Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2008., 12:21   #481
drage moje.. evo da se javim sa svojim iskustvom.. nakon zla koje me snašlo, zvano kondilomi, i očaja u koji sam upala, uspjela sam nakon ove duuuge godine napokon ih se riješiti! naime, nakon dijagnoze, išla sam na premazivanja podofilinom, nakon koje su se vraćali recidivi,tako da je to potrajalo, a na kolposkopiji mi je ustanovljeno da ih imam i u rodnici. za njih su mi prepisali albothyl. što se imuniteta tiče, nikakve rezultate od ničega nisam vidjela, osim 2 vrlo važne stvari: prestala sam pušit,i pronašla sam folnu kiselinu sa skupinom b vitamina, doppelhertz je firma, koštaju 50kn, i ima ih za cijeli mjesec! bliži se ponavljanje papa testa, i iskreno se nadam da će ovaj puta biti bez cina1! pročitala sam u jednom postu o osudi prijateljica.. imam krasne prijateljice, i sve ih volim, ali kroz ovaj horor sam sama prolazila, jer sam se bojala njihove osude, zapravo više njihovog straha koji bi bio neizbježan, od korištenja wc-a poslije mene, do posuđivanja odjeće.. nisam si htjela stvarati još stresnog ozračja.. možda im sad i kažem.. nije stvar u nekom neopreznom sexualnom ponašanju, imala sam 3 partnera u životu, i ne mislim za sebe da sam promiskuitetna, dogodilo mi se zbog naivnosti, zaluđenosti..neiskustva.. za kondilome nisam ni čula dok ih nisam dobila, tako da..najgori načina za saznati za njih! puno su mi pomogli upravo ovakvi forumu, preko kojih sam saznavala sve korisne savjete, i upravo preko njih saznavala svaki slijedeći korak koji su doktori poduzimali, tu sam vidjela koliko ljudi ima iste tegobe, i koliko hrabro kroz njih prolaze.. evo ako ikome treba bilokakav savjet ili pomoć, slobodno se javite, poz..
malapravnica is offline  
Old 14.11.2008., 13:34   #482
Zolta
daj nam kontakt te dr, ili nesto.... ako je pomoglo tebi, mozda ce i nama, a vjerujem da bi sve cure bile i vise nego sretne zbog toga....... moze i na pp ako neces ovako....
sofi is offline  
Old 14.11.2008., 14:26   #483
zolta i goldy,dajte,sve čekamo!
teeeeaa is offline  
Old 14.11.2008., 14:38   #484
Evo, evo, svima zainteresiranima ću poslati pm
Goldylady is offline  
Old 14.11.2008., 14:47   #485
Hvala ti
sugarfree30 is offline  
Old 14.11.2008., 14:48   #486
hvala punooo...
a mozes li nam reci nesto vise o tim preparatima?
da li si ih ti koristila....

iskreno ja sam vec prosla jednu kuru slicnog tretmana kod jedne gospodje geneticarke i nije mi bas pomogla.... sad
ne bih zeljela opat davati novce, polagati nadu i slicno ako to nije izgledno da moze pomoci...
sofi is offline  
Old 14.11.2008., 14:51   #487
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
hvala punooo...
a mozes li nam reci nesto vise o tim preparatima?
da li si ih ti koristila....

iskreno ja sam vec prosla jednu kuru slicnog tretmana kod jedne gospodje geneticarke i nije mi bas pomogla.... sad
ne bih zeljela opat davati novce, polagati nadu i slicno ako to nije izgledno da moze pomoci...
pitam isto
teeeeaa is offline  
Old 14.11.2008., 15:29   #488
Zolta, posalji i meni pp, imala sam velikih problema, bila bih ti jako zahvalna!
saloma is offline  
Old 14.11.2008., 15:35   #489
i meni pliz, pa ako nije daleko da skoknem po to
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 14.11.2008., 15:38   #490
Ja mogu reći za svoj slučaj, a to je bio HPV; težak, i sada se zgrozim kad se sjetim. Da, Goldylady je preporučena ista dr. kao i meni. Za HPV sam ja pila 2 vrste kapi, svake kapi su cca 1 dcl, i to se mora popiti. I uzimala sam vaginalete, kroz, više se ne sjećam točno 5 ili 7 dana. Kapi su bile isključivo na biljnoj bazi, fitoterapija, a i vaginalete. Na kraju ciklusa, tj. po završetku krvarenja, ja sam počela piti kapi i stavljati vaginalete (meni čak kondilomi nisu bili na stidnici, već kondilomatozni polipi na grliću maternice.) Nakon
ponovne menstruacije otišla sam na pregled...i bila sam čista ko curica!!!

