Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2012., 21:16   #101
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Evo, mene zanima: što je tu tako važno?

Nemam negativne osjećaje prema GB, dapače, to je, kako god se sagleda, jedno više-manje uspješno, svakako vrlo dugovječno i snažno kraljevstvo/parlamentarna monahija...

Ali Liz je više manje pop ikona čak i na nivou GB, formalno nema nikakvu realnu političku moć i ni na koji način - opet, formalno - ne upravlja niti GB, niti Commonwealthom.

Osim kurioziteta i dakako ljudskoj čestitiki ženi na dugom životu, ne vidim razloga zašto bi se Hrvatska politička ili bilo koja druga, osim eventualno "pop culture" javnosti, bavila ovim fenomenom?
Dobar zaključak, baba je njihov problem i njihov novac iz proračuna troši tak da nekakvo forsiranje da se oduševljeno klanjamo na koljenima njihovoj manje više fiktivnoj gerijatrijskoj vladarici je posve smiješno.
__________________
VIVA LA REVOLUCION
strelnikov is offline  
Old 04.06.2012., 21:48   #102
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Evo, mene zanima: što je tu tako važno?

Nemam negativne osjećaje prema GB, dapače, to je, kako god se sagleda, jedno više-manje uspješno, svakako vrlo dugovječno i snažno kraljevstvo/parlamentarna monahija...

Ali Liz je više manje pop ikona čak i na nivou GB, formalno nema nikakvu realnu političku moć i ni na koji način - opet, formalno - ne upravlja niti GB, niti Commonwealthom. Svi ovi komentari o utjecaju GB na RH - politički, ekonomski, emotivno - nemaju apsolutno nikakve veze s Liz.

Osim kurioziteta i dakako ljudskoj čestitiki ženi na dugom životu, ne vidim razloga zašto bi se Hrvatska politička ili bilo koja druga, osim eventualno "pop culture" javnosti, bavila ovim fenomenom?
U sridu. Ona je za Britaniju to što to je, mi to ionako ne možemo pojmiti, a za ostatak svijeta je pop-ikona.

Zadnje uređivanje the edge : 05.06.2012. at 12:53. Reason: tipfeler
the edge is offline  
Old 04.06.2012., 23:03   #103
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Hvala, na pouci, ali britanski premijer Arthur Neville Chamberlain je morao podnijeti ostavku zbog toga sramotnog sporazuma, a i Hrvati su osvijetlili obraz zbog najvećeg otpora protiv nacizma u Europi II. svijetskom ratu. Britanci to cijenili i hvalili Hrvate, i Churchill je poslao svoga sina Randolpha kao svojeg vlastitog izaslanika hrvatskim partizanima u Topusko. Velika čast i hvala!

Ali previše prepucavanje ovdje, imam vaznijeg posla u promociji HR preko Visit Croatia www.visit-Croatia.co.uk website.
Jes, zato je onda WC uvalio Šubašića Titu. No, GB je bilo najvažnije da se sačuva cjelovita Jugoslavija, i sa što je manje ruskog utjecaja. Bolio njih cock za Hrvate i za sve ostalo. Pa nisi valjda naivan da pomisliš da ćemo zaboraviti i dvolično ponašanje britanskih izaslanika koji su ovdje bili u vrijeme Domovinskog rata. No, odosmo off, ali samo hoću reći da koga briga za Liz i nekad buldog-bordel, a sada pudl-mahni-repom-kako-Uncle-Sam-kaže...
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Old 04.06.2012., 23:40   #104
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Jes, zato je onda WC uvalio Šubašića Titu. No, GB je bilo najvažnije da se sačuva cjelovita Jugoslavija, i sa što je manje ruskog utjecaja. Bolio njih cock za Hrvate i za sve ostalo. Pa nisi valjda naivan da pomisliš da ćemo zaboraviti i dvolično ponašanje britanskih izaslanika koji su ovdje bili u vrijeme Domovinskog rata. No, odosmo off, ali samo hoću reći da koga briga za Liz i nekad buldog-bordel, a sada pudl-mahni-repom-kako-Uncle-Sam-kaže...
Ovo je Svijet forum, kraljica Elizabeta je poglavar već 60 godina jedno prilično važne države u svijetu, i zašto to ne bi spomenuli na forumu.

Čitav svijet to prati, večeras super koncert sa najpoznatijim artistima, ali ako za to u HR nikoga nije briga, to je Vaša stvar.

