nije bilo diskriminacije katolika u Sjevernoj Irskoj?
Malo kulture molim, jasno bilo je diskriminacije katolika u SI, ali mnogi nisu željeli biti u policiji i drugim službama, jer bi ih njihovi sunarodnjci smatrali izdajnicima. Na sreću to se je promijenilo na bolje.
Blues Dada is offline  
Old 03.06.2012., 21:10   #31
Quote:
Marko Perković kaže: Pogledaj post
Nema linka. To je neka engleska kultura ili kaj?

Znači, oni koji ljube dupe masonskoj babi, makar radila kontra interesa njihovih država, su kulturni?
Kraljica nije mason, ona je samo kraljica, koju vole i poštuje čitav svijet, uz malo izuzetaka, tu i smo jer su ljudi neobaviješteni i nekulturni.

Usput, isprika, bilo je i hrvatskog sudjelovanja na proslavi: jedana od počasnih gostiju je bila hrvatska princeza Paola Windsor, članica kraljevske kuće, djevojačko ime, Paola Frankopan Doimi Šubić Zrinski, grofica od Isse. Dobro za Hrvatsku!

Zadnje uređivanje Blues Dada : 03.06.2012. at 21:16.
Blues Dada is offline  
Old 03.06.2012., 21:22   #32
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Britanci danas slave 60 godina koje je kraljica Elizabeta provela na tronu.

Neka nam poživi još puno godina!
Kakva korist od nje?
Nit ima ikakvu političku ulogu ili svrhu, nit je generalno od kakve koristi državi.
Nikad neću razumjeti da neka država cijelu jednu obitelj proglasi kraljevskom, uzdržava i uzvisuje njihove članove, sve bivše i buduće potomke, troši na besmislene jubileje itd.
Xenoborg is offline  
Old 03.06.2012., 21:26   #33
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Kakva korist od nje?
Nit ima ikakvu političku ulogu ili svrhu, nit je generalno od kakve koristi državi.
Nikad neću razumjeti da neka država cijelu jednu obitelj proglasi kraljevskom, uzdržava i uzvisuje njihove članove, sve bivše i buduće potomke, troši na besmislene jubileje itd.
Proslava jubileja financirana je dobrovoljnim prilozima.

A nije baš ni da nema nikakvu političku svrhu... jest da je većina uloga simbolična i figurativna, ali mnoge države imaju takvu poziciju (predsjednici u Italiji i Njemačkoj, na primjer, i sl).
clouseau is offline  
Old 03.06.2012., 21:47   #34
Za ljude, koji ne razumiju taj jubilej kraljice, evo dopisa iz Londona, novinarke Jutarnjega:

http://www.jutarnji.hr/kraljicin-jub...vila-/1032278/

Nadam se da će sada mnogi promijeniti mišljenje.
Blues Dada is offline  
Old 03.06.2012., 22:26   #35
Šubić Zrinski više ne postoje, ta princeza je fulirant.
Alsam Lud is offline  
Old 03.06.2012., 23:37   #36
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Kakva korist od nje?
Nit ima ikakvu političku ulogu ili svrhu, nit je generalno od kakve koristi državi.
Nikad neću razumjeti da neka država cijelu jednu obitelj proglasi kraljevskom, uzdržava i uzvisuje njihove članove, sve bivše i buduće potomke, troši na besmislene jubileje itd.
Nevjerovatno, koliko su Hrvati neznalice, mise da sve znaju, a zapravo totalno neznanje, kao ovaj post.

Kraljevska obitelj donosi ovoj zemlji na stotine milijuna funti dobitaka, na primjer turizam, svako od preko 30 milijuna turista, koji dolaze u London, fotografira se ispred kraljičine palače, obilazi druge atrakcije povezane sa njima, jednom pročitao, ako se učine monarhija, oko 300.000 ljudi gubi posao. Nitko se ne bi slikao pred predsjedničkim palačom.

Zatim ono promoviraju britansko gospodarstvo, kraljica prije putovala po svijetu, vise nego bilo tko drugi i prodavala Britaniju, sada to rade sinovi i unuci, i to uspješno. UK gospodarstvenici to cijene i bili bi očajni da UK ima predsjednika, a ne monarhiju. Ima i drugih probitaka za zemlju.

