Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2017., 12:30   #6461
Quote:
Diego365 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, sinoc nakon izlaska su me zaustavili i napuhao sam 0.70, odnosno 0.60 nakon umanjenja, nisam mladi vozac. Novcana kazna je 1000kn + 100kn troskovi utvrdivanja prekrsaja i 1 mj. bez vozacke. Imam mogucnost placanja 2/3 unutar 8 dana. Zanima me dali se isplati zalit na novcanu kaznu jer nisam prije kaznjavan (osim za voznju bez pojasa prije nekih godinu dana), nezaposlen sam i studiram ili da platim 766kn (666+100) unutar 8 dana?
Koliko mi mogu spustit, iz iskustva, novcanu kaznu ako dobro napisem zalbu?

Mislim da za alkohol nemaju baš praksu spuštanja kazni
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 19:50   #6462
Quote:
Diego365 kaže: Pogledaj post
dana?
Koliko mi mogu spustit, iz iskustva, novcanu kaznu ako dobro napisem zalbu?
Sve su dobro napisane ako se prizna prekršaj i izjavi kajanje.Koliko će spustit ne zna nitko.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 14:41   #6463
Da li je normalno da još čekam odgovor od policije/suda a napisao pritužbu 28.11? Dobio sam zabranu voziti 6mj te novcanu kaznu, zanima me najvise, mozda je glupo pitanje ali tko pita ne skita , od kada sam napisao prituzbu i poslao preporuceno 28.11 jel mi se zabrana voznje motornim vozilom i dalje vrijedi, pod tim mislim da mi kazna "curi" i po računici 28.5 bi mogao nastaviti voznju.. A nebi htio ako kojim slucajem prituzba ne prodje da mi se onda tek počne kazna upravljanjem za auto pocne brojati od njihovog odgovora koji još nije doso..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 18:22   #6464
Normalno,sudovi su zatrpani.

Ti si svo vrijeme mogao vozit bez problema jer sve ono što je napisano u PN-u ne vrijedi u slučaju prigovora.prvo ćeš dobit presudu suda (kolika novčana i koliko mjeseci zabrane) a onda ćeš (nakon nekog vremena) dobit obavijest od policije da ti od sutrašnjeg dana od primanja obavijesti teče zabrana.Ako do sad nisi vozio zahebao si se i to vrijeme ti nitko ne može nigdje uračunat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 21:50   #6465
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Normalno,sudovi su zatrpani.

Ti si svo vrijeme mogao vozit bez problema jer sve ono što je napisano u PN-u ne vrijedi u slučaju prigovora.prvo ćeš dobit presudu suda (kolika novčana i koliko mjeseci zabrane) a onda ćeš (nakon nekog vremena) dobit obavijest od policije da ti od sutrašnjeg dana od primanja obavijesti teče zabrana.Ako do sad nisi vozio zahebao si se i to vrijeme ti nitko ne može nigdje uračunat.
A jooj, znaci ja koliko ne vozim ovih 4 mj, zapravo sam mogao cijelo vrijeme? A u k...
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 22:53   #6466
Danas sam platio kaznu od 2/3 iznosa u roku od 8 dana. Dali je potrebno gdje slati tu potvrdu ili će oni to sami shvatiti,ne znam kako da se izrazim točno.
sheitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 00:37   #6467
Sami će saznat.
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
A jooj, znaci ja koliko ne vozim ovih 4 mj, zapravo sam mogao cijelo vrijeme? A u k...
sad si naučio nešto novo na teži način.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 19:11   #6468
Žalila sam se na jedan prometni prekršaj, kazna je bila 500 kn. Stigla je presuda suda - novčana kazna se preinačuje u mjeru upozorenja - opomenu. Ali moram platiti troškove postupka od 100 kn. E sad, dobila sam dvije spojene uplatnice - jedna za 100,00 kn za troškove prek. postupka, nalog "broj taj i taj OPN broj", a na drugoj piše "KAZNA, nalog "broj taj i taj" OPN "broj taj i taj/2017". Jel tu drugu samo bacim i uplatim ovu na kojoj piše 100,00?

Ako napravim opet prekršaj u roku godine dana, kako da se u eventualnom prigovoru referiram na ovu opomenu? Jel to znači da mogu napisati da nisam kažnjavana, ili se i to uzima kao kazna, pa ne moze biti olakotna okolnost u tom hipotetskom slučaju?
laraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 19:42   #6469
Platiš samo 100 kn sudskih troškova ali po uplatnici suda a ne policije.