IMO, jako je glupo da se ne pokušaju uspostaviti što bolji odnosi između dvije zemlje, to je samo u HR interesu.
Blues Dada is offline  
Old 05.06.2012., 00:59   #105
Paeto, meni je taj jubilej savršeno nebitan i deplasiran događaj. Shvaćam da je to bitno ljudima koji žive u zemljama Commonwealtha na više razina, meni nije bitno, i ne mislim da trebam imati neki poriv za interesiranje o takvim stvarima. Znam da ulazi u dio vijesti iz svijeta, no to više ulazi u opis kolaž vijesti, nikakav big deal.

Inače, dinastija Windsor u meni izaziva niz negativnih asocijacija, iako bez neke ostrašćenosti i mržnje, i ne ispričavam se zbog toga. Jubilej na stranu, to mi izaziva isključivo ravnodušnost, za razliku od lanjskog kraljevskog vjenčanja - to sam promatrala kao zabavni cirkus. Neka žena i njeni poklonici slave, valjda imaju šta. Samo nek mi ne guraju pozivnice za tulum pod nos, imputirajući svetu dužnost da se mentalitetno promijenim i slične doskočice.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Old 05.06.2012., 01:41   #106
Koja je razlika u štovanju nje i Kim Jong-Ila?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 05.06.2012., 02:21   #107
Simpatični ti Britanci, uprili diljem svijeta već 150 godina da skidaju kraljeve, diktatore, šire demokraciju, a doma na jedan mig svi u klečeći položaj kao da je sam Bog sišao s nebesa.
Eric Delko is offline  
Old 05.06.2012., 02:25   #108
Odlično, hvala svima na učestvovanju na ovom threadu.

Dozvolite mi da samo kažem, da sam jako zabrinut za sudbinu Hrvatske i iz diskusija na forumu, iz razgovora sa Hrvatima u HR, iz vladanja političara itd., puno negativnosti, neznanja, netolerantnosti, predrasuda i slično. Ali možda sam ja u krivu i tamo je sve okay.

Ali svejedno, Bože čuvaj Hrvatsku!
Blues Dada is offline  
Old 05.06.2012., 07:42   #109
Proslava je sinoć nastavljena koncertom ispred Buckighemske palače na kojem se i Hrvatska vrlo dostojanstveno predstavila, Kraljicu i pedesetak tisuća nazočnih među glazbenicima iz 30-ak zemalja svijeta zabavljao je i hrvatski duet 2 cellos. Pobrali su veliki aplauz, kako na kraju vrlo impresivnog nastupa koji su okončali taktovima refrena britanske himne "God save the Queen", tako i na samom početku kada su predstavljeni kao glazbenici koji su "put do zvijezda započeli kao internetska You tube senzacija iz Hrvatske".

Koncertu međutim nije nazočio 90-godišnji kraljičin suprug Princ Phillip koji je tijekom poslijepodneva odveden u bolnicu zbog sumnje na upalu mokraćnog mjehura.

Petodnevni program proslave dijamantnog jubileja Kraljice Elizabete II završava danas Anglikanskim crkvenim obredom "u čast Boga i zemaljskog mu branitelja" koji će se održati u Katedrali Svetoga Pavla u londonskom City-u. Riječ je o najstarijem obredu anglikanske Crkve, odnosno prvom koji je definiran nakon njena odvajanja od Vatikana i u kojem se naglašava vjerski aspekt britanske monarhije, uloga suverena koji je na čelo nacije došao "milošću Božjom", kršćanski karakter Ujedinjenog Kraljevstva i pripadajući ustavni položaj anglikanskih crkava (Church of England, Church of Scotland i Church of Ireland) u odnosu na državnu strukturu Ujedinjenog Kraljevstva.


.

Zadnje uređivanje PowerLock : 05.06.2012. at 08:21.
PowerLock is offline  
Old 05.06.2012., 08:07   #110
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Dozvolite mi da samo kažem, da sam jako zabrinut za sudbinu Hrvatske i iz diskusija na forumu, iz razgovora sa Hrvatima u HR, iz vladanja političara itd., puno negativnosti, neznanja, netolerantnosti, predrasuda i slično. Ali možda sam ja u krivu i tamo je sve okay.
Dragi Blues, poštujući te kao prijatelja i "fellow Brit-a" () moram primijetiti da si i sam malo doprinio negativnom ozračju koje je vladalo većim dijelom ove diskusije - i to intonacijom uvodnog posta koja bi bila OK za Britaniju i Britance - ali koja je nužno morala uključivati i određene emocionalne i činjenične ograde imajući u vidu sveukupnost kompliciranih odnosa Hrvatske sa Britanijom i obrnuto.