Razgovarala sam s jednom gospođom (42god) iz Cresa, koja je imala predkancerozu sluznice maternice. Ona je uzimala samo kapi, ali kroz 3 mjeseca. Nakon 3 mjeseca je ultrazvuk pokazao da je to zadebljanje, ta predkanceroza skroz nestala.

Zadnje uređivanje Suey : 30.11.2008. at 16:24. Reason: zabranjeno imenovanje osobe doktora
Zolta is offline  
Old 14.11.2008., 15:41   #491
Quote:
Zolta kaže: Pogledaj post
Ja mogu reći za svoj slučaj, a to je bio HPV; težak, i sada se zgrozim kad se sjetim. Da, Goldylady je preporučena ista dr. kao i meni, dr. H. Zidovnik. Za HPV sam ja pila 2 vrste kapi, svake kapi su cca 1 dcl, i to se mora popiti. I uzimala sam vaginalete, kroz, više se ne sjećam točno 5 ili 7 dana. Kapi su bile isključivo na biljnoj bazi, fitoterapija, a i vaginalete. Na kraju ciklusa, tj. po završetku krvarenja, ja sam počela piti kapi i stavljati vaginalete (meni čak kondilomi nisu bili na stidnici, već kondilomatozni polipi na grliću maternice.) Nakon
ponovne menstruacije otišla sam na pregled...i bila sam čista ko curica!!!

Razgovarala sam s jednom gospođom (42god) iz Cresa, koja je imala predkancerozu sluznice maternice. Ona je uzimala samo kapi, ali kroz 3 mjeseca. Nakon 3 mjeseca je ultrazvuk pokazao da je to zadebljanje, ta predkanceroza skroz nestala.
super zvuči
a cijena,jel to nešto skupo?
u pm,niš nije skupo ak bum se te gadosti rješila
teeeeaa is offline  
Old 14.11.2008., 15:46   #492
Ovako, ne drži me striktno za cijenu, ali ja sam sve skupa platila oko 500 kuna. S time da sam ja još za vlastitu sigurnost ponovila na svoju ruku još jednu dozu. Dr je rekla da mi ne može naštetiti.
Zolta is offline  
Old 14.11.2008., 15:48   #493
ma nije to niš s obzirom koliko smo novaca do sada potrošile na preglede,na jačanje imuniteta,zahvate....treba probat! ko prvi,nek javi
teeeeaa is offline  
Old 14.11.2008., 15:58   #494
Ma obavezno na ovaj topic javite rezultate

Moja preporuka, kada razgovarate s dr, ili osobno ili telefonom, budite detaljne. Dr jako puno toga pita i ide u detalje, tako da se pripremite i na polasatni razgovor

Najbolje ju je zvati radnim danom prijepodne. Da i preparate necete dobiti odmah, jer ona za svaku osobu radi posebno preparate, tako ako imate npr. uz HPV i klamidiju, ili šta ti ja znam, sve recite

Sretno svima
Zolta is offline  
Old 14.11.2008., 16:42   #495
Quote:
Zolta kaže: Pogledaj post
Ovako, ne drži me striktno za cijenu, ali ja sam sve skupa platila oko 500 kuna. S time da sam ja još za vlastitu sigurnost ponovila na svoju ruku još jednu dozu. Dr je rekla da mi ne može naštetiti.
to su bile baš kao vaginalete?

je li ličilo na vaginaletu, kako bude upakovano?

koliko si dugo to koristila? mislim koliko dana?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 14.11.2008., 17:21   #496
zolta mozes li nam ispricati svoju hpv pricu.... koji cin, da li si radila biopsiju ili neki od zahvata, ono sve sto si prosla prije nego si dosal do te dr....
sofi is offline  
Old 14.11.2008., 18:01   #497
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
zolta mozes li nam ispricati svoju hpv pricu.... koji cin, da li si radila biopsiju ili neki od zahvata, ono sve sto si prosla prije nego si dosal do te dr....
Ovako, redovito sam išla na ginekološke preglede. Rodila sam od 22 godine. Nakon toga mi je papa uvijek bio 2, kao ono normalno je to, mala upalica, ponekad bi dobila geonistin i slično. Niti sam imala iscjedak, bolan, ali redoviti ciklus. Napominjem da mi je muž bio prvi i jedini partner.