Za drugi put si prekršajno kažnjavana jer i upozorenje/ukor je kazna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 20:45   #6470
pozz ekipa, aj pomozte laiku.

danas bila akcija u zgb, nisam propustio pjesaka, policija me uočila i naknadno zaustavila. sve jasno, meni, njima, kaže čovik 500 kuna kazne, ako ćeš na licu mjesta 250 ili u roku tri dana. ja pitam pošto nisam kažnjavan nikako, može li pisat upozorenje. kaže ne može za ovi prekršaj. ok šta je tu je, rekoh platit ću internet bankarstvom, dao mi čovik podatke i napisao obavijest o počinjenom prekršaju s mojim podacima i opisom prekršaja, plati u tri dana i dostavi obavijest pp.

informativno: da li se ovaj prekršaj po plaćanju u roku tri dana evidentira na moje ime i upisuje u neku bazu? interesira me da znam što je u pitanju, znam za onu praksu kad stigne kazna od fiksnih kamera da ukoliko kaznu podmiriš u tom i tom roku, ne pokreće se prekršaj protiv nikoga niti vlasnik mora prijaviti vozača koji je u to vrijeme voziio?

ty
Afrička šljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 21:50   #6471
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Platiš samo 100 kn sudskih troškova ali po uplatnici suda a ne policije.

Za drugi put si prekršajno kažnjavana jer i upozorenje/ukor je kazna.
Hvala na pomoći!

Pošta je od policijske postaje s presudom i popratnim pismom potpisanim od načelnika policije gdje, između ostalog, piše da sam dužna platiti troškove postupka putem priložene uplatnice u predviđenom roku. Koji je predviđeni rok? Primatelj je Državni proračun, kako da znam je li uplatnica od suda ili policije?
laraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 22:54   #6472
Rok je 8 dana.
Na policijskom piše za izdavanje prekršajnog naloga.
Nema pojma zašto ti policija šalje presudu.jedni kažu da kada se žali ne plaća se izdavanje PN-a a drugi kažu da se plati + troškovi suda.Nazovi suca pa pitaj koje troškove treba platit da policija ne udari ovrhu.
Quote:
Afrička šljiva kaže: Pogledaj post

informativno: da li se ovaj prekršaj po plaćanju u roku tri dana evidentira na moje ime i upisuje u neku bazu?
Dakako,u policijsku bazu podataka o vozaču (za što si kažnjen,koja kazna,gdje itd) a u budućmosti si pred prekršajnim sudom nekažnjavan osim naravno za policiju
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 18:03   #6473
Pa ne znam zašto policija šalje presudu. Možda zato što sam žalbu podnijela tako da sam odnijela dva primjerka žalbe direktno u policijsku postaju.

Na omotnici pošte piše:
MUP RH
PU ta i ta
PP ta i ta

Također u presudi piše da se dostavlja "Izdavatelju prekršajnog naloga 2x" i Pismohrani.

U presudi piše da sam oslobođena troškova PRIGOVORNOG postupka, ali obavezni prekršajni nalog ostaje neizmijenjen u pogledu odluke o troškovima postupka. Sve jasno samo ne znam čemu onda dvije uplatnice, jedna od 100 kn za troškove prek. post., druga na kojoj ne piše iznos, ali piše "kazna, nalog taj i taj".

.
laraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 18:20   #6474
Žalba se ionako ne može podnijet drugačije negu putem PP da oni znaju da PN nije pravomoćan.

Znači plaćaš samo 100 kn jer uz nalog obavezno dobiješ 2 uplatnice,jednu od 100 kn i jednu praznu za kaznu (jer se ne zna da li će plćanje bit 2/3 ili puna cijena)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:32   #6475
Quote:
laraz kaže: Pogledaj post
Žalila sam se na jedan prometni prekršaj, kazna je bila 500 kn. Stigla je presuda suda - novčana kazna se preinačuje u mjeru upozorenja - opomenu. Ali moram platiti troškove postupka od 100 kn. E sad, dobila sam dvije spojene uplatnice - jedna za 100,00 kn za troškove prek. postupka, nalog "broj taj i taj OPN broj", a na drugoj piše "KAZNA, nalog "broj taj i taj" OPN "broj taj i taj/2017". Jel tu drugu samo bacim i uplatim ovu na kojoj piše 100,00?