Britanija nije i teško da će ikada biti Hrvatskoj naklonjena i saveznička država. U posljednje vrijeme se prema Hrvatskoj ponaša nešto pristojnije i konstruktivnije, ali to treba shvaćati samo kao odraz želje da se uspostave funkcionalni i korektni odnosi uoči ulaska Hrvatske u EU.

Hrvati su sa svoje strane ogorčeni činjenicom da je Britanija posredno odgovorna za ubojstva na desetke tisuća Hrvata nakon Bleiburga, ali i za vrlo jasno sabotiranje hrvatskih nastojanja za uspostavom i konsolidacijom državne nezavisnosti u Domovinskom ratu.

Ono što je međutim u kontekstu Kraljičinog Dijamantnog jubileja potrebno naglasiti jest da je upravo Kraljica Elizabeta II osobno bila ona koja se 1995-e, a na nagovor hrvatskih lobista Chrisa Cviica i Robina Harrisa, odlučila suprotstaviti političkom establishmentu i inzistirati da se tadašnjem hrvatskom predsjedniku Franji Tuđmanu uruči vrlo važna pozivnica za sudjelovanje u proslavi 50-e obljetnice Dana pobjede nad fašizmom - a što su britanski političari pod svaku cijenu željeli onemogućiti spinom kako Republika Hrvatska u formalnom smislu baštini tradiciju NDH koja je Britaniji 1942-e objavila rat, te da takva država ne može biti predstavljena na proslavama u Londonu i Parizu.

Tog osmog svibnja 1995-e Dr Franjo Tuđman osobno i Republika Hrvatska kao država koju je predstavljao primljena je u krug "odabranih", onih koji su OK i koji su na "našoj strani". Podmetačina i obavještajna ujdurma koju je spakirao Paddy Ashdown na toj proslavi sa svojom "salvetom" bila je na neki način i simbol poraza te anti-hrvatske politike, simbol bola, nemoći i bijesa zbog neuspjeha i činjenice da je na toj proslavi Hrvatska bila zastupljena na najvišoj razini, a da Miloševićeva Jugoslavija nije. I to je bila zasluga samo i jedino Kraljice Elizabete II - da nije bilo njene mudrosti i njenog osobnog zalaganja i utjecaja Franjo Tuđman toga dana u Londonu nebi bio.

Takve primjere bi valjalo isticati i promicati, ali i ukazivati na suštinsku nezavisnost u djelovanju različitih sastavnica britanske državne vlasti u njihovim međusobnim odnosima - gdje je Monarhija samo jedna od mnogih.
PowerLock is offline  
Old 05.06.2012., 08:14   #111
Ovu tu pjesmu su trebali pjevati u čast kraljici! hahah

God save the queen
The fascist regime
They made you a moron

Potential H-bomb

God save the queen
She ain't no human being
There is no future
In England's dreaming

Don't be told what you want
Don't be told what you need
There's no future, no future,
No future for you

God save the queen
We mean it man
We love our queen
God saves

God save the queen
'Cause tourists are money
And our figurehead
Is not what she seems


Oh God save history
God save your mad parade
Oh Lord God have mercy
All crimes are paid

When there's no future
How can there be sin
We're the flowers in the dustbin
We're the poison in your human machine
We're the future, your future

God save the queen
We mean it man
We love our queen
God saves

God save the queen
We mean it man
And there is no future
In England's dreaming

No future, no future,
No future for you
No future, no future,
No future for me

No future, no future,
No future for you
No future, no future
For you
Alsam Lud is offline  
Old 05.06.2012., 09:12   #112
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Evo, mene zanima: što je tu tako važno?

Nemam negativne osjećaje prema GB, dapače, to je, kako god se sagleda, jedno više-manje uspješno, svakako vrlo dugovječno i snažno kraljevstvo/parlamentarna monahija...