Zatim ovaj zadnji jubilej, nije koštao ništa porezne obveznike, a donio prilično novaca.

Ljudi dajte nešto naučite, a ne stvarajte zaključke na osnovu par napisa u novinama ili nešto na TV. Budite pametniji, a ne kako sam dobio poruku, kraljica samo iskorištava jadni britanski narod.
Blues Dada is offline  
Old 03.06.2012., 23:53   #37
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
Šubić Zrinski više ne postoje, ta princeza je fulirant.
Ja to znam, ali to uopće nema veze, znam opet ću dobiti kritiku, ali meni i valjda drugim Hrvatima je lijepo vidjeti da novine pišu, da se HRVATSKA princeza udala u kraljevsku obitelj i njena dva sina su na listi, mada nisko, kao potencijalno britanski monarhi.

Također njezin brat Peter Frankopan je prof. u Oxfordu, često piše hrvatski princ Peter Frankopan Doimi Šubić Zrinski, je napisao kao historičar odlično ocijenjenu knjigu o Bizantinskom carstvu, a usput oženio kćerku jednog od najbogatijih Engleza, Lorda Sainsbury-ja, britanskog Todorića, sa kojom ima četvero djece.
Blues Dada is offline  
Old 04.06.2012., 00:00   #38
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Ja to znam, ali to uopće nema veze, znam opet ću dobiti kritiku, ali meni i valjda drugim Hrvatima je lijepo vidjeti da novine pišu, da se HRVATSKA princeza udala u kraljevsku obitelj i njena dva sina su na listi, mada nisko, kao potencijalno britanski monarhi.

Također njezin brat Peter Frankopan je prof. u Oxfordu, često piše hrvatski princ Peter Frankopan Doimi Šubić Zrinski, je napisao kao historičar odlično ocijenjenu knjigu o Bizantinskom carstvu, a usput oženio kćerku jednog od najbogatijih Engleza, Lorda Sainsbury-ja, britanskog Todorića, sa kojom ima četvero djece.
Ček, u novinama je baš oslovljavaju kao "Hrvatska" pronceza? Zna li netko u Britaniji da ona u biti nije prava aristokratkinja, čudno je da su se uspjeli tamo probiti.
master_mind_ is offline  
Old 04.06.2012., 00:02   #39
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Nevjerovatno, koliko su Hrvati neznalice, mise da sve znaju, a zapravo totalno neznanje, kao ovaj post.

Kraljevska obitelj donosi ovoj zemlji na stotine milijuna funti dobitaka, na primjer turizam, svako od preko 30 milijuna turista, koji dolaze u London, fotografira se ispred kraljičine palače, obilazi druge atrakcije povezane sa njima, jednom pročitao, ako se učine monarhija, oko 300.000 ljudi gubi posao. Nitko se ne bi slikao pred predsjedničkim palačom.

Zatim ono promoviraju britansko gospodarstvo, kraljica prije putovala po svijetu, vise nego bilo tko drugi i prodavala Britaniju, sada to rade sinovi i unuci, i to uspješno. UK gospodarstvenici to cijene i bili bi očajni da UK ima predsjednika, a ne monarhiju. Ima i drugih probitaka za zemlju.

Zatim ovaj zadnji jubilej, nije koštao ništa porezne obveznike, a donio prilično novaca.

Ljudi dajte nešto naučite, a ne stvarajte zaključke na osnovu par napisa u novinama ili nešto na TV. Budite pametniji, a ne kako sam dobio poruku, kraljica samo iskorištava jadni britanski narod.
Nadam se da ne misliš na mene.
Ja znam što znači Englezima kraljevina,ja je ne volim kao što ne volim Engleze općenito, ne jer im želim dobro, bar sam iskren
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 04.06.2012., 00:07   #40
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Nadam se da ne misliš na mene.
Ja znam što znači Englezima kraljevina,ja je ne volim kao što ne volim Engleze općenito, ne jer im želim dobro, bar sam iskren
Bez uvrede stvarnosi zatucan. Slažem se da nam britanska vlada nije sklona ali za to nije kriva britanija u cjelini niti prosječni Englez jer 99% stvarno nisu upućeni.
master_mind_ is offline  
Received Infraction
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.