Ako napravim opet prekršaj u roku godine dana, kako da se u eventualnom prigovoru referiram na ovu opomenu? Jel to znači da mogu napisati da nisam kažnjavana, ili se i to uzima kao kazna, pa ne moze biti olakotna okolnost u tom hipotetskom slučaju?
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Platiš samo 100 kn sudskih troškova ali po uplatnici suda a ne policije.

Za drugi put si prekršajno kažnjavana jer i upozorenje/ukor je kazna.
Sivkić može pomoć? Također sam dobio kaznu od 500,00kn (brzina), nisam kaznjavan u zadnjih godinu dana uopće te sam uputio prigovor i sve to napisao. Dobijam odgovor da je prigovor osnovan i da uistinu nisam kaznjavan, no umjesto izricanja opomene (koju sam trazio), dobijam samo umanjenje kazne plus plaćanje troskova postupka.

Zašto mi se nije izašlo u susret? Ako se ne varam, na to rješenje više nemam pravo žalbe (mslm da to cak i pise ispod, nije mi sada rješenje tu), i doveden sam pred zid da to platim?
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 00:03   #6476
Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
Sivkić može pomoć? Također sam dobio kaznu od 500,00kn (brzina), nisam kaznjavan u zadnjih godinu dana uopće te sam uputio prigovor i sve to napisao. Dobijam odgovor da je prigovor osnovan i da uistinu nisam kaznjavan, no umjesto izricanja opomene (koju sam trazio), dobijam samo umanjenje kazne plus plaćanje troskova postupka.

Zašto mi se nije izašlo u susret? Ako se ne varam, na to rješenje više nemam pravo žalbe (mslm da to cak i pise ispod, nije mi sada rješenje tu), i doveden sam pred zid da to platim?
Ja sam se pozvala na to da nisam kažnjavana, da nisam nikog ugrožavala u prometu osim sebe (jer se radi o nevezanju pojasa), da nemam stalnih prihoda i još objasnila kako je došlo do toga da nisam vezala pojas i da se sigurno više neće ponoviti takav slučaj. U obrazloženju presude mi sve to piše, a ovo zadnje u obliku da sam kao izrazila iskreno kajanje zbog počinjenog prekršaja.
laraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 07:22   #6477
Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
Sivkić može pomoć? Također sam dobio kaznu od 500,00kn (brzina), nisam kaznjavan u zadnjih godinu dana uopće te sam uputio prigovor i sve to napisao. Dobijam odgovor da je prigovor osnovan i da uistinu nisam kaznjavan, no umjesto izricanja opomene (koju sam trazio), dobijam samo umanjenje kazne plus plaćanje troskova postupka.

Zašto mi se nije izašlo u susret? Ako se ne varam, na to rješenje više nemam pravo žalbe (mslm da to cak i pise ispod, nije mi sada rješenje tu), i doveden sam pred zid da to platim?
Šta znači nisi kažnavan u zadnjih godinu dana (nije te prije oplela policija ili sud?)Nije bitno na sudu koliko puta je nekoga policija oplela nego anije bio u zadnje 3 godine na sudu pa je onda nekažnjavan.Svaki sudac kažnjava po svojem,nema univerzalnog pravila.Točno nemaš više prava žalbe,plaćaš 2/3 od dosuđenog u navedenom roku + troškove.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 12:13   #6478
Hvala na odgovoru. Imam još jedno pitanje pa ti šaljem PM da ne privatiziram temu. Pozdrav
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 12:24   #6479
ne privatiziraš jer s i drugima može dogodit.Ali ja ću umjeto tebe pitat i odgovorit.Što kada u presudi bude grešaka,može li se poništit presuda ili odugovlačit.

čl.186 zakona
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 14:31   #6480
Sretan Uskrs svima

Ispala prednja tablica sa auta(star auto, sve klimavo)

Prijavljeno policiji.

Policajac savjetovao da se javim za par dana ak ne nađem.

Trebam li stražnju tablicu sada staviti naprijed?

Naprijed je sada neka privremena od prije par godina što ne vrijedi(pokusna). Trebam ju skinuti?

Zadnje uređivanje Orion1984 : 16.04.2017. at 15:25.
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.