Euphrasie is offline  
Old 05.06.2012., 10:32   #113
http://www.youtube.com/watch?v=OF0AqPujjaM

So you still believe you're ruling the World,
Using all your tricks to keep the picture blurred.
Scatter your enemies, confound their politics,
So you still believe you're ruling the world...
God save your gracious Queen,
Long live your noble Queen.
God save your gracious Queen,
God save you all!

So you still believe you're superior,
And all other nations are inferior,

Any sedition hushed, rebellious Scots crushed,
So you still believe you're superior,
God save your gracious Queen,
Long live your noble Queen.
God save your gracious Queen,
God save you all!

So you still pretend you're ruling the World,
Using all your tricks to keep the picture blurred...
So you still pretend you're ruling the World,
Using all your tricks to keep the picture blurred
darvis is offline  
Old 05.06.2012., 11:30   #114
Danas završava obilježavanje 60 godina na tronu Elizabete II.

http://www.vecernji.hr/slika-640x348...i-slika-533366

http://www.vecernji.hr/vijesti/danas...alerija-417027
zenodor is offline  
Old 05.06.2012., 11:36   #115
Blues-Dada,

iz tvojih postova i stila pisanja se vidi da znaš jako malo o povijesnim činjenicama, političkim interesima i općenito geopolitici pa bi možda ipak bilo bolje da se ova tema zaključa.
C2Q is offline  
Old 05.06.2012., 12:36   #116
god, take the queene
ZgSash is offline  
Old 05.06.2012., 13:38   #117
PowerLock hvala, nisam mislio više odgovarati ovdje, ali još jednom hvala na objašnjenjima i pogotovo ono o Tudjmanu i pozivu na godišnjicu proslave pobjede nad fašizmom. To sam zaboravio, a to je važno. Znaš i sam, kakvu su kampanju protiv HR vodili neki krugovi i srpski lobby u GB, pa je gotovo nevjerovno da je kraljica uspjela to prebroditi i pozvati Tuđmana. Svaka čast, mada se u HR ne cijeni, jer se tamo skoro ništa ne poštuje i cijeni.

Bleiburg: strašan zločin, ne branim Britance, ali bio je sporazum među saveznicima da se neprijateljske vojske i civili vrate u svoje zemlje. Pa je tako i učinjeno. Komunisti su ubili veliki broj Hrvata, ali nikad oni nisu kažnjeni, a stalno se krivi Britance.

Usput, hrvatski 2 Cellos, super, bili su odlični!

Zadnje uređivanje Blues Dada : 05.06.2012. at 13:46.
Blues Dada is offline  
Old 05.06.2012., 13:42   #118
Quote:
C2Q kaže: Pogledaj post
Blues-Dada,

iz tvojih postova i stila pisanja se vidi da znaš jako malo o povijesnim činjenicama, političkim interesima i općenito geopolitici pa bi možda ipak bilo bolje da se ova tema zaključa.
Molim te daj me činjenice, uvijek želim naučiti nešto, pogotovo ako sam pogriješio.

Ali ne vjerujem da ćeš to učiniti. Stil pisanje je drugo, tu sigurno griješim, ali 50 godina vani i puno u godinama, pa treba razumijeti.
Blues Dada is offline  
Old 05.06.2012., 13:44   #119
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
PowerLock hvala, nisam mislio više odgovarati ovdje, ali još jednom hvala na objašnjenjima i pogotovo ono o Tudjmanu i pozivu na godišnjicu proslave pobjede nad fašizmom. To sam zaboravio, a to je važno. Znaš i sam, kakvu su kampanju protiv HR vodili neki krugovi i srpski lobby u GB, pa je gotovo nevjerovno da je kraljica uspjela to prebroditi i pozvati Tuđmana. Svaka čast, mada se u HR ne cijeni, jer se smo skoro ništa ne poštuje i cijeni.

Bleiburg: strašan zločin, ne branim Britance, ali bio je sporazum među saveznicima da se neprijateljske vojske i civili vrate u svoje zemlje. Pa je tako i učinjeno. Komunisti su ubili veliki broj Hrvata, ali nikad oni nisu kažnjeni, a stalno se krivi Britance.
Briti su sukrivi zbog kršenja konvencije o zarobljenicima koje su vratili Titu, a jako su dobro znali što će se sa njima dogoditi.
Corvus27 is offline  
Old 05.06.2012., 13:50   #120
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
god, take the queene

(osim sto ti je na kraju "e" viska... )
Michelagnola is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.