S cirka 30 godina primjetila sam da mi je odnos bolan i nakon odnosa bi ponekad primjetila kapljicu, zapravo tračak krvi u sluzi. Bilo je ratno vrijeme, stres, strah za muža, posao, pa sam dobila gripu, upalu pluća..Odlazim na redovni pregled ginekologu, on mi ustanovljuje polip na grliću maternice, uzima papu.Kaže da su takve stvari česte nakon stresa i pada imuniteta. Nakon cca 15 dana dobivam poziv da se hitno javim.Ponavljam papu. CIN 2. Ginekolog mi je to, kako je on rekao palio s nekim štapićem (neka kombinacija joda, kasnije i dušika). Nakon toga CIN 1. Pa vaginalete na bazi interferona..., ponovni pregled...CIN 3 !!!! Da ne napominjem da sam pila Noni, Aloju, ma ne znam što već nisam, da Ehinaceu...Na sljedečem pregledu, citolog se dvoumio između CIN 3 i CIS!!!, Kao da ponovim nalaz, pa će se odlučiti za daljnju terapiju, konzervativnu ili konizaciju, ali da ako će trebati i ..sve van!!!! Bila na MR, na dijagnostičku kiretažu, da se vidi da li je sluznica šupljine maternice u redu.
U to doba panike, kaosa, mijenjanja ginekologa do ludila, čujem za Dr., od jedne žene nekog pomorca. Mislim, nemam što izgubiti..Dalje priću znate...

Muž se kleo da nije bio niti s jednom. (Ne želim sada kopati po tome, ali je i on išao kod urologa koji mu je radio bris uretre, i nije imao HPV). Kažu da se taj gnjus od HPV-a može dobiti i na wc-u. Dotična gospođa od pomorca ga je imala čak kraj nosa!! Da, zaboravila sam spomenuti da sam u to vrijeme igre od CIN 1 do CIN 3, CIS izgubila ravnih 30 kg!!

Zadnje uređivanje Suey : 30.11.2008. at 16:25. Reason: idem
Zolta is offline  
Old 14.11.2008., 18:10   #498
zolta kad si već napisala i me te dr. daj napiši adresu gdje radi i broj telefona na koji se može nju dobiti



pllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzzzzzzzzzzz
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 16.11.2008., 18:08   #499
naime, čitajući sve ovo shvatila sam koliko sam ne informirana bila tj. znala sam neke poluinformacije.. stvarno me sram..pa ću vas sada zamoliti za pomoć. naime prije godinu dana dok sam bila u Africi uočila sam nešto poput bradavice na vanjskom spolovilu čak me i boljelo, tada nisam imala odnose, prekinula sam s dečkom 6 mj prije.dok sam se vratila kući to se totalno povuklo.. i ja sam naravo na to potpuno zaboravila.. nakon nekih mjesec dana opet se pojavilo ali me nije boljelo i nije raslo. redovito idem ginekologu papa test mi je uredan svaki put.. da bih ovaj tjedan uočila još jednu, koja se sada povukla.. čitajući sve ovo smatram da imam hpv.. ali nikada nisam posumnjala zbog urednog papa testa- do sada!! molim vas za mišljenje.. dok čekam pregled!! hvala
bo* is offline  
Old 16.11.2008., 18:41   #500
Quote:
bo* kaže: Pogledaj post
naime, čitajući sve ovo shvatila sam koliko sam ne informirana bila tj. znala sam neke poluinformacije.. stvarno me sram..pa ću vas sada zamoliti za pomoć. naime prije godinu dana dok sam bila u Africi uočila sam nešto poput bradavice na vanjskom spolovilu čak me i boljelo, tada nisam imala odnose, prekinula sam s dečkom 6 mj prije.dok sam se vratila kući to se totalno povuklo.. i ja sam naravo na to potpuno zaboravila.. nakon nekih mjesec dana opet se pojavilo ali me nije boljelo i nije raslo. redovito idem ginekologu papa test mi je uredan svaki put.. da bih ovaj tjedan uočila još jednu, koja se sada povukla.. čitajući sve ovo smatram da imam hpv.. ali nikada nisam posumnjala zbog urednog papa testa- do sada!! molim vas za mišljenje.. dok čekam pregled!! hvala
mislim da, obzirom da su ti se povukle te "bradavice", nije riječ o kondilomima uzrokovanim hpv-om, jer ja sam ih lječila i nikada se nisu same od sebe povukle! svakako se što prije savjetuj sa stručnjakom! držim fige!
malapravnica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.